Uživatelský avatar
EL PANELL
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 632
Registrován: 11.12.2006 21:21
Bydliště: Kinjapoore

11.04.2009 16:48

tak jsme teď dali 100 ran (eley)bez problémů.....

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

12.04.2009 23:27

ja P22 koupil chvili po tom co se sem zacaly dovazet a byl jsem spokojeny
u pistole v .22LR necekam 100% spolehlivost, ale s osmi naboji v zasobniku slapala celkem slusne nejen s HV munici
zpocatku se uvolnoval cep vytahovace a sroub co drzi obe pulky skeletu u sebe, po zarucni oprave tekutou zavlackou bylo po problemu
Sig mi nesedi tak dobre jako "Junge Bond", je pro mensi ruku
obe jsou to hracky na vyblbnuti se na strelnici, zivot (svuj ani sestry) bych jim zrovna nesveril
pred koupi kusu z druhe ruky (byvaji za slusnou cenu) ji vyzkousej na strelnici a uvidis sam
dalsi reseni je treba Beretta 70

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

13.04.2009 18:16

Parabellum píše:Zdravim chlapci, moje setra by chtěla samonabíjecí malorážkovou pistoli a hrozně se zamilovala do P22. Slyšel jsem na ní, ale spoustu špatného. Nicméně tady reakce na ní zas tak špatné nejsou.

Chci se zeptat je na ní ze zásady nějaká slabina ? Na co si dát pozor, když je z druhé ruky ? Proč by se měla rozsypat při používání HV ? Studuji zbraně a munici na vejšce a řekl bych že i s neuzamčenym závěrem by měla v téhle ráži v pohodě vydržet..

Tož ocenim, jakoukoliv vaši zkušenost a reakci. Jo a ještě se rozhoduje o Sig Mosqito, co je lepší ?


HV je pre správne fungovanie P22 (s krátkou hlavňou) prakticky podmienkou. Slabšie laborácie neobtiahnu, nevyhodia prázdnu nábojnicu... na druhej strane je to výstrel o uši!!! Vzhľadom na to, že z toho asi budeš práskať viac, ako z 9 alebo .45, bez chráničov nedoporučujem.

Petzold píše:No kolegové jsou asi spokojeni. :shock: Já potkal P 22 asi 4, nebo 5 a ani jedna pořádně nefungovala, zásobníky, náběh do komory.....ani zadarmo.

Ale připouštím, že někdo může mít štěstí. :roll:


Staršie prevedenia zásobníkov boli hlavnou príčinou problémov a zlej povesti P22. Dnes už iba zásobníky prevedenia ...-B = s dlhou štrbinou - 25mm - a nerezové.

SINCITYMAN
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1888
Registrován: 18.03.2005 15:39

13.04.2009 18:24

Pokud se nemýlím byl to kdysi kolega co sem píše jako Bestpatron, který už dost dávno uveřejnil recenzi na P22 v době kdy jí všichni kritizovali a dle jeho zkušeností chodila dobře.....

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

13.04.2009 19:00

Igrlik: Uz jsem tu psal, ze HV jsou zbytecne silne. Ze jsou podminkou je blbost. Mne fungoval uplne spickove s CCI Blazer, ktere nejsou HV, i kdyz nekteri lide si mysli, ze jsou. S dlouhou i kratkou hlavni.

Uživatelský avatar
Poli
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1380
Registrován: 30.09.2006 17:17
Bydliště: Západ

13.04.2009 19:09

Tak zrovna CCI Blaser mi fungovaly také spolehlivě. Označení HV nemají, ale někde jsem našel srovnávací tabulku, kde vycházely výkonově tak, jako u jiných firem HV.
Osobně bych do P22 už znova nešel. Na pohled krásná hračka, super se drží, ale spolehlivost je kapitola sama o sobě. Z 5 zásobníků, ať černěných nebo nerezových, spolehlivě nefungoval ani jeden. Bylo nutné je poladit. U několika P22 jsem viděl vaklavé hledí, které je řešené velmi blbě a je nezaměnitelné za cokoliv, systém výměnných mušek je také velmi dobře vymyšlený, už jsem jich při tahání z pouzdra pár ztratil. Docela jsem si mákl, než jsem ho doladil tak, aby fungoval spolehlivě - různé leštění, rozpínání a rovnání táhel, broušení, laborace s pružinou..... Šroub pod objímkou hlavně, co drží kontejner pohromadě, se permanentně povoluje. A pominu tu drobnost, že mi při výstřelu rupnul závěr (nebylo na něj nijak sáhnuto) a kus mi málem vlítl do ksichtu.


Reklama

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

14.04.2009 18:31

jomekabi píše:Igrlik: Uz jsem tu psal, ze HV jsou zbytecne silne. Ze jsou podminkou je blbost. Mne fungoval uplne spickove s CCI Blazer, ktere nejsou HV, i kdyz nekteri lide si mysli, ze jsou. S dlouhou i kratkou hlavni.


"Standard-velocity: 1120–1135 feet (340–345 meters) per second.
High-velocity: 1200–1310 feet (365–400 meters) per second.
Hyper-velocity, or Ultra-velocity: over 1400 feet (425 m) per second."
(wiki)

"...the CCI ® Blazer ® Rimfire Ammunition is perfect for many different uses, from hunting small game to casual plinking. Equipped with a 40 grain lead round nose bullet, the CCI ® Blazer ® Rimfire Ammunition can easily reach a muzzle velocity of 1235 feet per second."
(stránky viacerých predajcov)

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

14.04.2009 21:38

No dobre, ale podle vyrobce HV nejsou. CCI maji jine naboje oznacene HV, ale tyto ne. Asi se na to divaji jinak, nez nekdo na Wikipedii. :wink:

S kratkou hlavni jsem strilel jenom Blazery, takze vic poradit nemuzu. Nakonec jsem strilel jenom s dlouhou hlavni (nemel jsem duvod to porad menit), s tou mi fungovaly spolehlive i obycejne Magtechy, z asi 300 jsem mel (pokud se dobre pamatuji) 2 zasekle, coz jsem pripsal na vrub levne munici, ale pri tak malem mnozstvi me to netrapilo.

Take se tu psalo o zasobnicich. Asi jsem stesti, ale oba moje bez problemu. Hledi taktez.

Jediny problem jsem mel s tim zavazickem, obcas jsem ho musel dotahovat.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

14.04.2009 23:03

Čo sa týka zásobníkov, v podstate existujú 4 vývojové varianty (vlastne 3 a 1 modifikácia). Pôvodné zásobníky spôsobovali časté spriečenie náboja pri podávaní; po úprave vývodiek a doplnení štrbiny 3/8 palca (zabezpečuje cik-cak skladanie zadných okrajov nábojov, čo trošku imituje "jedenapol radový" zásobník) boli zásobníky v novej verzii označované písmenom A za produktovým číslom (265 93 36 - A s nízkou pätkou, 265 93 44 - A s pätkou rozšírenou na oporu malíčka). V neskoršej modifikácii tejto verzie bola štrbina A predĺžená na 1 palec. Posledná verzia zásobníkov má označenie písmenom B, je z hrubšieho plechu a má 1-palcovú štrbinu. Tieto zásobníky sa chovajú vcelku disciplinovane... Štandardne sa do roku výroby 2008 dodávali dva zásobníky (jeden štd, jeden s rozš. pätkou), rok výroby 2009 údajne už iba jeden zásobník.

jomekabi píše:No dobre, ale podle vyrobce HV nejsou. CCI maji jine naboje oznacene HV, ale tyto ne. Asi se na to divaji jinak, nez nekdo na Wikipedii. :wink:
...

(Nebuď tvrdohlavý - Blazery nemajú ŽIADNE označenie "rýchlosti". To však neznamená, že nie sú HV... alebo nie sú SV... jednoducho SÚ!!! )

Po troške experimentovania som skončil pri najlacnejších PMC Sidewinder, ktoré sa mi najlepšie osvedčili na nenáročné "plinkanie" ...

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

15.04.2009 0:00

Možná by bylo lepší pokračovat debatu o rychlosti Blazerů tady: 22lr-v-p22-t6304.html :wink:

taurus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 760
Registrován: 03.03.2007 12:10
Bydliště: Mimo realitu

21.04.2009 21:33

Ale pozor s tou malorajdou, at si nepopalite terce :D
http://www.zkouknito.cz/video-p22-pisto ... 388b38b9c8

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

18.02.2010 21:22

Re: Walther P22

Zdravím.
O P22 uvažuje kamarádka.
Nevíte někdo zda v případě použití dlouhé hlavně je nutné nějaké "zpasování"?
Myslím to tak,zda je možné dlouhou hlaveň koupit samostatně na libovolnou krátkou P22
Díky

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.02.2010 22:07

Re: Walther P22

To nevim, ja to koupil jako set, tj. vse v jednom kufirku. Zeptej se na Borku (CB Servis Centrum, http://www.guns-trade.cz/, dovozce), Ti by to snad meli vedet.

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

18.02.2010 22:19

Re:

Igrlik píše:Čo sa týka zásobníkov, v podstate existujú 4 vývojové varianty (vlastne 3 a 1 modifikácia). Pôvodné zásobníky spôsobovali časté spriečenie náboja pri podávaní; po úprave vývodiek a doplnení štrbiny 3/8 palca (zabezpečuje cik-cak skladanie zadných okrajov nábojov, čo trošku imituje "jedenapol radový" zásobník) boli zásobníky v novej verzii označované písmenom A za produktovým číslom (265 93 36 - A s nízkou pätkou, 265 93 44 - A s pätkou rozšírenou na oporu malíčka). V neskoršej modifikácii tejto verzie bola štrbina A predĺžená na 1 palec. Posledná verzia zásobníkov má označenie písmenom B, je z hrubšieho plechu a má 1-palcovú štrbinu. Tieto zásobníky sa chovajú vcelku disciplinovane... Štandardne sa do roku výroby 2008 dodávali dva zásobníky (jeden štd, jeden s rozš. pätkou), rok výroby 2009 údajne už iba jeden zásobník.

jomekabi píše:No dobre, ale podle vyrobce HV nejsou. CCI maji jine naboje oznacene HV, ale tyto ne. Asi se na to divaji jinak, nez nekdo na Wikipedii. :wink:
...

(Nebuď tvrdohlavý - Blazery nemajú ŽIADNE označenie "rýchlosti". To však neznamená, že nie sú HV... alebo nie sú SV... jednoducho SÚ!!! )

Po troške experimentovania som skončil pri najlacnejších PMC Sidewinder, ktoré sa mi najlepšie osvedčili na nenáročné "plinkanie" ...


No dobre, tak asi jsou HV. Je fakt, ze dost práskaj. Rychlost jsem nikdy nezkoumal, normalne verim tomu, co je na krabicce. :oops: Dohodneme se takto: jsou na hrane, takze oba mame pravdu. :)
Ale jelikoz mi v P22 spolehlive fungovaly Magtechy, HVcka nutna nejsou. Take jsem zkusil vlasimky, ale brzy jsem je opustil, s temi problemy byly.

Kterou verzi zasobniku jsem mel nevim. Kupoval jsem to, odhadem, v 2004, nebo 05.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

20.02.2010 11:38

Re: Walther P22

jomekabi :Díky moc

Ptám se proto,že mi byla nabízena jako set,ale třeba Brýmová nabízí i samostatnou hlaven

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

20.02.2010 15:04

Re: Walther P22

hlaveň do P22 by měla být "drop in", čili by měla pasovat bez problémů

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

20.02.2010 16:21

Re: Walther P22

Tak tak já měl set a hlavně se měnili bez dopasování.Hlaveň je taková trubička.Já měl pistoly hned s první várky tak moc nechodila.Kluk co jí koupil tak sehnal zásobníky s novější produkce a jede mu bez problémů.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

21.02.2010 10:24

Re: Walther P22

Díky za rady,potvrzeno i z Borku:-)

Možno měnit bez úprav

Uživatelský avatar
gravarg
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 318
Registrován: 03.11.2007 10:34
Bydliště: Louny

21.07.2010 23:28

Re: Walther P22

Malinko bych to tu oživil otázkou na pouzdro :

sháním pouzdro pro uchycení na vestu (molle systém) ideláně něco na způsob blackhawk CQC. Bohužel zrovna pro tendle typ jsem nic konkrétného nenašel.

P22 mi padne do BHI pouzdra pro G17, zajištěná drží, ale vaklá se. Tak mě napadá jestli by nesedla líp třeba do pouzdra pro jinej typ např. P99.

harrykv
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 26.10.2010 12:22

26.10.2010 12:47

Re: Walther P22

Moje zkušenost s Waldou je dvojí. Kamarád jí má již několik let a měl s ní dost problémy. Nejen že mu nepolikala standarty ale dokonce se mu dost často nezavíral závěr. když natahujete závěr tak cítíte v jednom bodě malé zadrhnutí o kohout a jemu v tom bodě právě zůstával vyset. Vyřešil to pilník a lehké připilování kohoutu. Od té doby mu to žere úplně všechno.

Já jsem si Walthera koupil nedávno úplně novýho (tzn. 2010) a ještě před první střelbou jsem ho řádně prostříkal Balistolem, včetně zásobníků. V průběhu střelby prvních dvou zásobníků jsem měl asi 4x zásek. dvakrát se vzpříčil náboj a dvakrát se nezasunul nový. Potom již klapal jak hodinky a cca 200 nábojů Blaser a Federal odbouchal bez jedinýho problému. Vím že jsou to lehce nadupanější náboje a proto teď chci vyzkoušet jestli budou běhat i standarty. Dám vědět.
Záseky na začátku přisuzuji nové neoběhané zbrani.
Myslím si že Walther P22 se vyrábí už dost dlouho, tudíž výrobce by chyby měl mít již vychytaný a pokud si někdo koupí novýho tak by neměl již být problém. Čistě můj názor.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Malorážky, flobertky, vzduchovky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků