vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

17.10.2007 14:06

Ardesa vs. Pedersoli

Zdravím, chtěl bych se zeptat proč všichni tak haní ardesu a vyzdvihují pedersoli? jestli je to cenovou politikou a když to stojí víc tak to musí být i lepší i když není?

Mám doma 2 zbraně od ardesy a 1 od pedersoli. ardesy jsou dobře udělané, střílí přesně, jediné co bych jí vytknul je, že se téměř nedá rozebrat a to způsobuje problémy při čištění. Pedersoli je lépe vymyšlená, vyklepnutím jednoho čepu vyndám hlaveň a můžu ji čistit, ale zase nemá dnový šroub a piston je našroubovaný šikmo přímo do laufu, takže se nedá stejně vyčistit skoro vůbec. co mě překvapilo, tak ze spodní strany jsou u pedersoliho vyrezlé mapy pod černěním, takže to sice nemá na funkci vliv, ale za 17k jsem si představoval zpracování trochu lepší. dál mi vadí nepřesnost chodu kohoutu a celková nesymetričnost. sice to funguje, ale nechápu co na tom stálo tolik peněz oproti ardese.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

17.10.2007 14:25

ja mam tiez aj Ardesu aj Pedersoli, uz ked to zoberies do ruky je jasne kto hra prve husle... Ardesa je ako keby poskladana z odliatkov, a Pedersoli vyrobena z plneho materialu... chod spuste, vola mechanizmu, spracovanie dreva, je to vsetko rozdiel minimalne trriedy... presnost sa nebudem vyjadrovat, su porovnatelne, zalezi na strelcovi.. videl som v stoji 97 Deerhunterkou od Ardesy co je najnizsi a najlacnejsi model, a Pedersoli tercovnica mala problem sa dostat do cierneho... ale je to jasne, kto raz mal Pedersoli a ma na to, uz ine nechce ani vidiet...
ale Ardesa je vcelku v pohode, hlavne ten Underhammer co stoji 30 litrov...

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

17.10.2007 14:54

aha, to možná bude tím že hodnotím na zbrani pro sport jiné parametry. ardesa se mi zdála hrubší, robusnější a nezničitelnější, celkově s hrubším zpracování, ale přesná a funkční. pedersoli je všechno hrozně lehké, až se mi to zdá křehké, udělané zbytečně moc přesně a nadoraz, stačí malá chybka a je vymalováno. možná kdybych měl ardesu tahat několik dní v poli tak bych mluvil jinak, ale když to dovezu na stelnici, odstřílím a jedu domů tak mi to vyhovuje.

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

17.10.2007 21:40

To vrb:
Zkrátka jak to nestojí 30 litrů........, tak je to na hovno. :lol: Vůbec si s tím nelam hlavu. DP je zavedená a kvalitní firma, která vyrábí asi velmi dobré zbraně, bohužel už neví co za ně vlastně chtít. Ten kdo otázku peněz neřeší, zvolí Pedersoli a chybu jistě neudělá, má tzv. kvalitu. Hanět zbraně od Ardesy bych si rozhodně netroufl, jsou velmi dobré a navíc za přijatelnou cenu, pouze respektuji obecné povědomí, že Pedersoli je prostě lepší, jejich cenovou politiku ovšem respektovat nemíním! Sám mám zbraně od Ardesy a jsem spokojen. Teď uvažuji o pušce Sharps, nejsem žádný Rotchild ani socka, ale jedno Ti můžu říci hned, Pedersoli to nebude, nejsem magor abych těm taliánům nalil do krku 30 litrů, když to mohu míti málem za polovinu. Takže asi tak, a střelbě zdar! :wink:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

18.10.2007 8:17

Vlastním jednu .45 Ardesu, kterou jsem několikrát půjčil kamarádovi na nějaký mířenkářský závod a on to ten parchant vždycky vyhrál skoro absolutním nástřelem. Takže střílí dobře, zpracování je ale místy docela ošklivé, zejména pak popisky "jehličkovou tiskárnou", jednoduché plechové hledí, nestylově "lesklá jak psí kulky" pažba a MIM odlitky zámku.

BlueL
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 113
Registrován: 13.04.2007 9:47

18.10.2007 8:50

z meho pohledu to bylo celkem jasne jelikos ardesa nedela vojenske kresadlove muskety tak celkem nebylo co resit:)


Reklama

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.10.2007 14:17

ide aj o sortiment... Ardesa co robi, da sa vybrat, ale ak chces nejaku vojensku repliku, Springfield, BrownBees, napoleonku a im podobne, alebo nejaku specialitku, proste nemas na vyber...
ja sa chystam na dvojak Kodiak Safari Expres v kalibri .72... chcem si konecne uzit poriadnu ranu a nemas na vyber, bud Pedersoli alebo nic... ale v podstate by som aj tak asi bral tu Pedersoli, tak to neriesim a sporim na nu...

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

18.10.2007 14:27

Mám u Hungryho objednanou perkusní pistoli Kentucky v ráži 54 od firmy Pedersoli.

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

18.10.2007 15:23

Ardesa derringer

Mám od Ardesy Philadelphia Derringer, svojho času sa mi ním zavďačili decká pod stromček - v stave "z pultu" prakticky nefunkčný(a to vyberali asi z 4 kusov za pomoci predavača) ... pár príjemných večerných polhodiniek "pišišvorenia" s brúskou, dopilovania a doleštenie plôch - a aj strieľa!!! :D

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.10.2007 17:31

ja ma tiez ten deringer Philadelphia.. je celkom v pohode, nerobil som z nim nic od kupi, trosku hrkoce spust (ma volu), ale inak bucha dobre... ale len ogivaly do revolveru cal.44 od Lee, skusal som gulicku, na 10 metrov som mal problem trafit do pist.terca 50/20... tie ogivaly isli tak na dve dlane s 1 gramom vezuvitu...

vrb
 
Příspěvky: 381
Registrován: 15.06.2005 21:51

18.10.2007 19:13

Bufallo: to teda moc velká rána nebude, mrkni do návodu kolik se tam může dát max. prachu, tak 7g, a na 1OZ kuli teda nečekej žádnej výkon, ač se to zdá být od pohledu slušné, při bližším ohlednání mě to výkonově neuspokojilo, ta kule by si zasloužila aspoň 15g prachu, aby ji to trochu popohnalo... http://www.davide-pedersoli.com/pdf/Bla ... rLoads.pdf
takhle to sotva poleze

(moje ardesa buckhunter v .50 dává 8g prachu, tormentační je doporučená 12g)

celkově se mi zdá že pedersoli ty navážky dost poddimenzovává, jestli chceš fakt slušnou ránu, tak nelej do chřtánu taliánům peníze za něco co nechceš ale nech si zrobit u puškaře na míru nějakej řádnej kanon. když koukneš kolik u kuny stojí laufy.. tak něco v ráži kolem 20mm by se určitě vešlo pod cenu kodiaka a s podstatně větším výkonem. ono by stačilo těch .715in ale navážku zvolit úměrnou hmotnosti střely... (terčovka 1/10 - ostrá 1/2 hmotnosti)

Jiml: právě že mě se pedersoli nezdá ani kvalitní, teda jako začernit vyrezlé mapy na laufu, nestejné nastavení chodu kohoutů, nízký výkon. a chtít za to 18k.. novou bych si ji teda určitě nekoupil. jediné co se mi zdá tak lepší materiál.

Ještě dotaz, co máte všichni proti dobrušovaným odlitkům?

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.10.2007 20:26

proti odliatkom nemam vcelku nic, keby boli kvalitne a este kvalitnejsie dopracovane... aj ked niektore suciastky niesu vyrobene liatim ale kovanim v zapustke, ak ti to nieco hovori... a neviem ci ti aj nieco hovori presne liatie... tak to teda Ardesa urcite nieje... ak obrusis hrany kde je nejaky presah materialu po odliati a stopy po deliacej rovine a vtokovych otvoroch a este dost na hrubo, tak je to hanba... a este k tomu tie formy su biedne urobene...
inak k tej velkej rane... ja som uz skusal zohnat niekde vetsi kaliber, ale nikto nedokaze, aspon co som kontaktoval puskarov vyrobit drazkovany vyvrt vetsi ako kal cca58 a hladky tak max na 12 brokovy... aspon tu v Europe nie... teda ak nebudem pocitat Purdey, HH a ine fajnovosti co su ale uz uplne niekede inde, to len ak by som mal stryka sejka v emiratoch... ak by si vedel o niekom kto to dokaze, daj odkaz...

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.10.2007 20:42

a inak este som zabudol... mam nejake americke knihy o predovkach, co som pozeral tak takmer vsetky udavaju, teda cal45 a vyssie max. prevadzkovu napln medzi 100 az 120 grainov prachu na lov, len nejake magnum inlajnky, pouzivaju ale vetsinou pelety, tak maju 3 ks po 50 gr prachu...
najviac co som nasiel robi OctoberCountry dvojak v kalibry 8 brokovom ale v guly, kde sa udava napln od 220 do 300 grain prachu, co je teda uz slusna pecka, ale ta zbran stoji cca 2500 dolacov... robia aj v 4 kalibry, to by bolo nieco... ale o tom som uz pisal v pred casom...

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

18.10.2007 21:01

Od Ardesy sem si nedávno koupil kit pistole (sada polotovarů) Kentucky. Vypadalo to jako by se jednalo o sadu polotvarů-zmetků. Díly nešly slícovat, díry vyvrtaný totálně nakřivo nebo na nesprávnejch místech. Největším překvapením pro mě bylo, že hotovej křesadlovej zámek neměl zakalenou ocílku. Bylo potřeba hodně práce abych to uved do sestavitelný a střelbyschopný podoby. No ale alespoň sem si trochu víc užil "puškařiny" :-).

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

18.10.2007 21:32

No já mám pistoli Pioneer od Ardesy, koupil jsem ji jako stavebnici a zkušenosti stejné, Po složení kitu mě kohout nešel na piston, ale tak půl centimetru vedle, nezbylo, než kohout vyndat a přihýbat a modlit se, aby nepraskl. Zřejmě je ale z nějakýho hřebíkovýho materiálu, že to vydržel. Ale střílí dobře, k tomu nic nemám. Jen je to prostě na větší úpravy. Od Pedersoliho mám Sharpsku, tam je slícováno všechno dobře, ale kvalita v detailech, např vnitřní díry a cesta plamene ze zápalky závěrem, jsou odfláklý. Zvenčí, pažba apod je precizní. Cena ovšem též.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

18.10.2007 23:05

Moja skusenost:
Od Ardesy je dobra akurat tercovnica Underhammer R - 1300 a jej varianty, je pekne remeselne spravena do detailov a je to vlajkova lod tohto vyrobcu, ale v podstate sa tieto pusky robia v USA a v Spanielsku sa len kompletuju.
Co sa tyka skladaciek, jedna sa o diely, ktore su v ramci vyroby nepodarky a nejdu k sebe dopasovat, aj keby sa dali, je to casovo narocne a zdvihla by sa tym cena vyrobku, tak vymysleli Kit a lahko sa tychto dielov zbavia, aj za pomerne vysoku cenu, ked si zoberieme, ze vsetko je surove a treba si robit na vsetko povrchovu upravu.
Ked si to potom clovek spocita, co casu a penazi do toho natlacil, zisti ze by mal za to hotovu verziu a docela pekne spravenu uz z fabriky.
Inak Pedersoli je jasne lespie na tom, aj ked to taliani flakaju. To co sa vrati z nemecka nepredatelne, ide na vychod, takze co sa da kupit v CZ, SK, PL, HU a pod. je v podstate ll. a lll. trieda za cenu I.
Najkvalitnejsie kusy posielaju do USA a az potom Nemecka.

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

19.10.2007 10:11

To je teorie, nebo máš info přímo z fabriky ??

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

19.10.2007 11:13

O tomto konkrétním oboru vím sice prd, ale podle zkušeností odjinud bych si dovolil prohlásit, že je to v současnosti obecný trend, který začíná u mixérů a končí u automobilů :?

Uživatelský avatar
Netopyr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 03.02.2006 19:45
Bydliště: Berounsko

19.10.2007 11:21

To, že je to MOŽNÁ obecný trend, neznamená, že to platí všude. Italům nevěřím ani pozdrav, jen mě zdroj informací a do jaké míry jsou korektní.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.10.2007 15:29

ja mam Tryon standard od Pedersoliho, kupoval som ho este v 93-tom cez jedneho chlapika v Brne, uz neviem meno, vraj bol zastupca Pedersoliho, cakal som nan skoro pol roka (koli kalibru 50) stal vtedy 11000 Kc, to boli mimochodom ine ceny, ale ku kvalite... pri prvej obhliadke som zistil ze koniec hlavne, vonkajsi sesthran je ako keby normalne odpileny, ostre hrany, vytlaceny na jednej strane material, to som zahladil, vyvrt bol v pohode, dalej po asi 20 ranach mi sa zacal zasekavat napinak, po spusteni kohut ostal v poistnej polohe a neudrel na zapalku... musel som zaoblit hrany na mechanizme, zatial to teda ide, neskor som zistil ze na politure pazby mam nejake skrabance, po blizsej obhliadke som zistil ze to nieje vobec politura ale nejaky mekky lak, co sa da nechtom lupat dole.. no otras...
musim to dat stiahnut dole a urobit poriadnu polituru... ale inak som spokojny, s Ardesou a Dikarom sa to neda porovnavat... bucha dobre aj celkom presne...

Další

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník