Karel K.
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 579
Registrován: 11.10.2006 14:57

25.06.2015 8:52

Re: AR15 - Dlask i jiné

:D vidím, že je to složitější, než si vybrat dobré AKčko

Tedy prosím jinak:
Pokud uvažuji o pořízení nějaké zbraně typu AR dostupné na českém trhu ,chtěl bych, aby to byl DI systém, 18-20" těžká hlaveň kvalitního zpracování s přesností okolo MOA, spolehlivá, které výrobce a výrobky volit (cenové pořadí je druhotné)? Dejte mi prosím nějaké typy.

P.S.
Omlouvám se za svůj začátečnický přístup v oblasti zbraní typu AR, ale posavad jsem válčil jen za východní impérium.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

25.06.2015 10:16

Re: AR15 - Dlask i jiné

S těžkou hlavní bych volil to co je dostupné. DPMS, Hera, S&W, pokud pujde sehnat Bushmaster, top kvalita JP, Daniel Defence, ADC, pokud je to na jen přesnou střelbu volil bych bull barrel bez kompíku.
Každá firma má ve svém výrobním programu různé typy dle vkusu, potřeby a záliby každého střelce. Jen v našich končinách je problém mít, nebo sehnat 100% sortiment daných firem, protože se stále potýkáme s nějakým omezením. A taky prostě dovozci nedovezou vše. Zkus pohledat, dohledat, napiš jim své požadavky a uvidíš co a jak. Já jsem čekal na obyčejnou loveckou pušku ve std. ráži 30-06 Spr vyráběnou v Evropě půl roku. (BAR Browning)

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

25.06.2015 20:13

Re: AR15 - Dlask i jiné

Můj zcela subjektivní názor :

1) V-AR. A to z důvodu zpracování, pístovýho systému, přístupu výrobce, testu spolehlivosti viz youtube, českýho výrobku,dostupnosti ND atd.

2)PAR - Druhý místo má za to, že tam je prý nějakej regulátor léto/zima . To tam nechci.

3)LUVO - Nelíbí se mi přístup výrobce co je popisován v jiným vlákně a nevím esi má vůbec verzi s pístem. Jedinej důvod proč na tu jejich akční verzi lidi čekaj je to, že stojí cca polovinu PARky. Jedinej důvod proč je před HK je, že to je taky CZ výrobek.

4) HK - podle mě předražená VAR/PAR , ale jinak super.

5) Zbytek světa a to z důvodu, že když se mi cokoliv pokazí tak bude zbraň mimo provoz klidně rok.
:D

Na DI nevidím nic přínosnýho.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

25.06.2015 22:28

Re: AR15 - Dlask i jiné

Já teda zatím na žádné ze svých plynovek tak nějak nepozoruju ty hrůzy, kterýma mě furt straší výrobci a prodejci pístových AR (bezpochyby z čiré nezištné dobroty ducha), a to je můj přístup k čištění AR dost laxní, ve zkratce: střílí to - nehrab na to. Ale není všem dnům konec, třeba jednou zatoužím po těžší, míň vyvážené, hůř se chovající zbrani, která není kompatibilní s většinou doplňků na trhu, a kde za lidovou cenu 50k nemám ani usoplený dust cover, a sáhnu po VAR. :D

Teď k věci - pokud bych měl sáhnout po něčem, co je skladově dostupné v ČR, tak to bude určitě Daniel Defense. Delší dobu se sem snažím dotáhnout KAC, ale prostě žijeme v banánistánu, takže to je kolotoč záloha=>sliby=>čekání=>sliby.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

26.06.2015 12:10

Re: AR15 - Dlask i jiné

Můžeš prosím rozvýst ten první odstavec cca od půlky?

O kolik je těžší píst oproti plynu ?
Co znamená hůř se chová ?
V čem není kompatibilní ?
Na co dust cover ?

50k je pravdu ranec. :cry:

AR zatím nemám a tak bych se rád dozvěděl víc. Test V-AR na netu byl dost výmluvný.

Můžeš s plynovou verzí vystřelit pod vodou ?

Sice to neplánuju a většina to ani zkoušet nebude prostě mě to zajímá .

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

26.06.2015 13:50

Re: AR15 - Dlask i jiné

sokar píše:......AR zatím nemám ...........

což Ti evidentně nebrání radit jiným :shock:

na DI vs píst je jiný vlákno !


Reklama

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

26.06.2015 14:28

Re: AR15 - Dlask i jiné

Sokare udělej si vlastní test a uvidíš. Na náhradní díly na DI systém nemusíš čekat rok, Proarms má spoustu dílů na DI systém, včera jsem je tam viděl, taktéž Bestpatron, Cairo a jiné. Luvo asi i díly prodává...to nevím, ale když vyrábí ?? Hlaveň v Evropě se dá koupit od Lothar W., prakticky si navolíš jakou chceš. Občas je problém, že láma při totálním rozebírání ARky něco ztratí, nebo i zníčí (pružinky , piny ....) Po Evropě posílají i Oberland, Hera....
A střílet pod vodou, na to jsou harpuny né :lol:
1318924-spear_gun.jpg
1318924-spear_gun.jpg (4.12 KiB) Zobrazeno 16674 krát

Rimmer132
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 518
Registrován: 14.11.2007 20:21
Bydliště: Praha

26.06.2015 15:40

Re: AR15 - Dlask i jiné

sokar: DI díly vezmeš od kohokoli. Do proprietárních garážovek nepasuje nic. Střel si z toho a adorace pístu tě přejde.

Btw. ten dust cover tam opravdu není! Tomu říkám cost-cutting :mrgreen:

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

26.06.2015 17:17

Re: AR15 - Dlask i jiné

Tak jsem si myslel jak mam jasne vybrany a tady mi to cupujete. Psal jsem jen muj nazor jak na me vyrobci pusobi. Vubec sem netusil ze Var neni kompatibilni a ze je toto tema mnohem slozitejsi.

Diky za pouceni.
Du si nastudovat vice. 8)

Béďa
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 406
Registrován: 11.10.2011 19:23
Bydliště: Pečky

26.06.2015 18:31

Re: AR15 - Dlask i jiné

Jako vlastník Var doporucuju si tu nekopatibilitu ověřit u pana Vosátky. Osobně drobnosti co jsem měnil byly zaměnitelné, u spoušťáku mi bylo řečeno ať ho dodám zě mi ho vymění, pokud nebude pasovat zaplatí mi ho...

Jinak DI bude na čistě spotrovní střílení asi o chlup lepší, a pokud bych nešel do var podíval byh se na Siga a hodně pěkný je i Daniel defence. Jinak kde Var bezkonkurenčně vede v dané cenové hladine je kvalita zpracovaní, Dd jsem v ruce neměl tak nemůžu soudit, ale pokud má člověk rád precizní zpracování je třeba vźt v uvahu, že zde nabízené zbraně z US jsou na tamní poměry brány jako nižší střední třída. USA stojí okolo 1000-1200 usd(zde právě oceňji cenu DD v ČR, kdy cena v USD je cca 1600) Snad největši cenový skok je u Coltu model co je v Americe za 1200 USD tady stojí 60000,-
Jinak jsem viďel že se udajně dá sehnat JP to bude asi opravdový top, bohužel i cenový. Netuší někdo jeho cenu v CR?

Jinak Dust cover u civilní poloautomatické verze je myslím k ničemu a Var toto řeší hladkým závěrem. Osobně si myslím, dust cover Stoner použil pod vlivem FG-42 a Stg. 44.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

26.06.2015 21:58

Re: AR15 - Dlask i jiné

Béďa - prosímtě v jakých cenových relacích se v usa prodávaji V-ar? V-ar je v usa jaká třída?

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

26.06.2015 22:37

Re: AR15 - Dlask i jiné

No pokud bychom to vzali podle absence DC a forward assistu, tak to je v US ekvivalentem ta nejlevnější M&P-15 Sport. :D

Ne, teď vážně, DPMS a Bushmaster jsou rozhodně spíš low end (a taky nestojí $1200, ale o dost míň, pokud beru základní modely), ale zpracování Vosátky zase není až tak oslnivé, když ho nebudu srovnávat s nějakou $550 žebráckou skládačkou ze slevněných kazových dílů PTAC, ale se zbraní v podobné cenové hladině. Ale tak aspoň to není PAR, kde za podobně "lidovou" cenu dostanu na kvéru věci jako nepoužitelné čínské kopie Magpulu nebo zadarmo drahý buffer s životností jednoho palebného průměru atp. :)

Uživatelský avatar
AREYOU
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 288
Registrován: 18.02.2012 19:41
Bydliště: Brno

27.06.2015 17:17

Re: AR15 - Dlask i jiné

Justinian
Ty vole úplně mi to taháš z huby koukal jsem zrovna nedávno na PARku (cena šla dolů k 38.000) a ty sklopné Magpul mířidla jsou no jak to říct dost airsoft :-). Je to ted osazeno takto, že šla cena dolů nebo furt?
Jinak k problému zdvihu u pístu versus DI osobně nemohu říct, že bych pozoroval rozdíl, ale co se týče váhy tak u pístu je ta váha hodně na předku a člověk to v ruce dost pozná oproti klasické trubičce. Absence DC je asi jen kosmetická "vada" osobně mi to zas tak nevadí spíše mi vadí absence doražeče, ale i to se dá přežít holt prostě nedělám kontrolu náboje v nábojové komoře, ale kontrolu náboje v zásobníku. Mám jak klasickou AR s DI i VAR a nemám problém ani s jednou.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

27.06.2015 18:23

Re: AR15 - Dlask i jiné

Mám dojem, že se řeší píčo--ny. Základní modely zahraničních pušek jsou na prd, pokud je chceš tunit. Logicky, pokud sáhneš do základního nastavení - končí záruka. Tím nemyslím výměna pažbičky nebo pažby.
Modely DPMS, nebo Bushmaster nejsou podle mě úplné sračky Low End, jen je vyrábí dlouho a v masovějším měřítku. Taky se může vloudit chyba, viz forum "Závady na samonabíječkách". Nemyslím si, že základní model M4 od Siga se příliš liší od základu M4 Bushmasteru atd. Firmy si pohlídají, aby vydělaly, ale pušky se nesraly. Komfort střelby není tak velký, jako se sporťákama typu DPMS 3G1 / 3G2 / Tac2. Taky systém M4, pokud je správně sestaven, funguje s každým správným střelivem SAAMI / CIP. Nebudem se bavit o hrstech písku do závěru a střelbou pod vodou. Píšem si tady o našem českým používání-domácím střílení, kde většina kropíčů až na vyjímky, když prší, tak na střelnici nejdou......
Nedávno jsem zajížděl novou PAR a kromě spouště mě příjemně překvapila. Delší model se opravdu chová dobře, buffer se musí pohlidat, dává se už jiný.
Daniel D. taky má základní spoušť, což za pušku, která startuje na 64tisících, mě přijde smutné.
Ale sorry, nechtěl bych být v kůži Karla K., který to tady rozpoutal a musí se rozhodnout, co si koupí. :mrgreen: Doufám, že se rozhodne dobře a nebude zklamán.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

30.06.2015 14:43

Re: AR15 - Dlask i jiné

Justinian: připadá mi, že jsi žádnou VAR neviděl, protože zpracování VAR mi oslnivé připadá, nenajdu tam jakési-kdesi odlité čínské skoro-polotovary jako na drtivé většině DI produkce, která se dováží k nám (za podobnou cenu).

Také jsem nikdy nepochopil, k čemu by měl být na moderní pušce nějaký dust cover, nemluvě o foward assist na semiautu, to mi ale určitě vysvětlíš.

vybyravy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 243
Registrován: 11.01.2013 23:15

01.07.2015 23:56

Re: AR15 - Dlask i jiné

Vlastním Par mk3, a je fakt, že nějaké hrubice se při její výrobě vloudily, ale p. Hofman se velmi snaží a věci vstřícně řeší, a to se opravdu cení. Zbraň se na střelnici chová dle mého názoru výtečně, ale to bude společné všem ar 15. Nestřílím DI, ale podle chování jiných samonabíječek mám zato, že to píst nijak zvlášť nekazí, soutěžní střelci však jedou na maximum. Na druhé straně s pístem opravdu není co čistit. Měl jsem v ruce Var, její zpracování je při prvním přiblížení opravdu kvalitní, zvlášť mne zaujala povrchovka zřejmě elox plněný teflonem, na omak dokonalý a přitom otěru odolný finish, prostý ostrých hran. Kvituji vlastní kovová mířidla, ačkoli méně citlivý kontakt s tvrdou realitou nebudou asi příliš snášet. To Parka vyřešila mířidla opravdu lajdácky, plastové napodobeniny mbus jsou zcela nepoužitelné, kolíky se vysouvají, aretace není jednoznačná, kazí dojem jinak z velmi slušně vyrobené zbraně. Přitom originály nejsou v porovnání s cenou zbraně až tak nedosažitelné, cca 3000 Kč a při rozumné dohodě s výrobcem určitě mnohem méně, v testech odolnosti a spolehlivosti navíc ty plasty vedou před kovem.

Tady si neodpustím drobnou odbočku k 805 - standardně jsou vybavené kovovými Troy, což je podle všeho vyšší třída, takže na to, jak se do té flinty naši vlastenci srdnatě naváží, minimálně za volbu tohoto doplňku by ji měli ocenit.

Ale zpět k ar. Co mne vcelku dost překvapilo, je vysoký odpor spouště. Nejedná se o nějaké drhnutí či skoky ve spoušti, odpor na spoušti je prostě nechutně zbytečný. Pokud si chce člověk dát s ranou záležet, překonat tu spoušť je po několika výstřelech jak tahat kládu... Údajně by přitom mělo stačit odlehčit pružiny, JP dělá sadu na snížení na 3,5 lb se standardními díly spoušťáku, jen jsem ještě nepřišel na to, kde je Česku sehnat.

Za mne určitě česká zbraň, občas je potřeba řešit i závady, těm se nevyhne ani nejlepší produkt, no a píst jako bonus méně intenzivní údržby. DI ale respektuji rovněž, určitě se na něj v mém případě řada taky dostane.

Uživatelský avatar
Justinian
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2443
Registrován: 02.01.2007 22:37
Bydliště: Pripjať

02.07.2015 1:30

Re: AR15 - Dlask i jiné

sardaukar píše:Justinian: připadá mi, že jsi žádnou VAR neviděl, protože zpracování VAR mi oslnivé připadá, nenajdu tam jakési-kdesi odlité čínské skoro-polotovary jako na drtivé většině DI produkce, která se dováží k nám (za podobnou cenu).

Také jsem nikdy nepochopil, k čemu by měl být na moderní pušce nějaký dust cover, nemluvě o foward assist na semiautu, to mi ale určitě vysvětlíš.

Ale viděl. To spíš tys neměl v ruce pořádnou DI pušku, protože tam je práce srovnatelná nebo lepší. Že je u nás naprosto tuctový $800 Colt za šedesát litrů a $12 PMAG za tisícovku, to si vyřiď s dovozci a svými zvolenými zástupci, těžko říct, kdo je v tomhle případě nenažranější. Pokud chceš srovnávat dovážené DI do 50k a VAR, tak je samozřejmě VAR zpracováním někde jinde.

Pokud ti samotnému není jasné, k čemu může být dobré chránit závěrovou sestavu před bordelem, když nestřílíš, nebo proč je pro jiné než rekreační použití dobré mít FA na pušce, kde mi táhlo neumožňuje dosunout závěr do přední polohy, tak ti toho bohužel moc nevysvětlím, protože naše požadavky na zbraň se asi dost liší. (Ale zase teda můžeš vystřelit pod vodou, to se počítá... :) )

Samozřejmě vynechání těch prvků chápu, pro tu chvilku na vzduchu mezi vytažením z kufru na klimatizovanou střelnici a opětovným uložením se Vosátkovi prostě nevyplatí je na pušku cpát, ale o to úsměvnější mi přijde lovení lidí na věčný a samospásný píst, lék na všecky neduhy DI.

Uživatelský avatar
sadrokarton
 
Příspěvky: 296
Registrován: 10.09.2006 9:22
Bydliště: Praha

02.07.2015 8:14

Re: AR15 - Dlask i jiné

Justinian: Samozřejmě nerozporuji tvé super tacticool neklimatizované užití pušky, nicméně rozeberme si to popořadě:

Dust Cover: U V-AR (u jiných pístů asi také) není třeba dust coveru, protože tam mezi nosičem a rámem nejsou žádné mezery a dírky, jako na DI puškách, viz třeba foto. Moderní pušky je tedy nemají - masada, arx100 a to nemluvě o nejposlednějším a nejsuperlepším výrobku 805 (tam by byl ale asi třeba) :)
dust.jpg


Forward Assist: předpokládám, že nekontroluješ uzamknutí při každém cyklu, takže co se stane u semiauta, když se plně nedovře závěr? Ano, spadne kladivo. Tudíž se na to podíváš, můžeš i dorazit náboj do komory, ale stejně to musíš znovu přetáhnout. U fullauto kladivo nespadne, takže náboj dorazit můžeš, ale je to pomalejší (podívat se, dorazit závěr, zalícit a zkusit znovu), spíš se driluje bouchnout do zásobníku a přetáhnout. Nicméně teoretické využití u fullauta je, u semi ne.

Podle mě to zbytečně stavíš DI vs píst. Já mám velmi rád i DI zbraně, nenalézám na nich , obzvlášť při tom našem užití, nějaké nevýhody vůči pístu. Na celé DI AR15 platformě je skvělé, že se to pořád vyvíjí dopředu, my v ČR z toho ale moc nemáme. Špičkové americké zbraně znám, kmr nebo Magtactical s tou jejich hořčíkovou slitinou jsou prostě báječné, nicméně nevím o tom, že by se to dováželo k nám, a kdyby, tak cena by byla asi krutá. Pro rekreačního střelce tedy doporučuji koupit zbraň českou, která aspoň dá práci lidem tady (snad to nezní moc trapně) :) a její kvalita je výborná. Sportovní střelec nechť si koupí Armi Dallera a ladí si tam spoušť na třetinu kila, myslím ale, že většina střelců to neocení/nevyužije.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

02.07.2015 18:36

Re: AR15 - Dlask i jiné

V-ar byla v době kdy plynovky byly samá závada dobrá myšlenka a cesta, ale dnes když
dojedeš na závody a plynovky jedou jak hutě, řekl bych, že do závodu V-ar je už slepá cesta. I když některé vidím šlapt dobře o tom žádná. Ten komfort střelby tam vždycky bude horší. Nicméně si umím představit, že můžou být situace kde by se V-ar a třeba i saiga dala upřednostnit před plynovkou.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

02.07.2015 21:22

Re: AR15 - Dlask i jiné

Nejběžnější důvod upřednostnění plynovky či pístovky je rozhodnutí majitele :lol: , a tak je to také nejlépe :!: A vůbec není třeba hanět tu druhou cestu.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků