emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

14.02.2008 16:01

Ahojte. K dotazům a radám k PPK: Naprostý odborník, majitel PPK a servisman na PPK je pan puškař Tlapa v Walther servisu (viz níže). Byl jsem u něj seřizovat a nastřelovat PPK v létě a bylo to skvělé - ukázal mi rozdělané všechny verze a dodal hromadu informací. Z nich to podstatné: Originálu z Ulmu se nic nevyrovná. No - PPK mám orig. 7,65 Ulm, koupil jsem za 8 tisíc (!) nestřílené z jakéhosi policejního skladu (opravdu ani rána - zatuhlá vezelína, cca z konce 50.let) a ještě mi na něj dali v prodejně jako na novou zbraň roční záruku !!! Občas se to v prodeji normálně objeví, častěji to bývá ale PP. A zkušenosti? No ... je takříkajíc absolutně přesný (vzhledem k délce záměrné), ale jak říká pan Tlapa - je trochu mlsný. Tak jednou za 50 ran se kousne náboj, občas nedosedne závěr. Dosedání závěru vyřeší asi nová vratná pružina (ta stará ležela přes 40 let a čekala na mě a tak je unevená). Co ovšem se vzpříčenými náboji to nevím. Na závodech LOS mám prakticky vždy jednou závadu, docela to votráví. Náboje SelBellot. A čistím mezi každou disciplinou. Tož tak. Ale to máte těžký, když PPK ja tak něco nádherného do ruky, že mu to holt občas odpustím. Jen na denní nošení a spolehlivost si nejsem jistý. Na to mám Kevina. EM

Kontakt na budějovický servis: www.guns-trade.cz
Servis a opravy: Puškařství Tlapa +420 775 295 033
Prodej: +420 602 149 050
IČ: 48201464
DIČ: CZ48201464
E-mail: cbservis@guns-trade.cz

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

14.02.2008 16:22

Já mám své PPK 7,65 Br. zřejmě z podobných zdrojů jako Ty, také NZ. Čili byl nový nepoužitý a též mám záruku. K tomu 2x zásobník a podpažní a opaskové pouzdro cena rovněž 8000,- Kč.
Vystřílel jsem s ním přesně 200 ks Magtech FMC. A něco přes 600 ks SaB ještě v těch starých krabičkách po 25 ks, také celoplášť.
A musím říct, že během těch 800 a něco ran jsem neměl jedinou závadu ani s jedním zásobníkem. (Klepu na dřevo) Střílí na 25m přesně, ne moc s mýma rukama :) , ale na 15 m, když se snažím tak mám soustřel 5 cm +- ve středu terče 50/20.

Uživatelský avatar
Alexxx
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 13.02.2008 21:34
Bydliště: Matrix - jako všichni

14.02.2008 16:31

I tobě děkuji za informace a určitě tam zajedu. Sohlasím s tím, že PPK je vzhledem ke krátcé záměrné bezkonkurenčně přesná zbraň. Mám s tím jeden zážitek - když se mi dostala do rukou CZ myslím 82 (já si je pletu s 83 a nikdy nevím, která je která...) s polygonální hlavní v 9 Mak, tak jsem byl žhavý si jí vyzkoušet. Nádherné držení, perfektní mířidla, no měl jsem pocit, že do desítky musím vysřílet jednu díru. U terče jsem si málem ustlal - žádný soustřel a krytí jak z brokovnice. Říkal jsem si, že to mám z toho, jak jsem dlouho netrénoval. Naštěstí jsem měl sebou ještě i PPK, tak jsem ho taky provětral a dal 2 x 5. U terče jsem si opět překvapením málem ustlal, protože všech deset ran bylo v soustřelu cca 8 - 10 cm na druhou hodinu mezi devítkovým a osmičkovým kruhem. Co dodat - jenom to, že tu čízu už jsem víc do ruky nevzal. Nevím jestli měla oddělaný lauf a nebo to bylo tím orig. ruským střelivem.

Uživatelský avatar
P3p3k
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26.12.2007 17:42
Bydliště: Brno

17.02.2008 13:43

PPK Stainless

Už jste slyšeli zprávu o stahovaní US verze PPK stainless z prodeje kvůli výrobní vadě? Chtěl jsem jeden koupit a prý to teď možné není :shock:

Uživatelský avatar
MAO
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.02.2008 16:18

17.02.2008 23:30

No o tom stahování jsem neslyšel, ale u amíků mě to nepřekvapuje …
Radši německý originál (mám ppk rv.62-celkem dobrý…), nebo Makarova …. :twisted:

to Alexxx: v 9mm Makarov je to vz.82 :)

Uživatelský avatar
P3p3k
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 26.12.2007 17:42
Bydliště: Brno

18.02.2008 19:24

PPK sl

2 Alexxx: A jaký jsou ještě verze kromě US, který jsou celonerez? A je ještě ňákej jinej ppk stříbrnej?


Reklama

Uživatelský avatar
Alexxx
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 13.02.2008 21:34
Bydliště: Matrix - jako všichni

18.02.2008 22:57

to P3p3k: já vím jenom o verzi PPK/S - to je ta US o které hovoří kluci nahoře a která, jak říkají, je stahována z trhu. Pak se ještě dělá černá verze PPK/E - Evropa model, která se dělá ve spolupráci s Maďarama, ale je signovaná Ulmem, takže lze předpokládat, že Němci si kvalitu ohlídají.

Ještě jsem kvůli tobě koukal do katalogu Frankonie, abych ti nekecal, a na oficiální stránce Walther tam jako jediná byla uvedena výše zmiňovaná verze PPK/S - made in USA, kterou bych na tvém místě rozhodně nebral.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

18.02.2008 23:21

W - PPk

Nezapomeňte na poválečné Manurhiny dělané na strojích Walther atd., které jsou v odpovídající kvalitě a jsou ve skladovém stavu na trhu zbraní. Měl jsem kus v niklu, ale o tom se psalo již loni. Teď mám Manurhin (W.PPk) 7,65, brynýr.

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

19.02.2008 18:21

PPK

Pánové, ještě do diskuse: Pokud se Vám líbí PPK, tak si ověřte (a osahejte) v prodejnách toto: Dlouho mi byly divné rozměry a pak jsem zjistil, že jen orig Ulm 7,65 a USA nerez (svinsky drahý a prý nic moc viz příspěvky) jsou "ty pravý malý". Maďarská verze je už větší a ztrácí ty designové poměry originálu. Zase má výraznější mířidla. Lehko se přesvědčíte u Brymové - na orig a maďara jsou jiné rozměry pažbiček. Jinak jak jsem už psal ve vláknu k LOS dají se k PPK koupit MacGar zásobníky - jdou do něj s mírným přesahem i delší z PP a máte o ránu víc. Jen ty MacGary s jakoby orig patkou nejsou moc pěkné - nemají probrání a celkově vypadají dosti "glockovsky" prostě žádný starý dobrý bakelit, ale tvrzený plast. Ke střelivu: Magtechy mi taky chodily dobře, ale jsou slabší a tak absolutně neshazovaly poppery. Tak jsem se vrátil k SaB. S rážema je to špatný - jak 7,65, tak 9mm Br. fakt nic moc rozdíl - jestli střelím do poppera PPKáčkem nebo Kevinem mnohdy vychází nastejno - cinkne a drží... ale vláčejte se s něčím v .45 ACP, že. EM

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

19.02.2008 20:22

No nevim, cetl jsem, ze USA PPKcko je o neco vetsi, kvuli USA zakonum o velikosti zbrane ma ram z PPcka. Sam jsem to nikdy neporovnaval, tak s urcitosti to tvrdit nemuzu.

K razim: mas pravdu, ze na poppery je 7.65 i 9mm Br jsou slabe, ale na noseni idealni. Osobne vice verim 9mm Br, udela preci jenom o neco vetsi diru.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

19.02.2008 21:23

W-PPk

Walther PPK/USA je evidentně větší než origoš Ulm(Manurhin). I Maďar je trošku větší. MacGar zásobník PP je dobrý, ale o tom už se psalo dříve.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

20.02.2008 8:14

Re.:

Travis: Ono to, že je větší, není úplně přesné. Je to vlastně hybrid mezi PP a PPK. Má závěr z PPK a rukojeť z PP. Takže je vlastně větší na výšku. IMHO je to docela chytrá kombinace.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

20.02.2008 14:39

Walther PPk:

Jak často píši, Vito, zase máš pravdu. Je to takový semikompakt, a když vezmeš do ruky W-M-PPk a USA -W, je to rozdíl, máš plnější ruku. Však chvály na ně zde již bylo dost, jen musí nový člen projít vlákna. Jen si myslím, že v 7,65 je to příjemnější střelba, že v 9 Br. to PPk více kope. Nezkoušel jsem to, ale mám v 9 Br. Llamu a ta trošku kope.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

03.06.2008 23:41

Včera mi přicestoval z městečka nedaleko Mnichova Walther PPK,Ulm,7.65.Ročník jsem zjistil od Walther.de-1957!Zdůrazňuji r.výroby,protože když jsem rozbalil krabici,byl jsem dojat:původní karton,v plném antracitovém lesku.Na zásobnících,hamru.spoušti,ovládacích prvcích,dokonce i na černěném šroubku střenek a předku rukojeti není nejmenší stopy po doteku lidské ruky.Ošetřen nějakou vazelínou,trochu snad byla ropně cítit.Měl jsem k dispozici dost hrubozrnou fotku a informaci,že ji nějaký německý pan myslivec nosil jednu sezónu v pouzdře pod kamizolkou jako záložku(asi na běžence)a poté odložil.Úplnou prvničku jsem ale nečekal.První vlásečnice vytvořila moje rozborka-sborka.Hned jsem ho musel zkusit-techničák vyzvednu zítra.Naprosto nechápu :shock: ,pánové,lépe už nastřílím na 25m pouze s 6palcovým revolverem 22 lr.Žádná selhávka(zatím z 50 ran),vše cvaká jak dobře promazaný hodinový strojek.Pořídil jsem ho na nošení,ale teď koukám,že střelivo budu nakupovat zřejmě ve stejném počtu jako do mojí 1911-ky 45ACP.Skvělá,krásná a praktická pistolka-lze jen doporučit.Díky Germany :wink:

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

04.06.2008 0:53

Nakupovat tedy zbraně napříkad v Německu nebo jiných členských zemí EU by neměl být problém... To je celkem potěšující zpráva a alespoň pro mne nová informace.

Vraťme se ale rychle zpět k tématu, ať nás moderátoři neutlučou, případně ať nás přehodí do nového vlákna ;)

Tak, tak. Nákup PPK v Německu jsem Vám přesunul sem:
nakup-zbrane-v-rakousku-nemecku-zahranici-t2428-60.html
Pzd.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

04.06.2008 1:09

Jasně.Přátelé,doporučte střelivo pro Pepka 7,65 vyjma SB Vlašim.Dobrou kvalitu-příznivou cenu.Brymová jich nabízí celou řadu,ale dosud jsem tuto ráži neužíval.Díky.

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

04.06.2008 9:17

Vlašimi bych se tolik nebránil. Ty staré s berdanovou zápalkou se dají sehnat za "pár peněz" a létají dobře. Už jsem jich prohnal laufem přes 2500ks. A pro rejpaly, opravdu nemagnetují:)
Jinak jsem měl pár Magtechů za cca 4,50,- a co je opravdu pošušňáníčko tak Hirtenbergery a ty jsou za 5,-

Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

04.06.2008 10:42

moj ppk je mrcha fajnova prieberciva. aspon co sa tyka SB FMJ. vcera sa mi zo 150 ran 5x spriecil naboj, z toho 3x po napaskovani 7 nabojov sa spriecil prvy po vystrele, 2x sa spriecil treti ci stvrty v poradi pri zasobnikoch paskovanych len 6 nabojmi. bez ohladu na zasobnik (mam 3x origo ulm, 1xlicencia manurhin) skratka moj ppk urcite nema rad ked sa napaskuje viac ako 6 nabojov. Najprv som myslel ze zavadu sposobuje len licencny zasobnik, ale vyskytuje sa postupne u vsetkych. ked napaskujem plnych sedem, na 50% mam istotu ze sa po prvej rane sprieci dalsi naboj. uvazujem ci to nie je strelivom (pouzival som doteraz len SB) alebo slabou vratnou pruzinou. pripadne ci by nepomohlo prelestit/prebrusit nabeh do komory. co myslite?

inak opatovne mozem potvrdit aj ja ze ppk je vynimocne presna zbran. s nicim inym nenastrielam tak presne ako s ppk ani tak rychlo ako s ppk. len keby bol stopercentne spolahlivy. kupil som ho s vyhliadkou na nosenie 7+1 ale takto mam zatial sice velmi presny ale nie prilis spolahlivy sestranak :(

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

04.06.2008 20:35

Měl jsem stejné problémy u CZ 70, byly způsobeny špatným nastavením vývodek ze zásobníku. Lehce jsem je pootevřel, pohrál si s nimi a je po problémech. Sotva bude závada v pistoli samé, střelivo bych taky vyloučil.

Bluesman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 41
Registrován: 10.03.2008 2:27
Bydliště: Litvínov,Ústecký kraj

05.06.2008 7:13

Flash: Díky za tipy.Hirtenbergery jsem měl právě na onen první křest.Jak jsem psal,všechny pěkně zaklouzli,zapálili a ve dví opustili kvér-na terči radost pohledět.Není důvod se jich nedržet.Samozřejmě zkusím i jiné,podle dostupnosti.Ale SB jsem se pevně rozhodl již nikdy do nepoužít,a také mé poslední tři zbraně je nepoznali.Důvod : začínal jsem s G 17,první střelivo maďarské výroby 150ks-bez závad.1.balení SB-3xselhávka,2.krab.2x,3.balení rovněž 3x.Revolver 22 WMR-vytloukání nafouknutých hilzen špalíkem přes hřídelku vytahovače.Střelivo CCI v pohodě.Takže tato firma tím pro mne skončila.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků