Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

11.03.2009 11:32

no on tak ynikdo ještě ban za jeden OT příspěvek ještě nedostal - ban je vždy udělen když ostatní pokusy selžou

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

11.03.2009 13:11

Dovolím si rozporovat jeden konkrétní moderátorský zásah (snad je to v tématu s přídomkem "soudní dvůr" dovoleno).
Račte prosím nahlédnouti do tohoto inzerátu: p-vahy-lee-t9008.html Prodávající neuvedl lokalitu, nicméně má v profilu uvedeno "Severní Morava". To podle pravidel Burzy jednoznačně stačí: pravidla-burzy-pri-poruseni-budou-inzeraty-smazany-t1502.html "1. Každý kdo chce zde inzerovat musí mít v Info odkud je, případně to uvést přímo v inzerátu.". Ne tak moderátorovi. Prodávající tedy byl moderátorem upozorněn (IMO poněkud expresivním způsobem) a to takto: "lokalitu ti tam bude doplňovat svatej utřinos nebo kdo ?". Takže lokalitu uvedl přímo do tématu (nemusel, viz. citace z pravidel Burzy výše). Nicméně další uživatel upozornil na to, že toto bylo jaksi "navíc", neb prodávající má lokalitu v profilu.
Závěr? Moderátor chybu nepřizná, ale uživatel, který na ní upozornil, vyfasoval napomenutí: post166596.html#166596 Zdá se vám tohle normální?
Na případnou námitku, že prodávající v profilu lokalitu neměl, odpovídám, že měl a to již minimálně měsíc - tedy od vložení tohoto inzerátu: post160492.html (v opačném případě by byl jistě moderátorem napomenut). :wink:
Proto navrhuji zrušit napomenutí uživatele White feather, neboť trestat někoho za to, že se jiného oprávněně zastal, je nonsens.
Pánové MODi, všechna čest vaší práci, z vlastní zkušenosti vím, že to není sranda, a šlápnutí vedle se prostě občas stane, ale nepřiměřená tvrdost nic neřeší.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

11.03.2009 13:13

Musím se Bobra zastat, i když on se jistě ozve sám ;)

Kurt: Seš na omylu. Prodávající ve chvíli napomenutí Bobrem lokalitu v profilu uvedenou neměl, doplnil ji tam až po onom napomenutí... White feather reagoval až poté a za to byl napomenut Petzoldem :)

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

11.03.2009 13:17

V tom případě se omlouvám, pochopil jsem to jinak - resp. byl jsem přesvědčen o tom, že ta lokalita tam byla celou dobu, od minulého inzerátu. Pokud je to tak, že ji tam zadal, poté smazal a dnes znovu zadal, pak je můj příspěvek výše bezpředmětný.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

11.03.2009 13:18

Ano, lokalita byla doplněna až po upozornění. A to jak v profilu, tak do inzerátu. Taky jsem si toho všimnul.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

11.03.2009 13:28

Nikdo není neomylný, ale moderátor by určitě nenapomínal za něco tak okatého jako chybějící lokalita, kdyby byla v profilu.


Reklama

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

11.03.2009 13:38

ad epresíní postup :
opradu nejsem nadšen z toho že musím prolézt každý inzerát a opravovat tam chyby :( . písmenka v názvu opravuji, ale inzeráty kde chybí údaje jako lokalita, cena a podle inzerátu i některé další DŮLEŽITÉ věci nutné k prodeji prostě a jednoduše MAŽU. Dnes jsem udělal výjimku a opravdu schválně jsem použil formulaci která byla zvolena.
v tomto inzerátu byla lokalita do profilu DOPLNĚNA až po mojí poznámce. Tím se ovšem doplnila zpětně i ke všem minulým příspěvkům.

ad napomenutí:
Petzold byl rychlejší, ale v té chvíli jsem již chtěl psát napomenutí sám. Netvrdím že se člověk nepřekoukne, ale já se snažím ty informace s těch inzerátů dostat i když je to kolikrát docela facha. Jinak takovéto rádoby "FTIPNÉ" poznámky moderátotům do burzy opravdu zaručují napomenutí a při opakování BAN. WF byl o tomto informovám i PM

ad KURT:
je vhodné si zjistit opravdu RELEVANTNÍ informace (někdy je to opravdu těžké to nepopírám) a potom hodnotit. POkud bych udělal chybu uznám ji, ale v tomto případě je i z reakcí kolegů přede mnou jasné, že situace proběhla poněkud jinak než popisuješ - Tvoje omluva se přijmá



jinak pokud budu chtít někoho vytočit a psát sarkasticky, urážet atd, tak by to asi taky nebyl až takový problém, ale opravdu nemám potřebu si honit EGO na tom, že dělám na střelectví MODa. Toť vše k tomuto
Naposledy upravil Bobr dne 11.03.2009 13:42, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.03.2009 13:40

lokalitu v Burze striktně vyžadujeme jen u prodeje/nákupu zbraní a střeliva, v ostatních inzerátech ji doporučujeme

ještě bych rád upozornil že v pomyslné hierarchii prohřešků stojí kecy v burze a komentář k moderovi nejvýše

Uživatelský avatar
Kurt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 419
Registrován: 17.11.2007 16:48
Bydliště: CR

11.03.2009 13:45

Bobr: ano, teď je zcela zřejmé, kdo udělal chybu - nebyl to hlodavec, nýbrž opice. :oops:
Nechť je závěrem celé věci to, že moderátoři dělají svou práci pořádně. Jen tak dál.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

11.03.2009 13:55

4mike píše:lokalitu v Burze striktně vyžadujeme jen u prodeje/nákupu zbraní a střeliva, v ostatních inzerátech ji doporučujeme



ano o té lokalitě jsme se tak nějak domlouvali, ale víš jak to chodí - jeden inzerát necháš být bez ní a za chvíli tak budou napsány všechny. Takže já osobně opravdu nerozlišuji jestli někdo nabízí QEROS nebo jenom šroubek do pažbení a ty bez lokality pokud je zaregistruju opravdu MAŽU

jinka ještě poslední doplnění k tomu konkrítnímu příspěvku - před mojí poznámkou v burze proběhlo asi 3x smazání inzerátu a ankone c to stejně bylo anpsaný bez. tak to jen tak pro ilustraci

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

11.03.2009 13:57

myšlenka podmínečnýho BANánu není docela zcestná
ono pro většinu může měsíc či kvartál na "vychladnutí" docela stačit
bohužel jsou však případy zrušení a následného opětovného BANánu
neb amnestovaný jedinec zřejmě nabyl dojmu, že mu vše projde

zcela upřimně, nikoho z provozovatelů či adminů s tím otravovat nebudu
mají dost svý práce a na usery, jež kašlou na jejich pravidla budou kašlat taky

P.S.když Vás vyhodí šofér z autobusu, protože tam kouříte, tak jej taky nebude zajímat, kdy Vám jede další spoj a že to k další zastávce máte 2km lesem v dešti

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

11.03.2009 14:25

ja v burze nenapominam, rovnou to mazu, tim se vyhnu temto diskuzim :)
pufik, mandys: jak je videt kdo ma snahu tak se ke me na icq dopatra nebo k tomu kdo mu ban zaridil

BTW: promazal jsem tu OT diskuzi na tema upgrade fora a plac o odmitnutych nabidkach

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

11.03.2009 14:34

4mike píše:myšlenka podmínečnýho BANánu není docela zcestná


tak pokud to něco takového umí tak to bude jenom dobře - jak se člověk přihlásí zjistí že mu docházejí "životy" a sklidní hormon. Po nějaké dopředu nastavené době - se mu vrátí a OK. něco jako s bodama u auta. A pokud by se totok i zobrazovalo rovnou i v profilech vedle příspěvků tak to by bylo úplně nejlepší. :)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

11.03.2009 15:02

Pufik píše:Ja jsem samozrejme myslel hlasovat o navratu zabanovanych kteri o navrat evidentne stoji a svou chybu priznaji, ne o kazdem kdo dostal BAN, spousta lidi se na foru jen vytoci (zaregistruji, hodi prispevek, dva a vickrat se nevrati, takovy clovek kdyz dostane BAN tak je mu to...). Nehnal bych to do extremu.

O návratu zabanovaných, kteří o to stojí, se hlasuje, respektive diskutuje, a to mezi moderátory. Poslední slovo má pak samozřejmě admin (už proto, že je jediný, kdo má k banovacímu aparátku přístup :D ).
A snad si nepamatuju případ, kdy by se uživateli, který se po nějaké době omluvil a slíbil nápravu, nebylo vyhověno.
Ad postup - stačí kontaktovat administrátora nebo někoho z moderátorů, většina z nás tu má kontaktů dost.

Uživatelský avatar
mandys
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 02.01.2009 13:29

11.03.2009 18:04

Vidím, že bohužel je to neprůstřelná cesta...když není vůle nebo zájem, nelze nic. Vy kontakty máte, normální běžný uživatel nemá nic, čeho by se chytil, proto jsem myslel, že dát jedno zamčený téma kontakty pro lidi, kde by byl mail například nebo podobný kontakt. Můj názor je, že to je přínos ve slušnosti a přístupu k lidem. Asi jen můj názor. Pravidla jsou skvělá věc a nemíním je porušovat, ale kdo z nás a vás je striktně dodržuje v čemkoliv? Nejsme snad stroje, ale lidi a z vět jsou jasné předpisy, porušil jsi, jsi vyloučen, mě krapet mrzí. Chápu, že jsem trapnej a mimo, proto je to konec snažení v tomto směru. Dík

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

11.03.2009 18:13

Mark píše:Ad postup - stačí kontaktovat administrátora nebo někoho z moderátorů, většina z nás tu má kontaktů dost.

Pokud se nemáte možnost přihlásit tak ty vaše kontakty pro nepřihlášeného nejdou vidět, asi toto má na mysli mandys.

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

11.03.2009 18:19

Vůle moderátorů (nebo minimálně moje) je v rámci nevůle mitonu docela velká. Ale nevím co přesně chceš..? Kontakty má každý uživatel ve svém profilu. Tady je seznam moderátorů. Třeba v mém profilu (i nepřihlášený) člověk snadno najde ICQ, MSN a Yahoo. Svůj mail veřejně dávat nebudu, už takhle tam mám spamu dost. Ale provozovatel fóra tu mail má (sekce o registraci).
Já sám se snažím lidi upomínat, inzeráty v rámci možností opravovat (to je nekonečná práce) atd. Někteří ostatní jsou možná přísnější, ale i oni se snaží nejprve varovat a až později trestat. Ostatně od toho tu je i to téma o napomenutých uživatelech, kteří mají jasný signál aby si dávali pozor. Ban bývá až pozdějším řešením (už proto kvůli vytíženosti našeho banizátora alias admina).
Pokročilejší technické vychytávky, které mě napadají, bohužel narážejí na momentální nezájem provozovatele :(

PatrikV: Ale jdou. Sice ne pod příspěvky, ale v profilu jsou nadále.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2276
Registrován: 08.01.2006 13:09

11.03.2009 18:25

jak již napsal MarK - svůj mail opravdu veřejně jako příspěvek prezentovat nebudu - kdo chce kontakt si najde - ICQ kontakty jsou viděti pro neregistrované - ten příliš humanistický přístup mě poněkud vadí.


příklad:
Pokud jsem udělal něco za co jsem dostal BAN a chci spátky tak stáhnu vocas mezi uši a dělám vše pro to abych nějakej kontakt sehnal - klidně i přes někoho kdo je na střelectví nebo si na tyto případy zavčasu někde kontakty poznamenat.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

11.03.2009 18:44

Pokud bych opravdu chtěl, tak bych je tam našel, ale hned mně to nenapadlo.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

11.03.2009 18:48

A co pro tyto případy založit email strelectvi@něco.cz?

PředchozíDalší

Obsah fóra / Přečti si pravidla!!! / Pravidla diskuzního fóra, navod k registraci, chyby, návrhy, zlepšení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků