Magnum
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 207
Registrován: 13.12.2011 20:14

16.02.2014 12:39

Re: Výcvik/kurz střelby

V březnu se zúčastním kurzu obranná střelba I. u Libovickýho. Tak Vám pak poreferuju. Ale musím se přiznat, mám trošku trému :D

Uživatelský avatar
johnnyjak
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 638
Registrován: 30.08.2008 22:56
Bydliště: Třebíč

25.02.2014 22:00

Re: Výcvik/kurz střelby

Máte někdo zkušenosti s FAST Cze?

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

25.02.2014 22:49

Re: Výcvik/kurz střelby

jpp píše:Máte někdo víc zkušeností s Libovickým?

Na pár kurzech jsem u něj byl, i opakovaně. Co Tě zajímá?

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

25.02.2014 23:49

Re: Výcvik/kurz střelby

Zajímá mě cokoliv. Kamarád se k němu chystal, ale doslechl se, že je arogantní, namyšlený a že se po frekventantech dost vozí a dělá z nich pitomce... Proto se ptám... Já osobní zkušenost nemám a nevím ani o nikom, kdo by u něj byl... Zhodnoť to v pár větách... Díky.

Uživatelský avatar
Starosta
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 227
Registrován: 10.04.2008 10:35

26.02.2014 1:35

Re: Výcvik/kurz střelby

jpp píše:...arogantní, namyšlený a že se po frekventantech dost vozí a dělá z nich pitomce...

Tak co ja ho znam, je to presne pravy opak :-D

Sympatak, nedela mistra sveta, dobre to vysvetli, opravuje chyby, vysvetluje nejen "jak", ale i "proc", z nikoho debila nedela.
Prohresky proti bezpecnosti tresta odpovidajicim zpusobem - a tak by to i melo byt.

Navic Te nuti myslet, rozpoznavat, reagovat na signaly. Podle konkretniho kurzu taky, aby to bylo adekvatne pod zatezi (umerne ucastnikum a pokrocilosti).

Doporucil bych ho kazdemu vc. naprostych zacatecniku, je to prima kluk a vi.

Konec reklamniho okenka - jen muj nazor.

Milivoj
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 88
Registrován: 11.09.2008 6:36
Bydliště: Brno

27.02.2014 17:08

Re: Výcvik/kurz střelby

Navštívil jsem několik kurzů u pana L.
Velmi doporučuji. O nějaké aroganci není řeč. Velmi profesionální přístup.

Když se mluví o specifickém přístupu, jde o toto, uvedu vlastní příklad:
Dostříleno, povel vybít zbraň.
Vybíjím, kontroluju (ehm).
Rána jistoty. Bác.
Už jsem funěl (mám 120 kg) s pneumatikama okolo placu. Proč?
Protože dnes když vybíjím tak si vzpomenu na tu vodu co mi natekla z pneu do bot a vybíjím fakt důkladně. Kdybych se tehdy byl nucen jen stydlivě zapýřit, propicnu doma knihovnu.

Na okraj :
Vem si nákoleník (y).
Když je povel ke střelbě písknutí tak nestřílej na jiné povely. :-)


Reklama

lukasv
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 410
Registrován: 06.04.2010 21:37

13.02.2015 14:28

Re: Výcvik/kurz střelby

FAST jsou ti co učí francouzskou střelbu?

Uživatelský avatar
j.v.
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 23.02.2015 13:18

13.04.2015 9:57

Re: Výcvik/kurz střelby

Byli jste prosím někdo na kurzech Jiřího Běhala (4shooters.cz)? Máte s ním nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
tomas_2002
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 04.06.2014 8:49
Bydliště: Litomyšl

13.04.2015 11:54

Re: Výcvik/kurz střelby

Tak jsem se chtěl i s manželkou někam zapsat, ale všude už je plno. Neskutečný, jaký je teď o to zájem.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

13.04.2015 15:12

Re: Výcvik/kurz střelby

To není teď, to je takto stále. Čekačky klidně i rok :(

imperator_cz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 13.04.2015 15:29
Bydliště: Praha

14.04.2015 11:57

Re: Výcvik/kurz střelby

Byl jsem teď v březnu u R.Libovického.
Za sebe bych to doporučil všem začátečníkům a ostatním také, jako příjemně strávený střelecký víkend.
Připomenutí bezpečné manipulace není nikdy dost, člověk se dozví spoustu nových věcí a třeba i něco naučí, nebo zjistí na čem je potřeba zapracovat :-)
R.L. působí dojmem, že mu opravdu záleží aby každý jednolivec všechno prováděl správně - což je určitě dobře.
Simulace stresových situací - moc zajímavé.
Poměr cena/výkon také v pořádku :-)

sm0lda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 16.05.2011 7:56
Bydliště: Brno

01.02.2017 16:58

Re: Výcvik/kurz střelby

Zdravim panove,

nekdo poradi nejaky strelecky kurz na Morave? Nechce se mne az do Prahy.

Urcite tady neco musi byt. Jedna se mne o zacatecnicky kurz s naslednou moznosti pokrocileho.

diky

mantinel
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 89
Registrován: 30.08.2009 14:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou

13.04.2017 10:56

Re: Výcvik/kurz střelby

Také jsem hledal nějaké kurzy, kde budu mít příležitost shlédnout co a jak trénovat, abych se zlepšil ve střelbě. Protože fandim členům bývalého SOGu , byla pro mne jasná volba když jsem našel kurzy od společnosti Thor Tactical. Zatím jsem byl na třech kurzech které vždy vedl Lumír Němec-bývalí velitel právě SOGu, byli to kurzy Střelba BASIC, střelba ADVANCED a obranná střelba. Ze všech kurzů jsem odcházel naprosto nadšenej ( a špinavej a zničenej :D ) . Je super, když jste na kurzu kde se vám věnuje opravdoví profík co nemá něco naučeného z knížek, ale učí vás praktické věci co fungují a jsou ověřeny praxí. Instruktoři jsou opravdu trpělivý a donekonečna opravují vaše chyby. Neřeknou vám co a jak musíte dělat, ale ukažou vám cestu co a jak lze udělat a nechají vás vybrat si způsob co vyhovuje vám. Z kurzu neodjedete jako superman, ale víte kde máte mezery a víte jak efektivně trénovat , pokud se chcete zlepšit. A dál je to na vás. Kurzy trvají kolem 8-10hod a střídá se teorie s praxí, takže se ani chvilku nenudíte. Vždy naprosto efektivně využitý čas. Je super vyslechnout si i různé historky z bojových akcí. Také potkáte spoustu lidí se společnými zájmy, sejdou se zde jak chlapy od zásahových jednotek PČR, tak i civilisti a střílí vedle sebe 20 ti letá holka a 60 ti letý chlap . Nikdo nedělá machry a nedělá z vás blbce.
Nikomu tyto kurzy nevnucuju, jen jsem velice spokojen a proto doporučuji tuto společnost a její kurzy pro lidi co se chtějí naučit efektivně bránit, používat svou zbraň a nebýt nebezpečný sobě i okolí. Spousta lidí tvrdí jak střílí ,že pokud na ně někdo vybafne s nožem, tak si můžou vybrat do kterého oka ho střelí, ale pak ve stresu pod tlakem na pár metrů ani netrefí terč. To samé když pak v praxi člověk vidí, že třeba na 4 metry není dost rychlý aby stihl tasit, pokud na něj někdo s nožem vystartuje.
Pro mne veliký přínos kurzů, řekl bych i rapidní zlepšení dovedností a těším se na další kurzy. Nejblíž mám v plánu poskytování první pomoci, které velice kladně hodnotili i zdravotní sestry.

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

13.04.2017 17:19

Re: Výcvik/kurz střelby

Magnum píše:V březnu se zúčastním kurzu obranná střelba I. u Libovickýho. Tak Vám pak poreferuju. Ale musím se přiznat, mám trošku trému :D


Magnum: Od napsání Tvého příspěvku už ty "březny" uplynuly čtyři - a Tebou slíbené "poreferování" tady stále nějak nemůžu najít... - ?

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

18.04.2017 12:42

Re: Výcvik/kurz střelby

sm0lda píše:Zdravim panove,

nekdo poradi nejaky strelecky kurz na Morave?........

třeba http://www.deftacs.com

Uživatelský avatar
M@tezz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 14.01.2014 13:09

23.06.2018 17:41

Re: Výcvik/kurz střelby

Mám za sebou základní pistolový kurz ThorTac

http://thortac.com/produkt/kurz-strelby ... a-ostrava/

Plusy
- Možnost platby přes Benefit Plus body
- Přiměřený obsah základního kurzu
- Instruktor

Mínusy
- Omezená funkčnost „e-shopu“, zpracování objednávky a veškerá organizace kolem
- Nekomunikace ThorTacu
- Zadýmená vnitřní střelnice a její malá kapacita
- Závěrečný test
- Cena

Koho zajímají detaily, může se začíst do následujícího románu :)

Objednávka
Objednával jsem cca měsíc před začátkem kurzu. ThorTac umožňuje platbu pomocí Benefit Plus bodů, a je to jeden z jejich taháků na webu. Nicméně tato možnost platby se při objednávce nenabízí, takže vybírám platbu bankovním převodem, s tím, že do poznámky uvedu, že platba proběhne přes Benefit Plus. Za registraci jsem dostal slevu, čili uplatňuji kupón a cena se tak dostává z 2300 na stále dost vysokých 2200. Dále je třeba pomocí uvedeného kódu zadat, zda máte vlastní zbraň a střelivo. Kód nefunguje, dopisuji tedy vše opět do poznámky. Založil jsem si na ThorTac webu účet, takže vidím, že objednávka je přijata. Na stránkách Benefit Plus provádím potřebné úkony, aby ThorTac dostal vše potřebné.
Brácha se nezaregistroval a začal opakovaně dostávat upomínky k platbě převodem, které ale ustaly poté, co napsal na ThorTac. Mě nechodilo nic, byť jsem všechny kroky provedl naprosto totožně. Nicméně nedostal požadovanou informaci o místě konání kurzu. Já jsem odeslal dotaz na doporučení zbraně a pouzdra na kurz (např. Hard Task požaduje vnější pouzdro na straně silné ruky). Tak abych věděl, kterou zbraň + pouzdro si nejlépe vzít. I já jsem zůstal bez odpovědi.
Delší dobu se nic nedělo a pak se změnil stav mé objednávky na „zrušena“. Nechápu, proto posílám žádost o prověření stavu, spolu s veškerými informacemi z Benefit Plus. Opět bez reakce, jen po několika dnech je stav objednávky změněn na „Dokončena“. Necelý týden před začátkem kurzu přichází informace o místu konání kurzu. V odpovědi mailem děkuji za informaci a znovu se ptám na vhodnou zbraň a pouzdro. Bez reakce.

Střelnice
Vnitřní střelnice Patriot, 4 stavy, délka tuším 25m, pojezdy, WC, bar. Stříleli jsme z prostoru tunelu na vzdálenost 10, 12,15 a 20 metrů. Přestávky co 50 minut, m.j. proto, aby se zplodiny stíhaly odvětrat.

Instruktor
Pavel Bednář, externista ThorTacu, bývalý člen SOG, URN, veterán z Afghánistánu a Iráku. Pohodový, věcný, trpělivý, poradí, vysvětlí, předvede, opraví chyby. Spokojenost.

Obsah kurzu
Řekl bych pro mírně pokročilé. Spíše ne pro začátečníky. Pro pokročilé pouze jako nutnost pro možnost účasti na následujících kurzech. Základní bezpečnost, postoje, míření, zapichování na cíl, spouštění, bojové (nucené) přebití, střelba ve vysokém a nízkém kleku, v sedě, dvojstřel, sken okolí. To vše na různé vzdálenosti. Následuje komplexnější cvičení stávající ze střelby a opakovaného přebití v kleče. Závěrem test.

Průběh kurzu
Problém při prezenčce. Evidují totiž pouze mě nebo bráchu. Nevíme, kdo tam „nepatří“, neb v seznamu mají pouze příjmení a to naše je uvedeno pouze 1x. Nicméně připuštěni jsme nakonec oba. Celkem jsme dorazili 4 (2x Makarov, 1x Glock 17, 1x nějaký klon Tokareva 7,65). Maximum je 6 a je dobře, že kurz není naplněn, protože víc než 4 lidi se na dráhu nevejdou a muselo by se vše dělat na dvakrát. Taky čmoudu je až až. Instruktor má prozíravě respirátor. My ne, tak inhalujeme.
Instruktor vždy vysvětlí následující cvičení (viz. obsah kurzu), předvede a následně si to vyzkoušíme. Po cvičení se vyhodnotí zásahy. Vše probíhá hladce, kurz pěkně odsýpá.

Závěrečný test
Závěrečný test je trochu překvapení. V podstatě nic z toho, co se probíralo, není předmětem zkoušky. Test spočívá pouze v mířené střelbě na 20 metrů. Je třeba v limitu 90 vteřin nastřílet 70 bodů 10 ranami na nekrytě ležící figuru. Na první pokus plní pouze kolega glockař. Ten je z nás evidentně nejzkušenější. Na druhý pokus to dává i brácha s makarovem. Já (taky makarov) a kolega „tokarev“ jsme selhali. Víc pokusů není a nedostaneme diplom, který následně opravňuje držitele účastnit se pokročilejších kurzů ThorTac. Tudíž bychom museli kurz celý opakovat. Nic proti testu, podmínky jsou podmínky, kázeň musí být, kaji se a nerozporuji výsledek. Nicméně podle mě by měl být test komplexnější a hodnoceno by mělo být i zvládání úkolů v průběhu kurzu (mj. i bezpečnost, s kterou byl jeden kurzant poměrně na štíru).

Takže suma sumárum, obsah kurzu v pohodě, instruktor v pohodě, závěrečný test neodpovídající, střelnice pro daný účel spíše nevyhovující. Komunikace a organizace ThorTacu bídná (není vina instruktora!), cena kurzu poměrně vysoká, což trochu kompenzuje možnost platit přes Benefit Body. Zapracuju na kvalitě míření a spouštění, ale opakovat u ThorTacu nebudu a svěřím se raději do péče jiné firmy.

ondrush
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 20.09.2013 13:29
Bydliště: Brno

25.06.2018 17:33

Re: Výcvik/kurz střelby

M@tezz: dik za vycerpavajuci popis! Minuly rok som u nich mal tiez zaujem o viacero kurzov v hodnote cez 10 tisic, dovodom vyberu bola prave moznost Benefit+ platby, ale nedostal som sa prave cez tu prvotnu fazu objednavky a zaplatenia, komunikacia fakt absolutne ziadna, tak aspon viem, ze som o moc neprisiel a snazit sa o registraciu uz ani nebudem.

Jam
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 24.07.2007 22:39
Bydliště: JM

26.08.2019 11:51

Re: Výcvik/kurz střelby

Ahoj, máte někdo zkušenosti s kurzem Základy přesné střelby, který pořádá p. Petr Marek? Nebo jiným kurzem od něj? Díky

http://www.sniper-competition.cz/index.php/pages

Uživatelský avatar
Radek07
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 321
Registrován: 13.11.2006 19:28
Bydliště: Brno-venkov

26.08.2019 13:52

Re: Výcvik/kurz střelby

Ten kurz neznám, ale z vlastní zkušenosti doporučuji GTac pro dlouhou.

Velmi dobrý přístup a poměr cena / získané informace. Možnost pravidelných tréninků na střelnici 500M.

https://www.gtac.cz/kurzy/

Jam
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 135
Registrován: 24.07.2007 22:39
Bydliště: JM

26.08.2019 14:54

Re: Výcvik/kurz střelby

U GTac jsem byl zatim jen na Intro kurzu v Brně a super, chtěl sem jit i na další kurz (Advanced), ale to se mezi tim přesunulo na Placy, jde mi o tu vzdálenost, ale neni vyloučeno, že bych nakonec jel i tam. Ale na stránkách už má jen vypsané Praktiky, takže i z toho duvodu mě zajímá i ten Kurz přesné strelby od PM.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Soutěže a akce, Kluby a střelnice, Prodejny a Puškaři

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník