Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

13.02.2008 19:54

X-Bag

Ahoj, prosil bych o radu. Střílím z dlouhý krátce řekl bych, že mi to lítá docela hezky. Chtěl bych si pořídit nějakou podporu, původně jsem myslel na bipod od Harrisu... Na zdejším fóru bylo však dost zmínek o tzv. X-bagu (s pískem, nebo plast. kuličkami?), avšak žádné určité informace. Jen zmínky o tom, že X-bag je rozhodně lepší apod. Vůbec nevím, jaké to má rozměry, kde se to dá koupit, na kolik to vyjde apod. Vygooglovat se mi podařilo přes různý hesla stejně jen toto forum. Dalším faktorem je, že bych chtěl za čas zkusit nějakou soutěž MaO a tam jak jsem pochopil z pravidel, jsou veškeré Harrisky zakázány (možná v některých pravidlech povoleny jsou, nevím. Jde mi o univerzální řešení). Tudíž se ptám zdejších borců na určitější informace, příp. odkazy. Díky moc, LukashX

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

13.02.2008 22:05

něco bagách je třeba tady :

http://www.benchrest.cz/br_utilities.php

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

13.02.2008 22:22

Díky za link, alespoň nějakou základní představu mám. A z toho co jsem pochopil, tak většina těch bagů je tam právě pro onen benchrest, ponejvíce pro uchycení do stojanů. Což je něco, co já nepotřebuji. Nechci střílet BR, chci jen dojít na střelnici, lehnout si na 50m a nemuset si pušku opírat o pneumatiku, co ležela bokem. Jo, pravdou je, že tam par těchu bagů bylo, že nepotřebujou stojany, ovšem podkladají se zas dřevěným kvádrem (dle popisu). To taky není to co bych potřeboval, tahat s sebou tolik věcí. Navíc Pokud to bude na takovym rovným základě, tak to zas neřeší nerovnosti podkladu, tedy terénu.
Stále platí mé původní otázky, tedy harris vs. xbag, pravidla MaO apod.
Děkuju za každou odpověď

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

14.02.2008 20:01

řekl bych,že vpředu by měly bejt nožky, v zadu bag, ale některý soutěže v zadu nepovolují krom ruky střelce nic jinýho

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

15.02.2008 0:46

Citace z pravidel MaO kterou pořádá Sidewinedr a Harp.
---------
"4. Pro podložení zbraně v oblasti předpažbí lze zvolit dvojnožku namontovanou na zbrani. Po celou dobu závodu střelec musí používat pouze jednu dvojnožku. Rozteč noh dvojnožky je povolena max. 300 mm. Opěru může střelec vytvořit i improvizovaně a to jen za pomoci vlastního oblečení a vybavení (např. složená celta, bunda apod.) Používání jakýchkoli jiných opěr je zakázáno.
5. Podepření pažby smí být pevné pouze v její přední části (viz bod 4.) Žádná další pevná opora není povolena. (Zbraň se v zadní části nesmí opírat o žádný bag, třetí nohu a podobně, ani o podložku či zemi.) Střelec může své zbrani vytvořit zadní oporu kteroukoli částí svého těla. (Použití například zadního bagu je možné pouze tehdy, když na bagu leží střelcova ruka a zbraň se opírá pouze o tuto ruku – tato není považována za pevnou oporu)"
----------------
Pak je tu jeste MaO podle pravidel ČSS - tam neni dovolen ani bag ani nožičky (střílí se vetšinou z heveru nebo stojánků které dodá organizator)
--------------
Další MaO je v H. Branné - citace z pravidel " povoleny jsou nožičky nebo stojánek o rozteči (max.rozměr základny) 30 cm a max. šířky v ose hlavně 8 cm (např.u dřev.opor), upravená pažba (možná je i libovol.nebo sport.malorážka), optika max. 12 x 50. Terče jsou nestandardní, vytvořené pro tuto disciplinu SSK H.Branná. Speciální střelecká výstroj (rukavice, kabáty, kalhoty, boty apod. nebo breanchrestová výbava (např.stavitelná opora zadní části pažby apod.) není povolena.
Doplněk : není povoleno ani podepření (podložení) hlaviště pažby druhou rukou, pažba smí být opřena jen v rameni, přičemž poloha musí být tak vysoká, aby rozhodčímu bylo zřejmé, že je toto ustanovení dodrženo nebo že se pažba nedotýká země či jiné (třeba maskované) podložky".
-----------
Tak že pokud chceš kupovat bag tak začni střílet BR.

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

15.02.2008 6:54

Jen doplním Baldu. Informace na Mao a s tím spojená pravidla najdeš na stránce www.strelectví.info - malorážka - soutěže. Pro tento rok jsme pravidla trochu upravili, vyjasnili. Například přední oporu již event. neposkytuje střelnice ale pouze střelec sám. Pro info kolem Mao / druhá soutěž bude v Praze ,napiš do SZ /


Reklama

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

15.02.2008 6:57


Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

15.02.2008 13:49

U nás se může používat vše co uneseš najednou. Tedy s čím jsi schopen přijít sám na střeliště, případně se s tím pohybovat a přesunovat..... kalendář závodů chystáme.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

15.02.2008 14:01

Ok, díky všem za odpovědi. Bag nechávám stranou, budou nožičky a pravidla ještě řádně naštuduju. Díkes

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

15.02.2008 17:11

sportovec píše:Jen doplním Baldu. Například přední oporu již event. neposkytuje střelnice ale pouze střelec sám.

Při závodech pod hlavičkou českého streleckého svazu platí stále že oporu zbrane je možné použít od organizátora ...mají 20ks stojánků a vždy jsou k mání !

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

15.02.2008 18:17

Pod hlavičkou ČSS je taková direktiva možná ,ovšem netýká se naší soutěže i když je v pravidlech psáno " dle pravidel SSK Nová Paka. Klub spadá pod křídla ČSS, soutěž nikoliv. Jaká pravidla si uděláme, taková máme. Jinak na ČSS se chystám z důvodu založení klubu ,ale moje představy jsou spíše soukromého charakteru klubu, než býti pod křídly nějaké převlečené orgaizace :(

sportovec
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 16.08.2007 18:51

15.02.2008 18:29

Předpokládám, že mne doplní hlávní tvůrce těchto pravidel. Harpe šup, šup :? . Možná jsme mimo téma ale ono to, tak nějak všechno souvisí...

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

15.02.2008 20:17

Jo, už jsem tady. Nechci rozpřádat debaty o tom, co je disciplína střílená pod ČSS a co ne, anžtož se k tomu necítím legislativně povolán a někdo by mi právem mohl vyčinit, ale..
Prioritou ČSS jsou disciplíny střílené jako olympijské a mezinárodní dle stanov ISSF (dříve UIT). Další kategorií jsou disciplíny národní, mezi které patří disciplína "Malorážka - mizivé cíle" střílená puškohledem nebo otevřenými mířidly. U této disciplíny není povolena podpěra pevně spojená se zbraní a volná opěra je definována - viz Balda.
Jednotlivé kluby si pak mohou stanovovat pro klubové soutěže a seriály pravidla odlišná od svazových. Tyto soutěže pak nemohou mít status oficiálních mistrovství a přeborů. To je případ např. malorážné odstřelovačky v Branné a seriálu, k němuž jsme vytvořili pravidla spolu se Sidewinderem a Sportovcem.
Věřím, že teď už je to vysvětleno dostatečně.

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

16.02.2008 0:07

sportovec píše: Jinak na ČSS se chystám z důvodu založení klubu ,ale moje představy jsou spíše soukromého charakteru klubu, než býti pod křídly nějaké převlečené orgaizace :(

Také jsem v klubu (platim příspevky čss :roll: ) pouze kvuli dvěma závodům do roka(mčr - mizivé cíle) , kterých bych se jako nečlen čss nemohl zůčastnit. Když to zvednou ješte o sto kč. a na jednom z tech dvou závodů mi položí organizátor blbou otázku "proč nemáta razítko od doktora v prukazu čss" ?? (další prachy za nic) Tak se na celou tu bandu (čss) mužu leda tak vys.at a na jejich závody nejezdit.

Chlapi, co takhle vlákno " ČSS, Svazarm, STBs a další zapšklé organizace." a pokračovat tam? P.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

16.02.2008 9:03

Re: X-Bag

Koukam ze se diskuze dostala hooodne OT.

LukashX píše:Ahoj, prosil bych o radu. Střílím z dlouhý krátce řekl bych, že mi to lítá docela hezky. Chtěl bych si pořídit nějakou podporu, původně jsem myslel na bipod od Harrisu... Na zdejším fóru bylo však dost zmínek o tzv. X-bagu .....................



http://www.midwayusa.com/eproductpage.exe/showproduct?saleitemid=264776&t=11082005

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

16.02.2008 12:15

Shiva: Nic takového se ale sehnat u nás nedá, že? Nebo je tu snad nějaký dovozce? Zkoušel jsem to přímo na Midway USA, tam však prodávaj koncovým zákazníkům jen do USA. Stejně tak na Midway Deutschland :(

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

16.02.2008 12:26

ja vozim jak z midwayusa.com tak z grafs.com
mam jiny x-bag ale nechtelo se mi to hledat.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

16.02.2008 23:51

Eh, snad ani ne, jen si tak říkám, co všechno se dá prodat, aby někdo měl pocit, že teď, kurník teď .... už má všechno proto, aby se konečně trefil.... a vono ku..a zase né! :( To prosím neber osobně. :D Těch kravin pod flintu se ale vymyslelo 3 p..ele a ještě vokolo, přičemž, jak sám víš, stejnej účel splní fusekle naplněná zrním. :lol: Je fakt, že X bag je víc IN.

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

17.02.2008 3:16

Harpe, takhle bych to nebral. Umím se trefit (asi ale ne tak dobře jako ty) i z tý fusekle. Chápu, že někteří lidé věří, že čím dražší mají vybavení, tím jim to půjde líp. Tím já už jsem si prošel v jiných odvětvích a tak naopak, nesháním to nejdražší. Naopak. Myslím, že takový X-bag vyjde levnějš než Harrisky a jediný co já potřebuju je kvalitní opora. A sám si šít nic nechci + chci aby to aspoň dobře vypadalo. Pro srovnání: starej žigulík pořád jezdí, ale pojedeš v tom do práce? Nebo snad na obchodní jednání?
Mimochodem Harpe, psal jsem ti SZ (ohledně něčeho jiného). Došla?

Uživatelský avatar
LukashX
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 16.12.2007 13:50
Bydliště: Mělnicko

17.02.2008 4:21

Shiva píše:...mam jiny x-bag ale nechtelo se mi to hledat.

A nechtěl by ses přeci jen podívat? :) Zájem by zřejmě byl.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků