Gus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 15.06.2015 12:33

16.06.2015 0:44

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

V tomto případě se jedná o okruh zemí Mali, Burkina Faso, Togo, Niger atd, tam podle mých informací žádná výroba pro ozbrojené složky není, snad jen manufakturní přebíjení loveckých ráží Dilonem a výroba brokových nábojů. Také netvrdím, že to musí skončit realizací, ale posoudit ekonomickou reálnost projektu je možné jen s dokonalou znalostí problematiky a tu mi nemáme. Samozřejmě na tom chceme vydělat přiměřené peníze a také vyhovět poptávce. Také nechceme, aby někdo pro nás pracoval zdarma. Ale to jsou obchodní věci o kterých bych nerad mluvil na fóru. Co se týká koncepce samozřejmě je lepší primitivnější výroba, v Africe jsou nepříznivé podmínky pro takovou výrobu, vysoká teplota, velká prašnost, červený prach se dostane všude. Můj partner, který tam žije si myslí, že by se tam mohly dělat i nábojnice, já si to nemyslím. Jsem technik, zhruba vím jak se to dělá. To je dost náročná výroba na seřizování, kontrolu. Střely snad ano.
Je tam spousta šikovných mechaniků, ale zkušenosti s touto prací nemají a jejich mentalita je jiná než u bílých a asiatů, hlavně přesnost a spolehlivost jim často chybí. Jednou jsme vrtali zeď abychom provlékli do místnosti kabel od kamery a tam jsem zjistil že udržet vrták v pravém úhlu ke stěně je pro ně nesplnitelný úkol. Ale to nebyli řemeslníci, jen běžní pomocníci.
V každém případě bych se s tebou rád setkal a pohovořil i o tvých představách o dolarech :) . Jsem z Prahy.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

24.07.2015 13:13

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Do konce měsíce by měli být skladem náboje s polymerovou nábojnicí. Tak jsem zvědavej. Na internetu kinetic munition vytvořil tělo nábojnice z polymeru. Dno nábojnice mají soustružený na vícevřetenových soustruzích a střelu taky. Tady je docela zajímavý, že ta střela má spodek těla zalisovaný v polymerovým kroužku. Zřejmě pro vedení v hlavni.

Jsem zvědavej jak se ke mě tyto náboje dostanou. Hlavně mě zajímá materiálová analýza.

Na mým obrázku je první náboj tak jak se teď vyrábí.
Druhý je zesílená polymerová nábojnice na trojnásobek síly mosazné a vysoustružená střela.
Třetí je obdoba verze dva se standardní střelou, kde dno střely dosedá na horní hranu těla nábojnice. Tím je vyřešena aretace a doraz střely.

Z hlediska materiálu se nejvhodněji jeví polymer s příměsí 50% skelných vláken.

Pokud by fungovala varianta celopolymerové nábojnice tak z hlediska výroby jsou potřeba jen vstřikolis a kompletační stroj. Střela,zápalka i prach by se koupila.

Ostatní varianty, kde by se muselo soustružit dno nábojnice jako u kinetic munition mi příjde nerentabilní. Navíc napojovat dno s tělem z polymeru mi příjde jako více práce.

Jak psal jpp tak se honí desetníky a tímto způsobem mi to nepřijde úplně super.

Teď potřebuju sehnat někoho , kdo udělá počítačovou simulaci dle vlastností polymeru, zda bude nábojnice ad1 vyrobitelná ve vstřikolisu a ad2 vydrží tlaky a bude srovnatelná s mosazí CuZn30.

Rady a nápady vítány. :D
Přílohy
9mm type.JPG

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

24.07.2015 21:43

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

První co mě praštilo do očí na obrázku 2 je (při zesílení stěny nbc.na trojnásobek proti mosazi)podstatné zmenšení průměru střely na velké části její "vodící" plochy.
Takovýto "podpatek" se používal u některých nábojů plněných černým prachem.Nebyla mu ale obětováná podstatná část vodící plochy střely.Důvod byl jiný.
Tohle bude asi vývrtem jen plavat.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

25.07.2015 22:05

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Nebude to asi plavat, "utrhne" se to tak 3 mm za přechodovým kuželem. Ale jsem omylný ...

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

25.07.2015 22:12

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Kinetic munition to řeší právě tak, že tu střelu z obr.2 zalisuje do polymerovýho vedení, která letí se střelou. Nejlíp teda variantu z obr. 3, kde bude střela origo nebo soustružená a řeší se jen nábojnice. Fakt jsem na ty náboje zvědavej.

Musím sehnat a zaplatit dynamický testy tvaru té nábojnice, ale zatím čekám na ty náboje. Třeba by to šlo okopírovat. :oops:

matrice
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 308
Registrován: 22.04.2006 7:57

25.07.2015 23:30

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Nemyslím si, že tudy vede cesta. 5 - 10 ran než se ohřeje zbraň možná. Na celý závod o 100 ranách už to nemůže vyhovět. A co armádní použití? Pokud by byl ve světě jen náznak možného praktického použití spolehlivých plastových nábojnic, se zachováním současných rozměrů nábojů, neinvestovaly by muničky stamilióny , až miliardy do současné( zastaralé ) technologie výroby. ( Produkce až 300 ks nábojnic z 1 stroje za 1 minutu. A jistě se nejedná o technologický strop).


Reklama

pufr
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 236
Registrován: 10.07.2007 10:16
Bydliště: západně od Prahy

26.07.2015 10:13

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

A když se střílí plastovými "cvičkami" z kulometů tak se komora samosebou neohřeje, by se při zastavení dávky u zbraně střílející ze zavřeného závěru nbc přilepila :?: :?:

V tom provedení Kin. Am. s kovovým dnem jsou k vidění i ostré náboje 50BMG :?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

26.07.2015 10:15

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Kulomet střílí s otevřeného závěru.Náboj podá a hned odpálí.když nestřílí komora je vždy prázdná

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

26.07.2015 15:27

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")


sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

26.07.2015 18:26

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Jak tvrdím, jde to. Každej na to jde ale trochu jinak. Zřejmě bude problém se dnem nábojnice, protože ji všichni dělají buď z mosazi či hliníku.

Co se týče zahřátí hlavně a náboje v komoře, tak u Kinetic munition mají video jak to konstrukce zvládá. Nicméně je pravda, že po vystřelení jednoho zásobníku což není moc relevantní.

Můj nezkušený názor je ten, že výrobci ani nemají zájem o výrobu jiným způsobem, neboť pořizovací náklady na výrobu jednoho kalibru jsou desítky milionů. Tudíž uzavřený klub pár firem.

Kdežto nové materiály nabízí více možností a jejich aplikaci do nových oborů.

Muničky ten vývoj beztak dotáhly a testovaly, ale není v jejich zájmu tohle rozšiřovat.
Problém je financování do simulací, forem atd. s nejasným výsledkem.

I tak mě tohle téma dost zajímá, ale jen za předpokladu, že nábojnice bude komplet z polymeru. Jiné varianty znamenají další stroje a celkově ztráta smyslu myšlenky. To se opravdu jinak vyplatí zůstat u současného konceptu. :cry:

matrice
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 308
Registrován: 22.04.2006 7:57

26.07.2015 19:51

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Já tomu ze svého amatérského pohledu prostě nevěřím. Je samozřejmě možné že se pletu. Jsem ale přesvědčen, že za mého života (50) se rozšíření celoplastových nábojnic v dnešních nezměněných rozměrech nedočkáme. Stroje a nářadí používané na výrobu nábojnic z mosazi současnou technologií jsou jistě drahé, ale to jsou velké cnc frézovací centra taky a nové firmy vznikají. Pokud by byla výroba z plastu zvládnutá, muničky budou naopak první, kdo s tím začne - mají nejvíc zkušeností. Jim je jedno, z čeho je nábojnice, hlavně když to sype. A to že je okruh výrobců munice uzavřenou společností, není dáno složitostí výroby nábojnice z Ms a naopak ani teoretická jednoduchost výroby té plastové není garantem vzniku nových úspěšných muniček.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

27.07.2015 19:08

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Jsou jen dvě možnosti kdy může mít plastová nábojnice šanci uspět.

Tou první jsou převratně lepší vlastnosti než u stávajícího řešení z mosazi, tady ale osobně šanci nevidím, protože jediná výhoda může být nižší hmotnost nábojnice. Jiná výhoda mě nanapadá.

Druhá šance je výrazně nižší cena takové nábojnice a to je podle mě jediná cesta, jak mosazi konkurovat, za předpokladu, že bude 100% stejně funkční jako mosaz.

I když zase, výrobně je zvládnutá ocel, která je z hlediska ceny řádově níž, než u mosazi a přesto ji vyrábí jen omezená skupina výrobců...

Jinak na simulace bych se vykašlal a šel rovnou střílet...

Uživatelský avatar
Igrlik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 472
Registrován: 17.11.2005 22:23
Bydliště: Prešov, SR

29.07.2015 13:35

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Tieto nábojnice ležali asi rok na monitore, striedala sa izbová teplota a cca 30 stupňov keď bol zapnutý. Sú poriadne popraskané...
Pred rokom to boli tréningové lugre, ktoré jeden obchodník vystrieľal na ukážku u nás na strelnici. Steny nábojnice a strela boli z jedného kusa plastu, strela sa pri výstrele odtrhla podľa zoslabujúcej drážky.
Přílohy
nábojnice plast.jpg
nábojnice plast.jpg (105.97 KiB) Zobrazeno 16155 krát

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

29.07.2015 18:15

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

To jsou tuším německé, pro pokojovou střelbu, kde letí jen lehká plastová střela a zbraň necykluje... Tlak tam bude nula - nula nic...

Jaroslav Zima
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 600
Registrován: 09.11.2006 14:22

16.08.2015 9:48

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Nejsem odborník na výrobu střeliva, obdivuju znalosti jpp i nadšení a nápady sokara
Ale jako strojař se zaměřením na materiály nechápu, jak mohu vymýšlet nábojnici
z plastu a ptát se, jaká mosaz se používá pro klasiku ( Ms70-72) . To přece znamená, že neznám vlastnosti toho, co chci nahradit nebo i překonat ... ale jsem dalek kritiky, třeba
schopnost počítačové modelace hluboce obdivuji (sám nezvládám)
Tak nic ve zlém ...

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

17.08.2015 20:28

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Nemusím vědět všechno. Stačí mi zadat požadavek, zaplatit a pár firem to zkusí vyzkoumat.
Opravdu přesně typ materiálu neznám, ale vím, co potřebuju nahradit. Navíc i ta mosazná nábojnice bude mít nějaké mechanické vlastnosti, které jsou nutné adekvátně nahradit. Jinak kinetic munition zatím neprodává a moje objednané a slíbené náboje furt nikde. Simulace je drahá, ale i tak levnější než vyrobit formu, zjistit že to nefunguje a vyrábět znova.

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

29.09.2015 23:43

Výroba střeliva, uložení ( původně

V aktuálním (10) čísle SR je článek "Střelivo a PLASTY" na cca dvě a půl strany, na stránkách 44-47.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

01.10.2015 18:16

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Tak sem si ho koupil a přečetl. Pokud chcete ušetřit 69Kč a toto téma vás zajímá tak stačí pročíst toto téma, protože je tady podle mě mnohem víc informací než v tom článku ze kterého mám pocit, že opisuje z tohoto tématu tady. :lol:

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

01.10.2015 21:59

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

To víš, novinařina se dělá v době internetu snadno. A když někdo kašle na autorská práva a cizí myšlenky vydává za vlastní, je to těžké :mrgreen:

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

19.03.2016 22:22

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Aktuální info : Kinetic ammo - projekt pozastaven či spíš zrušen. Prý z vnějších tlaků.
Ostatní objednané polymerové střelivo taky nedošlo.

Evidentně zde není zájem prosadit něco new a levnějšího. :(

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník