Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

29.10.2012 12:10

Výcvik/kurz střelby

Po sobotním LOSu v Otrokovicích jsem byl nucen k určité sebereflexi. (Holt jsem střelil nějakého toho člověka, co měl zůstat nezraněný a naopak padoucha jsem minul, nebo jej vůbec nevyhodnotil jako hrozbu. :? ) Výsledkem mých úvah nevyhnutelně bylo, že pokud chci se zbraní zacházet zodpovědně a pokud chci mít dostatečné schopnosti se zbraní a důvěru v tyto schopnosti, abych byl ochotný zbraň použít, budu muset pravidelně trénovat.

Tedy k věci. Jaké máte zkušenosti s rozličnými kurzy střelby? Zejména mě zajímá, jakou to mělo úroveň, kolik jste si z toho odnesli, popřípadě jestli to za ty peníze stálo.

KarelP
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 07.01.2012 19:12

29.10.2012 14:17

Re: Výcvik/kurz střelby

Já jsem absolvoval pouze kurz Radka Libovickýho, nemám tedy s čím srovnávat, ale zrovna onoho "vyhodnocování nebezpečnosti protivníka" tam měl RL dost. Mě se kurz líbil, doporučuju. Na druhou stranu tě ubezpečuju, že ani při 3. účasti na LOSu v Otrokovicích a po kurzu jsem se nevyhnul "zazmatkování". Sice jsem žádný neterč nesmáznul, ale 4 procky jsem si stejně odnesl. Tím chci říct, že LOS v GC je natolik specifický, že pomůže jen opakováná účast. Ten stres po pípnutí timeru, v neznámé situaci, mizerném osvětlení a s nejasnými terči se asi jinak natrenovat nedá. Nic co by se víc blížilo realitě jsem nikde nezažil.

JaGr
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 37
Registrován: 10.08.2010 19:06
Bydliště: Prostějov

29.10.2012 19:27

Re: Výcvik/kurz střelby

Ahoj

ber to tak že na Otrokovice tě nepřipraví žádný kurz ani pravidelná účast :lol:

Pokud jde o kurzy tak já doporučuji Aegis. Jinak je dělá ještě Radek Libovický, DSTI Miloš Muller, a zde na stránkách Secured Area Pavel Černy. Pokud si vybereš tak běž na víc kurzů. U Aegisu doporučuji 1-3 a super je i TRS (zdravotnický). Při výběru zkus projít i reference abys vyděl kdo z instruktorů do sebe dále investuje z hlediska svého vlastního "vzdělání" a koho trenuje. Jinak si myslím že úplně vedle nešlápneš u nikoho.

dap
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17.03.2010 12:46
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

29.10.2012 21:03

Re: Výcvik/kurz střelby

Já mohu doporučit kluky z http://www.base47.cz/ a samozřejmě http://www.aegisteam.cz/.
Ovšem jak je již napsáno výše, kurz samotný je jen začátek. Všechny ty informace je potřeba zpracovat, vybrat si to, co mi vyhovuje a funguje a pak hlavně trénovat.
Třeba já bych na kurzy mohl chodit pořád, protože jinak téměř netrénuji. :(
Navíc oproti běžnému 1-2 hodinovém tréningu se při kurzu stráví na střelnici 1-2 dny, takže je více času na sžití se se zbraní i vybavením.
Celkově tedy kurzy rozhodně doporučuji, strávit den na střelnici pod dozorem zkušených "ošetřovatelů" je vždy přínosem :wink:

Uživatelský avatar
Dominicus
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 28
Registrován: 20.04.2011 11:48

30.10.2012 11:21

Re: Výcvik/kurz střelby

KarelP: On to byl můj třetí LOS :oops: i když po asi roce. Nejde mi ani tak o to, abych dobře střílel LOS, ale spíš abych uměl zbraň ovládat jak se patří. Poté (aspoň taková je moje představa) se mi uvolní i nějaká mozková kapacita na vyhodnocování terčů.

Tak děkuji všem za rady. Hned jsem se přihlásil jako náhradník na víkendový kurz u AEGIS. Jestli to vyjde, tak to ještě bude hoňka, abych si stihnul zajet pro zbraň, přebít dost nábojů, ale určitě to za to stojí.

Uživatelský avatar
Gobey
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 255
Registrován: 31.07.2011 21:22
Bydliště: Pchery / Praha 1

30.10.2012 14:54

Re: Výcvik/kurz střelby

Byl jsem ještě s mokrým ZP (vydán 2 dny před kursem) na kursu "Obranná pistole 1" u http://d-s-t-i.com/Index.cshtml

Myslím, že hned od počátku si začít vtloukat správné zvyky není vůbec špatné, takže za sebe naprostá spokojenost a dle mého by měl podobný kurs absolvovat každý nováček (nejen)


Reklama

Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

02.11.2012 9:58

Re: Výcvik/kurz střelby

Prošel jsem několika kurzy u "Defence and Shooting Training Institut" (http://www.d-s-t-i.com), krátká i dlouhá zbraň, a naprostá spokojenost s vyučovaným systémem, stylem výuky a přístupem instruktorů. Z kurzu si člověk odnese i spoustu doporučení o kterých pak může popřemýšlet - různé způsoby nošení zbraně, výběr vhodné zbraně a případných doplňků.
Vřele doporučuji.

LPT
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21.06.2010 9:42

03.11.2012 12:17

Re: Výcvik/kurz střelby

...jednoznačně doporučuji Aegis...
1/ mají promakaný ucelený výukový systém na všechny zbraně (Pi+Pu+Br)- ostatní je obvykle jen neumětelsky kopírují nebo to jsou jejich odchovanci kteří se vrhli na svůj byznys...
2/ cvičí ty nejelitnější útvary v ČR - proč asi ??? :) ...
3/ nabízí i super doplňkové kurzy - 1. pomoc, týmová spolupráce, zbrojířský kurz...atd
4/ pořád jsou dostupní i obyč. hobíkům a nejsou "nenažraní" jako jinde - ve dvoudenních kurzech (za 2500,-Kč) jsou schopní perfektně zvládnout to co ostatní nabízí ve třech samostatných půldeních kurzech (ovšem každý je třeba za 1000 až 2000, Kč) - to mi příjde jako tahání peněz z lidí a kvalita mnohdy ubohá.
Určitě souhlasím s tím, že pro vytvoření názoru je potřeba vyzkoušet více kurzů - instruktorů...já jsem to taky prubnul jinde - a právě proto teď převážně jezdím na kurzy Akademie Aegis :)

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

03.11.2012 20:51

Re: Výcvik/kurz střelby

Tak jest. Naprostá pravda. Jen by mohli zřídit pobočku i na východě našeho státu. Je to k nim přece jen daleko.

opavak
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 144
Registrován: 03.01.2012 13:44

04.11.2012 12:52

Re: Výcvik/kurz střelby

Carlitoban: Pokud vím, tak chlapi z Akademie Aegis jsou schopni připravit kurz na míru - dle konkrétních požadavků zadavatele. Myslím si, že je to především o jakési chlapské domluvě a o oboustraném dodržení nějakých podmínek. Jde jen o to sehnat potřebný počet zájemců (tuším že cca 15 lidí je ideál) + domluvit termín a logistiku + zajistit adekvátní střelnici s potřebným vybavením a zázemím.

Hillman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 31.01.2013 16:55
Bydliště: Uherské Hradiště

03.02.2013 11:26

Re: Výcvik/kurz střelby

Zdarec hoši, chtěl bych taky projít kurzem střelby jak z krátké tak dlouhé zbrani. Je něco takového i na Moravě abych nemusel jezdit přes celou ČR se vzdělávat??

Uživatelský avatar
ufo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4035
Registrován: 05.07.2006 14:16
Bydliště: Brno www.maxrounds.com

03.02.2013 12:21

Re: Výcvik/kurz střelby

Kdyz by ti stacil kurz u Pepi Rakusana v Prostejove... :)
http://www.nomiss.wz.cz/

Hillman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 43
Registrován: 31.01.2013 16:55
Bydliště: Uherské Hradiště

03.02.2013 20:21

Re: Výcvik/kurz střelby

Necituju tesne predchazejici prispevek! ufo

Díky za info, myslím si že by to mělo taky stačit, ale v Brně taky něco není? Přeci Brno ještě není tak daleko ode mě jako Praha. Nějakou akademii typu AEGIS by bodla, ale myslím si že to bude všechno kolem Prahy .....

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

03.02.2013 22:54

Re: Výcvik/kurz střelby

V Brne Zdenek Malanik na Triggeru.

Obecne jde o to, jaky kurz clovek chce absolvovat.
Byl jsem na mnoha kurzech Aegisu, u Radka Libovickyho, u Adama Tyce... U kazdyho to bylo o necem jinym, všechno mi něco dalo...
Dobry reference ještě mam na Zdenka Malaníka, Base47 a Miloše Mullera.

graver
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 44
Registrován: 20.09.2012 8:33
Bydliště: Brno

19.03.2013 14:54

Re: Výcvik/kurz střelby

Nebylo by nějaké info k tomu Triggeru/Malaníkovi? Co/jak/za kolik? Na jejich webu jsem nic nenašel.

Fifa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 195
Registrován: 03.05.2010 9:52
Bydliště: Praha

07.02.2014 14:59

Re: Výcvik/kurz střelby

Ahoj, take se chystam na nejaky kurs, nebylo by mozne tady udelat nejakou anketu/zebricek spokojenosti s jednotlivymi firmami.
V tomto thradu se peje chvala na Aegis a D.S.T.I co ostani. A kteri jsou nejlepsi ?

Mazda
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 14.02.2010 16:13
Bydliště: Praha

12.02.2014 18:55

Re: Výcvik/kurz střelby

Co se doporučení týče, můžu přidat, za sebe, doporučení na OBOS.cz.
Mám za sebou jejich kurzy Pistole I a Puška I a II. Ty kurzy mají dobrou strukturu a provedou člověka od základu, až k těm zajímavějším věcem. V pušce dvojce jsou to třeba improvizované způsoby míření.

Pistoli střílím několik let, ale i tak mi ten základní kurz na ní dal fakt hodně.

Uživatelský avatar
jemhadar
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 13.09.2013 21:34

12.02.2014 21:34

Výcvik/kurz střelby

Nějaká zkušenost s combatsim.eu?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

12.02.2014 23:44

Re: Výcvik/kurz střelby

Máte někdo víc zkušeností s Libovickým?

Uživatelský avatar
Kody
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 20.06.2011 21:45
Bydliště: Praha

16.02.2014 8:39

Re: Výcvik/kurz střelby

Nekdo mi rikal ze u nej byl a v pohode, ale honem si nevzpomenu kdo to byl.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník