Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1304
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

25.03.2014 12:07

Re: Výzva k předložení zbraně kat. B

Akce se dělá na žádost nějakého moravského oddělení - kriminálka. To obeslalo všechny inspektoráty pro zbraně, aby zkontrolovali zbraně v ráži 7,62x39. Aktivní inspektoráty obeslali majitele zbraní, chytré inspektoráty se zdvořile dotázali, cože se to vlastně má kontrolovat a jelikož nepřišla smysluplná odpověď, tak nekontrolují něco, co nemá smysl.

Uživatelský avatar
czexit
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 143
Registrován: 19.09.2009 19:02
Bydliště: Plzeň

25.03.2014 12:24

Re: Výzva k předložení zbraně kat. B

Jsem rád, že u nás v Plzni máme ty aktivní... :-D

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

26.03.2014 16:27

Re: Výzva k předložení zbraně kat. B

donovanstangiano: Hezký scan.
Dotaz: na PČR pravila českého pravopisu neplatí? Nebo paní komisařka na tebe zívala až se vyzívala?

Tada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 15.09.2010 18:53

26.03.2014 22:05

Re: Výzva k předložení zbraně kat. B

U nás v Kolíně o žádné akci vůbec nic neví, dost se divili, kdo tím chce co dokázat, když se jen kontrolují čísla.

A proč to nepomůže? Nesmíš být nucen vydat důkaz sám proti sobě pod hrozbou sankce, proto jsem se ptal hlavně na tu sankci tam. Speciálně na tuhle možnost jsem se ptal Doc. Gřivny na semináři z trestního práva u nás na fakultě. Samozřejmě by to pro policisty mělo taktický význam, takže by člověka pak skřípli u výslechu.

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

27.03.2014 10:12

Re: Výzva k předložení zbraně kat. B

já si dovolím trošku zafilozofovat... snad to nebude moc OT. Ale:
Vadí mi v tom celém procesu ta arogance moci. Ne ani tak u těch pracovnic, které to kontrolují, tady je to špatně nastavené už od začátku.

My se třeseme, aby nám stát milostivě dovolil občas si zastřílet a proto se podvolíme k čemukoliv. Už jen ten tón, ve kterém je ta výzva napsaná, hrození sankcí, atd.
Stát tady má být pro občany a ne naopak. Nejjednodušší je vybuzerovat držitele, aby si milostivě došli na služebnu. Ještě, že jsem v místě a nemusím tam dojet třeba z druhého konce "okresu". U mě to bylo ještě opepřené tím nesmyslem s výrobním číslem, které stejně nevyřešili.

Já jsem si v první chvíli po převzetí psaní z pošty pomyslel, že už nám je začali sbírat :lol: (člověk se musí připravit na všechno)

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků