Uživatelský avatar
Derek
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 16.01.2010 4:10
Bydliště: Teplice

14.06.2012 23:59

Re: Walther PP

Zdravím,
nemohu nikde sehnat signování datumu výroby u typu PP, znáte nějaký odkaz nebo fígl jak na to přijít dle značek na rámu?

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

25.08.2012 14:52

Re: Walther PP

Dnes jsem byl poprvé na střelnici vyzkoušet nový Walther PP, během střelby se mi několikrát vyskytla závada - nevyhozená nábojnice. Vystřelená nábojnice se vzpříčíla ve výhozném okénku a zablokovala podání nového náboje. Stalo se to celkem 3x během 50 ran. Napadlo mě samozřejmě, že jde o závadu vyhazovače, ale po jeho kontrole jsem na něm neshledal nic zvláštího. Střílel jsem náboje SB z 80. let (červeno-šedá krabička). Jiné jsem zatím nezkoušel. Všiml jsem si, že zatímco na normálně vyhozených nábojnicích je dobře viditelný otisk vyhazovače, na vzpříčené nábojnici je od vyhazovače jen škrábnutí na hraně. V čem může být problém?

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

03.10.2012 18:20

Re: Walther PP

Zdravim,

Mám možnost koupit poválečného Walther PP. Je jako nový. A na závěru je napsáno, že je vyroben ke 100 letum továrny Walther. Cena je 5900,-. Nevíte jak kvalitní byla výroba v 80. létech? A jestli je cena dobrá či nikoliv?

Uživatelský avatar
travis
 
Příspěvky: 882
Registrován: 27.04.2007 17:47
Bydliště: PRAHA 5

03.10.2012 19:06

Re: Walther PP

Cena je naprosto výborná, neváhej ! Myslím, že i kvalita bude velmi dobrá.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

03.10.2012 19:12

Re: Walther PP

Taky bych ho bral za tu cenu.Vůbec neváhej.Pak sem pošli nějakou fotku.

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

10.10.2012 23:01

Re: Walther PP

walther 2.JPG


Reklama

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

20.10.2012 22:59

Re: Walther PP

Mám takový malý dotaz, asi jde o prkotinu, ale chci se ujistit, že je vše v pořádku - U svého PP jsem si všimnul, že při každém namáčknutí spouště (nikoliv zmáčknutí) se ozve drobné cvaknutí. Po odlehčení spouště a opětovném namáčknutí se zvuk neopakuje. Co tento zvuk vydává jsem zjistil po demontáži střenek - viz fotky. Díl označený šipkou je před namáčknutím v jakémsi okénku (nevím přesně, jak se ten díl jmenuje) a po namáčknutí narazí na horní hranu okénka (což se projeví jako cvaknutí). Můj dotaz zní, jestli to takto má být, nebo jestli se jedná o nějakou závadu.

P.S.: Při demontáži střenek jsem taky narazil na sedmimístné číslo vyražené na rámu za zásobníkovou šachtou - nevíte někdo, co je to za číslo? (označení výrobní série rámu?)
Naposledy upravil Katzendreck dne 10.11.2013 23:33, celkově upraveno 1

Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

17.11.2012 23:21

Re: Walther PP

Mám takový dotaz. Jak rozeznat válečný a poválečný zásobník? Existují nějaké rozdíly v provedení podle kterých to jde poznat?

Děkuji

Uživatelský avatar
Chotis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2008 1:27
Bydliště: Praha

27.11.2012 18:38

Re: Walther PP

Katzendreck píše:Dnes jsem byl poprvé na střelnici vyzkoušet nový Walther PP, během střelby se mi několikrát vyskytla závada - nevyhozená nábojnice. Vystřelená nábojnice se vzpříčíla ve výhozném okénku a zablokovala podání nového náboje. Stalo se to celkem 3x během 50 ran. Napadlo mě samozřejmě, že jde o závadu vyhazovače, ale po jeho kontrole jsem na něm neshledal nic zvláštího. Střílel jsem náboje SB z 80. let (červeno-šedá krabička). Jiné jsem zatím nezkoušel. Všiml jsem si, že zatímco na normálně vyhozených nábojnicích je dobře viditelný otisk vyhazovače, na vzpříčené nábojnici je od vyhazovače jen škrábnutí na hraně. V čem může být problém?


Vyřešil jsi nějak tento problém? Mám PP asi rok a půl, vystřelil jsem z něj něco přes 200 nábojů SB šedočervené a zelenobílé krabičky, s jednou závadou, Tebou popisovanou. Po půl roce jsem ho nyní byl opět provětrat a uvedená závada se opakovala zhruba co dva zásobníky. Zbraň byla čistá, střelivo stejné, a mezitím jen ležela v trezoru. Jak je možné, že najednou špatně vyhazuje? Má někdo nápad, co s tím?

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

30.11.2012 0:38

Re: Walther PP

Chotis: Přišel jsem akorát na to, že se střelivem ze současné produkce SB se závada tak často neopakuje (zhruba u 1 z 50 nábojů). Jinak, řešil jsem to i na /jiném serveru o zbraních/ a tam mi poradili, že by se mohlo jednat o příliš silnou vratnou pružinu (možná v kombinaci se slabým úchopem). Bohužel nemám druhou zbraň pro porovnání, takže to nemůžu posoudit.

Uživatelský avatar
Chotis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2008 1:27
Bydliště: Praha

30.11.2012 19:23

Re: Walther PP

No z mýho pohledu je ta záhada ještě větší, protože střílím stále stejně (špatně... :lol: ), se stejným střelivem a do teď jsem neměl problém. Zkusím jiné střelivo, a trošku se víc zaměřím na ty závady, zatím jsem si ty nábojnice ani neprohlížel a jen střílel dál. Silnou pružinu bych vyloučil, ten náboj by určitě přetáhl i výrazně silnější, nehledě k tomu, že když střílím bez závady, nábojnice velmi razantně lítají ven a buší do metr vzdálené přepážky palpostu :wink: Takže závěr jistě s velkou razancí bez problému dojíždí do konce, tady zakopaný pes nebude. Spíš ten vyhazovač, jestli je nějak možné, že se prostě netrefí do dna nábojnice...

nico
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 108
Registrován: 09.05.2012 18:13

01.12.2012 12:15

Re: Walther PP

Katzendreck píše:při každém namáčknutí spouště (nikoliv zmáčknutí) se ozve drobné cvaknutí. Po odlehčení spouště a opětovném namáčknutí se zvuk neopakuje.


Nevím, jestli to dělá úplně každé PP(K), ale je to konstrukční vlastnost, tedy normální. Sám mám dvě, dělají to obě. Jedno skoro neznatelně, to druhé to dělalo výrazněji. Takže jsem ho rozebral, doladil a přelapoval. Správné usazení táhla zpět je tak trošku ježek v kleci obráceně.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

19.01.2013 15:22

Re: Walther PP

Ahoj.Nekoukal jste někdo náhodou na to válečný PP s tim pouzdrem a 2 zásobníkama u Brymový?V jakym to je stavu a jestli má českou zkušebnu? Případně na ty Manurhiny v BVS? Jsem línej lítat z jednoho konce Prahy na druhej. Dík.

Morboj
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 29.01.2012 18:19
Bydliště: Olomouc

19.01.2013 22:48

Re: Walther PP

Manuhriny v BVS jsou ve slušným až slkušnějším stavu, občas drobnej škrábanec, zcela funkční, byli tam tři. Já jsem tam před vánocema koupil uloženku PP 7,65 Ulm k naprosté spokojenosti.
Mohl by tady někdo popsat nebo nafotit jak přesně drží Walthera PP - hlavně levou ruku a kam přesně s pravým palcem ?

garf
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 121
Registrován: 21.10.2011 18:08

20.01.2013 10:07

Re: Walther PP

....Llevák ? jestli jsem dotaz pochopil? , zdravím...
většinou teda ze 7,65Br střílím jednoruč ,nebo slabou PP, silnou PPK-je to neposeda :mrgreen:
u obouruč PP a větší zbraně - používám tzv obalení , nikoliv šálek a podšálek /ten se -když už ,tak hodí na menší PPK,TPH - kam už se druhá "tlapa" třeba větší ruky vůbec nevejde /....
u PP tedy pravý palec pod levým,souběžně trochu vepředu ,úhel tak odhadem do 15° ? záleží na délce prstů, nebo u PPK držím "špatně" pravý palec zkříženě nad levým ,střílí se mi tak pohodlněji úplně správné to není,úplně špatně taky ne,literatura tuto variantu připouští a co je psáno ...

garf

P.S. zkoušel jsem měkkým držením vyrobit u PP, PPK "závadu"nepřebití a tak...., co umí třeba G26-ta moje to aspoň uměla,,no a nic....vše funguje i při olejovém držení v babské tlapce...

Uživatelský avatar
Chotis
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2008 1:27
Bydliště: Praha

21.01.2013 0:02

Re: Walther PP

Tak dnes jsem se na střelnici zaměřil na výše diskutovanou závadu. Pokaždé je naprosto stejná, viz foto, prázdná nábojnice se skřípne za okraj v okénku a zablokuje se tím podání nového náboje. Vystříleno asi 120 ran, závada se vyskytla 3x. Kromě toho pozoruji, že tak asi každý šestý výstřel nábojnice neodletí ty dva tři metry, ale sotva vypadne ze zbraně. Na střelivu nezáleží, zkoušel jsem Fiocchi a staré SB, dělají to oboje. Jediné, co se mi podařilo vypozorovat-střídám při střelbě dva zásobníky, jeden originál a jednu repliku, závada se vyskytla vždy jen u originálu. Jak může zásobník ovlinvnit vyhození prázdné nábojnice? Příště zkusím střílet jen replikovým a pokud bude bez závad, bude to potvrzeno.
Přílohy
P1320113.jpg

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

27.01.2013 1:29

Re: Walther PP

1) Nevíte prosím o nějakém dobrém, nejlépe videonávodu na kompletní sborku/rozborku á la Sig Sauer Armorer's DVD?
2) Jsou k tomu v některých krokcích potřeba nějaké speciální nástroje, více rukou nebo nelidská síla?
3) Střenky - existují nějaké střenky, které přecházejí na rám plynule bez těch vystrčených ostrých hran? Případně doporučíte aspoň výrobce nějakých macatějších? Mám to stejně jen na střelnici, takže objem je naopak žádoucí.

Jinak jsem dnes byl poprvé na střelnici s uloženkou tuším r.v. 1964 raženou Ulm (i když je otázka, zda to není Manurhin, někde jsem četl, že je snad v některých fázích vozili do Ulmu jen orazit). Povrchovka téměř bez kazu, nastříleno moc neměl. Pistolka bezva, prima jemná mířidla, akorát na moji slepotu malá světla.
Ale zklamala mě kvalita materiálu, který se už na některých, občas dost nelogických místech pěkně vymačkal nebo omlel jako naprosté bláto - ve srovnání např. s podobným Sigem P230, na kterém je snad i duralový rám houževnatější. Taky nechápu dost hluboké škrábance na objímce hlavně (na úrovni komory), asi jako kdyby někdo střílel se štěrkem pod závěrem. Na druhou stranu se mi strašně líbí konstrukce spoušťáku, je to jak hrací strojek se spoustou různých frézovaných hejblátek. Holt doba vzniku se nezapře, moderní zbraně fungují na pár zohýbaných plíšků.

edit: střenky

Uživatelský avatar
Katzendreck
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 97
Registrován: 25.05.2012 18:00
Bydliště: Praha

27.01.2013 4:02

Re: Walther PP

Zde je kompletní rozborka PPK, s úspěchem jsem ji aplikoval i na své PP:
rozborka závěru
rozborka rámu
Jak je patrné z videí, na rozborku závěru jsou potřeba 2 malé šroubováky nebo podobné nástroje, na rozborku rámu pak ještě mosazná tyčinka a kladívko na vytloukání čepů. Žádná nelidská síla není třeba, jenom trochu šikovnosti.

Chotis: Jo, přesně takhle to vypadá i u mě. S tím zásobníkem je to zajímavý postřeh. Už delší dobu se chystám na koupi náhradního, bylo by hezké, kdyby se tím ten problém vyřešil.

Uživatelský avatar
andy.rybar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 15.08.2011 20:30
Bydliště: Liberec

27.01.2013 15:10

Re: Walther PP

Pokud se to děje jen s jedním zásobníkem ta zkontroluj vývodky jestli nejsou moc roztažené!

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

29.01.2013 16:25

Re: Walther PP

Katzendreck: Díky, to je perfektní kvalita.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník