Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

27.01.2007 19:30

Speedfeed pažba není špatná, tenhle pistolový grip bude trošku zpomalovat při nabíjení (musíš přehmátnout pravou, abys měl nabíjecí okénko nahoru a mohl nabíjet). Samozřejmě jenom na závodech. Při požití kde jde o život je lepší mít stále zamířeno a nabíjet pomaleji, levou, se zbraní v rameni.

Ty náboje v pažbe jsou dobré k posteli :)

Co se mířidel týče, bude ti je stejně muset přidělat asi puškař...

Na příslušenství se podívej na proarms.cz, od Remingtonu toho mají dost.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

14.03.2007 19:04

Tak jsem se dnes stal šťastným majitelem pumpičky Rem 870 Tactical s taktickou pažbou Knoxx. Zatím to jen očuchávám a kokám a mlaskám. Musím nastudovat jak se to vůbec rozebírá. Bohužel jsem tpo nestihl dnes přihlásit tak zase vyzkoušení se vzfdaluje. Nyní potřebuji pradit: Co za čištění a jak klínovat a co za přepravní tašku s tou krabicéí jsem si dnes připadal jak mačo, když jsem to hnal z Avimu domů.
Tak už se těším až si zastřílím. Myslím, že požáám Premka o pomoc v začátku. Přeci jen je to moje první brkulica a pumpa.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

15.03.2007 12:28

yoky: Nezničitelný BoreSnake se dělá i ve 12ga, já k němu přikoupil od Hoppe's ještě set se skládacím vytěrákem a kartáč kombinace bronz/nylon.
Klínuje se to jako ostatní pušky a rozebírá se to podle manuálu :wink: - vybiješ, otevřeš závěr, odšroubuješ prodlužku nebo matici na zásobníku, vyskočí na tebe pero s podavačem a sundáš hlaveň. Na další rozebírání už si vezmi manuál.

Uživatelský avatar
Pedros
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 277
Registrován: 22.12.2006 10:37
Bydliště: Hodonín

21.05.2007 8:23

Je 870ka chromovaná? Čuměl jsem do toho, je to jak zrcadlo ale stejně nevím jestli chromujou...

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

27.07.2007 1:08

Bych se taky připojil s otázečkou.... kupovat budu až někdy na podzim, ale znáte to :? Buď Benelli Nova, tam mám víceméně jasno co kupuji a navíc to není až tolik moc peněz. No a nebo Remi 11-87 http://www.remingtonle.com/shotguns/1187.htm > to je paráda, moc se mi líbí, ale nikdy jsem ji neměl v ruce a nic o ní tedy nevím. Někde píšou, že výměnné choke má, jinde že je to jen cylindr (není to nutnost, ale neublíží...), možná je to různé podle verze, ale nenašel jsem k tomu klíč? Tvrdochrom v laufu podle všeho je, takže gud, klasická miřidla taky fajn... Info, zkušenosti, za všechno budu vděčný. L.

Uživatelský avatar
sněhulák
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 139
Registrován: 13.10.2006 19:05
Bydliště: Hradec Králové, Liberec

27.07.2007 10:44

to lukas_K: Snad jen jestli počítáš s tím, že Benelli NOVA je pumpa, kdežto Remington 11-87 je automat, takže obě dvě spadají do úplně jiné kategorie?

... k tomu Remingtonu, v odkazu který jsi uvedl jsou v provedení Law&Military které se od standardního modelu 11_87 liší celkově odolnějším provedením(hlavně použité plasty a povrch. úprava) a "taktickou" zkrácenou hlavní na 18" nebo 14", u které je pravděpodobně jen pevné zahrdlení Improved Cyl. Jinou hlaveň pro toto provedení tuším nedodávají.

... u standardního modelu 11_87 si pak můžeš vybrat z celé nabídky loveckých a sportovních hlavní viz. http://www.proarms.cz/ceniky/Zbrane/Rem ... MO2006.pdf , které již mají výměnné choke.


Reklama

Lukas_K
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 594
Registrován: 11.11.2006 22:19
Bydliště: Praha

27.07.2007 16:22

Především obě spadají do škatulky "líbí se mi," a to se počítá :) soutěže se mě týkají jen občas, takže je mi fuk, v jaké kategorii prohraju, když se jedu jen pobavit :)

http://www.remington.com/products/acces ... _tubes.asp
Improved Cyl. je ale i jedno z výměnných zahrdlení... a já nemůžu nikde vyštrachat, jestli informace na webu znamená, že výměnné choke má a tenhle se prostě dodává jako základ, no a nebo nemá.

A pořád by mě velmi hodně moc zajímaly nějaké ty zkušenosti, popřípadě pomluvy... co starší 1100? Kromě komorování se skoro neliší a mezi lidmi jsou, ne?

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

27.07.2007 16:28

Výměnné zahrdlení je u Remingtonů označeno RemChoke.

Když je napsáno, že brokovnice má im. cyl., znamená to, že má pevné zahrdlení.
Pokud je napsáno, že má RemChoke, znamená to, že má výměnné zahrdlení

1100 jsou dobré brokovnice, spolehlivější než Benelli automaty, kvůli tomu že používají opakování pomocí odběru plynů, ne jen zpětným rázem. Pokud jde o pobavení, víc zábavy užiješ určitě s pumpou :)

Uživatelský avatar
tom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1850
Registrován: 13.09.2006 19:55
Bydliště: Praha 10

28.04.2008 22:23

Chci koupit od Remingtona automat, ale nějak nechápu rozdíl mezi modelem 1100 a 11-87, když vypadaj takřka identicky. Neví někdo v čem je rozdíl, popřípadě vhodnos pro použití IPSC standart.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

29.04.2008 22:49

tom kdybych si mohl vybrat tak jednoznačně 11-87 Police s 18" hlavní s Improved cylnder a pušková mířidla. Jenže kdo ví zda se dá zde sehnat???

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 521
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

29.04.2008 22:58

Otázka je k čemu by si takovou zbraň použil.Moc krátká hlaveň a choky radši měnitelné.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

05.05.2008 23:23

V současné době mně postačuje R 870 Tactical s montáží a puškovými mířidly. Na střelnici na blbnutí je to dostatečná zbraň. Nejsem ani lovec ani střelec spec. loveckých disciplin. A "čoky" by to jenom komplikovali. Je to zbraň laděná více méně pro obranu. I v policejní praxi se ukázala 18" nebo nově 18,5" dlouhá hlaveň jako dostatečná.
Někde na netu jsem četl, že u brokárny nemá velký význam délka hlavně na účiný dostřel, zato čoky mají vliv na jak na dostřel tak na rozptyl. Dobře udržovaná R870 dokáže s jednotnou střelou trfovat na až 150 m s elektronickými mířidly. To už je dálka na kterpu ani nevidím. A když se k tomu přidá ještě na pevno upnutá hlaveň, tak se přesnost ještě zvýší. Mně se prostě líbí ta řekl bych proporcionální vyváženost.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

23.06.2008 16:48

yoky píše:... zato čoky mají vliv na jak na dostřel tak na rozptyl...

Na rozptyl jednoznačně čoky vliv mají, ale že by měli mít i vliv na na dostřel ... to se mi mo nezdá. Můžete to někdo potvrdit a pokud možno i vysvětlit?

Uživatelský avatar
jomekabi
 
Příspěvky: 2011
Registrován: 03.09.2007 19:28
Bydliště: Tábor _______________________ člen sdružení LEX | http://www.gunlex.cz

23.06.2008 17:05

Asi to minil jako ucinny dostrel, tj. mensi rozptyl = efektivni na delsi vzdalenost nez kdyz se hned rozptyli do vsech svetovych stran.

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

23.06.2008 17:55

Miras

upřesňuji jak kolega poznamenal efektivní účinný dostřel. Jinak dostřel bude cca stejný. Někdwe na netu jsem četl o testech s postupně zkracovanou hlavní a to snad až na 20-30 cm a stříleleo to přibližně stejně daleko. Tak že se omlouvám za nepřesnost.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

23.06.2008 18:19

Díky za upřesnění. Trochu mě zarazilo, že by čoky prodlužovali dostřel jako takový :D

yoky: Ty máš policejní Remington 870 Tactical? Jedná se o tento model nebo tento model nebo o úplně jiný?

Pokud se nejedná o policejní, jak jsi spokojen s povrchovkou?

yoky
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 291
Registrován: 27.01.2004 20:17
Bydliště: Praha

23.06.2008 21:52

Miras

mám tenhle model první od shora. Mám ji ale upravenou pružiny a vybavení jako policejní verzi. na závěru mám piccatiny kolejnice pro Eotech. na nich mám LPA ghost ring hledí a nyaní se předělává moucha dávám tam LPA SG4. pokud jde o povrchovku, tak ta je klasické černění. Nic moc. Tak pak budu aplikovat povrchovku od KG Industries. Tu samou co jsem dal na Kimbra. Je to obdoba laku na CZtáchObrázekObrázek

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7065
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

25.06.2008 14:15

gewarosse píše:Otázka je k čemu by si takovou zbraň použil.Moc krátká hlaveň a choky radši měnitelné.


k čemu víc než 18", když nehodláš do laufu vrtat porty ??

jbiker
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 351
Registrován: 13.11.2006 22:03

18.11.2008 23:41

Dovolím s variaci na dotazy částečně již dříve položené. Prosím o radu zde přítomné zkušené "shotgunnery". Rozhodl jsem se koupit pumpu, řekněme, víceúčelovou. Takže předpokládané využití: Nejsem myslivec. Párkrát za rok (řekněme, jaro až podzim, max.1x za měsíc) asfalťáky na velmi amatérské bázi, ale hlavně si sem-tam zablbnout na střelnici (sklopky 10 - 50m, papír), broky, občas slug. A když už to bude doma, tak samozřejmě pro klid duše "pod postel" pro pocit jistoty. Choky asi nejsou nutné, ale když už by byly, proč ne. Alespoň fix IC bych viděl jako přínos. Nabíjecí klapku neřeším, vrcholový sport s tím dělat nebudu. Cena cca 15 tis.(20 tis. max.)

Ideálu se blíží Remi 870 Police Synthetic, hlaveň 20“ nebo 18“, Imp. Cyl.(fix) – slušně vytuňená už v základu, ale pochybuji, že bych se vešel do cenových mantinelů, takže spíš klasickou 870 Express a tunit nebo 870 Turkey 21“ (ventilovaná lišta, choke, dokoupit plastové pažbení, IC nebo LM choke, později možná i slug lauf s OM). Výhodou je bohatý aftermarket, zásadní nevýhodou zřejmě dostupnost. Mluvil jsem s VM a Proarms. Pan Hofman byl trochu vetší optimista, ale vybrat si něco, co není v Čechách skladem je zřejmě na svatou tpělivost. Čekat možná i 6 měsíců, to bych asi nerozdejchal.

Další na řadě je Benelli Nova Slug 20“ (24“) nebo Nova 24“ vent. rib + muška, zákl. sada choke. Nova Tactical už je přes limit. Design trochu sci-fi, pažba v kuse s pouzdrem závěru nic moc řešení, ale žít bych s tím mohl. Dostupnost cca do měsíce (dle VM).

Potom Fabarm Sdass Black – zřejmě skladem v BVS nicméně, – pod tímhle označením se snad ani nevyráběla. Podle všeho nějaký starší model. U „Brymči“ mají totéž v komisi. Neměl jste jí někdo v ruce ? Už se tam povaluje podezřele dlouho. Líbí se mi SDASS Composite. Na Fabarm aftermarket prakticky neexistuje, ale zrovna tahle flinta má, kromě puškových mířidel, prakticky vše podle mých představ. Otázkou je životnost a dostupnost náhradních dílů. Dovozce C.I.D. (?)

Sem tam se někde povaluje i Winchester Defender 1300, ale to už asi ne. Už jen proto, že výrobce zavřel kvelb.

Číňan, Turek absolutně ne, chci si udělat radost, ne přinést domů laciné DoDo.

S brokárnama mám zatím malou zkušenost, takže praktický dotaz na závěr. Z výše uvedených mírně favorizuji Benelli Nova 24“ se šínou a perličkou. Jen si nejsem jistý, jak se dá v téhle kofiguraci trefovat slugem na těch cca 50 metrů (platí i pro variantu R870 Turkey). Rozhodně nejsem žádný čarostřelec. Na druhou stranu, broky z hladké slug hlavně na sklopky by asi neměl být problém (?) a asfalťáky jako sváteční zábava by se asi daly přežít (?), takže raději Nova Slug s OM ?

Tak, tolik mé slohové cvičení (předem dík)

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

19.11.2008 13:29

Mám Benelli Nova s 18" "slug" laufem a na 50 metrů se dá slugama střílet do 5cm kolečka. Tahle flinta má puškový mířidla (muška + hledí), na broky mě to nezavazí, holuby jsem s tím střílel taky a se slugama je to úžasně přesný.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků