dundee5
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 02.05.2012 10:44
Bydliště: Praha

02.05.2012 10:50

Walther PPQ

Ahoj,
máte někdo zkušenosti s tímto plasťákem?

Nutnfancy ho v recenzi hodně vychvaloval:
http://www.youtube.com/watch?v=HcV7l4AjeXk

fenix
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18.07.2010 16:22

08.05.2012 21:42

Re: Walther PPQ

Jsem spíše nosič zbraně, než střelec. Zatím jsem vystřelil sotva 200ks munice v různé gramáži, mířenku, občas jsem se odvážil pudovku. Drží se mi moc dobře, v sadě jsou tři velikosti klenutí pažbičky, takže si vybereš. Soustřel mám více jak dobrý a to je u mě co říct, s jinou zbraní se mi to takto nepovedlo. Nosí se dobře, plastová pažba nešpiní oděv. Hledí i muška jsou jasně čitelné.
Ptej se, budu-li vědět, odpovím.

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

16.05.2013 13:42

Re: Walther PPQ

Tak jsem si dnes vyzvednul PPQ v obchodě a už se těším na střelnici. Nějaké rady od zkušenějších majitelů, co se týká střeliva, pouzdra (musím ještě koupit), případně čehokoliv jiného do začátku?

Uživatelský avatar
mango
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 30.09.2011 9:45
Bydliště: Jižní čechy

16.05.2013 19:08

Re: Walther PPQ

Tady vám jí taky celkem pochválil. Ale spíš bych potřeboval měnší.

http://www.youtube.com/watch?v=D_QhiTa-7OA

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

22.05.2013 14:47

Re: Walther PPQ

Tak jsem po pár dnech (kdy stále ještě nemám průkaz zbraně) okukování začal zkoumat každou hnidu na zbrani a nalezl zvláštní ošoupání na rámu ubraně - na levé straně před lučíkem - šikmá ploška přechodu za lištou pro příslušenství. Vypadá to asi jako když máte po delším používání vylaštěný povrch kláves na klávesnici. Zajímavé je, že u jiného PPQ jsem na to narazil taky. Vypadá to tedy že v průběhu výroby, zkoušení či distribuce dochází u této zbraně k nějaké činnosti, která toto způsobí.

Abych neměl dva příspěvky hned za sebou, tak to napíšu sem:
Dnes (8.6.) jsem na střelnici vystřílel 450 nábojů a z toho jsem měl tři problémy s přebitím náboje - jednou jsem si palcem přizvedl záchyt závěru (=moje vlastní chyba), jednou se závěr nedovřel a jednou se šprajcnul náboj o tu šikmou plošku, která pomáhá náboji vklouznout do hlavně (teď si za boha nemohu vzpomenout na správný název) a závěr se o něj opřel.

Uživatelský avatar
Robbik
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19.10.2007 0:22
Bydliště: Brno

16.07.2013 14:26

Walther PPQ, kde vyzkouset v JM?

Nevite nahodou nekdo kde se v Brne nebo rozumne vzdalenosti da vyzkouset PPQ? Pripadne kdyby byl nejaky majitel ochotny nechat z toho vystrelit tak 50 kousku. Na oplatku muzu nechat vystrelit z nektere z mych zbrani. Vice kdyztak v SZ. Dekuji.
..........
Vyřešeno, už je doma.


Reklama

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

23.09.2013 12:56

Re: Walther PPQ

Mel bych dotaz k následujícímu problému: Když do svého PPQ-ka zarazím zásobník, někdy sjede závěr (a tím se nabije), někdy závěr nesjede. Je to víceméně náhodné a zaboha nemohu přijít na to, čím je to způsobeno. Rozhodně to není například tím, ze bych si závěr nějak shazoval sám - to jsem teď naposledy na střelnici eliminoval tím, že jsem zbraň při přebíjení chytil tak, že to nebylo možné. Někdo nějaký nápad? Předem díky...

Uživatelský avatar
spawnik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 29.11.2008 11:04
Bydliště: Kvasice

23.09.2013 13:33

Re: Walther PPQ

U většiny moderních zbraní je to vlastnost která pomáhá k rychlejší střelecké pohotovosti. Závěr sjede při silnějším doražení zásobníku.... U některých zbraní musíš zarasit silněji, u některých méně...

Dancer
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 06.02.2012 16:38
Bydliště: Praha 5

06.11.2015 12:43

Re: Walther PPQ

Dokupoval jste někdo zásobník/y? Pokud ano, kde a za kolik?
Já je teď hledal a nejlevnější našel za 1260,- na guns-trade.cz - na 15 nábojů.
Dodávám že mám PPQ classic (M1)

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

06.11.2015 15:01

Re: Walther PPQ

Dancer píše:... Když do svého PPQ-ka zarazím zásobník, někdy sjede závěr (a tím se nabije), někdy závěr nesjede. Je to víceméně náhodné a zaboha nemohu přijít na to, čím je to způsobeno. ...

Pokiaľ silou úderu na zásobník pôsobíš kolmo k osi hlavne, nie je dôvod, aby záver zišiel. Ale pokiaľ úder nasmeruješ skôr do zadnej časti pätky zásobníka a šikmo dopredu, záver zotrvačnosťou cukne dozadu, uvoľní sa a zíde sám. :)

zdenal2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 16:33
Bydliště: Brno

13.01.2016 17:58

Re: Walther PPQ

Ad zasobniky.

Take mne cena docela prekvapuje.. tech 1200 je standard ?

V USA se da sehnat za $32. A to je rozdil :)

Nebo kdyby nekdo prodaval bazarovy, poslete SZ.

Mam taky PPQ M1

Diky!

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

13.01.2016 19:11

Re: Walther PPQ

Rozdíl, fakt tak děsivej? 32 dolčů (a "dá se sehnat" je běžná cena nebo nejlepší najitá, nejlépe ve slevě?) je cca 800 Káčé, k tomu výpalné s. Burešovi, poštovný a taky aspoň mrzkej zisk pro prodejce... Kdyby to tahal zpoza louže, kde díky velikosti trhu jsou krapet jiný ceny - v lepším případě třeba stejný v USD i EUR. Nebo to maj tady lidi dělat zadarmo?!

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

14.01.2016 1:13

Re: Walther PPQ

No ono když vezmeš těch 32 USD plus DPH + poštu tak jsi na 1200 taky...

zdenal2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 16:33
Bydliště: Brno

16.01.2016 0:12

Re: Walther PPQ

No, spis by mne zajimalo, co rekne strejda celnik, nebo kontrola na letisti, kdyz najde v zavazadle zasobnik, nebo 2.
Podle mne by to melo byt v pohode, neni to nic nebezpecneho, ale cert se v tom vyznej..

No a jinak, kdyz se kouknu na ceny zasobniku pro CZ, nebo Glock, tak z mne neznameho duvodu jsou PPQ o 100% drazsi.

Uživatelský avatar
Farock
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 30.10.2014 20:10
Bydliště: Vražkov

16.01.2016 19:29

Re: Walther PPQ

Dancer píše:Dokupoval jste někdo zásobník/y? Pokud ano, kde a za kolik?
Já je teď hledal a nejlevnější našel za 1260,- na guns-trade.cz - na 15 nábojů.
Dodávám že mám PPQ classic (M1)



Já kupoval na Smith & Wesson MP9 za 24.90$ v tu dobu nějakých 660kč.Na http://www.44mag.com/ .Ale s US shopama je to na štíru oni nesmí posílat mimo US zásobníky a doplnky na zbraně.Musel bz jsi mít někoho v US aby to poslali jemu a on potom tobě sem.Jinak ten zásobník co jsem kupoval já zde stojí 990 a ještě se tu nedá sehnat protože sem věci od S&W chodí a nechodí těžká věc.Prostě se zásilkou co přišla do ČR 17 raný zasobník na MP9 nedorazil.Pošta přez US mayl economy tuším že se to tak jmenovalo stála 6.9&.No objednal jsem si dvá zásobníky a celé mě to stálo cca1450kč což je dobrá cena.Ale Walther je DE mělo by to jít snadnější v rámci EU si myslím.

zdenal2
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 16.12.2015 16:33
Bydliště: Brno

17.01.2016 1:12

Re: Walther PPQ

No, bohuzel zasobniky jsou na indexu pro export z US. KOukal jsem na to. Takze poslanim, nebo i vyvozem by clovek porusil jejich predpisy a to by mohlo byti nemile. Takze cesta dovozu z USA je asi uzavfena.

dovozy
http://www.strelectvi.cz/forum/individualni-a-oficialni-dovozy-bezcelni-limity-t377-940.html

Uživatelský avatar
mischanek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 93
Registrován: 29.01.2013 19:46
Bydliště: Beskydy

17.01.2016 10:01

Re: Walther PPQ

..mam za to, ze zasobniky pro Walther dela italsky Mec-Gar, kdysi jsem jim psal, jestli by se dal koupit primo od nich, ale maji s Walthrem sjednanou exkluzivitu, tak me poslali slusne nekam..
Jinak prijde mi paradoxni, aby zasobnik pripadne cestoval 2x pres more - tam a zpatky, aby byl levnejsi :-)
Ve statech pak jeste snad pouzivaji jako alternativu zasobniky od Magnum Research z Baby Desert Eagle, ktere by snad mely byt kompatibilni a levnejsi..
Jinak PPQ jeste dela polska Fabryka Broni „Łucznik” v licenci - ale otazka jestli nepouzivaji ty Mec-Gary..

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

22.01.2016 15:28

Re: Walther PPQ

Díky ochotě místního člena - zdenal2 jsem měl možnost v rychlosti si PPQ M1 vyzkoušet.

Dovolím si tady sepsat pár poznatků:



- pistole je opravdu solidně vyrobená. Nenašel jsem jedinou chybičku.

- s prostředním hřbetem se drží pěkně, textura povrchu tak akorát drsná. Jen jsem měl trochu strach z málo zaoblené plochy mezi palcem a ukazovákem (u některých tradičnějších pistolí odtud vybíhá bobří ocas). Po střelbě jsem z toho měl lehce omlácený kloub palce, ale nic obzvlášť nepříjemného.

- zpětný ráz mi taky připadal výrazně ostřejší, než jsem zvyklý. Ale střílel jsem originálními SB a normálně používám svoje faktorové přebíjenky a navíc v K100... O víkendu zkusím z K100 střílet něco silnějšího a případně porovnání upravím. Nicméně Walther se i tak po výstřelu perfektně vrací.

- manipulaci se závěrem a ovládacími prvky nemůžu vůbec nic vytknout. Čekal jsem, že si díky vysokému úchopu budu přidržovat dlouhý záchyt závěru, ale nestalo se tak.

- mám dojem, že na menší vzdálenosti (do 10m) a v rychlejším tempu se pistole cítí jako doma. Pokud s PPQ plánujete střílet něco takového, budete určitě spokojení.

- mířenka na 25m vyžaduje soustředění. Asi jako se všemi lehkými pistolemi s hlavní dlouhou 4".

- a tím se dostáváme ke spoušti. Při hledání informací jsem (na Pistol Training foru) narazil i na názor, že odpor spouště u PPQ je na hraně pro zbraň určenou k nošení (zejména v případě AIWB). Možná proto jsem čekal spoušť skoro jako na sportovní zbrani...
No, není špatná, v některých parametrech určitě převyšuje neladěný Glock. Poměrně dlouhý a čistý volný chod následuje prudké zvýšení odporu (katalogových 20 - 25N se zdá být odpovídající). Pak už stačí překonat jen krátkou dráhu aby došlo k výstřelu. Reset je jedním slovem výborný - krátký a jasný. I díky tomu lze s PPQ střílet rychle.

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

22.01.2016 19:49

Re: Walther PPQ

Nemá někdo zkušenost s PPQ v 45 ACP?

McD
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 15.06.2004 0:57
Bydliště: Pragl

13.10.2017 12:01

Re: Walther PPQ

PPQ M2 9mm koupena nová v Praze v červenci za 17700, přibaleny dva zásobníky, vzal jsem rovnou další dva za 1400 za kus. Je to moje první zbraň, v poslední fázi výběru jsem volil mezi Sig P320C, HK SFP9 a PPQ, které vyhrálo díky chodu spouště a resetu. Od srpna, kdy jsem se dočkal průkazu zbraně, vystřeleno něco přes 1500 ran bez závady. Dva nedržitelé ZP bez zkušeností se střelbou zvládli závadu vyrobit - přibržděný závěr se nedovřel po přebíjecím cyklu, ale až stiskem spouště. Zbraň out of battery nevystřelí, zápalka bez otisku.

Pistole je solidně vyrobená a z krabice má příjemnou spoušť s krátkým resetem. Tovární miřidla jsou ocelová, nezachytávající, opatřená třemi fluorescenčními body, dobře čitelná. Zásobník po vypuštění volně vypadává. Po cca 1200 ranách a náročném tréninku, kdy se do zbraně dostala spousta bordelu, přestala být spoušť tak hladká, jak jsem byl zvyklý, běžným čištěním se mi nedařilo problém odstranit. Úplně jsem ji rozebral a při té příležitosti lehce přeleštil táhlo spouště na kontaktních plochách. Od té doby je jako kostka ve skluzu. Na webu je nicméně několik vláken o drhnutí spouště u tohoto modelu, které je způsobeno suboptimálním místem průběhu části táhla spouště, která zvedá blokaci zápalníku. U svého kusu jsem tento problém nezaznamenal, ani vypadávání vývrtu, které se u této zbraně objevovalo.

Zbraň je rozhodně přesnější než já a umožňuje díky vysokému úchopu dobrou kontrolu, takže v dynamické střelbě nemá ani ucho zelené problém dosáhnout slušných výsledků. Nějakou dobu jsem laboroval s výměnnými hřbety pažbičky (přibaleny jsou tři v různých velikostech, kdy velikosti S a M se liší pouze vydutostí ve spodní části, L přidává i materiál pod bobřím ocasem), až jsem odstranil materiál pod bobřím ocasem z hřbetu L, jehož oblouk mi vyhovoval nejvíc, ale měl jsem na něj příliš krátký ukazovák. Ruku mám střední velikosti, pro střelce s velkou rukou by i L mohlo být málo.

Zbraň bez problémů nosím v OWB kydexovém pouzdře na 9. hodině (levák) a na mé nijak prostorově výrazné postavě (183/79) není problém nosit skrytě.

Tento výrobek západoněmeckých soudruhů mohu vřele doporučit.

Další

Obsah fóra / Krátké zbraně / Glock, a další recykláty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník