Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

19.03.2016 22:52

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Jo, a teď mi ještě pověz tu o tom, že GE má v trezoru perpetuum mobile prvního druhu. :mrgreen:
Projekt byl stažen z Indiegogo, protože ten vedou buď sluníčkáři nebo spíš lidé, kteří se bojí jejich bojkotu (podle toho, že v původní komunikaci neměli zástupci IGG s projektem problém, bych hádal, že se našlo dost snaživých blbců, co si stěžovali, aby je to přinutilo změnit názor - pravděpodobně neměli zájem, aby se toho chytla média). Stačí to dát na jiný crowdfundingový portál, nějaký, co nemá problém být asociovaný se zbraněmi. Jestli takový existuje. :-)

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

24.12.2016 17:57

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Po X mesících čekání a nesčetných objednávkách a různých ujištění nemám ani jednu plastovou nábojnici, nebo jediný kus střeliva v ruce. Nikdo nereaguje.

Naštěstí jsem objevil zase něco novýho : https://www.shellshocktechnologies.com/

Jedná se o dvojkomponentovou nábojnici, kde základna je z duralu a tělo z nikované oceli. Tak zase objednáno, ale jinak nekomunikují.

Nemá někdo představu jak jsou ty dva komponenty spojeny ?

munition
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 176
Registrován: 08.02.2007 10:05
Bydliště: Uherské Hradiště

24.12.2016 18:31

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Dost dobře nechápu, jaký přínos má duralovo-ocelová nábojnice. Kombinace duralu s plastem a podobné mají pozitivum ve snížení váhy, výrobních nákladů i náročnosti výroby. Kombinace dural-ocel podle mě nepřináší vůbec nic.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

24.12.2016 21:01

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Ale má je to dražší a složitější na výrobu.Do sbírky bych to bral.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

24.12.2016 21:07

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Dle videií je to o polovinu lehčí než mosaz a zvládá mnohem větší tlaky než mosaz.
Dále se jedná o niklovanou trubku a ten soustružený spodek. Cenově to vychází dokonce levněji než mosaz.

No objednal jsem.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

24.12.2016 22:18

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

No, oni sami vlastně nevědí jaký k tomu zvolit marketing.

OK, vydrží to vyšší tlaky, takže se dá dosáhnout vyšší rychlost, ale bez zásahu do konstrukce zbraně stejně bude Luger lítat jen těžko nějakých 600 m/s.

Jestli bude náboj o 2 g lehčí? To nehraje roli...

Mít červeně eloxovaná dna? No dobrá, jako frajeřina, možná...

Že to 30x přebiju? No dobře... To mosaz taky...

Takže jediný benefit je, že to posbírám magnetem...

Výrobně to může být jednodušší, tedy nějaký soustružící automat, který píchá dna, k tomu další co píchá trubičku a kompletační stroj, co to spojí. Bude to téměř bez odpadu, suroviny vyjdou cenově líp než mosaz, ale zase udělat toho 10 mil. ks / měsíc? No nevím...

Otázka je, zda je spoj garantovaně hermetický. Docela by mě zajímal řez...

Jinak jsem se koukal na e-shop a 2,13 za nábojnici (850 USD / 10.000 ks) taky žádná hitparáda...

Hledám pořád ty výhody a žádné nevidím :roll:


Reklama

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

24.12.2016 22:52

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Tak ta váha mě přijde jako argument.
2g x 17ks už by mělo jít poznat.
to barvení dna je roztomilé a navíc to vypadá super mega hi-tech za což jsou někteří lidi ochotní platit
materiálově ty náklady musí být výrazně nižší takže už jde jen o sériovost - mimochodem měď za poslední měsíc letí nahoru tak očekávejte zdražení
no a sbírat na střelnici s magnetem na teleskopu a neplazit se po kolenech je prostě benefit.

Každopádně každý vývoj sebou nese hromadu slepých uliček a až čas ukáže jestli to má smysl nebo ne.

PS: kdyby to měli v 45ACP tak to objednávám(jen z důvodu toho že magnetuje)

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

24.12.2016 23:13

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Já to objednal právě kvůli řezu. Prostě mě to zajímá. Ta hmotnost je na videu oproti mosazi poloviční : Video od 6:40 https://www.youtube.com/watch?v=UCe4WG2-WA0&t=417s

Já vidím výhody v dostupné technologii. Oproti klasické výrobě lisováním, tažením, kde linka stojí 80M + , by to tady nemuselo být vůbec nezajímavý.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

12.04.2017 11:55

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Tady je řez shell shock technologies 9mm luger.
Přílohy
LOAD-1B.jpg

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.04.2017 20:48

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Tak tohle mi hlava nebere garf:eld

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

12.04.2017 21:19

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Spíš mi řekni jak tohle vyrobit. To tělo předpokládám se provlékne základnou a pak se roznýtuje. Jen nechápu jak zajistit souosost a zároveň soudržnost.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

12.04.2017 21:28

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Na těch jejich stránkách sem byl snad už 100x a pořád čekám kdy uvedou hilznu .45ACP a furt nic...

no a celkem mě překvapuje že to mají spojené jen mechanicky, přitom by tam neměl být problém to svařit třeba ultrazvukem(což je zrovna metoda vhodná na sériovost)

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

12.04.2017 21:45

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Prej bude i .223Rem, ale zatím nic no.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

12.04.2017 21:50

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Nevím jak pude svařit poniklovaný letecký hliník a poniklovaná nerez ocel. Napadlo mě slepit, ale celkově mě spíš zajímá jaký stroj nebo kolik mašin by to vyrobilo. Základnu na cnc soustruhu asi 8 hrotový nebo tím co se tyčovina protahuje v ose. Jen ten vrch teda fakt nevím. Taky nevím jestli to poniklování je jako povrchovka, nebo celomateriálová věc, protože osoustružit a pak ještě řešit povrchovku mi přijde mimo.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

12.04.2017 22:47

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Když teda takhle přemýšlíš a nedává ti to spát tak jen trošku k těm tvým myšlenkám:

Nevím jak pude svařit poniklovaný letecký hliník a poniklovaná nerez ocel.
nastavování ultrazvukové svářečky není úplně nejjednodušší věc, nám na to dělají externě... pak to ale jede rychle, levně a spolehlivě.
bohužel to není nejlevnější záležitost na pořízení.

Napadlo mě slepit, ale celkově mě spíš zajímá jaký stroj nebo kolik mašin by to vyrobilo. Základnu na cnc soustruhu asi 8 hrotový nebo tím co se tyčovina protahuje v ose.
nevím v jakých přesnostech se vyrábí hilzny, ale měl by stačit starý vyběhaný vícevřeteňák, jak bude zas nějaká ekonomická krize tak se to bude prodávat pomalu na váhu.(aspoň u nás se tak prodávali a to už výroba rostla, potřebovali jsme místo), ostatně by na to mohla stačit i nějaká stará MAS A20 nebo něco podobného...
pro čistě hypotetickou velkosériovou výrobu by stalo za uvážení to vůbec neobrábět ale lisovat (je to přeci jenom hliník-teda dural....) už jen upichováním pošleš půlku materiálu do šrotu
BTW: vřetenem se dá protahovat snad u všech soustruhů ale jen ten podavač stojí násobně víc než starý vyjetý mechanický vícevřeteňák. No a více vřetenové CNC to už je zas cenově jinde, pokud ty prachy máš tak si radši kup dvě Ferrari.(nebo radši jen jedno a těch ušetřených 6Mkč už spolehlivě utratí ta ženská kterou sbalíš na to první)

Jen ten vrch teda fakt nevím. Taky nevím jestli to poniklování je jako povrchovka, nebo celomateriálová věc, protože osoustružit a pak ještě řešit povrchovku mi přijde mimo.
pokud vrchem myslíš ten ocelový válec tak tam se nic soustružit nebude, a pokud slovem vrch myslíš tu spodní základnu tak tohle se bude niklovat normálně v bubnu po soustružení, je to strašně maličké. Netuším teda jak dosáhli takového lesku. Když mě nikolvali u nás ve fabrice hilzny tak aby se leskly se to muselo věšet na závěs, co se dalo do bubnu tak bylo(je) vyloženě nevzhledné(nutno dodat že to moc nikdo neřešil, priorita je standardní výroba a fušky se dělají jen v mezičase). Jinak co si pamatuju tak je celkem problém poniklovat hliník u nás to nešlo, je na to potřeba jiných lázní než na poniklování mědi, oceli atd.. my to tuším vozili do Postřelomova (ruku do ohně za to nedám-byl to jen jeden z vývojový projekt co jsme dělali-do sériovky to nenaběho-zatím).
chemický nikl bych z finančních důvodů vypustil z hlavy hned (zas ho ale dělá kde kdo)
No a ten ocelový válec se bude dělat asi podobně jak se dělají ocelové hilzny... netuším vůbec jak ale očividně to jde(tohle ti ale asi popíše JPP). No a nakonec to asi roznýtují do toho hliníkového dna(jak duté nýty, hojně používané např v automotive)

Celkově pokud má někdo zvládnutou tu ocelovou kapsli tak na tom velice nic složitého nebude(ani nemůže vzhledem k ceně) a taky to asi nebude problém automatizovat (i s tím svařováním).

Pokud něco takového chceš rozjíždět a máš na to zázemí tak na opravdové problémy narazíš až v praxy, né takhle někde u počítače.
Takže pokud máš zaběhlou fabriku která jede a vydělává a je schopna dva roky živit vývoj něčeho takového tak proč ne.
Držím palce (je nutno prošlapávat cestičky)

Má dnešní potřeba ťukání do klávesnice je ukojena...

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.04.2017 23:15

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Upřímně, čumím na to jako pako u:o

To dno, řekněme že může být produktivně vyrobeno nějakou kombinaci lisování trubky (vnější průměr = průměr dna, vnitřní průměr = průměr lůžka pro ten kontajner) a soustružení na automatu.

Další varianta je, že to fakt bouchnou na nějakém výsekovém lisu, ale nezdá se mi to...

Ale co to ta vlastní nábojnice? Z toho jsem teda jelen... Jako asi z trubky, ale jak to vytvarujou, to mi hlava nebere... Má někdo nějaký nápad jak to vyrobit?

Jinak spojení může klidně držet pouze to roznýtování ve dně. Mělo by to stačit...

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

13.04.2017 10:01

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

RomanS - Luhačovice = ty děláš v Limitu ?

Kdyby se daly sehnat stroje na výrobu klasické mosazné nábojnice za rozumný peníz, tak se nemusí vymýšlet.
Střelu udělá kde kdo, prach i zápalky se kupují, ale nábojnice je věda.

Tohle mě zajímá, ale furt vidím cestu ještě v jiné technologii.

Nejlevnější linka na výrobu 223 rem je kolem 7 mega, ale výrobce nevozí do evropy.

RomanS
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 58
Registrován: 10.04.2016 14:36
Bydliště: Luhačovice

13.04.2017 11:27

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

:-)

ne, v Limitu opravdu nedělám. U nás musíme dávat na výrobky 5 let záruky...
Ani nevím kde tu výrobu mají a to si myslím že fabriky v okolí celkem znám(ona to bude spíš garážovka)

Myšlenku mosazné nábojnice bych být tebou opustil a radši sháněl někoho kdo je schopný navzorkovat to ocelové tělo. Mosaz dělá každý a pak už je to jen boj o cenu který nejde vyhrát (ten hliník není problém, to udělá-nasoustruží kde kdo, roznýtování taky a svaření ti udělá prodejce těch svářeček-teda aspoň nám tak vzorky dělali).

Jinak ta ocel pokud je nerezová tak se asi nenikluje a ten hliník tam moc taky nevidím důvod, snad jen galvanická koroze.
Byl sem na obědě teď s technikem a jen se ho z profesní zajímavosti zeptal jaký je problém svařit ocel a hliník, a prej vůbec žádny... tak teď už tomu nerozumím vůbec.

Takže jde pouze o tu ocel... To chce tu ocelovou část zkreslit a poptat na to přípravek třeba do excentrického lisu a oni už by ti nástrojáři něco řekli jak na to a jestli je to vůbec možné tak vyrobit (za studena)

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

13.04.2017 17:40

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

Zkusím to takto pořešit a uvidíme kam se to posune. Když mě se stejně furt nejvíc libí metoda vstřikolisu. Jen se čeká na adekvátní materiál. On vlastně už jeden je, ale výrobce vůbec nekomunikuje. :cry:

Uživatelský avatar
Héfaistos
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 13.10.2012 22:02

15.04.2017 0:11

Re: Výroba střeliva, uložení ( původně "uložení v pytlích")

RomanS píše:...Byl sem na obědě teď s technikem a jen se ho z profesní zajímavosti zeptal jaký je problém svařit ocel a hliník, a prej vůbec žádny...


Pan technik to hóódně zjednodušil. ;-) Samozřejmě, že z dnešníma technologiema lze svařit takřka cokoli s čímkoli, ale vše má vždy několik zásadních pravidel či omezení. V případě sváru tak rozdílných materiálů jako je ocel a hliník se ho zeptej, jak je na tom takový svár z hlediska časové stability, korozní odolnosti, případně dalších chemicko-mechanických vlastností.

Z mého osobního hlediska je spojení pouhým roznýtováním (plášť nábojnice ku jejímu dnu) rozhodně vhodnější, než dané materiály spojovat napevno svářením. Pokud už by mělo být provedeno nějaké pevnější spojení mezi pláštěm a dnem, asi bych daleko raději než sváření volil lepení, neboť lepidla v dnešní době zaznamenala také poněkud značnou progresi (takovej Airbus A380 je už víc lepenej, než svařovanej či nýtovanej).

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelivo / Pistolové a revolverové střelivo

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků