Ondro AK47
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.02.2016 23:25

07.02.2016 19:11

Re: Potreboval by som poradiť s prvou perkusnou puškou :)

FrankJ - Ďakujem pekne za rady :) Čiže radíte investarms, ale skôr od Dave-a... To je tiež možnosť, nad ktorou som rozmýšľal a hneď s puškou vziať nejaké pistony a podobné veci naraz. Ohľadom 1:48 - som len teoretik (zatiaľ som nemal kde nabrať prax a žiadneho "predovkára" osobne nepoznám) ale 1:48 sa na mnohých miestach uvádza ako univerzálny vývrt vyhovujúci ako guličke tak iným strelám. Mám za to, že by to mohla byť "zlatá stredná cesta" pre niekoho kto ešte nie je na 100% rozhodnutý čo bude strieľať.

Jiml - ceny sa dvíhajú skoro vo všetkom, zbrane nevynímajúc... :( Čiže radíte sa Ardese radšej vyhnúť na základe skúseností a ísť radšej do Pedersoliho (skôr ako "nutné zlo" ak to chápem správne), dobre, beriem. S Investarmom nemáte skúsenosti? Čo som pozeral fóra aj tu aj inde tak bývajú pušky Investarm (Lyman) hodnotené lepšie ako Ardesa, niektorí ich stavali aj na miesta blízke Pedersolimu za nižšiu cenu.

Ale od Pedersoliho mi osobne najviac imponujú tieto, aj cenovo aj vzhľadovo:
http://www.merkuria.net/perkusne-pusky/ ... arget.html
http://www.merkuria.net/home/1455-peder ... unter.html
http://www.merkuria.net/home/1454-pedersoli-scout.html

Prípadne Kentucky puška ale formou kitu. Povrchovku by som zvládol, s drevom robím rád, ale zasa neviem akú má Pedersoli kvalitu kitov. Čo myslíte?

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

07.02.2016 19:56

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

No jestli kit, neumím říci, já bych do toho nešel. Co se týče stoupání, tak ano, 1:48 je univerzální, ale otázka zní, k čemu vlastně? Maxibal - je moderna, drtivá většina zbraní z té doby (loveckých), jinou střelu než kouli neviděla.

Rozhodnutí je na tobě :D

Ondro AK47
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 04.02.2016 23:25

07.02.2016 20:52

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

To máte určite pravdu, mne len šlo o to, že čo je aj z dnešného pohľadu vhodnejšie na terčovú streľbu. (myslím tvarovo, samozrejme, že je dôležité aby bola hmotnostne jedna strela ako druhá pokiaľ možno, bez defektov, správne olovo atp.) - predsalen bude to puška hlavne na terčovku pre radosť, oddych od práce atp :) Ale aj ja pomýšľam skôr na streľbu klasickou guličkou čiže stúpanie môže byť tomu prispôsobené. Len som chcel mať otvorené viaceré "dvierka".

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

07.02.2016 21:45

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Univerzální zbraň na všechno, neexistuje ani dnes, natož tehdy. Loveckou předovkou můžeš klidně střílet terčovku, ale jako speciální terčovnice střílet nebude. Tobě ale v první řadě půjde především o zvládnutí černoprachého střílení jako takového. K tomu účelu levnější předovka vyhoví, pak si koupíš něco lepšího (čti dražšího) :wink:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

07.02.2016 23:38

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Jestli můžu radit něco z tovární produkce - pak buď 2 kroužkovýho Enfielda (Navy)
http://www.davide-pedersoli.com/scheda- ... rifle.html
a nebo Jäger v .54 http://www.davide-pedersoli.com/tipolog ... BDger.html
Tohle jsem taky viděl střílet velice schopně
http://www.merkuria.net/perkusne-pusky/ ... -1857.html

Halvar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 04.03.2015 18:18

08.02.2016 13:32

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Já mám od Investarmu Hawkena .45 v křesadle. Nemůžu srovnávat s Ardesou, kterou jsem zatím neměl v ruce, jelikož je to moje úplně první zbraň. Můžu hodnotit akorát to, jak na mě po těch dvou letech, co ji mám, působí. Zpracování je hodně pěkné a všechno sedí tak jak má. Investarm používá moderní zámky s vinutou pružinou, zámek chodí velice pěkně a není na něm zatím vidět nějaké větší opotřebení. Výjimku tvoří ocílka, která je podle mě trochu měkčí, ale osobně nemám problém se zapalováním.


Reklama

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

09.05.2016 14:40

Re: Perkusný dvojak Kodiak

:D psal jsem dotaz na D.Pedersoli ohledně těch zbraní + jsem poslal pár fotek z webu o jejich nekvalitě a bylo mi odepsáno že D.Pedersoli dělá jen velice kvalitní kusy a to že je něco neslícovaného či nekvalitního není pravda a že mám číst o Pedersoli jen to pěkné a nehledat to špatné :D :D :D :D :D :D

Kdo bude chtít mohu jejich email přeposlat :wink:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo


We are sorry, but we do not read your language and had to use Google translate to understand your message. We hope we could understand well.

You invite us to look at a link where there is mentioned that our guns are not up to the quality they used to be.
We regret to read this statement and our only reaction is to invite interested people like you are, to try our products personally, to be able to judge.

We can assure you that we have more satisfied customers than unsatisfied ones.

We put you in touch with DAVE company, where you can look for our guns.
DAVE WESTERN GUNS S.R.O.
Opletalova 6 - 11000 - PRAHA 1
• Phone: +420224247470
• fax: +420224247471
• Email: info@zbrane-dave.cz

Let us know when you decide to purchase the Safari Kodiak .7e cal.

Best regards,

Customer service

https://www.facebook.com/pages/Davide-P ... 8030179957

DAVIDE PEDERSOLI & C.
Via Artigiani, 57
I-25063 GARDONE VALTROMPIA
(Brescia) Italy
ph. +39 030 8915000
fax +39 030 8911019
http://www.davide-pedersoli.com

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Emailů mám vícero kde jim píši o ne příliš preciní práci a stále tvrdí že to není pravda že jejich zboží je nejlepší na trhu :D :D :D :D

Dále posílají odkaz jak je jejich oráce perfektní viz foto:

ale jestli ste koupily kus jako já a musely vše dolícet víte o čem mluvím :-)
Naposledy upravil JK258472 dne 09.05.2016 14:46, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

09.05.2016 14:45

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Mě by to zajímalo (třeba do SZ).
Byl jsem opakovaně v kontaktu s panem Pierangelo Pedersoli, a přestože zpočátku mé dotazy zodpověděl obratem (na tormentace a pod.), na mé informace o tom, jak si kazí jméno už nereagoval.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

09.05.2016 14:47

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Peggy - přesně tak jak jdeš do detailu komunikace přestane :-)

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

09.05.2016 15:22

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Koukám, že furt vše při starym.... :D Jakmile je upozorněno na chybu, urazej se a zapřou nos mezi očima. Mám 3 Charlese Moory, jeden skoro bezvadnej, ten mě nalákal jen jsem musel upravit zámek, aby se používáním nerozletěl, druhej dřevo doopraveno kusem měkýho kytu (asi tam byla dutina s mízou) plus nutná větší oprava zámku jinak by se rozložil během ca 100 ran - opět špatný vymezení krajních poloh) , třetí (perkusní) se nějak nepovedlo úplně přesně spasovat, což je u sériovky padající z NC mašin umění. No kupoval jsem to v době, kdy se daly blbě sehnat a poté co se Prdelsoli urazil, jsem si to spravil sám.
Pak jsem mu přátelsky už jen napsal, že jsou kreténi a nic dalšího si od nich nekoupim, zejména pokud to má mít křesadlovej zámek, protože ti jejich pižlači při skládání pižlaj tam, kde nemaj (křesadlo se musí zastavovat o zub na kohoutu a ne o stoličku, která se takto používáním urazí, zejména visí li na 2 ks M3 šroubku).

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

09.05.2016 16:16

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Mě to příjde někdy tak že čím modernější doba a čím víc modernější přístroje tím je vše horší - nebylo nad starou dobrou a hlavně poctivou ruční práci. Kolikrát ale mi příjde že je to jen o penězích -honem honem ať je toho co nejvíc a ať co nejvíc vydělám.
Každý je vše jedno, ať si každej remca on si to stejně koupí :(

teď docela přemýšlím si nechat udělat pořádnou poctivou pušku u puškaře pana Petera Hambruscha s Ferlachu což je dneska asi poslední člověk který dělá ještě poctivou puškařinu.

Co se týče D.Pedersoliho - se bojím cokoli koupit a hlavně za ty prachy - kdyby to bylo kvalitni a precizní tak na tu cenu neřeknu ani PÍP ale takle ..............

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

09.05.2016 19:23

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Hmmm, ted jsi mě dojal k slzám, jsi naivní kačátko, které si myslí, že na něho v Ferlachu
čekají. Před léty jsem chtěl jen jednu hlaven, psal jsem emaily a pak jsem s nimi mluvil na IWA osobně, kdo si myslí,že mají zájem prodat jednu hlaven je vedle, to bylo keců
a čekání na léta a aby se mně zbavili tak mi dali cenu, za kterou bych si koupil slušné
ojeté auto. Tak to jen tak na okraj aby jste spadli na zem. A pokud chce někdo dát
šesti cifernou částku za perkusní flintu může si ji tam objednat.

JK258472
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 201
Registrován: 21.12.2014 11:04

09.05.2016 19:50

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Já do Ferlachu psal předběžně email s nezávaznou poptávkou a problém nebyl, odpovězeno mi bylo docela rychle a hlavně slušně i s pozvánkou přijet se podívat ne jejich práce. Myslím že pan habuscha je v pohodě alespoň dle odpovědi. To že je to dražší vím, ale na druhou stranu máš i kus co má opravdu hodnotu.
Jenže rači si připlatím a koupím kvalitní kus než vyhodit desetitisíce za šunt který budu za čas koupit zase, či vkládat tisíce do oprav či repasu. To mi dnes výde levněji koupit kvalitní a krásný kousek za větší cenu a vím že bude na hodně dlouho :wink:

frankj - někde jsem měl odkaz na prodej hlavní - Hlavně Lothar Walther - jak to najdu pošlu ti to do SZ kamarád od nich koupil a spokojenost veliká, ta firma nakoupila dost hlavní a pravděpodobně nevyšlo co chtěly tak to rozprodavají, no jak to v mejlech najdu tak ti to pošlu.

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

09.05.2016 20:30

Re: Perkusný dvojak Kodiak

Není to sice o Kodiaku, ale možná by někdo rád koupi dobře řemeslně zpracovanou předovku, takže tady:
http://www.mohr-vorderlader.de/index.htm

Lothar Walther vám hlaveň rád prodá ale jen přes našeho puškaře který má licenci.

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

10.05.2016 13:06

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Potvrzuji, co píše Fanda. Jenže jelikož to je přes prostředníka, tak to není zrovna levný. Inu každej chce přijít k lizu. Já za předovkovou hlavňovinu .45 , podotýkám že ne hlaveň, od LW dal přes 8 litrů. To je docela dost. U P. Kuny jsem dal za hlaveň v ráži .54 osmihrannou, se závitem na dnový šroub a drážkami na hledí a mušku rovných 5 tisíc. A troufám si tvrdit, že kvalitou je výrobek od Kuny minimálně na stejné úrovni jak LW.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

10.05.2016 15:21

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Asi tak nějak. A od Ferlachu to bylo necelých 40tis a to byla jen trubka s vývrtem bez vnějšího opracování... Kuna byl super, bohužel již to nedělá protahováním, ale protlačováním což je nic moc. Na druhé straně se vynořuje otázka proč klávesnicový střelec potřebuje špičkovou hlaven. Bohužel, nebo bohudík ? 99% problémů způsobuje
ten mezikus mezi zbraní a zemí... A jestli si někdo myslí, že když si koupí kvér za
sta tisíce a pak bude střílet jen desítky - tak to se mýlí, takhle to opravdu nefunguje.
A pak budou stačit Ardesy apod. Ale jinak proti gustu ...

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

10.05.2016 18:40

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

S tím musím souhlasit na sto procent. Pro normálního smrtelníka stačí opravdu Ardesa. Já se za obyčejnýho smrtelníka považuji a opravdu jsem nezjistil, že by hlaveň od LW, nebo od P. Kuny střílela líp, než ta Ardesa. Otázka je výdrže, ale pro střelce jako jsem já, který vystřílí ročně cca 500-600 ran, je zbytečný vyhazovat peníze za LW. Podotýkám, že střílím jen na 50m. V současné době používám křesačku vlastní konstrukce s hlavní z hlavňoviny od BVS a nevidím rozdíl mezi flintou s trubkou od LW. On mezi těmi hlavněmi rozdíl nejspíš bude, ale to můžou posoudit opravdu jen dobří střelci jako třeba Kentan.

Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 28.04.2013 13:28
Bydliště: Brno

10.05.2016 19:24

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Přesně jak píšou oba pánové nade mnou. Já zbraněmi žiju od mládí, v pistoli jsem neměl moc konkurence, střílel jsem 17 let. Ale předovky jsou něco úplně jiného- nejde jen o hlavěň, ale těch proměnných, který se podílí na výsledku (pokud pominu um střelce) je tam prostě hodně, takže u normálního smrtelníka řešit jestli hlaveň od Ardesy, nebo nějakou za desetinásobek, je blbost. Chápu lidi, co tu 42kg cihlu olova "proženou laufem" za měsíc, že musí kvalitu hlavně řešit, protože Ardesa, či Prdelsoli by to nějak dlouho nevydržely, ale pro normálního smrtelníka, co si jde občas na střelnici zastřílet pro radost, je to opravdu zbytečný. Já mám kromě jedné, všechny hlavně Ardesa, a nemám s nimi jediný problém. Ano, jsou z horšího materiálu, než ty špičkové, ale viděl jsem záměrně prováděné "crash testy" ardesácké hlavně z Kentucky pušky (prováděné bezpečně) s extrémně překročenou dávkou BP, a s bezdýmákem, a co vydržela, bych ani neuvěřil, kdybych to neviděl, takže zas nějaký sajrajt to taky nebude. Já si teď už pušky jen stavím, a hlavně kupuju od Ardesy a vůbec mě to netrápí.

FrankJ
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 455
Registrován: 21.07.2014 7:56

10.05.2016 20:50

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Osobně si myslím, že ten materiál není až tak důležity. Jen pro info - Pedersoli
pro perkusní zbraně používá ocel tř. 12, už nevím přesně to číslo ( u nábojovek
pak tř. 15 ) a Ardesa používá taky tř.12. Co je důležité je způsob výroby drážek -
protahování,protlačování a kování ( kdo to nezná at to nastuduje, poř. můžu vysvětlit ),
šířka drážky vs. pole a pak twist. Myslím si, že normální smrtelník, který střílí pro zábavu a jak bylo uvedeno výše není schopen zničit,vystřílet vývrt zvláště když
používá měkké olovo.

Uživatelský avatar
MAKK
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 14.01.2015 19:33

10.05.2016 21:39

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Dlouho jsem tady nebyl, ale když jsem si přečetl jaká chvála se tady pěje na D. Pedersoli, tak musel reagovat. Zbraně D.P. nejsou špatné, akorát předražené a ne o moc lepší jak například Aredsa. Měl jsem ca 15x BP pušek a pistolí všech značek kromě Investarm (ale viděl a držel několik). Pokud by D.P. byla dražší od Ardesa tak o 3 až 4 tisíce, tak to odpovídá té kvalitě a ceně a nic bych nenamítal (nepočítám v to dřevo u některých modelů). Ale D.P. se nedrží historických předloh a dělá si co chce a vše v neprospěch uživatele. Viz jejich zmršené zámky - ustrojí, konkrétně jsem měl Kentucky, ale ty zámky jsou na X zbraních/ modelech také! Jsou přidány díly, které pro bezpečnost (haha) se musí vyjmout, tak aby na spoušti bylo pod 3 kg a je potřeba dále brousit. Měl jsem také Derringer Philadelphia, to samé, ale jelikož jsem kupoval ve Frankonia v BRD, tak jsem druhý den vyměnil za jiné zboží, pač to byla hrůza, celé by se to muselo ladit a to za ty Kč/Eura nestálo ani za mák. Jediné co ušlo byl Howdah. Když už ti kluci italští to takto vylepšuji, tak kdyby se inspirovali u Ardesa, tam se zámek sundá pohne se šroubkem a hned je na spoušti, že jen foukne a už to jede, můžete vyzkoušet a dát jak potřebujete a na brusné kameny a další nářadí zapomenou. Pak jsem nepochopil, proč ten romák italský za ty peníze tam nedá do laufu tvrdochrom, to by mělo smysl, páč pak bych si v klidu mohl pucovat až jak budu mít čas a ne nad tím hned trávit čas, když to stálo takový majlant. Dále jejich vylepšení na Sharps ala kroužky.. chtějí mě přesvědčit jak je to pro mě dobré. Ale to že občas ožehne to má své kouzlo. Pokud není člověk blb, tak se nic neděje a nestane a o tom to také je. Škoda, že to zabalil ten ital (na jméno si teď nevzpomínám) co Sharpsky dělal původní a kvalitní a za o něco málo za polovinu ceny slavného D.P.
Pak jsem si koupil hafo příslušenství D.P., zejména v době kdy jsem byl "grýnhorn" a nejvíce mě pobavilo jak jsem rozbalil a složil ty tyčky pro čištění (nebo nabiják). Ty závity a odvrtání to pak bylo jako výhybky do pekla. Pilník se pak hodně nadřel na této top značce. Jo a měl jsem pistoli co se z pažby stírala politura! Také známka kvality :-) To ani na Ardese nehrozí :-) U D.P. jsem vyklepával piliny z vnitřku a musel začistit, aby se mi to dále neloupalo.. I Howdah to měl a to je trochu lepší model.
Teď k Ardesa. Taky má Španěl zmršiny. Měl jsem pár ks v ruce. Takže bacha na slícování zámku k pažbě, měl jsem od jisté paní Šárky poštou takový kus, že bych tam prostrčil párátko jak to dobře bylo slícované. Měl jsem derringer co za boha nestřílel, páč měl špatně odvrtané. Jednu pistoli Pioneer (ta byla BRD) a tam jsem musel hodně pracovat s pilníkem a černit, pomlácená pod černěním, nakřivo muška a vyosená hlaveň vůči pažbě, ale byla za 129 Eur, takže jsem jí to odpustil a byla nakonec pěkná dodo originál. Pak jsem viděl, že Ardesa šetřila s spojila hlaveň ze dvou kusů do jedné delší.. prostě to svařili a tak se ušetřilo něco na materiálu (bylo to vidět na černění pod úhlem jak se láme světlo). Co se mi na Adrese nelíbí, tak je, že na skoro každém modelu mají ten humus zámek prostě jak z kolotočů styl s těmi ornamenty. Kdyby to tam nebylo a nehyzdilo, tak bych neměl co moc vytýkat. Prostě udělat model s ornamentem a bez ornamentu a ať si člověk vybere. Prostá kráska neurazí :-)
Investarm v podstatě co jsem viděl a nemám nic proti, tak jedině ta jejich pistole a pak Hawken perkusní puška - model 160 je slušná. Ale ta puška za 15 litrů (2016), to už je dost našponováno, taková kvalita to na naše platy není. Pak jak jsem viděl jak na ty flinty dávají plastové/ gumové botky, tak jsem padl na zadek. To může vymyslet jen taloš, jedině to ho napadne za inovaci aby prodal..
ArmiSport - viděl jen pár kusů, ale za mě by to šlo. Ale tato značka není v Práglu moc vidět, asi kazila kšefty (Sharps) a tak se poroučela..
Teď k Ardesa a pozitivně. Je potřeba si jít vybrat osobně, prostě tu cestu obětovat. Poštou to je loterie nebo bonboniéra. Měl jsem Hawkena koupeného v Německu ve Frankonii za cenu 199 Eur, kdy se zde prodával ca o 2 tisíce dráže. Ale kvalita byla tak o tři řády lepší než co jsem viděl zde. Na střelnicích toho také kluci mají hafo, takže je co porovnávat a i výkonostně. Některé kusy opravdu pěkné. Hlavně solidní, když to má člověk v ruce a zmáknuté tak trefují stejně jak ty dražší značky, takže v ceně to není. Je potřeba si pohlídat, aby nám tady neprodávali zmetky za cenu normální produkce a pak je to OK. Cena rozumná a výkon slušný. Lidičky nebuďte unáhlení a nekupovat co je extra předražený, co je levný nemusí být automaticky špatné (prostě španěl to má lépe výrobně zmaknuté v nákladech a není lenivý jak taloš) a naopak. Rozhodně automaticky neplatí co, že co se říká, že je top značka je také tak s kvalitou a provedením. Viz výše je můj názor a zkušenosti za pár let co mě tento koníček chytnul a tak mě za něj nekamenujte :D

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník