Uživatelský avatar
boris_
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 610
Registrován: 11.10.2006 14:40
Bydliště: Bratislava

19.09.2007 17:45

ja viem, ja viem, som si tohoto vsetkeho velmi dobre vedomy... ale u nas je tych pochromovanych ako safranu. skoro niesu ak neratam nove klony PPK/S od S&W; a ten moj je chromovany aky som vzdy chcel. preto som sa toho zelezka nedokazal zbavit. prasklo to vo vybruse v ktorom je ulozene tiahlo spuste a to po linii rezu, pravda je ze material ma v tej casti beztak hrubku asi ako par listov papiera...

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

26.09.2007 8:15

PPK na LOS

S PPK jsem na LOS začal jezdit. Do kategorie se musí vejít - když soutěží v této kategorii Glocky 26 (hlaveň 88 mm), musí se PPK vejít v pohodě (84mm), ostatně nikdo mi při registraci problémy nedělal. Problém je s kapacitou. Lze zvýšit o jeden náboj nákupem zásobníku pro PP (npř. MacGar) - vyměníte-li si botku, tak zásobník o kousek přesahuje, ale držení je skvělé a kapacita vyšší. Konzultoval jsem to s Walther servisem a doporučili to bez problémů. Bylo by dobré, aby v kategorii ZP byla nižší kapacita respektována (povinné přebití), protože pochopitelně když si majitelé RAMI, nebo G26 vezmou dvojnásobnou kapacitu zásobníku, tak má PPK nebo Kevin handicap. Také mám "skladového" nestříleného PPK - Ulm. V servisu jsem ho nastřelil a doplnil jsem mířidla o tečky (emailový fix). Trochu výraznější mi připadají mířidla maďarské verze - ryska v hledí a tečka na mušce. Pouzdro mám Fobus Paddle - myslím, že to chodí dobře. EM

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

26.09.2007 17:31

S tím LOS je to smutné, ale na ulici s tím budeš úplně stejně ...

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

26.09.2007 19:05

Do tohoto vlákna to moc nepatří, ale myslím, že po 7mi možných ranách z Waltheru PPK nebude na ulici už moc co řešit ať už ze strany PPK nebo z té druhé.

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

26.09.2007 19:10

Ahoj - děkuji za příspěvek. Rozumím a máš pravdu, ale já to prostě sám pro sebe řeším takhle: Je jasné, že by člověk měl cvičit s tím, s čím chodí. Nosím Kevina ve vnitřním pouzdře. No jdi s tím na LOS... proti G26... a tak jsem na LOS koupil to PPK. S Kevinem samozřejmě cvičím dál, ale závodit s ním nebudu. Po mnoha letech (a zbraních) jsem se dobral k poznání, že chceš-li mít něco u sebe skoro vždy, musí to být extrémně malé a pohotové. Léta jsem nosil Derringer 7,65, ale znáš to: Natáhnout, odjistit a na konci jen dvě rány. Takže Kevin - mačkáš, střílíš. Nic proti situacím na LOS, mám je moc rád a organizátory obdivuji, ale kdyby se nedej Bože člověk opravdu do maléru dostal, bude muset 6+1 stačit. Na závodech ovšem 5 cílů na max.8+1 PPK nestačí. Zatím jsem absolvoval takovou situaci jen jednu (jsem LOSí začátečník) u ostatních situací s vyšším počtem cílů (max 6) bylo povinné přebití a to zrovnoprávnilo zbraně. Ostatně ze stejných důvodů asi vznikla kategorie záložní revolver - tam je to jasné. On by se dal i k PPK udělat prodloužený zásobník, ale fuj, to by bylo nestylové. Zásobník z PP ještě skousnu, ale nějaký dlouhý u záložní pistole bych asi nevydýchal. To je mi zase ten design PPK natolik cenný, že raději ztratím nějaký ten čas přebitím. Zdravím. EM

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

29.09.2007 21:23

"To je mi zase ten design PPK natolik cenný, že raději ztratím nějaký ten čas přebitím." - tak tomuhle se říká láska! :o)

(To není posměch. Sám jsem PPK vlastnil, takže tvé pocity sdílím)


Reklama

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

30.09.2007 21:20

Brzy bude kongres LOSu, jsou na stole navrhy ohledne bud omezeni kapacity nebo moznosti pouzit pouze zasobnik dodavany original ke zbrani s tim, ze bude max. povolena botka...
Tak zhruba tipuju, ze omezeni kapacity neprojde, s omezenim zasobniku na original (max botka +2 - tj u G26 zsobnik na 12 naboju) to vidim tak 1:1...
Ber to s tim PPKckem tak, ze mas naopak vyhodu, ze to min kope, da se strilet rychlejc a pokud jsou stage na vic jak 8 ran, uz je mezi tim pohyb a da se prebijet, takze casu zase tolik neztratis.

Debatu, kolik 7.65ek bude stacit na rychle zastaveni jednoho protivnika radsi vynecham ;-)

Uživatelský avatar
Flash
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 630
Registrován: 03.03.2007 13:14
Bydliště: Hradec Králové / Praha

14.10.2007 19:08

Jak jsem již psal výše, pořídil jsem si také Walthera PPK. Dal jsem z něj 200 ran a nedá mi to, abych sem nenapsal své dojmy.
Kromě toho, že je to nádherný mazlík mi také dobře padne do ruky, ač mám pazouru jako lopatu.
Střílení s ním je nyní již požitek ovšem po prvních cca 20ti ranách jsem myslel, že mám vadný kousek, bo jsem zásahy honil všude po terči. Předtím jsem si dal 50 ran se CZ 75B a tam jsem se držel svého standardu :) Ovšem nakonec jsem přišel na to, že Walteříkova krátká záměrná mnoho neodpouští a když jsem si začal dávat pozor na obrazec mířidel bylo vše, jak má být. Teda nebylo, ale to jsou už ruce, však určitě znáte:)
Co mě překvapilo je jeho relativně velký zpětný ráz. Čekal jsem menší, ale přišlo mi to silnější než u ČZ 50, ale není to nic, co by ve střelbě vadilo!
Spoušť je při SA poněkud tvrdší, ale pro mne v mezích tolerance u DA bych se bál, že ránu strhnu, ale nezkoušel jsem to.
Abych to shrnul, tak střílení s ním bylo pro mne příjemné a mohu všem vřele doporučit. A když ho nesu na střelnici, tak si ruce určitě nevytahám :wink:

Nyní bych měl prosbu na některé znalejší, jestli by mi nepomohli s jeho "identifikací" Nevím, co některá čísla a značky na něm znamenají. Když leží výhozním okénkem ke mně je na něm vyraženo:
Na rámu, za lučíkem výrobní číslo (dá se z něj něco zjistit?), vlevo pod výhozním okénkem na závěru je 8/59 (mohlo by to být srpen 1959? a o to znamená?), vpravo pod výhozním okénkem je na závěru vyraženo 12-120-0893 (co to je?:) totéž je vyraženo i na zásobnících, co k němu byly dodány - je to evidenční číslo nějakého skladu?) Dál na rámu, přímo nad spouští jsou vidět tře asi značky skušeben, bohužel pro svou slepotu ani s lupou nevidím co to přesně je, ale zleva doprava je pod první N, druhá vypadá jako šupiny a třetí jako 7 v kroužku, značka s N je také vyražena na hlavni (vidět ve výhozním okénku) a pod ní jsou tam ještě dvě které nepoznám vůbec (snad orlice a pod křídli jako by měla nějaký znak, no nejvíc mi to připomíná jeřáb v docích:-)) Když ho otočí a dívám se na stranu s pojistkou, tak na závěru hned nad zádržkou zásobníku jsou v poloze nad sebou, mnou již zmíněné, jeřáby v docích ty jsou také na rámu pod zádržkou zásobníku a také 2 v poloze nad sebou. Vlevo od zádržky zásobníku je na rámu vyraženo BW, což předpokládám je značka německé armády.
Takže pokud mi s tím někdo dokážete pomoct, nebo mi poradíte, kde hledat. Budu vám nesmírně vděčný.
Mějte se, Honza

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

21.10.2007 10:47

To FLASH: PPK a LOS

Tak jsem byl opět s PPK na LOS - Otrokovice 20.10.2007. Problémů hromada a tak se pokusím je popsat. Nechme stranou do jaké míry je PPK s mým střelivem (Magtech) spolehlivý - občas se kouše, budu měnit vratnou pružinu závěru a asi příště použiji silnější SellierBellot. Co je ale podstatné: Jakmile se se zbraní vymknete většině, máte problémy. Kategorie záložní pistole by měla být pro pistolky již od .22LR ne? Jenže v záplavě ráží od 9mm para výše se poppery nastavují natvrdo a když je nesestřelí PPK ani při zkušební střelbě rozhodčího tak co? Takže jsem poněkud zklamán. Nejsem střelec s ambicemi na přední místa - na LOS si jedeme s PPK hlavně zastřílet, ale když nasypete do poppera celý zásobník a on nelehne, je to poněkud frustrující. Uštěpačné poznámky o tom, že to není pořádná ráže, mi připadají v kategorii záložních pistolí nemístné. Rozhodčí byli korektní, snažili se, dali opakování, ale už máte po radosti. Úpravy v pravidlech ohledně kapacity také spíše nahrávají glockařům - majitele Kevinů, PPK a jiných zcela typických a regulérních záložek asi netrápí zda 10+1, nebo 12+1, ale spíš aby situace umožňovaly 6+1, nebo povinné přebití pro danou kategorii ne? Nebudu to dál rozvádět - je to spíše do diskuse o pravidlech LOS, takže těchto pár zkušeností na téma PPK na LOS v tomto vláknu stačí. Zdravím a nenechme se odradit! EM

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

22.10.2007 15:11

Ahoj,ohledně kalibrace jsem to napsal do vlákna o LOSu....

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

24.10.2007 8:38

emrivan píše:Souhlasím - nápad aby rozhodčí na zkoušku sestřelil poppera .22LR je solidní a vlastně zcela naplňuje kategorii záložky - je-li povolená ráže od .22 LR, musí ho malorážka shodit. S přesností zásahu (hlava = největší páka) je to jasné. Můj příspěvek vůbec není o vnášení sporů do závodů LOS - byl určen výhradně jako popis zkušeností do vlákna uživatelů PPK, kde se "flash" na to přímo ptal a do diskuse LOS byl přenesen. Tam bych se později rád vrátil s problematikou kapacity zásobníku, ale to sem teď nepatří. Takže pro uživatele PPK dávám do placu otázku střeliva: Moje Magtechy jsou pomalejší a slabší - při všech testech vycházelo tovární nastřelení PPK s tímto střelivem nejlépe a kdosi mi i říkal, že je na slabší laboraci původně stavěný. No použiji-li SellBellot tak asi s poppery problémy zlepším a snad se také zlepší občasné vzpříčení nábojnice, nebo dokonce nenatažení kohoutu (2x jsem musel střílet na DA). Ostatně hned zítra jedu do Českých Budějovic, kde je ve Walther centru servis a moc šikovný puškař - dám s ním řeč a uvidím. Máte-li jakékoliv zkušenosti s výběrem střeliva 7.65 pro PPK tak napište - každá zkušenost je vítána. Když jsem tak asi pošesté vystřelil na toho nepadajícího poppera tak mě napadlo, jak se ten Hitler vlastně asi touhle ráží PPK zastřelil. Proto se jistil ještě jedem, asi věděl, že ráže nic moc... EM


na téma LOS, PPK a poppery pokračování zde:
los-ipsc-atd-t1399-510.html

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

09.11.2007 17:24

Walther PPk

Všem fandům PP i k: též jsem v půli října podlehl vaším svodům a zakoupil PPk, 7,65 vlastně Manurhin hned jsem Vám to zatepla vše dlouhým článkem popsal, ale na konci mi lehl PC a pak byl 3 týdny u lékaře, takže jen z části znovu : jak jsem již dříve psal, měl jsem PPk Mahurhin v niklu, ale šel z baráku, tak ted' mám Maňase v brynýru. Střílí výborně, vůle min., povrch super, jen mě ostré hrany polobobřáku koušou do kloubu palce. Přikoupil jsem zásobník (v ceně byl 1) MecGar PP -8 náb. a orig.botku, nasadil a stálo to o 5OO,- méně než orig. W.Ještě se mi nedaří dostat dobrý kožený opask.futrál, ale časem bude. Závěrem se ptám: máte někdo zkušenost s pistolemi: Mauser HSc 7,65 a Sauer§Sohn mod.38 ? Jsou to opět vynikající pistolky a v době svého vzniku 3O./2O.stol. si při zavádění do armád či policií konkurovaly. Založil bych vlákno, ale nemám s nimi zkušenosti, tak se podělte, sofort, dík.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

11.11.2007 18:23

Četl jsem informaci od vynikajícího znalce zbraní J. Balcara: Nejkultivovaněji se při střelbě ze sedm pětašedesátek choval Frommer Stop a absolutně nejhůř Mauser HSc. Takže nevím nevím, jak je to s tou vynikající pistolkou. :wink:

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

12.11.2007 8:37

Re.:

Měl jsem, pánové, oba typy. Mauser HSc je konstrukčně i obsluhou dobrá pistole, naprosto spolehlivá, dobře vyrobená z kvalitních materiálů. Velmi dobře konstruovaný vnější kohout, který jen minimálně přečnívá obrys zbraně. Oproti třeba PPKčku má volně uloženou hlaveň. Žádné zvláštní nectnosti při střelbě jsem neregistroval.
Sauer mod. 38 je jedna z nejlepších pistolí této kategorie. Velmi mazaný způsob vypouštění napnutého vnitřního kohoutu a jeho opětné napnutí. Pistole je velmi přesná a spolehlivá. Provedení zbraně excelentní.
Závěrem řečeno - urazil bych si ruce, že jsem je dal pryč.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

12.11.2007 15:26

Mauser a Sauer

To: Sincity a Vito: Jó chlapci, kdyby neplatí, ale pokud by sis nechal každou, která Ti kdy přišla do ruky, tak bys měl doma divizní arsenál. A teď nám nezbývá, než plakat a plakat s uraženými pazourami. Jsem rád, že píšeš (Vito) podrobněji o těchto pistolkách. Já tvrdím, že všechny 3 modely mají každý své výhody a naopak a jsou co se týče konstrukcí ve své době( i dále) výborné . Jen má kapsa brání tomu, abych měl fšechny (rozum ne, protože ten mít, tak nejsem ve fórech a nemám ZP).

Uživatelský avatar
golfkiller
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 216
Registrován: 05.09.2006 18:37

22.11.2007 10:08

nemohl by jste prosím někdo nafotit nástřel PPK 7,65mm na 25 m ? díkes

emrivan
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 81
Registrován: 03.09.2007 13:18

04.01.2008 16:44

Ahoj. Nastřílel jsem Ti konečně PPK - 25m, 7.65 SellBelot FMJ. Pokud se mi nepodaří vložit fotku (su levé...) pošli mail adresu a já Ti to pošlu. emr@email.cz

Uživatelský avatar
Alexxx
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 13.02.2008 21:34
Bydliště: Matrix - jako všichni

13.02.2008 22:09

S většinou příspěvků lze souhlasit PPK jsem rovněž vlastnil v 7,65 a byla to perfektní přesná zbraň. Jenom škoda, že občas zaporuchovala cca z 50 nábojů jeden neodpálila v důsledku slabšího klepnutí do zápalky. Tak jsem jí prodal, ale s hodně těžkým srdcem. Teď uvažuji o tom zase si jí pořídit, ale nechci jít do komise, protože člověk si může lehce naběhnout - viz. některé negativní zkušenosti zde na fóru uvedené. Na modifikaci PPK/S z USA žádná velká chvála, tak jsem pátral dál a našel PPK/E .380 ACP který má být vyráběn v Ulmu v rámci německo - maďarské spolupráce. Cenová relace celkem přijatelná 441,- Euro. Recenze měla být ve SR č. 09/2003, kterou nemůžu sehnat. Budu vděčný za každou osobní zkušenost, nebo za informaci, jak byl v té recenzi hodnocen.

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

14.02.2008 13:37

Walther PPk

To Alexxx: SR 9/2003: W-PPK/E (E=Europamodel) vyrobený pod ochrannou známkou Walther v Maďarsku. V detailech se liší, nemá výstražník, tělo a závěr ocel, 6 provot. drážek, ráže .22, 7,65, 9 Br., zásobník s botkou, 8 náb.. Závěrem p. Klozíkříká, že dělá čest svému německému protějšku a potěší každého majitele.

Uživatelský avatar
Alexxx
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 13.02.2008 21:34
Bydliště: Matrix - jako všichni

14.02.2008 15:34

to Travis: zdravím a moc děkuji za informace a hlavně za rychlost. Syn se potatil a bude dělat zbroják, tak uvažuje nad zbraní pro osobní ochranu. Tohle je v .380 auto dobrá volba a za slušnou cenu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků