Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

15.01.2017 18:00

Vzduchovky


Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

15.01.2017 18:27

Re: Vzduchovky

Nejhorší na tom je, že vlastně nikdo pořádně neví, jak to bude. Je to takový patlání se v želatině. Směrnice pořád mění tvar, tu a tam se něco objeví, média to nějak rozmáznou, ale to ve výsledku vůbec neznamená, že právě o té variantě se bude hlasovat.

Konkrétně ty vzduchovky jsem nenašel v žádné dostupné variantě směrnice zmíněné, našel jsem nějakou zmínku o zbraních podobajícím se palným (repliky), které nemohou být přestavěné na palné, na které se směrnice nevztahuje. Není to doslova, protože už si to přesně nepamatuji. Což by vzduchovky vylučovalo, pokud si někdo nebude hrát se slovem replika.

Z různých zdrojů na internetu jsem se také dočetl, že by se to snad týkat vzduchovek nemělo.

Problém je, že přesně takové neurčité rozpatlávání té směrnice vyhovuje těm, kteří ji chtějí prosadit, protože i kdyby člověk chtěl argumentovat proti, tak vlastně neví, proti čemu a jak přesně.

Edit: tohle je ten materiál, kde jsem četl výše uvedenou větu:
direktiva_coreper.pdf
na webu se povaluje jako zatím snad poslední verze.

a tady je pro zajímavost stav procesu směrnice k lednu 2017:
EPRS_BRI(2017)595875_EN.pdf

zvláštní, že některé odkazy, které mě v tom dokumentu zajímaly, nefungovaly... Víc aktuálních informací se mi k tomu nepodařilo z veřejných zdrojů vycucat.

Obsah fóra / Střelectví / Události

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků