Uživatelský avatar
perdix
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2005 22:54

16.08.2005 12:58

Winchester Supreme Ballistic Silvertip

Máte někdo zkušenost s tímto střelivem nebo střelou???
Před nedávnem jsem si koupil zbraň v ráži 222 Rem a tyto náboje se 40 gr. střelou a musím uznat, že jsem dost příjemně překvapen.
Můj záměr byl slabší lovecká kulovnice pouze na škodnou, případně na srnčí a zatím teda nebyl problém. Přesnost je vynikající a účinek na cíl velmi přesvědčivý.
Jen se teda hůř čistí vývrt, protože se ten teflon dost otírá v hlavni - napadlo mě vyzkoušet ten přípravek, kterým se čistí po Barnes-X.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

16.08.2005 13:53

A jak se chova ve zverine? Devastuje nebo udela kompaktni strelnej kanal? Udelat dobrou strelu maleho kalibru je znamy problem... vetsinou se tristi vlivem vysoke dopadove rychlosti a sve male hmotnosti. Jak jiz jsem jinde psal, mam zkusenosti jen s RWS TIG v kalibru 308Win.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

16.08.2005 14:29

Je to výborné střelivo, pro danou ráži bych snad ani nic lepšího nedoporučoval. Na škodnou možná TNT od Hornadyho, na srnčí zůstaň u tohohle.

Uživatelský avatar
perdix
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 20.03.2005 22:54

16.08.2005 15:31

Andy píše:A jak se chova ve zverine? Devastuje nebo udela kompaktni strelnej kanal? Udelat dobrou strelu maleho kalibru je znamy problem... vetsinou se tristi vlivem vysoke dopadove rychlosti a sve male hmotnosti. Jak jiz jsem jinde psal, mam zkusenosti jen s RWS TIG v kalibru 308Win.


Právě ta účinnost a poškození se mi na tom líbí. Mám to od jara, tak jsem s tím střelil asi deset koček a dvě lišky, všechno nad 100 metrů a vstřel ani výstřel není znatelný, snad jen podle toho, kde vytíká barva - na kožešinovou zvěř optimální.
Pak jsem s tím střelil dva srnce, jednoho na komoru asi na 80 metrů - udělal pět kroků a padl. Vstřel neznatelný a výstřel asi 1 cm v průměru, žádné podlitiny a perfektně vybarvený v komoře.
Druhý srncec byl asi na 30 metrů zepředu na krk, zhasl na místě, střela projela páteří.
Pokud bude zájem, můžu poskytnout i nějakou fotku.

Od začátku jsem malým rážím nevěřil, sám mám jako hlavní zbraň ráži 7mm Rem Mag, po vyzkoušení více druhů střeliva jsem zůstal u Norma Vulkan 11g = perfektní kvalita za rozumnou cenu. Jednou jsem u kamaráda střílel srnce 223 Rem s Winchesterem Power Point a srnec zůstal na nástřelu a ve zvěřině jen dirky bez podlitin. Pak se mi náhodou a velmi výhodně dostala právě ta 222, bral jsem to místo malorážky, aby s tím šlo střílet na poli na větší dálku. No a náboje jsem zvolil právě ty BST, měl jsem trochu obavu, že jsou docela lehký - je to jen 2,5 gramu, ale přesvědčili mě. Účinek je dán i tím, že to má hodně silné dno, takže tam nezbývá moc místa na jádro a plášť a asi i proto se to nijak netrhá, ale krásně prostřeluje. A když ještě vezmu, že je to asi jen o deset korun dražší než SB, tak je to luxus.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 12:32

perdix píše:
Andy píše:A jak se chova ve zverine? Devastuje nebo udela kompaktni strelnej kanal? Udelat dobrou strelu maleho kalibru je znamy problem... vetsinou se tristi vlivem vysoke dopadove rychlosti a sve male hmotnosti. Jak jiz jsem jinde psal, mam zkusenosti jen s RWS TIG v kalibru 308Win.


Právě ta účinnost a poškození se mi na tom líbí. Mám to od jara, tak jsem s tím střelil asi deset koček a dvě lišky, všechno nad 100 metrů a vstřel ani výstřel není znatelný, snad jen podle toho, kde vytíká barva - na kožešinovou zvěř optimální.
Pak jsem s tím střelil dva srnce, jednoho na komoru asi na 80 metrů - udělal pět kroků a padl. Vstřel neznatelný a výstřel asi 1 cm v průměru, žádné podlitiny a perfektně vybarvený v komoře.
Druhý srncec byl asi na 30 metrů zepředu na krk, zhasl na místě, střela projela páteří.
Pokud bude zájem, můžu poskytnout i nějakou fotku.

Od začátku jsem malým rážím nevěřil, sám mám jako hlavní zbraň ráži 7mm Rem Mag, po vyzkoušení více druhů střeliva jsem zůstal u Norma Vulkan 11g = perfektní kvalita za rozumnou cenu. Jednou jsem u kamaráda střílel srnce 223 Rem s Winchesterem Power Point a srnec zůstal na nástřelu a ve zvěřině jen dirky bez podlitin. Pak se mi náhodou a velmi výhodně dostala právě ta 222, bral jsem to místo malorážky, aby s tím šlo střílet na poli na větší dálku. No a náboje jsem zvolil právě ty BST, měl jsem trochu obavu, že jsou docela lehký - je to jen 2,5 gramu, ale přesvědčili mě. Účinek je dán i tím, že to má hodně silné dno, takže tam nezbývá moc místa na jádro a plášť a asi i proto se to nijak netrhá, ale krásně prostřeluje. A když ještě vezmu, že je to asi jen o deset korun dražší než SB, tak je to luxus.


Pekny. Ja jsem o Vulkanu take uvazoval, ale zatim zustavam u RWS. Co strelim to padne. Tak neni treba laborovat,. Kocku jsem strelil 22LR Velocitorem na 5m kdyz ji v obili stavel pes ... zustala lezet... jinak uznavam ze 22LR je krapet slabe strelivo. Chce to strilet do 50-60m (na lisku). Jinak vsechno ostatni a dal s 308Win. Mimochodem co Oryx? Zkousel si? Nedela Vulkan priliz velkou trvalou dutinu? TIG docela ano. vystrel cca 5cm.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 12:55

Jelikož jsme distributorem NORMY pro Moravu můžu zkusit poradit, pokud nechceš střílet extra tuhou zvěř, vem ORYX. Je to lehce "inteligentnější" než Vulcan, rozkládá se to úměrně tuhosti zvěře a zvěř krásně zůstává.

Jinak používám ještě LAPUA MEGA a Hornady SST a s maximální spokojeností.


Reklama

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 12:58

SW_FOX píše:Jelikož jsme distributorem NORMY pro Moravu můžu zkusit poradit, pokud nechceš střílet extra tuhou zvěř, vem ORYX. Je to lehce "inteligentnější" než Vulcan, rozkládá se to úměrně tuhosti zvěře a zvěř krásně zůstává.

Jinak používám ještě LAPUA MEGA a Hornady SST a s maximální spokojeností.


Tenhle tyden jsem akorad doplnil TIGy ... takze zatim je cim strilet ale uvazuju o necem jeste presnejsim. Co takhle NORMA BST? Zkousel jsi? Mela by byt opravdu velmi presna ale nevim jak se chova ve zverine? Prase, srnci... ?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 13:03

Andy píše:
SW_FOX píše:Jelikož jsme distributorem NORMY pro Moravu můžu zkusit poradit, pokud nechceš střílet extra tuhou zvěř, vem ORYX. Je to lehce "inteligentnější" než Vulcan, rozkládá se to úměrně tuhosti zvěře a zvěř krásně zůstává.

Jinak používám ještě LAPUA MEGA a Hornady SST a s maximální spokojeností.


Tenhle tyden jsem akorad doplnil TIGy ... takze zatim je cim strilet ale uvazuju o necem jeste presnejsim. Co takhle NORMA BST? Zkousel jsi? Mela by byt opravdu velmi presna ale nevim jak se chova ve zverine? Prase, srnci... ?


Zkoušel, je super, ale dělám si vlastní střelivo se střelou HDY SST, je to to nejpřesnější na co jsem zatím narazil v loveckých střelách, loví tím několik kamarádů a já ještě dopilovávám sniperskou laboraci (na 100m jedna díra je můj cíl, se SCANAREM od Lapuy to jde tak proč by to nešlo s tímhle, když je to A-MAX (kterým se v US vyhrávají soutěže) se ztluštělým pláštěm. Foltýn ze slovenska tím střílí sniperku a když nevyhraje, tak je druhý... ale má to v .30-06 a střílí ve standardu.

Jinak ve zvěřině se SST chová velice dobře, velmi ohleduplně, ale na druhou stranu nic neodchází.

https://www.hornady.com/shop/Bullets_SST_popup.htm

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 14:11

SW_FOX píše:
Andy píše:
SW_FOX píše:Jelikož jsme distributorem NORMY pro Moravu můžu zkusit poradit, pokud nechceš střílet extra tuhou zvěř, vem ORYX. Je to lehce "inteligentnější" než Vulcan, rozkládá se to úměrně tuhosti zvěře a zvěř krásně zůstává.

Jinak používám ještě LAPUA MEGA a Hornady SST a s maximální spokojeností.


Tenhle tyden jsem akorad doplnil TIGy ... takze zatim je cim strilet ale uvazuju o necem jeste presnejsim. Co takhle NORMA BST? Zkousel jsi? Mela by byt opravdu velmi presna ale nevim jak se chova ve zverine? Prase, srnci... ?


Zkoušel, je super, ale dělám si vlastní střelivo se střelou HDY SST, je to to nejpřesnější na co jsem zatím narazil v loveckých střelách, loví tím několik kamarádů a já ještě dopilovávám sniperskou laboraci (na 100m jedna díra je můj cíl, se SCANAREM od Lapuy to jde tak proč by to nešlo s tímhle, když je to A-MAX (kterým se v US vyhrávají soutěže) se ztluštělým pláštěm. Foltýn ze slovenska tím střílí sniperku a když nevyhraje, tak je druhý... ale má to v .30-06 a střílí ve standardu.

Jinak ve zvěřině se SST chová velice dobře, velmi ohleduplně, ale na druhou stranu nic neodchází.

https://www.hornady.com/shop/Bullets_SST_popup.htm


Hmm... ja bohuzel si vlastni munici nedelam. Nemam na to vybaveni a mozna ani cas. Ikdyz ten by se mozna nasel. Ovsem pri tom mnozstvi co vystrilim se prebijet nevyplati. Kazdopadne jak rikam uvazuji o N BST. Jen me zajima srovnani s RWS. Jaky delaji tyhle strely s plastikovou kuklou strelny kanal? Netristi se? Ja mam proste utkvelou predstavu, ze tyhle strely s plastikovou kuklou se tristi. Praktickou zkusenost vsak s nimi nemam.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 14:34

No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 15:27

SW_FOX píše:No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.


Dobre, diky. Vyhledove zkusim. S tim TIGem delam soustrel na 100m okolo 3cm. Ovsem na vetsi dalku uz bych se bal... ze netrefim tak jak bych chtel. Jsem moc perfekcionalista.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 15:40

Andy píše:
SW_FOX píše:No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.


Dobre, diky. Vyhledove zkusim. S tim TIGem delam soustrel na 100m okolo 3cm. Ovsem na vetsi dalku uz bych se bal... ze netrefim tak jak bych chtel. Jsem moc perfekcionalista.


Akorát to chce vybrat správnou hmotnost jsou od 150gr, 165gr a 180gr... Já používám pro hlaveň se stoupáním 11" střelu o hmotnosti 180gr hnanou cca 800m/s

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

19.08.2005 16:09

SW_FOX píše:
Andy píše:
SW_FOX píše:No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.


Dobre, diky. Vyhledove zkusim. S tim TIGem delam soustrel na 100m okolo 3cm. Ovsem na vetsi dalku uz bych se bal... ze netrefim tak jak bych chtel. Jsem moc perfekcionalista.


Akorát to chce vybrat správnou hmotnost jsou od 150gr, 165gr a 180gr... Já používám pro hlaveň se stoupáním 11" střelu o hmotnosti 180gr hnanou cca 800m/s


Tak to mame asi stejne. Ja mam TIKKA T3 Hunter 308Win 11" stoupani.
Vetsinou jsem strilel samou munici nad 800m/s (150gr) a zadna oneholle (ikdyz staci). Mozna to neni ideal. Kdo vi.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

19.08.2005 20:54

Andy píše:
SW_FOX píše:
Andy píše:
SW_FOX píše:No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.


Dobre, diky. Vyhledove zkusim. S tim TIGem delam soustrel na 100m okolo 3cm. Ovsem na vetsi dalku uz bych se bal... ze netrefim tak jak bych chtel. Jsem moc perfekcionalista.


Akorát to chce vybrat správnou hmotnost jsou od 150gr, 165gr a 180gr... Já používám pro hlaveň se stoupáním 11" střelu o hmotnosti 180gr hnanou cca 800m/s


Tak to mame asi stejne. Ja mam TIKKA T3 Hunter 308Win 11" stoupani.
Vetsinou jsem strilel samou munici nad 800m/s (150gr) a zadna oneholle (ikdyz staci). Mozna to neni ideal. Kdo vi.


Dobrý výběr Huntery, i když jsou lovecké a ne sportovní tak jsou velice přesné, kolegovi jsem prodával Huntera v .30-06 (trval na téhle ráži) a s NORMA Oryx střelil jako uplný začátečník myslím 3 rány co se dotýkaly, to vše na 100m na lesní střelnici, byť to bylo z BR lavice, ale jen s oporou o pytlík s pískem.

Mám Tikku Stainless Varmint, a je super, Jinak 150gr je skoro minimum co z téhle flinty jde přesně střílet, ten vývrt je dělaný spíš na střely kolem 165-190gr, ale taky mám laboraci se střelou od Hirtenbergera (FMJ 146gr) se kterou to chodí takřka jednou dírou...

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

22.08.2005 12:51

SW_FOX píše:
Andy píše:
SW_FOX píše:
Andy píše:
SW_FOX píše:No netříští se, střelný kanál poměrně pravidelný nikam nezahýbající.


Dobre, diky. Vyhledove zkusim. S tim TIGem delam soustrel na 100m okolo 3cm. Ovsem na vetsi dalku uz bych se bal... ze netrefim tak jak bych chtel. Jsem moc perfekcionalista.


Akorát to chce vybrat správnou hmotnost jsou od 150gr, 165gr a 180gr... Já používám pro hlaveň se stoupáním 11" střelu o hmotnosti 180gr hnanou cca 800m/s


Tak to mame asi stejne. Ja mam TIKKA T3 Hunter 308Win 11" stoupani.
Vetsinou jsem strilel samou munici nad 800m/s (150gr) a zadna oneholle (ikdyz staci). Mozna to neni ideal. Kdo vi.


Dobrý výběr Huntery, i když jsou lovecké a ne sportovní tak jsou velice přesné, kolegovi jsem prodával Huntera v .30-06 (trval na téhle ráži) a s NORMA Oryx střelil jako uplný začátečník myslím 3 rány co se dotýkaly, to vše na 100m na lesní střelnici, byť to bylo z BR lavice, ale jen s oporou o pytlík s pískem.

Mám Tikku Stainless Varmint, a je super, Jinak 150gr je skoro minimum co z téhle flinty jde přesně střílet, ten vývrt je dělaný spíš na střely kolem 165-190gr, ale taky mám laboraci se střelou od Hirtenbergera (FMJ 146gr) se kterou to chodí takřka jednou dírou...


Reknu ti to takhle, libi se mi, ze 150gr strela leti rychleji a ma plossi drahu letu. Nadruhou stranu bych mozna ozelel ty dva az tri cm na 200m navic kdybych strilel jednu diru. Zatim jsem toho moc nevyzkousel. S&B se strilet neda. Brak. RWS TIG dela do 3cm s jistotou. SAKO RANGE je tak take do 3cm. SAKO RACEHEAD (Sierra Match King) jsem jeste nevyzkousel.. mam krabicku. To je vlastne tercova kule a bude asi nejpresnejsi.

No ale jelikoz strilim vetsinou jen kdyz lovim ... potrebuji neco co je nejednom presne, ale i ucine. Napr. ted v patek jsem strelil sele prasete divokeho o vaze cca 20kg na vzdalenost rekneme kolem 50m. Miril jsem mu za oko (jenze to zvire se porad mele) BAC... svalilo se a jen odkazovalo. Za minutu byl konec. Kdyz jsem k nemu prisel, bylo streleno 1,5cm pod oko, tzn primo mozek zasahnuty nebyl. Kdyz jsem ho ale stahoval, videl jsem tu spoust. Cela hlava byla napadrt. Mozek asi zasahly odletujici kosti vlivem docasne dutiny. Proste cela hlava na kasi. At uz jsem udelal chybu pri vystrelu, nebo se zvire malinko pohnulo, je to jedno. Lovecka strela to za tebe opravi.

Den na to jsem strelil lisku na 120m. Zase, mirim na temeno (koukala ji jen hlava a krk a sedela zady) BAC.. liska nikde. Dojdu na nastrel... 40cm vyslapane kolecko a vsude barvy tri prdele. Pak cesticka oznacena barvou az do vysoke travy. Byla tam, zasahl jsem ji hrtan. A zase, jak to? Kdyz jsem strilel ze zadu na temeno? Proste ta zver se pohne a super presnost kule je cloveku stejne nanic. Staci kdyz to strili do 3cm na 100m a jak je videt ani liska na 120m neunikne. Nicmene samozrejme ze bych rad ty jednodirove vysledky... zkusim tu normu bst.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

23.08.2005 16:18

Větší přesnosti dosáhneš jen s přebitým střelivem.Toto je aspoň dle mýho názoru jediná schůdná možnost, pokud nechceš dávat 70 kč za ránu.

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

23.08.2005 17:45

Ta NORMA BST je cca kolem 40Kc/ks ... ted platim 55Kc/ks ... tzn kdyby byla lepsi, polepsil bych si. Nemas s ni nejake prakticke zkusenosti o ktere by ses se mnou mohl podelit?

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

24.08.2005 18:17

já používám střely Lapua scenar HPBT 168 grs letos sem kupoval už druhou tisícovku,přebití mi vyjde na jeden náboj cca 10 kč,když nepočítám práci.
Pokud bych kupoval tovární střelivo, asi bych musel omezit závody, což není nejlepší řešení. :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.08.2005 19:02

Kall píše:j... letos sem kupoval už druhou tisícovku...
Pokud bych kupoval tovární střelivo, asi bych musel omezit závody, což není nejlepší řešení. :)


vidím, že nejsi žádný troškař... :twisted:
Ale mohl by jsi se občas ukázat i na našich závodech... ;-)

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

24.08.2005 19:08

Kall píše:já používám střely Lapua scenar HPBT 168 grs letos sem kupoval už druhou tisícovku,přebití mi vyjde na jeden náboj cca 10 kč,když nepočítám práci.
Pokud bych kupoval tovární střelivo, asi bych musel omezit závody, což není nejlepší řešení. :)


Nojo... ale na lov to moc neni. Takze pro me naprd.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků