Uživatelský avatar
Petr74
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.07.2011 12:18
Bydliště: Lhota

17.08.2012 13:05

Re: Walther TPH

Ohledně kousání závěrem tak úplně nesouhlasím. Stříleli jsme 4 lidi a nikdo neměl problém. Samozřejmě při správném držení na střelnici a bez stresu.

Zásobník navíc by se hodil, ale 1500,- je moc. Tak moc ho nepotřebuju.

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

17.08.2012 13:55

Re: Walther TPH

Je samořejmě bez diskuse, že TPH lze držet tak, aby tě nepokousalo. Je to pouze o tom, že když máš větší/tlustější ruce a/nebo špatný úchop, Walther bude jedna ze zbraní, která tě kousne jako první. TPH pak z Waltherů bude na prvním místě, což je logické.

Wikipedia: Walther TPH - Walther Bite

Uživatelský avatar
Petr74
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.07.2011 12:18
Bydliště: Lhota

17.08.2012 14:47

Re: Walther TPH

Ano, s tím samozřejmě souhlasím.

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

26.09.2012 8:41

Re: Walther TPH

Zdravím....
Mám TPHáčko v 6,35Br asi půl roku, bankovní uloženku z Bavorska, stav zcela nové zbraně,dal jsem mu orig ořechové střenky, pouzdro dastu doprava a kožen KMSadlery "dvojpero"doleva... a zatím při střelbě pokousal všechny-co si to půjčili..., ale zase ne tak až do krve :mrgreen: ,ale kůže odřená to jo , mě taky jo... malá buclatá ruka...tasím ,střílím, a je to...ale větší PPK to umí taky a jak...
/musí si na to člověk přecejenom zvyknout , dneska už se kousnout nedám "Ubung macht meister :D ", trocha praxe...pravda taky ho šetřím /
Oobrovská spokojenost...-spolehlivý,přesný i na těch 25m ,lehký,malý, tam, kde člověk nepotřebuje "dělostřelectvo"idealní..., zásobníky jsem vykoupil,takže nejsou...
zdroj za rozumnou cenu prozradím: zbraně-Macháček,Česk Buďějovice ,dováží si je sám, a tak jsou to samé výběrové kousky...

Jen tedy ta DA spoušť je hrozná a ještě tak jako chroupe-vrže nebo co, snad si to sedne ,je to nestřílený... /zlatý revolvery S&W / ,ale je to tak malý,že si to stačím natáhnout palcem, v SA jemná máslovka ...

P.S.
Ten v nerezu v Praze U Brymový ,-je nádhernej, cena taky...
mají i v niklu material ramu neumím..., ale v nerezu by měl být i rám z nerezu ...

Morboj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 29.01.2012 18:19
Bydliště: Olomouc

28.10.2012 19:42

Re: Walther TPH

Také uvažuji nad touto zbraní jako o "drahé" hračce v "levné" ráži 22lr / bohužel s CZ 75 nejsem zatím po roce střílení žádný čarostřelec a když jsem si jednou půjčil Bernardelli Model 60 .22 LR tak jsem pochopil, že na 20 metrů se dá trefit i desítka :D :D :D, nehledě na cenu střeliva / Zvažuji již v podstatě jenom Walther PPK,PP a hlavně Berettu 71 vs.TPH Když jsem po TPH pátral narazil jsem na odstrašující video, kdy se tahle pistolka neustále sekala s nejrůznějším střelivem...Nevypadala jako nová od Interarms, ty jsou pokud vím daleko víc kritizované než německé.
Má někdo větší zkušenosti se spolehlivostí??? Je mi jasné, že to je kus od kusu, ale všude se píše, že prakticky všechny pistole s 22lr jsou náchylné k zádržkám, jako nejmenší vybíravec z toho vychází ta Beretta. Pokud vím, tak walther PPK a PP se v 22lr chová taky vybíravě a pokaždé promazávat náboje apod. by mě asi nebavilo... Momentálně Walher TPH v 22 lr vidím u Macháčka za 8300,-
Občasné pokousaní bych asi snesl...
Díky

Uživatelský avatar
Petr74
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.07.2011 12:18
Bydliště: Lhota

29.12.2012 22:07

Re: Walther TPH

Tak jsem se dnes dostal k menšímu "testu" mého TPH vzhledem ke spolehlivosti střelby s různým střelivem ráže .22LR.
Nakoupil jsem před časem u Brymové náboje a dnes konečně na AVIMU vyzkoušel s následujícím výsledkem:
1) SB Standart - poměrně spolehlivá funkce, ze 100 nábojů 2 selhání při odpálení. Na následující DA normálně vystřelil. Ten druhý selhač byl už v hodně zasviněné pistoli. S těmito náboji jsem střílel i dříve (cca 300ks) a závadu si nevybavuji.
2) SB Club - jen 50ks, ale naprosto bez problémů
3) GECO Pistol 2,6g/40gr - ze 40ti nábojů 3x selhání při odpálení. Na DA výstřel odpáleno. No, nic moc.
4) TopShot Competition standart velocity 2,6g/40gr. - 50ks. Při poslední serii neodpálil 3.náboj. Na DA normálně odpáleno, jinak bez problémů.
5) Aquila super extra subsonic - katastrofa. Pistolka již byla hodně zanesená, ale tohle jsem nečekal. Prakticky 50% závadovost, zejména problém s přebíjením.
6) ELEY sport - tento náboj jsem zkoušel již dříve a měl jsem s ním problém s odpalováním. Závadovost byla cca 20%.

Takže statisticky nic moc. Všechno výše uvedené střelivo v mém Rugeru KMK 512 chodí naprosto bez problémů, ale to je jiná konstrukce.
Samozřejmě je možné, že v mém TPH je nějaká vada, to nemohu vyloučit. Na druhou stranu SB Standart a zejména CLUB fungují super (i v zasviněné pistoli) a dokonce i levné TopShot vypadají poměrně slušně. Jakmile jsem ale začal používat cokoliv s nápisem ELEY (Sport a Aquila) případně slabší náboje Aquila, nastal problém.

Zastřílel jsem si krásně, ta přesnost krátké hlavně je pro mě vždycky znova příjemné překvapení. Na sebeobranu to asi nebude, i když ta titěrnost pistolky by byla na nošení maximálně pohodlná. Na střelnici k vyblbnutí je perfektní.


Reklama

Uživatelský avatar
Petr74
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 51
Registrován: 01.07.2011 12:18
Bydliště: Lhota

30.12.2012 19:51

Re: Walther TPH

na dotaz upřesňuji ty Aquily, byly to konkrétně tyto:
Přílohy
Aquila subsonic zmenseno.jpg

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 1 návštěvník