nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

24.03.2006 11:00

alfonss píše:Nekromancer: pod 230tku 10 grainů S020tky? Tak to musí být opravdu prda!!!!
Sice 45 ACP nepřebíjím, ale pod 177gr ve 40 SW sypu 5,3 a má to faktor 180.

10grainů pod 230 kouli je sebevražda :) V tabulkách je největší povolená laborace tuším kolem 6,5gr :)

Jinak předpokládám že to bylo myšleno z prdele, aby se toho někdo nechytl vážně...


"Pokud ale skutečně chceš nutně střílet náboje s vysokými tlaky a úplně zbytečně si kurvit zbraň, zkus pod 230ku střelu sypnout kolem 10ti grainů S020. Bude to rána jak kráva, ruce tě budou bolet ještě hodně dlouho, a možná si půjdeš koupit novou zbraň.

Nevim co je na týhle formulaci nejednoznačnýho :-)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

24.03.2006 11:05

mongo píše:leda: zatím mě ty laborace jen zajímaji. Co a jestli s nimi něco udělám v praxi, to netuším. Dělat ++P už by mohlo být docela o zbraň. Hlavně v situaci kdy bude nějaká odchylka na střele. Určitě chci do zbraně +P, o EFMJ nestojím. Není u nich zcela jednoznačný výklad. Na terčovku mám pochopitelně slabší střelivo. Zbytečně bych si namáhal zbraň.


Nějak mi nespíná, proč chceš střílet střely s naprosto jednoznačným výkladem (tedy zřejmě LRN a FMJRN, max. SP) v +P laboracích, když i na běžně používaných továrních laboracích mají průřezové zatížení větší než 9mm Luger, a tedy dokonce větší riziko průstřelu než FMJRN lugery.
Doporučil bych, aby sis napřed ujasnil na co chceš vlastně střílet, teprve potom jaký účinek v cíli čekáš, a z toho vyjdou použitelné laborace.
Zatím mi to připadá, že chceš na obranu nosit něco jako Daveyho Crocketta :-)

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

24.03.2006 11:08

Pavel R píše:Marksman:
3. Přebíjet tak, aby ti z toho vždy vyšlo "dovolené výrobní provedení" (ale ono je tak blbě definováno, že nikdo neví co to vlastně je)


Což je samozřejmě nesmysl, neboť vyhláška (a teď nevím jestli to číslo z hlavy vyseknu správně) 284/2000 Báňského úřadu povolené výrobní provedení střely definuje.
Konkrétně je tam
- střela homogenní, nebo s měkkým jádrem v kovovém plášti, tvrdé jádro je výslovně zakázáno
- dutina nesmí být kuželovitá a nesmí zasahovat do jádra

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

24.03.2006 11:11

Marksman píše:
Pavel R píše:Marksman:
U nás není nikde napsáno, že pro obranu nesmíš přebíjet.
1. Pro přebíjení je nutný zbroják B-sport, nebo C-myslivost
E-ochrana života majetku ...nestačí (čili E+B, nebo E+C)
2. Přebíjet smíš pouze pro vlastní potřebu
3. Přebíjet tak, aby ti z toho vždy vyšlo "dovolené výrobní provedení" (ale ono je tak blbě definováno, že nikdo neví co to vlastně je)

Nos s sebou co chceš, ale ať je to Dovolené výrobní provedení viz poznámka k bodu 3



jj, bod 1 a 2 je u nás identický ale bod 3 máme už inak zadefinovaný - tuším na "továrenské" - čo by mi myslím v rámci nejakého šetrenia už prebíjané nemuseli uznať (i keď by som použil originálne komponenty od normálneho výrobcu [žiadne vlastnoručne liate olováče] a len si ich modifikoval v podobe prachovej návažky). Tak nejak som sa bavil s


Tak si dej stranou 50 tisíc, dodej zkušebně 10 tisíc kousků, a nech si je schválit jako průmyslově přebíjené.
Tovární totiž nemusí nutně znamenat jen funglovky v nikdy nepoužitých hilznách.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.03.2006 12:27

NEKRO: Já jen aby to fakt někdo nevzal vážně a nevyzkoušel to :D

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

24.03.2006 13:18

NEKRO: Ahoj, dlouho jsme se neviděli.. :D co stakovejma duňákama :?


Reklama

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

24.03.2006 14:03

nekromancer píše:Což je samozřejmě nesmysl, neboť vyhláška (a teď nevím jestli to číslo z hlavy vyseknu správně) 284/2000 Báňského úřadu povolené výrobní provedení střely definuje.
Konkrétně je tam
- střela homogenní, nebo s měkkým jádrem v kovovém plášti, tvrdé jádro je výslovně zakázáno
- dutina nesmí být kuželovitá a nesmí zasahovat do jádra


Prosím tě, nejdřív si přečti příspěvky co jsem napsal před tebou, je tam citovaná doslovně vyhláška 370/2002Sb, kde o dutině není ani slovo

V zákoně o zbraních (119) je naopak hláška o střele s dutinou válcovou, (ne kuželovou).
No a pak je tam naše oblíbené ustanovení střela se zvýšeným ranivým účinkem, což může být důvod pro právnické veletoče a piruety, bo nikdo neví co to je standardní ranivý účinek - a vo tom to je.
Čili vezmeš li v úvahu zákon + vyhláška nastává třeba u střel EFMJ pro soudní znalce prostor pro volnou lidovou tvořivost, s výsledkem značně nezaručeným ( a to už nemluvím o střelách FG (plášť měď , jádro z kovových prášků+polymer - je to měkké, které se po nárazu rozervou na mraky střepin a navíc dutina v kulce není))

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.03.2006 15:09

Pavel R: Díky tomu, že není definována ta "standardní ranivost", nemůžeš tím pádem stanovit zvýšenou ranivost... To si trošku naběhli... Navíc, veškerá munice, u které by ti vrozená autocenzura a předpřipo.ranost mohli avizovat "nežádoucí" zvýšenou ranivost, zase vykazuje sníženou průbojnost a odrazivost, což je jistě žádoucí... :roll:

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

24.03.2006 16:47

Hugry: Rád bych se nechal nakazit tvým nezdolným optimismem

:D

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

24.03.2006 19:09

Pavel R píše:
nekromancer píše:Což je samozřejmě nesmysl, neboť vyhláška (a teď nevím jestli to číslo z hlavy vyseknu správně) 284/2000 Báňského úřadu povolené výrobní provedení střely definuje.
Konkrétně je tam
- střela homogenní, nebo s měkkým jádrem v kovovém plášti, tvrdé jádro je výslovně zakázáno
- dutina nesmí být kuželovitá a nesmí zasahovat do jádra


Prosím tě, nejdřív si přečti příspěvky co jsem napsal před tebou, je tam citovaná doslovně vyhláška 370/2002Sb, kde o dutině není ani slovo


No nazdar, takže další číslo jak vidno aktuálnější vyhlášky :-( V tom případě se omlouvám za mlžení, ale už fakt nestíhám sledovat co ještě platí a co už ne.
Božuhell neši zákonosrátci evidentně nemají nejmenší zájem na vyhlášení stopstavu a uklizení právního řádu postupným schválením ucelených smysl dávajících zákonů se zákazem "přílepků" :-(

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 359
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

24.03.2006 19:40

Nekro:
Tohle sledovat nestíhá snad nikdo. Jelikož mne živí elektrika tak se někdy zkus podívat na ČSN (stačí za loňskej rok ...nové, zrušené, změněné, tiskové opravy....) a to nepočítám vyhlášky, nařízení vlády, změny a novelizace zákonů, mám tím zasr..ej skoro celej hadr v komplu
Takže mám trénink

Uživatelský avatar
mongo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 18.03.2006 18:26

24.03.2006 21:54

Pánové, držme se prosím víc tématu, plno věcí je tu dost mimo mísu. Díky.
nekromancer: jde mi o to mít na obranu něco hodně účinného, něco co napraví můj špatný zásah. Rozumná volba jsou EFMJ od Federalu, ale zvažuju ještě našlápnutou olověnou střelu. Větší rychlost a měkké olovo znamená lepší deformaci. Toť celá úvaha.
Pak ještě celoplášť - čistě teoreticky pro případ nutné obrany před větším zvířetem. Tam je potřeba větší průbojnost. Prakticky k ničemu, ale chci to.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

24.03.2006 22:33

Větší výkon znamená větší kopanec a zdvih zbraně. Jestli není lepší bouchnout 2 rány po sobě, než jednu megavýkonnou....

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

24.03.2006 22:44

to: Mongo
já bych si od měkkýho olova moc nesliboval, občas najdu nějaký pod nohama odražený od barier, a příliš zdeformovaný nebývají (pokud se nepotkají s popperem)

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

25.03.2006 9:59

Presne tak,pokud nejde primo do popra ale treba do valu kde se potka s piskem+nejakej sterk tak je to spis jak orezana tuzka... :lol: Ale samozrejme se bude deformovat vic nez celoplast.

Uživatelský avatar
Leda
 
Příspěvky: 695
Registrován: 21.01.2004 9:32
Bydliště: Roudnice n/L a okolí

25.03.2006 15:05

45

Co k tomu dodat - obecně vzato je to k prdu - takový duňáky. Co se týká olova a jeho deformace - mohu říct, že pokud se nepotká se železem , tak se nedeformuje skoro vůbec. Stalo se mi, že jsem vystřelil 45tku na 25m - za terčem byl val z pražců (ne moc vhodný val, to proolejované dřevo je pružný) a střela ke mě doskákala jak tenisák zpátky naprosto netknutá - šla by klidně znova naládovat :D
Takže asi tak.... :)

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

26.03.2006 18:36

4mike píše:to: Mongo
já bych si od měkkýho olova moc nesliboval, občas najdu nějaký pod nohama odražený od barier, a příliš zdeformovaný nebývají (pokud se nepotkají s popperem)

& ALL:

Až se začnou používat střely z měkkého olova, pak teprve poznáte, že se olovo deformuje... To, co používal např. p. Kopp je tvrdé tak, že se to bude chovat spíše jako celoplášt či homogenní střela... Já si odlívám pouze měkké olovo,ničím netvrdím, tak vím, jak vypadají moje střely po průstřelu gumových barier... Nevýhoda je, že se nedají hnát tak rychle, protože se ztrhávají... Na druhou stranu u munice pro obranu je to vlastně fuk, zda se to ztrhne, či nikoliv...

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

26.03.2006 18:40

HUNGRY: No jedno to není, zkus takhle strženou střelou trefit na 30m lumpa :D

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

26.03.2006 21:00

Pokud bys střílel lumpa na 30 m, pak bude lepší, když ho netrefíš,aspoň takovej je současnej výklad zákona o nutný obraně. :(

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

26.03.2006 21:08

Alf: Na 30m určitě nebudu lumpa střílet z pistole, ale vezmu si pušku... a nebo počkám až přijde blíž... :twisted:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Přebíjení / Pistolové ráže

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků