popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník

24.02.2014 16:47

Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Ahoj, jakou hlaveň by jste volili pro "svojí čízu"?
Na trhu se nabízí více možností, nejjednodusší se zdá sehnat u puškaře klasickou a nechat dopasovat a zkušebna=2500+500+1500,- plus poplatky a čas. Dále se dají sehnat různé hlavně od různých výrobců a puškařů alá Zendl, Martínek, zajít do CZUB, atd. Dále je otázka jestli dát klasickou hlaveň 12,7 nebo nechat dopasovat 14 mm půměr, ala tactikal... Jaké mate zkušenosti, popřípadě co by jste doporučili a co ne.
Jedná se mi o problém kdy mám u čz vypadanou hlaveň mezy drážkami vývrtu a je znát rez a nejsem si zcela jist bezpečností a dlouhodobou životností, počítám nastřilet +\- 500 ran na měsíc a nechci ji škádlit až do konce její životnosti, střílím celoplášť, přesnost je dostačující.

Milan N.
Moderátor
Moderátor

24.02.2014 19:21

Re: Výměna hlavně CZ 75 + hlavně obecně

Dokud se nezhorsi soustrel, tak nemas problém! Takze do te chvile je vymena hlavne vyhozeni penez. Pote se o tom necha uvazovat. Pro normalniho strelce je pasovani silneji hlavne do standardni cezety taky nesmysl. Klasickou petasedmu to presneji ani rychleji strilet nenauci...
Bezne opotrebena ("vypadana") i zrezla hlaven se neroztrhne. Materialu je tam porad dost. Takze strilej a za usetreny peniz na hlaven si radeji kup patrony.

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník

25.02.2014 0:28

Jasně že budu střílet dokud to nebude létat naplocho... Počítám, že bych asi neměl střílet olovo, kvůli zanášení a jediný problém je ten, že zbraň je neprodejná a neprojde zkušebnou.(čož ani jedno neplánuji) Mohl by mi někdo dát erudovaný výklad, v čem je hlaveň průměr 14mm lepší oproti 12,7? Myslel jsem, si že bych sehnal druhou hlaveň a nechal si ji na mířenku, vyrezlou bych flákal FE-košilku přebíjenky na gongy, něco co nevyžaduje velkou přesnost. Je nějaký vnímatelný rozdíl mezi hlavní tactikal/shadow a klasickou tenkostěnou 75? Co si myslíte o Čínské hlavni NZ 75/85? Tyto zbraně jsou překvapivě velmi přesné, určitě přispívá konstrukce, ale priorita přesnosti bude asi v hlavni. Kde by se dala sehnat čínská hlaveň? Popřípadě za kolik? Díky za odpovědi a diskusi.

spikelet
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník

27.02.2014 10:28

Tady mas jednu hlaven za peknou cenu.
http://www.zbranesalas.com/?p=productsM ... e%F2-cz-75

popundekl
Častý návštěvník
Častý návštěvník

28.02.2014 15:04

Koukal jsem na ní, Řehák mají hlavně Norinco, jen mi odmítl říci cenu, pistoli Norinco NZ75/85 jsou přesné, v cenové hladině ve které se pohybují jsou co se týče přesnosti bezkonkurenční, tak jsem si myslel že bych zkusil, norník. Ale tato cesta bude asi schůdnější.
Jenže ono to prý nebude jen o koupi hlavně, dále je potřeba dopasovat do pistole a zkušebnu a tím se to prodraží.

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj