Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

25.04.2006 19:01

lukas: proboha, ty muzes preferovat co chces, ale kdyz mu treba nesedne do ruky, tak ji prece jenom kvuli tobe nebude kupovat, nemyslis? :roll: :roll:

Na mensi souteze jezdit nemusim, pravidelne se ucastnim IDPA (LOS) zavodu, takze naopak klidne prijed ty. Ukazu ti tam v realu jak G17, tak i G19 a mozna pochopis ty rozdily ve velikosti uchopu.

Uživatelský avatar
alistaire
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 76
Registrován: 11.04.2006 12:16

25.04.2006 19:07

lukas píše:Ohledně rukojeti to je trochu divné, když všechny 3 modely mají stejnou šířku....


Taky se mi to zdálo tabulkově divné, nicméně tomu tak fakticky je. :?
G17 má takový trochu větší probrání pod lučíkem. Trochu, ale přesto mi to na G19 vadí... Obvod a tvar asi nebude úplně stejný a geometrie rukojeti je podle mne u G17 a G19 trochu jiná... Samozřejmě taky záleží na tom, jestli jde o starší nebo novější typ rámu. Ty "anatomické" výčnělky jsou pro mne úplně neštěstí. :oops:
Ale jak říkám, co člověk , to ruka.

PS pro moderátora : Prosím nemažte tuto citaci. Sice je na předchozí příspěvek, ale bez citace by mohl být později tento příspěvek vykládán jinak. Databáze s phpBB to určitě udrží... :wink:

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

25.04.2006 21:53

Heslo moudřejší ustoupí tak raději ustupuji. Inu pistoli si nekupuješ ty, ale on tak myslím, že pokud ji má v práci tak je asi dost starej na to, aby se uměl rozhodnout sám bez jakýkoliv zaujátých keců nás obou.

Co se LOSu nebo IDPA týče tak tam jezdím taky a zatím jsem tě pokaždé přestřílel ať jsem měl co jsem měl vlastního nebo půjčenýho :).

Když ti sedí víc G19tka prosím a cítíš-li rozdíl tak klidně. Já tam prostě rozdíl necítil...

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.04.2006 22:58

Jestli se tu budete moc hádat tak tu zakročím :twisted:

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

25.04.2006 23:15

SW_FOX píše:Jestli se tu budete moc hádat tak tu zakročím :twisted:

Jistě jsi pochopil, že tím posledním komentářem jsem tu hádku pro mě samostného ukončil, ;).

Raději se pochlap s nabídkou XDčka Tacticalu jestli vozíte i od SA?

Uživatelský avatar
S474N
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 03.08.2004 15:31
Bydliště: www.MujGLOCK.com

26.04.2006 7:37

lukas: ale jo, ja ti to preju. Ja LOS/IDPA beru pouze jako trenink, protoze bezne nechodim na strelnice strilet.

Rozdil v uchopu proste je, respektive muze byt. Znam nekolik lidi, kteri ho pocitili. Rada pro dotycneho je takova, at si proste ty kvery vyzkousi "live" - a rozdil bud bude citit a nebo nebude.


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

26.04.2006 9:19

TO XD Tactical by šlo nabídnout za cca 18.600,- ale zda je momentálně k dodání netuším, protože jsem pryč.....

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

26.04.2006 10:50

SATAN: 19ku jsem nikdy nedržel, ale chová se při střlebě skutečně stejně jako 17ka? 19ka má kratší záměrnou, pokud se dobře dívám na údaje na mujglock.com a to je výrázné minus.

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

26.04.2006 10:54

Ivoshek píše:SATAN: 19ku jsem nikdy nedržel, ale chová se při střlebě skutečně stejně jako 17ka? 19ka má kratší záměrnou, pokud se dobře dívám na údaje na mujglock.com a to je výrázné minus.


Není nic lepšího než to vyzkoušet, mně poměrně hopsala, G17tka byla jak pistole s kompíkem :)

Uživatelský avatar
Jonny
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 56
Registrován: 24.02.2006 9:15
Bydliště: Rakovník

26.04.2006 11:51

Pokud bych mohl přihodit pár svých zkušeností. Pořizovat si Glocka pro KVZ, pokud člověk není zkušený střelec, je trochu risk. Vzhledem k tomu, že se do KVZ stále ve větším množství dostávají CZ 75 TS a nahrazují lazené CZ 75 (většinou od pana A. Zendla). Musíte se zbraní hodně trénovat. Glock se musíte naučit odmáčknout. Při nesprávném odmáčknutí strhnete, protože spoušť je delší, nedostanete se na váhu 1,36 kg a bodovku, jakou mají nalazené CZ 75. Takže budete muset být o hodně preciznější než ostatní. Kdežto cokoliv se spouští SA bude daleko více tolerovat chyby střelce.

Pokud chcete na IPSC, tak je Glock hezká zbraň do Productionu.

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

27.04.2006 18:13

Jonny píše:Pokud bych mohl přihodit pár svých zkušeností. Pořizovat si Glocka pro KVZ, pokud člověk není zkušený střelec, je trochu risk. Vzhledem k tomu, že se do KVZ stále ve větším množství dostávají CZ 75 TS a nahrazují lazené CZ 75 (většinou od pana A. Zendla). Musíte se zbraní hodně trénovat. Glock se musíte naučit odmáčknout. Při nesprávném odmáčknutí strhnete, protože spoušť je delší, nedostanete se na váhu 1,36 kg a bodovku, jakou mají nalazené CZ 75. Takže budete muset být o hodně preciznější než ostatní. Kdežto cokoliv se spouští SA bude daleko více tolerovat chyby střelce.

Pokud chcete na IPSC, tak je Glock hezká zbraň do Productionu.


Na KVZtku jsem používal G17tku, tu samou, kterou jsem používal do Productionu. Nejsem přepříliš mířenkář, jsem rád, když to nevyleze z 9tky a s Glockem to šlo zvládnout. Jen jsem během mířenky nenechal spoušť dojet tak do předu a hned po napnutí jsem střílel dál. Jediné úpravy co jsem na G17tce měl byly:
- tritiová hledí, která dává Glock
- 2 kg stojna
- větší tlačítko zásobníku
Máš pravdu, že TS v 9tce začli patřít v KVZtce k pistolím, které hrají prim, ale hele teď jsme tu měli např. oblast a pistole v pořadí byly:
- Pardini
- CZ75SP01
- CZ75TS
- CZ 75TS
- G34
- CZ 75TS
Glock se mimochodem dá vyladit na bodovku jako single i na 1,4kg, umí to v Leiku a není to ani tak drahé. Do 1000 Kč se vejdeš.
Původní TS z fabriky je mimochodem po 1,36 kg takže stejně musíš měnit pružinku.

Je fakt, že KVZ střelba je hodně o míření a pokud umíš rychle a přesně vyhráváš v ní stejně jako v IPSC nebo v IDPA.

Jinak např. G21 s udělanou spouští je nebezpečně přesná, to jsem se divil, že na papouchovi dokážu prdnout 3 rány k sobě, ale při rychlý je to už horší.

Co mi na KVZtce chybí je ještě takové to striktní dodržování bezpečnosti při přebíjení, vybíjení a trochu slabá kombinace přenosů ať do šířky nebo blízko a vzdáleně, ale je fakt, že poslední se už trochu více blížila k IPSC.

Jinak i u ní platí to co řekl Jeff Cooper, pokud se netrefím můžu mít sebevýkonnější zbraň a přes ten výkon je mi k ničemu.

Pro mě osobně je KVZtka super trénink na přesnost, která je prostě u vše střeleckých disciplín potřebná.

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

27.04.2006 18:15

Jinak teď vhodný kompromis pro KVZ, mířenku, IPSC, IDPA, LOS vidím XDčko nebo SP01čku. Tyhle 2 pistole mi přijdou jako fakt vhodný kompromis plus G17tka.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.04.2006 22:33

Hele s tím Pardini jsi spadl z jahody ne? :D

Pokud vím tak kde kdo ji v kvz i ipsc měl a většina se toho rychle zbavila, poruchové potvory to jsou....

lukas
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 287
Registrován: 09.02.2006 9:51
Bydliště: Jihlava

27.04.2006 23:37

SW_FOX píše:Hele s tím Pardini jsi spadl z jahody ne? :D

Pokud vím tak kde kdo ji v kvz i ipsc měl a většina se toho rychle zbavila, poruchové potvory to jsou....


Ani z jahody ani z višně...Tonda Nohel ji pořád používá a žádnou závadu neměl. Vím, že jsou závadové, pár jsem jich v IPSC taky potkal (tam teda jedna sloužila cca. 2 - 3 sezóny a borec jí daval záhul) a pak jak začla dosluhovat začla závadit. Osobní zkušenost s Pardinkama nemám jen to co je z doslechu.

Ondra
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 64
Registrován: 04.02.2006 16:50
Bydliště: Brno-Venkov

28.04.2006 6:54

Me osobne se treba vubec nelibi a jsou drahy jak potvora ale da se s nimi dost dobre nastrilet.Jen je to na naboje vic nez jen vybirava pistole.Velmi citliva na druh strely a navazku.

Uživatelský avatar
MARKONY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1723
Registrován: 08.05.2004 12:55
Bydliště: OSTRAVA

28.04.2006 14:55

SW_FOX : stema Pardinama maš pravdu kamoš ji vlasnil střilel jenom origo naboje a mněl samé zavday a rychle se ji zbavil .

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

31.08.2006 22:20

Dobry den ve spolek :)

Resim podobny problem, rad bych zbran, se kterou by se dalo soutezit (ehm, jeste tedy nemam ani zbrojak :shock: :D ) a ktera by byla spis jen na obcasne noseni. Takze moc mala byt nemusi, nicmene to samozrejme neni na skodu. Zbran bych chtel v razi 9mmL a cenu bych si predstavoval spis nizsi, nejakych 20k uz je asi moc. Prozatim jsem premyslel nad Glockem 17 a 19 pro famozni povest, nicmene jako pistole se mi vubec nelibi. To sice neni rozhodujici, ale prece jen to ma cosi do sebe. V teto souvislosti premyslim rovnez o Grand Power K100 - recenze zni paradne, nasel jsem vsak i par komentaru o jeji poruchovosti, takze porad nevim. Jsem zvedav, jak bude vypadat verze P1 a jake na ni budou ohlasy. Je zde mezi vami nekdo, kdo ma s "obycejnou" K100 nejake zkusenosti?

Uživatelský avatar
PiDiBi
 
Příspěvky: 1959
Registrován: 20.01.2004 11:30
Bydliště: Snoqualmie

01.09.2006 8:00

porad dokola :)
zajdi si na strelnici, zastrilej si ze vseho co tam maji
a prijd si sem popovidat o konkretnich modelech ktery ti sednou do ruky/oka

univerzalni zbran neexistuje
skoncis stejne u dvou na strelnici a na noseni
driv nebo pozdeji ;)

Uživatelský avatar
nounejm
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 31.08.2006 21:45

01.09.2006 10:09

To je mi jasne, ze jen z obrazku to nepoznam :wink:
Ja se ptal hlavne proto, abych zjistil, jestli nema nekdo vice zkustenosti s tou K100...

Uživatelský avatar
mondo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 201
Registrován: 22.08.2006 8:57

01.09.2006 10:56

K100 mám 3/4 roka, ide super, bez jedného problému, bez jednej zádržky a to strielam iba prebíjance. Vrelo odporúčam, je fakt super. Problémy mala ešte v plienkach. Ja mám "C" seriu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / Pistole - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků