Uživatelský avatar
střelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05.10.2005 20:45
Bydliště: severní Čechy

12.10.2005 21:43

nechtěný výstřel po Y té

Kdo ví něco o zbraních,potvrdí,že zbraň plní svoji funkci zabíjet .Co mně
se stalo,nikomu nepřeji.Vypálil jsem ze svých zbraní tisíce nábojů,ale když
čert nespí,tak u zbraně to je obzvláště "održkózní".Už se stmívalo,takže
jsme si řekli,že padla.Vybít zbraň,rána jistoty,no a mě to prásklo.Čuměl
jsem jako vyvoraná myš.Přece jsem vyndal zásobník,natáhl závěr na
vyhození posledního náboje,kouknu do hlavně,jenže pro tmu pořádně
nebylo vidět ani do komory.No prostě při poslední ráně rupnul vytahovač
nábojnic,no nedejte ránu jistoty podle předpisů a jste na odpis.

Uživatelský avatar
ikar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.04.2005 23:10
Bydliště: Praha

12.10.2005 22:11

To ja si kdyz tohle delam tak si zachytem zaveru podrzim zaver a strcim do komory prst jestli tam fakt nic neni.

Uživatelský avatar
střelec
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 05.10.2005 20:45
Bydliště: severní Čechy

12.10.2005 22:31

:( No to není sice špatná myšlenka,ale už jsem se to odnaučil.Pokud
nezůstane závěr otevřený po vypálení všech ran a musí se podržet
rukou,tak bacha.Mně takhle přirazil prst závěr od ČZ 75,a to je síla.

Uživatelský avatar
ikar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.04.2005 23:10
Bydliště: Praha

12.10.2005 23:34

U sveho gecka se toho nebojim :)

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

12.10.2005 23:40

Re: Zákeřná porucha

střelec píše:Kdo ví něco o zbraních,potvrdí,že zbraň plní svoji funkci zabíjet .Co mně
se stalo,nikomu nepřeji.Vypálil jsem ze svých zbraní tisíce nábojů,ale když
čert nespí,tak u zbraně to je obzvláště "održkózní".Už se stmívalo,takže
jsme si řekli,že padla.Vybít zbraň,rána jistoty,no a mě to prásklo.Čuměl
jsem jako vyvoraná myš.Přece jsem vyndal zásobník,natáhl závěr na
vyhození posledního náboje,kouknu do hlavně,jenže pro tmu pořádně
nebylo vidět ani do komory.No prostě při poslední ráně rupnul vytahovač
nábojnic,no nedejte ránu jistoty podle předpisů a jste na odpis.


Tezko rict, jelikoz s cim strilim na strelnici tak to i nosim ,takze co vylezu ze strelnice tak nabijim. Ke zbrani se chovam ikdyz chodim s vybitou po strelnici v pouzdre jako by byla nabita. Nedelal bych z toho takovou vedu. Horsi by bylo kdyby si s tim nekdo chtel hrat,anebo si to pak musel pouzit a ono by to selhalo.

Uživatelský avatar
ikar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.04.2005 23:10
Bydliště: Praha

13.10.2005 1:25

Pokud by mu v krizove situaci selhal jenom vytahovac tak o nic nejde, strilet muze jako obvykle.


Reklama

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

13.10.2005 7:26

Re: Zákeřná porucha

střelec píše:Kdo ví něco o zbraních,potvrdí,že zbraň plní svoji funkci zabíjet .Co mně
se stalo,nikomu nepřeji.Vypálil jsem ze svých zbraní tisíce nábojů,ale když
čert nespí,tak u zbraně to je obzvláště "održkózní".Už se stmívalo,takže
jsme si řekli,že padla.Vybít zbraň,rána jistoty,no a mě to prásklo.Čuměl
jsem jako vyvoraná myš.Přece jsem vyndal zásobník,natáhl závěr na
vyhození posledního náboje,kouknu do hlavně,jenže pro tmu pořádně
nebylo vidět ani do komory.No prostě při poslední ráně rupnul vytahovač
nábojnic,no nedejte ránu jistoty podle předpisů a jste na odpis.

Když se něco takového člověku stane, tak si aspoň uvědomí proč se dělá rána jistoty a proč do Bezpečného směru, a hodně dlouho si to pamatuje

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

13.10.2005 8:37

ikar píše:Pokud by mu v krizove situaci selhal jenom vytahovac tak o nic nejde, strilet muze jako obvykle.


Kdyz se zlolomi tak mu to nevytahne nabojnici ne? Tim padem musi dat jen tu jednu :)

Ranou jistoty se nic nezkazi.

kissak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 13
Registrován: 29.09.2005 9:43

13.10.2005 8:58

Re: Zákeřná porucha

střelec píše:Kdo ví něco o zbraních,potvrdí,že zbraň plní svoji funkci zabíjet .Co mně
se stalo,nikomu nepřeji.Vypálil jsem ze svých zbraní tisíce nábojů,ale když
čert nespí,tak u zbraně to je obzvláště "održkózní".Už se stmívalo,takže
jsme si řekli,že padla.Vybít zbraň,rána jistoty,no a mě to prásklo.Čuměl
jsem jako vyvoraná myš.Přece jsem vyndal zásobník,natáhl závěr na
vyhození posledního náboje,kouknu do hlavně,jenže pro tmu pořádně
nebylo vidět ani do komory.No prostě při poslední ráně rupnul vytahovač
nábojnic,no nedejte ránu jistoty podle předpisů a jste na odpis.


Naboj v komore nosim porad a kdyz vybijim, delam to ztazením zaveru dozadu tak, aby me naboj vypadl do ruky. Potom jeste samozrejme kontroluju komoru vizualne. Pokud se podela vytahovac a me do ruky nevypadne z komory naboj, vim ze je neco spatne a davam si o 200% vetsiho bacha. Ale je asi fakt, ze driv nebo pozdejc si bohuzel "streli" kazdej. Tedka jde o to - jak uz tady bylo mockrat a spravne receno - aby u toho pokud mozno nikdo nebyl a hlavne aby sla "rana jistoty" bezpecnym smerem. :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

13.10.2005 9:01

Ránu jistoty dávám vždycky, pro sichr.... a to i po důkladné prohlídce komory (ono taky proč na 1911 vypouštět kohout když se "cvaknutím" nic nestane, navíc tohle dělám max jednou do týdne u každé pistole. Takže za rok je toho míň než na dvou až třech závodech :-)

Uživatelský avatar
ikar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.04.2005 23:10
Bydliště: Praha

13.10.2005 9:24

Agog: vytahovac nabojnice tam mas jenom proto, aby jsi nemusel rucne tahat naboj z komory, ale pro samotne fungovani zrane mam na mysli strelbu to mema zadny vliv, vystrelena nabojnice ti vylitne diky tlaku plynu na jeji dno, ktere tlaci na zaver a vyrazi ho dozadu a nabojnice udela fiuuuu a je venku, zadny vytahovac se v teto chvili do vyhozeni nabojnice nezapojuje.
Si to zkus jestli to u tve zrane jde vyradit vyhazovac a zkus strile a uvidis.
A mam dokonce pocit, ze to tady na foru uz nekdo resil a testoval.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.10.2005 11:36

ikar píše:Agog: vytahovac nabojnice tam mas jenom proto, aby jsi nemusel rucne tahat naboj z komory, ale pro samotne fungovani zrane mam na mysli strelbu to mema zadny vliv, vystrelena nabojnice ti vylitne diky tlaku plynu na jeji dno, ktere tlaci na zaver a vyrazi ho dozadu a nabojnice udela fiuuuu a je venku, zadny vytahovac se v teto chvili do vyhozeni nabojnice nezapojuje.
Si to zkus jestli to u tve zrane jde vyradit vyhazovac a zkus strile a uvidis.
A mam dokonce pocit, ze to tady na foru uz nekdo resil a testoval.


Ikar: zkoušel jsem to já a u mého springfielda 1911 to šlo, ale vytahovač je třeba k tomu aby hilsnu vedl na vyhazovač tak jak patří, a kdyby náhodou zadrhla, tak aby ji vytáhl (už jede vlastní setrvačností).

Uživatelský avatar
ikar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 02.04.2005 23:10
Bydliště: Praha

14.10.2005 20:16

U Glocka to, ze by hilzna nesla na vyhazovac je velice nepravdepodobne, vzhledem k tomu ze je tam drazka na sirku hilzny.
Asi to na strelnici nekdy zkusim.

Charlie
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 16.01.2006 19:15

06.02.2006 1:06

Drobná poznámka: tlak plynů k natažení závěru se používá u samopalu. U všech běžně dostupných samonabíjecích pistolí je natažen závěr po výstřelu na základě zákona "akce a reakce". Proto nedojde k natažení závěru u některých slabších laborací nebo pokud se přežene hmotnost závěru či hlavně.
Příklad:místo běžné hlavně (bull - 150 gramů) jsme použili hlaveň s kompenzátorem (250 gramů) a v ten moment přestalo běžné střelivo fungovat. Prostě závěr se pohnul tak do poloviny. S touto hmotností hlavně fungovalo až střelivo s podstatně vyšší energií.
Vždy je třeba sladit 1)energii střely, 2)pohyblivé hmoty a doladit 3)sílu vratné pružiny.
Tlak plynů nábojnici nevyhodí, protože tam už žádný není. Nemůže se přece odemknout a pohnout hlavní, pokud by kulka ještě byla uvnitř. Kam by pak letěla?
Zdraví Charlie

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

06.02.2006 8:32

Charlie:
Pokud pomineme tlak plynů vznikajících při výstřelu, jak doporučuješ ve své teorii. Celkem by mne zajímalo jaká síla uvede nábojnici a závěr do pohybu směrem vzad.

Peter Bezo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 04.01.2006 9:22
Bydliště: Slovensko

06.02.2006 9:54

ikar píše:Agog: vytahovac nabojnice tam mas jenom proto, aby jsi nemusel rucne tahat naboj z komory, ale pro samotne fungovani zrane mam na mysli strelbu to mema zadny vliv, vystrelena nabojnice ti vylitne diky tlaku plynu na jeji dno, ktere tlaci na zaver a vyrazi ho dozadu a nabojnice udela fiuuuu a je venku, zadny vytahovac se v teto chvili do vyhozeni nabojnice nezapojuje.
Si to zkus jestli to u tve zrane jde vyradit vyhazovac a zkus strile a uvidis.
A mam dokonce pocit, ze to tady na foru uz nekdo resil a testoval.


Včera som skúsil vystrelit bez zásobníku a nábojnica nevyletela nahor, ale spadla cez sachtu zásobníka k mojim noham :-)

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

10.02.2006 4:13

Peter Bezo píše:Včera som skúsil vystrelit bez zásobníku a nábojnica nevyletela nahor, ale spadla cez sachtu zásobníka k mojim noham :-)


To je pomerne bezne. Nebylo ti doporucovano vyndat zasobnik ale vytahovac :)

ull-icnik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22.01.2004 21:01
Bydliště: Praha

14.02.2006 14:46

Pavel R píše:Charlie:
Pokud pomineme tlak plynů vznikajících při výstřelu, jak doporučuješ ve své teorii. Celkem by mne zajímalo jaká síla uvede nábojnici a závěr do pohybu směrem vzad.


Ty jsi na fyzice chybel?? Vzdyt Ti to rekl co uvede do pohybu zaver s nabojnici, je to zakon akce a reakce, v tomhle pripade ta reakce. Je to ta sama rekce kterou pusobi pilir proti mostni konstrukci, ta sama ti zpusobi, kdyz vyhodis z lodky balon, ze se lodka pohne proti smeru hodu...Zadnej tlak plynu, to je blbost, ten uvede do pohybu strelu a jenom strelu, tlak tam je tak dlouho dokud je strela v hlavni a zaver je uzamcen tak dlouho dokud je strela v hlavni (jasne jsou ruzne systemy). Strela ma nejako kinetickou energii, ta je dana jeji hmotnosti a rychlosti, tu SAMOU energii musi mit dostat i zaver (+dalsi pohybujici se casti=ram, ruka,atd) ale protoze ma mnhonasobne vyssi hmotnost, je i jeho rychlost mnohonasobne nizsi, dostatecne na to aby ho zpomalila pruzina a strelec.

ull-icnik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 22.01.2004 21:01
Bydliště: Praha

14.02.2006 14:50

ikar píše:Agog: vytahovac nabojnice tam mas jenom proto, aby jsi nemusel rucne tahat naboj z komory, ale pro samotne fungovani zrane mam na mysli strelbu to mema zadny vliv, vystrelena nabojnice ti vylitne diky tlaku plynu na jeji dno, ktere tlaci na zaver a vyrazi ho dozadu a nabojnice udela fiuuuu a je venku, zadny vytahovac se v teto chvili do vyhozeni nabojnice nezapojuje.
Si to zkus jestli to u tve zrane jde vyradit vyhazovac a zkus strile a uvidis.
A mam dokonce pocit, ze to tady na foru uz nekdo resil a testoval.

nesmysl, nabojnici neuvede do pohybu tlak plynu, ale rychlost a setrvacnost po te co mu tuto rychlost udeli pohybujici se hlaven, resp. cela zbran. Tlak plynu se tam po odemceni nema co obevit, snad vic, co by se stalo kdyby se odemknulo driv? A nemysli si, ze tam je nejakej malej zbytkovej tlačík, ktery tohle uděla, jak tam tlak naroste na ohromny hodnoty za velmi kratkou dobu, tak za velmi kratkou dobu taky klesene.

vito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 876
Registrován: 26.01.2006 9:01

03.03.2006 8:46

Zákeřná porucha

Rád bych všem pánům připomněl, že v ranných dobách konstrukce pistolí se poměrně dost modelů vyrábělo bez vytahovače. Na př. jeden Steyer v ráži 7,65 Br., teď si z hlavy nevzpomenu na modelové označení, fungoval bez vytahovače bez problémů. Určitě tak byly konstruovány i další modely. Vytahovač je skutečně hlavně proto, aby při vybíjení nevystřeleného náboje bylo možno tento vyjmout z komory. Slouží samozřejmě také k tomu, aby přidržel vystřelenou nábojnici ve správné poloze proti vyhazovači.

Další

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků