tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

18.05.2015 10:30

Re: Walther PPK

tak už jsem šťastný majitel W - PPK, 22LR
rok výroby jsem nemusel řešit, páč je vyražen datum vedle štemplu Ulmu - r.1969
zbraň je funglovka - bez jediného škrábance, vystřeleno z ní bylo max. na zkušebně - vnitřek netknutý, hlaveň taktéž. Prostě uloženka...

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

22.05.2015 15:25

Re: Walther PPK

Chtěl jsem se zeptat, zda netušíte, jestli by šlo u Walther PPK/S (Výroba USA) něco udělat s odporem spouště v DA režimu ?

Nechal jsem ho manželce a má problém s tím, že v DA ho prostě "nezmáčkne".

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

23.05.2015 9:40

Re: Walther PPK

tak to je můj mazlík..
Přílohy
20150523_092510.jpg

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

23.05.2015 22:47

Re: Walther PPK

Do bicí pružiny bych moc nevrtal. Moje manželka má taky PPK, ale nenosí v komoře, tak to neřeší, spíš ať natahuje kohout, než zápasit s promáčknutím. Odpor je tam teda dost velký. Když jsem kdysi u CZ snižoval odpor na DA zkracováním pružiny, tak se trochu snížil, ale fakt jen trochu a asi za rok jsem pružinu měnil, protože to začalo závadit.

martin99
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 16.07.2013 12:22
Bydliště: Praha

10.06.2015 11:58

Re: Walther PPK

Igrlik píše:Žiaľ nie, vlastním iné dvadsaťdvojky... v niektorých prípadoch pomôže nechať kohút pár týždňov natiahnutý (odkladať s natiahnutým kohútom). Pružina "si sadne" a prítlak je menší. :)
Rovnako je vhodné vyleštiť styčné plochy záveru a kohúta a prípadne jemne zaobliť kohút v mieste kontaktu so spodkom záveru. Len sa nesmie ubrať priveľa materiálu z kohúta, aby sa nestalo, že ho záver nenatiahne :!:

styčné plochy vyleštěny, 2 až 3 týdny kohout i závěr natažený, ale bez zlepšení, vypadá to na problém s blokací kohoutu,
kohout brzdí závěr v jeho konečné fázi pohybu a to už je bicí pružina max stlačena a k tomu se přidává odpor pružiny blokace kohoutu, takže nepřetáhne až do konce
večer vymontuju a zkusím bez

tomas.kontakt
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 31.03.2015 9:27

11.06.2015 10:36

Re: Walther PPK

mně se to poprvé stalo při změně druhu střeliva.
Když mi došly Blazzery, koupil jsem náboje Lapua a okamžitě mi PPK přestalo přebíjet. Vrtal jsem se v tom až mě napadlo podívat se, co jsem koupil za střelivo - a v tom byl problém, bylo slabé, což mi následně potvrdil i zbrojíř na střelnici. Vyměnil jsem za magtech, co měl zbrojíř u sebe a vše šlape, jak má...


Reklama

Puffin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09.11.2015 10:24

10.11.2015 14:53

Re: Walther PPK

Dobrý den ve spolek,
mám jednu otázku na znalce: Jsem Vlastníkem také jednoho PePKa a při koupi jsem byl upozorněn, že nikdy nemám vybíjet zbraň "naprázdno" (tzv. ránu jistoty), že se tím ničí zbraň. Dotyčný prodejce se při mé ráně jistoty skoro křižoval. Proč?
Děkuji za fundovanou odpověď

Bucci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 228
Registrován: 13.08.2011 1:07
Bydliště: Praha

10.11.2015 15:51

Re: Walther PPK

Protože se tím opravdu hrubě ničí citlivé součásti bicího mechanismu. U většiny pistolí se středovým zápalem veškerou energii kohoutu "schytá" mechanismus blokace úderníku. Ostatně u PPK se nedoporučuje ani vypouštění kohoutu přes páčku pojistky, protože kohout v tomto případě plnou silou udeří do válcového těla pojistky, které může prasknout. U některých zbraní s okrajovým zápalem (např. Margoliny) zase může zápalník plnou silou udeřit do okraje ústí nábojové komory. Netřeba říkat, jak se tím obojí ničí.

Všeobecně platí, že spouštění naprázdno škodí všem zbraním bez rozdílu a nemělo by se to dělat, pokud to není nezbytně nutné. Pro "suchý" trénink sportovních střelců nebo základní výcvik žadatelů o ZP je vhodné využívat školní náboje.

Uživatelský avatar
the.marek
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 79
Registrován: 09.04.2013 21:31

10.11.2015 17:01

Re: Walther PPK

To je zase slovo do pranice... Pistole se "ničí" a opotřebovává i střelbou, proto z nich prosím raději nestřílejte a pouze je nechte ležet v trezoru a občas je max. vyleštěte a pomazlete se s nimi, ovšem velice opatrně, povrchovka taky není nesmrtelná... :roll:

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

10.11.2015 17:16

Re: Walther PPK

Když jsme u toho bicího ústrojí. Žena má PPK Manurhin, byla to uloženka, máme to tak 7 let, nastříleno může mít okolo 1000 ran, max dejme tomu 1500. Minulý rok občas neodpálil náboj, nový, starý, bez rozdílu. Asi 5% případů. Vyměnil jsem bicí pružinu za novou a bez problému. A teď to začalo zase, ale až teď a asi 2 rány ze 100.
Úderník vypadá ok, čím to může být???

Puffin
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 09.11.2015 10:24

11.11.2015 8:34

Re: Walther PPK

Mám stejný problém... už mám objednaný i nový úderník s pružinou. Dám vědět, jak to dopadlo.

bukaj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 259
Registrován: 18.04.2012 13:42

23.12.2015 19:26

Re: Walther PPK

Ahoj, jak se teď pohybují ceny - nepotřebuji válečný kousek.

Díky

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

23.12.2015 19:29

Re: Walther PPK

Řekněme od 7000,- Kč, níž už jen výjímečně.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

24.12.2015 11:43

Re: Walther PPK

Bucci, mohl bys mi vysvětlit ten ráz do blokace zápalníku? Pokud vystřelím na prázdno, tak je blokace uvolněná nebo se mýlím? Co obvykle trpí jsou zápalníky - když jsou mizerně vyrobené či zkonstruované - ostré přechody. Tedy zkazka o "ničení" při sušení je platná většinou u nekvalitních krumplů typu CZ70, apod. Naopak jsou zbraně, které bez rány jistoty nelze ani rozebrat. Takže (a teď nemluvím o PP/PPK, kde mechanismus neznám dopodrobna) generalizovat, jak jsi učinil ty o škodlivosti "rány jistoty" je, ehm, zavádějící - jemně řečeno.

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

24.12.2015 12:37

Re: Walther PPK

Záleží, jestli je páčka PPK v poloze zajištěno, nebo ne.

Pokud ne, pak se děje vše jako při výstřelu, tj. kohout není blokovaný ničím a narazí na zápalník, který jde dopředu tak daleko, jak ho žene setrvačnost. Brzděn je pružinkou zápalníku a nemá do čeho narazit (když není vložen náboj).

Pokud je zajištěno, kohout je vypuštěný a nejde natáhnout. Ani při nabití zatažením závěru nezůstane kohout zachycen v napnuté pozici, ale sjede zpět. K napnutí kohoutu je nutné odjistit.

Pokud je odjištěno, a kohout napnut, potom je při zajištění automaticky kohout vypuštěn. Přitom lehce narazí do válečku pojistky a blokace úderníku. To je zřejmě stav, který popisuje Bucci. V zajištěném stavu je zápalník blokován tím válečkem, do kterého je uzamčen, a kohoutu je tím válečkem zabráněno v kontaktu. Bavíme se o součástce č. 6 na obrázku. Současně ale funguje "odskok", který popisuji dále.

Obrázek

Já osobně nosím PPK už léta, vypouštím pojistkou a žádnou závadu jsem nikdy neměl. IMHO je takto konstrukce navržena má tak fungovat.

Mimochodem, i v odjištěném stavu s vypuštěným kohoutem nemůže přijít kohout do kontaktu se zápalníkem, protože je blokován "v odskoku". Aby mohl dopadnout na zápalník, musí být plně stlačena spoušť. Takže se dá nosit i s odjištěnou ruční pojistkou, a jediné zbytkové riziko je v tom, že při pádu hlavní vpřed by zápalník překonal setrvačností odpor pružiny a inicioval zápalku, což je téměř neproveditelné.

Pro mě je PP/PPK hodně promyšlená konstrukce s téměř ideální funkcí, zejména s ohledem na dobu vzniku.

Odpor proti "ráně jistoty" a vypouštění pomocí manuální pojistky je IMHO reliktní a pochází ze zkušeností se zbraněmi ne příliš kvalitně navrženými nebo vyrobenými, mezi které PPK nepočítám.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

24.12.2015 16:56

Re: Walther PPK

Díky za komplexní odpověď, která potvrzuje, co jsem si myslel - rána jistoty nemá se zápalníkem a blokací nic společného (resp. to co popisoval Bucci). A o její "škodlivosti" mám taktéž obdobný názor.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

27.12.2015 21:07

Re: Walther PPK

Puffin píše:Mám stejný problém... už mám objednaný i nový úderník s pružinou. Dám vědět, jak to dopadlo.



Tak co, dopadlo to nějak? Já jsem od té doby PPK netestoval, až ve středu.

Uživatelský avatar
Gibon
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 61
Registrován: 09.03.2014 21:11
Bydliště: Praha

02.01.2016 21:14

Re: Walther PPK

Dá se prosím podle výrobního čísla nebo kódu zjistit rok výroby?
Nějaká podobná tabulka jako je v místnosti pro Berettu 71 ?
Díky

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

02.01.2016 21:38

Re: Walther PPK

Třeba takto, ale ne přesně rok, rok bývá značen přímo, já mám třeba raženo 1/59 na pravé straně závěru, někdy bývá u "parohu"ve výhozním okénku apod. :
Walther-cislovani-Ulm 001-minim.jpg


U před- a válečných takto:
Walther-cislovani-DE.jpg


Nebo:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

04.01.2016 12:22

Re: Walther PPK

u Brymove meli pred svatky kozena pouzdra pro zasobniky, ten od PPK se tam vejde naprosto presne
cena 45 korun, jen je potreba vybrat kus do ktereho se vejde i zasobnik s botkou

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků