Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

03.09.2016 18:44

Výběr zbraně před vydáním ZP

Zdravím, mám takový hloupý dotaz. Zkoušky na získání zbrojního jsem úspěšně absolvoval, ale vzhledem k zákonnému věkovému omezení si musím na vydání ZP ještě pár měsíců počkat. Nikde jsem to nenašel, tak se ptám tady, třeba s tím někdo z Vás má zkušenosti. Přemýšlím nad koupí první zbraně, nejspíš to bude pistole v ráži 9 mm Luger. Před nákupem bych si chtěl pár zbraní "osahat", ale bohužel výběr zbraní k zapůjčení na střelnicích v okolí je poměrně mizerný. Zatím mezi mé favority patří HK P30 a Glock 19 (Gen 3 nebo Gen 4). Našel jsem i prodejnu, kde obě pistole mají, jen nevím, jestli mi je po vyžádání dají do ruky. Z pochopitelných důvodů bych se prodavači nedivil, kdyby odmítl, přece jen je to do jisté míry riskantní. Setkal se někdo s tímto případem? Je možné si tedy vzít zbraň do ruky a "osahat" si ji i bez dosud vydaného zbrojního průkazu nebo záleží čistě na ochotě daného prodejce? Díky moc za odpovědi.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

03.09.2016 20:12

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

ve většině prodejen se zbraň půjčuje o proti ZP. Není , ale problém si sebou vzít někoho kdo ho má.Nebo to zkusit domluvit na občanu.A třeba narazíš na prodavače který nebude chtít nic.

fíša1
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 209
Registrován: 25.04.2012 7:39

03.09.2016 21:24

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

Tak třeba v DAWE se mi stalo, že mi zbraň půjčil ( jednalo se o revolver, co měl hlaveň dole, takže se střílí ze spodní komory válce ) bez toho, aby po mě cokoli chtěl. Ale je to již pár let.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2441
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

03.09.2016 22:33

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

Vem si s sebou osvědčení o odborné způsobilosti (pokud ho ještě máš) a na rovinu to chlapovi za pultem vysvětli. Určitě nebude problém.

frantisekkozisek
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 204
Registrován: 06.03.2013 20:09
Bydliště: Ústí nad Orlicí

04.09.2016 10:04

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

Ve většině případů to problém nebude. Na osahání ti jí půjčej, vždyť to nijak ničemu neodporuje. Mně ji vždycky půjčili

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

06.09.2016 21:23

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

Co třeba napsat odkud jsi ? Vyzkoušet si zbraň na prodejně je jedna věc, ale mnohem lepší je si vše vyzkušet pěkně na střelnici- já třeba nemám problém půjčit G19 jen za cenu munice a věřím, že takových je nás tady víc.


Reklama

Marty333
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 60
Registrován: 26.03.2012 15:54

07.09.2016 17:24

Re: Výběr zbraně před vydáním ZP

Děkuji všem za názory, udělal jsem si přibližnou představu, jak to zhruba chodí. Přece jen na některé odpovědi bych chtěl reagovat zvlášť.

frantisekkozisek píše:Ve většině případů to problém nebude. Na osahání ti jí půjčej, vždyť to nijak ničemu neodporuje. Mně ji vždycky půjčili


Z hlediska zákona i běžného rozumu by to skutečně odporovat ničemu nemělo, spíše jsem myslel na nějakou základní obezřetnost a případné reakce na současné dění. Přece jen spousta lidí je v současné době opatrnější. A prodejce nikdy neví, jestli si zákazník náhodou nepřinesl náboj v kapse a po vložení náboje do zapůjčené zbraně nebude chtít obchod vykrást či jinak ohrožovat okolí. Je to sice spekulace, tak trochu mimo téma, ale přiznejme si, stát se to může.

Sean píše:Co třeba napsat odkud jsi ? Vyzkoušet si zbraň na prodejně je jedna věc, ale mnohem lepší je si vše vyzkušet pěkně na střelnici- já třeba nemám problém půjčit G19 jen za cenu munice a věřím, že takových je nás tady víc.


Moc děkuji za nabídku, vážím si toho. Z Glocku jsem už střílel a vyhovoval mi, takže zatím se přikláním spíš k němu (i z několika dalších důvodů). Šlo mi o to, že nově by ke 4. generaci měl výrobce přidávat i vyměnitelné hřbety s "beavertailem", tak jsem chtěl zjistit, zda jsou lepší, než ty standardní. HK P30 jsem si spíš chtěl vzít do ruky jen tak na osahání těch výměnných gripů (za předpokladu, že bych se s prodavačem dohodl a mohl vyzkoušet, která kombinace je nepohodlnější). Heckler se mi sice líbí o trochu více, ale prakticky uvažující část mozku bere jednoznačně Glocka.

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc / Registrace, převody, kategorizace CUZZS, ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků