s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

06.11.2013 20:39

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

jsem přesvědčený, že zrovna v IPSC moc módní tlaky nepůsobí,

IPSC střelci jsou racionálně uvažující lidé,
kterým jde o sport a dosažení maximálního počtu bodů.
A tomu podřizují veškeré vybavení včetně volby zbraně.

A divizi STD považuji za velmi konzervativní,
protože tam k nějakým výrazným posunům
mezi značkami a modely opravdu nedochází...

každopádně CZUB TS nebo nějaká ta Edge z druhé ruky
je do STD dobrá volba....

s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

10.12.2013 9:58

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

k tématu:
opravdu velké množství pěkných fotek ipsc střelců a jejich zbraní je na albu
východoasijského šampionátu (kde se ale zdaleka neúčastní jen asijští střelci)
https://www.facebook.com/muchroomproject/photos_albums

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.04.2016 11:23

"Sportovní" pistole do 40k?

Chtěl bych si výhledově pořídit pistoli do 40kKč sportovnějšího ladění na IPSC/LOS. Mám několik asi protichůdných požadavků a vůbec nemám představu, kterým směrem se vydat.

- ráže 9 mm L, dvouřadý zásobník
- ocelové tělo
- teoretická možnost bezpečného nošení s nábojem v komoře (ne primárně)
- raději něco běžnějšího, žádnou exotiku (kvůli pouzdru, náhr. dílům)

Zatím koukám pro produkci CZUB s mírnou nedůvěrou (hodně modelů), střílel jsem z GP X-Calibur, měl jsem půjčené STI (nová nad cenový limit). Prioritami jsou životnost a spolehlivost, případně do cenového limitu připočítat náhradní díly. Budu vdečný za jakékoliv nasměrování, co od takové zbraně mohu chtít a čekat, a konkrétní návrhy vhodných modelů.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.04.2016 14:33

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

kup si Glocka, zbytek do 40k Ti sežere vybavení a přebíjení

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.04.2016 14:38

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Dík za přesunutí. Glocka opravdu ne - mám už plastového Steyra:)

Cena 40 k je za samotnou pistoli (novou), ostatní je jiná kapitola rozpočtu.

Zatím se hodně kloním k jednomu z modelů Shadow. Jak jsem si prolétl tohle vlákno, tak nic jiného v téhle cenové hladině moc není.
Naposledy upravil pelanj dne 05.04.2016 14:42, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

05.04.2016 14:40

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

CZ Shadow Orange, v tomhle případě lze nad produkcí CZUB přimhouřit oko. :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

05.04.2016 14:43

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

ono těžko cucat moudra z palce
na dvouřadým železným spodku a náhr. díly snadno zásobitelná, hmmm z toho vyleze vždycky číza
tak si jen vyber jestli SA/DA v PRD, nebo SA do STD

Uživatelský avatar
rasto
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 701
Registrován: 25.08.2009 10:00
Bydliště: Cachtice SK

05.04.2016 14:50

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Pozri si napr tanfoglio. Rozpocet ti to dovoli.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

05.04.2016 14:55

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Kde se dá koupit v ČR Tangfolio (a alespoň nejdřív osahat:)? ČZ se dá sehnat bez problémů skoro všude.

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

05.04.2016 14:59

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Jo, třeba Tango Stock III, otázkou je doba dodání (loni to byly 3 měsíce), cena náhradních zásobníků (nevím, kolik jich je ke zbrani) a přístup Italů k jakékoliv reklamaci.


http://proarms.cz/katalog/e-katalog/kat ... ome-detail

Břídil
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 47
Registrován: 28.07.2014 11:06
Bydliště: Prostějov/ČB

05.04.2016 22:16

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Tanfoglia montuje a prodává pod svojí značkou Alfa v Brně, v nabídce mají Limited custom, ale třeba by zvládli i něco jiného.

pelanj
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 06.02.2014 18:53
Bydliště: Okres Beroun

07.04.2016 12:40

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Docela mě zaujal vzhledem i kladnými recenzemi Walther PPQ M2 s 5" hlavní. Je sice z plastu a striker fired, ale to by nemuselo vadit. Oproti Glocku se hlavně výborně drží - což je jediný důvod, proč za mě ne Glock, nic jiného na Glocku mi v podstatě nevadí.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

07.04.2016 12:56

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

http://www.ipsc.org/rules/proddiv.php legál do PRD to je,
tak hodně štěstí, někdo musí prokopávat slepý uličky :D

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

07.04.2016 13:20

Re: vyber vhodnej zbrane na IPSC

Tak, tak Umarex se ještě v IPSC neetabloval. :D

hukot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2016 20:12

12.06.2016 21:47

Rozumná pistole na IPSC

Ahoj všem,
mám otázku, která už byla položena 100x, chci se na ni zeptat trochu jinak.

Jakou pistoli 9mm L na IPSC production v rozumném poměru cena/výkon. Koukal jsem např na
Grand power k100 mk12 Dynamic, popř X trim (cca 20k)
CZ75 Shadow, Shadow Orange, popř Shadow 2 až bude (cca 25k)
CZ75 TS Orange (cca 40k) - o té se píše jako o nesmyslně předražené vzhledem k úrovni zpracování - nedokážu posoudit.
STI Edge 2011 (cca 55k) - samé výborné reference
Sig Sauer p226 x5 9 supermatch (popř x6) (cca 75k)

Glocka neuvadim, nějak mi u něj vadí ten jazýček na spoušti, pokud máte další návrhy, sem s nimi. Líbí se mi i berreta 92,ale nevím do jaké míry se dá tunit a jestli není spíše nevhodná.

K té ceně. Je mi do jisté míry jedno, jestli ta pistole bude stát 20k nebo 30k, ale ten skok v ceně musí mít opodstatnění. Např. znatelně přesnější, vyšší životnost, lépe bere přebíjené střelivo,dobrá dostupnost dílů i na tuning apod..

Zkuste prosím reakce za předpokladu, že by nebyl cenový strop. Zajímá mě názor zkušených, kam až má smysl dávat peníze a kde už je to jen honění trička, placení za značku nebo autosugesce, že mě ještě o pár promilí přesnější zbraň (lépe slícovaná, s lépe odladěnou spouští atd) posune dál. Ty přibližný ceny v závorkách jsou za základ. Např u CZ by to pak samozřejmě prodraží nějaký další tuning.

Je jasný, že pokud někdo neumí spouštět, pak ho nezachrání ani sig sauer x6 s hlavní 153mm, a taky je jasný, že pokud někdo střílí skvěle, tak závod nevyhraje s kevinem :-).

Ještě pokud máte info, píše se, že když Adam Tyc ve 2005. vyhrál MS, bylo to s CZ75 Shadow (sp 01). Tušíte někdo, do jaké Míry to byl originální Shadow? Víte totiž jak to je s vozy WRC, tam to auto má s původním modelem společný snad jen název, jinak je to totální custom.

Osobně to zatím vnímám tak, že i na starém,popř novém levném, ale funkčním kole, můžu trénovat a zajet závod skvěle, ale až se budu chtít měřit s borci vpředu, kde už rozhodují gramy a desetiny sekund, tak už mě posune k vítězství kolo za 150k - tzn člověk nezasahuje mezi špičku, tak je to vlastně jedno. Ale byl by problém, kdyby mi např každých 200km praskl řetěz :-)

Prakticky začínám (s ipsc), střílím řekněme průměrně a chci to teď trochu rozvíjet.
Tenhle dotaz píšu, abych (zbytečně) neušetřil pár tisíc a za půl roku si nerval vlasy, že se něčeho budu v horším případě pod cenou zbavovat, mít starosti s prodejem apod.
První krok je samozřejmě někam zajít a trošku si to ostřílet, ale ke všem zmíněnému se skoro jistě nedostanu a zajíma mě, jestli stojí za to hledat, kde by se to dalo vzít do ruky.

Díky za reakce

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

13.06.2016 0:21

Re: Rozumná pistole na IPSC

No... :mrgreen:

Že jsi zmínil toho Adama, tak Ti prozradím sladké tajemství. Adam začínal střílet a střílel dlouho Glockem. Poprvé se objevil na M ČR v roce 2002, kde skončil 27. v divizi STANDARD s nějakými 76%. V roce 2003 byl 2. s 98%, ještě v divizi STANDARD. To byla doba, kdy se ještě dal porazit... Pak už ne...

V roce 2004 M ČR vyhrál. To už v divizi PRODUCTION a následně hned potom vyhrál ve stejné divizi i Mistrovství Evropy 2004, které bylo v ČR v Opařanech. A světe div se, stále střílel Glockem, obyčejnou G 17, jen s jinými mířidly. A že nekecám tady je důkaz ze SHOOT OFF na ME 2004:

bem_24.jpg


A protože byl opravdu dobrej a tak dostal lano z CZ UB jít střílet za ně... Za rok bylo WS 2005 v Ekvádoru a tedy šance, jak sundat Glocka v Sevigniho rukou z trůnu...

Jenže... Tehdy se objevila SP-01 a rozvířila se kolem toho velká diskuze, zda jde či nejde o sportovní speciál a ten prodloužený rám není jen závaží, což bylo v přímém rozporu s filozofií divize PROD. Ano, z dnešního pohledu k smíchu, ale tehdy to tak bylo... No a protože PROD tehdy mohl střelec střílet pouze v případě, že zbraň byla tzv. na seznamu schválených zbraní a SHADOW tam nebyl a vůbec nebylo jisté, jestli vlastně bude, vymysleli kluci z CZUB fintu a vznikla pistole CZ 75 COMBAT II. To je zbraň, kterou Adam vyhrál WS 2005 v Ekvádoru. A vypadala takhle:

75combatIIcopy-1.jpg


Následně se bouře ve sklenici vody utišila, SP 01 a SHADOW se dostala na seznam a COMBAT II už nebyl třeba. Mimochodem, někde jsem našel info, že těch pistolí vzniklo pouze 5, z čehož 2 měl Adam a 3 šli někam do světa, ale to nemám ověřené.

Jinak zbraně pro střelecký tým CZUB vždy někdo dopasovával a ladil. Nejdřív technici na prototypce, pak to dělal Jarda Rezek a něco ladil a dopasovával Zendl. Ty jsi se ptal ale na Ekvádor. Ne, žádná speciální custom úprava na zbraních nebyla. Jen dobře udělaná spoušť, oblepená pažba gripem a byli pochopitelně vybrané, aby měli dobrý rozptyl.

Dodnes tvrdím, že tak jak Adam tehdy (2005) střílel, tak bylo jedno čím střílel. Šlo o to jak střílel... Kdyby nestřílel ČZ, vyhrál by podle mě WS klidně i s Glockem.

A tím Ti vlastně odpovídám na tvoji otázku :wink:

Není to až tak úplně o pistoli, ale o tom, co je mezi střenkami a zemí 8)

No, ale vážně... Dneska je pro čistě sportovní zbraň v PROD podle mě nějlepší poměr cena / výkon skutečně CZ 75 SP 01 Shadow / Shadow 2. Pokud nechceš čekat na 2, kup si pomeranč a za rozdíl v ceně, mezi pomerančem a SIGem si kup náboje a střílej.

hukot
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 4
Registrován: 12.06.2016 20:12

13.06.2016 0:36

Re: Rozumná pistole na IPSC

Díky za fantastiky detailní odpověď! Pro mě to znamená, že rozdíly mezi těmi zbraněmi jsou tak malý, že když to vezme do ruky dobrej střelec, tak mezi nima není favorit.
Po tom, co jsi napsal jsem přesvědčenej o tom, že měnit z glocka na něco jinyho bylo spíš riziko :-), zvyk je železná košile.
Prostě se špičkovýmu střelci dala do ruky zbraň, aby udělal marketing a on to dokázal, což jen potvrzuje jeho kvality. O ty zbraní to samozřejmě říká, že nemohla být špatná.

Ještě jednou díky moc za obsah a za čas, kterej sis udělal na odpověď!

Butch
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 72
Registrován: 26.06.2014 15:55

13.06.2016 9:53

Re: Rozumná pistole na IPSC

Jen tak mimochodem CZ TS, STI Edge a myslím, že i Sig x5/x6 nejsou v seznamu Production, takže pokud chceš opravdu střílet prod tak je vyškrtni. Nehledě na to, že Edge v devítce je momentálně prakticky nesehnatelný.
Sezona už stejně běží, tak být tebou šel bych na nějaký level I s tím co máš, díval se okolo sebe, mluvil s lidma a nákup řešil po sezoně.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.06.2016 11:08

Re: Rozumná pistole na IPSC

ono to lze prezentovat i tak, že byl Adam v takový formě , že dokázal vyhrávat i s čízou garf:eld

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

13.06.2016 11:10

Re: Rozumná pistole na IPSC

Dotaz jestli Glock, nebo Shadow, tak odpověď je jasná. Shadow. I když na G17 uděláš dobře spoušť tak se pořád pereš s nějakým 2 kg, pořád překonáváš blokaci atd. atd.
Na Shadow naladíš 0,5 - 1 kg naprosto v pohodě a ta spoušť je jako máslo. První promáčknutí přežiješ a pak už střílíš jako se sportovním speciálem.

To co tě asi zajímá je rozdíl mezi Glockem a Shadow ve výsledcích. Hodně záleží na tom jak je stage / závod postavený. Pokud jsou to malé závody na malých střelnicích, kde jsou terče převážně do 12-15 m, tak mezi těmi zbraněmi bude jen minimální rozdíl, řekněme kolem 3%.

Ve chvíli kdy pojedeš na Hodonice, kde poslední dobou staví závody pro odstřelovače, nebo narazíš na nějakýho úchyla stavitele (a že jsou) co vlastně chtěl střílet pušku, ale postavil pistolový závod, tak tam bude spoušť jednoznačná výhoda, která dokáže přinést třeba 5-7% ve výsledku.

Ale zase se vrátím k tomu co jsem psal. Ano, je to o zbrani. Určitě. Ale věř tomu, že komukoliv kdo dnes střílí v republice v TOP 5 v PROD dáš místo pistole co mají obyč G 17, tak dál než do TOP 10 nespadne.

Takže zbraň dobrou, spolehlivou a přesnou. S dobrými čitelnými mířidly a v rámci možností nalazenou spouští a pak střelnice, sušení, sušení, střelnice, závody, k tomu nějakou všesportovní přípravu, kolo, běhání, rozvoj dynamiky... Hromady nábojů přeměněné v nábojnice a časem se nahoru dostaneš...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník