Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

02.07.2007 22:04

To si již nepamatuji přesně, ale byla tam normálmí díra , která byla dobře začištěna a to je vše co si vzpomínám....Možná , že byla o kousek větší než díra v hlavni , něco jsem měřil , ale sorry to si již nepamatuji. :(

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

02.07.2007 22:11

Njn, to se nedá nic dělat. Rozeberu a uvidim :-)

Hofman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 03.07.2007 14:21

03.07.2007 15:32

AR-15 Dlask atd.

Zdravim vas !
Procital jsem prispevky ohledne AR-15 a rad bych doplnil par udaju.
Stejne jako vsichni (99%) vyrobcu zbrani tohoto typu na svete pouziva i firma Dlask polotovary vyrabene v USA. At uz se jedna o hrube 80% vykovky lowers nebo uppers, hlavne atd.
Vsichni "vyrobci" vlastne defacto zbrane skladaji z dilu ktere vyrabi doslova par firem pro vsechny tyto vyrobce, kteri si pak pouze davaji svoje logo na lower.
Zaklad je ale vzdy stejny. Rozdil v kvalite je pak dan tim kolik ktery vyrobce vlozi casu, umu a na jak kvalitnich strojich dodela finalni dokonceni. Pak se kvalita meni od Olympic Arms az po napr. Rock river Arms nebo DPMS.
Jediny oficielni a certificovany, kontraktor pro US Army na tyto zbrane je firma COLT. minuly tyden byly tyto zbrane prezentovany na strelnici Strelna u Vsetina a byla v ramci MULTIDEMO predvadeci akce pro ozbrojene slozky z CR a SK.
Posledni zbrane dodane SOG, jsou signovany ZVI a osobne jsem se podilel na jejich konfiguraci, vyrobe a predavani. Tato zbran vznikla kooperaci firem ZVI, MPI, PROARMS a Dlask (ktery nakonec z projektu odstoupil) Pro dalsi dodavky uz bude realizovana spoluprace primo s firmou COLT. Hlavne na techto zbranich maji stoupani 1:7" a byly overeny tlakovou zkouskou.

Od firmy DLASK nebereme cële zbrane. Duvodem je to, ze firma Dlask nakupuje komponenty ze stejnych zdroju jako PROARMS,ale pri preprodani se jejcih cena neumerne zvysuje. takze se bere jen to co je nutne a neni jiz mozne dodat z USA. Jedna se o hole lower receivers, Upper receivers, hlavne (svrtane i s muskou A2 - je pravda ze par jich dodali nakrivo, coz je z hlediska opravy pomerne komplikovana zalezitost)
Ostatni dily jsou z USA proto je mozne drzet cenu tam kde je. Pokud by napr. M4 prisla se stejnymi dily komplet od Dlask jeji cena by byla okolo 55 000,- CZK
napriklad Zaver prez Dlask je o o cca 50% drazsi nez stejny co mame z USA atd. Takze o kvalite to neni. Je to o nakupnich cenach a o tom jak vhodne navolit nakupy tak aby vysledny produkt byl obchodne uspesny.
V soucasne dobe se snazim spise orientovat na dodavky zbrani od Imperial Defence, ktere chodi uz kompletni, sestavene, odzkousene a jsou na ne velmi pozitivni ohlasy i diky nastavene cene. Od brezna 2007 jich bylo dovezeno 40ks a nyni je na ceste dalsich 22ks a z toho i 12ks ve full auto pro drzitele ZL na zbrane kat A nebo drzitele vyjimek. V nabidce (jeste neni na netu, ale fyzicky uz jsou) je i varianta s 20" hlavni, A3 upper receiverem a pevnou pazbou A2.

Pokud budete mit kdokoliv jakekoliv dotazy at uz technickeho razu nebo cehokoliv tykajiciho se teto zbrane, poslete me email a rad Vam ho zodpovim. O teto zbrani u nas koluje spousta ne zrovna presnych informaci, ktere se vydavaji za overene a i ruznych, zavadejich polopravd.

Diky
Ivo H.

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

04.07.2007 9:01

Bohužel všechny nešvary AR 15 a jejich klonů mám ověřené vlastní zkušeností , nebo jsem závady na puškách viděl :shock: a pomáhal odstraňovat vlastní rukou, či hubou. :o
Nicméně to nemění fakt , že Black Rifle je to moje favoritka i kdyby byla třeba růžofka http://www.cavalryarms.com/galleries/SFF/20.jpg
http://www.cavalryarms.com/galleries/CR ... 3.jpg.html
http://www.cavalryarms.com/galleries/CR ... 8.jpg.html

RÚŽOFKY ŽIJÍ :D :D

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

05.07.2007 19:51

Lopez: co to je má za spodek, od jakého výrobce?

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

06.07.2007 20:32

No skoro to vypadá jako by okopírovali ten spodek od nějaké pistole 8) , protože je z jednoho kusu plastu. :?: Už jsem to měl v ruce , ale nestřílel jsem z toho . Zde zřejmě výrobce : http://www.cavalryarms.com/MKII.html


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

10.07.2007 13:33

Tak prcka v 16" hlavni od Imperialu mám už doma taky a musím říct, že po odpanění (Přemek byl u toho) kdy tekly slzičky a krev (ono už to tak bývá - co třetí rána problém), po odmoření od šílené glock-vazelíny a doma po důkladné rozborce a vyčištění ze zbraně vyletělo v kuse a bez větší pauzy cca 500 ran bez problémů, opravdu stojí za to novou flintu doma rozebrat, vyšplíchat WD 40, nechat vytéct všechnu konzervaci a mazivo, vzít kvalitní zbrojní olej a vazelínu, namazat co se má, a pak to funguje skvěle. Nemůžu si teď na nic stěžovat, při střelbě přes mechanické mířidla (humpolácké pro vojáka) nelze na 50m vylézt z devítky na mezinárodním pistoláku.


Jinak chystáme v Guncentru ve spolupráci s Proarms výstavku momentálně dodávané produkce a korespondenční závod, spočívající v tom, že po dobu akce můžete kdykoliv přijít a za legrační peníz si střelit sestavu terčů na různé vzdálenosti, terč se podepíše, a uloží, po zkončení akce se vše sečte, vyhodnotí a výherci odmění.

Uživatelský avatar
franta
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 503
Registrován: 07.06.2005 14:31
Bydliště: Praha

19.08.2007 13:41

Výrobci AR15

Chtěl bych se zeptat jak je to s kvalitou zbraní od různých výrobců? Můžete sestavit jakýsi žebříček kvality?

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

19.08.2007 19:01

Myslím si, že je to jako se vším a nedá se to generálně říct , že to je nejlepší a to nejhorší. U těch pušek záleží na spoustě faktorů , které se ale dají zákazníkem ovlivnit. Jen pro úvod, záleží na výrobě spodní části , kde je uložen spouštový mechanismus (zvaná Lower), na výrobě horní části ve které je uložena hlaveň a závěr(zvaná Upper). Je rozdíl mezi odlévanými díly a frézovanými. Dále je také docela důležité to finální sesazení a jestli zbraň prošla nějakou testovací zkouškou.(né že napíše nejaký John Doe, že je to dobrý a že trefil na 100 fítů plechovku od coly :wink: ) a ještě to dá na You Tube 8)
V evropě je dobrý a docela kvalitní a zatím jediný Oberland Arms .
www.oberlandarms.com

Uživatelský avatar
DK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 14.11.2006 10:56

20.08.2007 11:04

Kromě OA je tu ještě kanadskej Dlask a britská IDS, ty jsou o něco levnější. O tom že by se sem vozily cast recievers (odlejvaný) jsem neslyšel.

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

13.09.2007 8:28

Stoupání u AR15 od Dlaska

Zdravim pánové. Mám od Dlaska M4 s 14.5" hlavní. Nevíte někdo jaké má stoupání vývrt ? Jde mi o to, jaká bude nejvhodnější munice "hmotnost střely" jestli 3.5 g nebo těžší ? Případně doporučte a napište svoje zkušenosti s tou či onou municí. Teď střílim Remingtony UMC 55 grainů.

Uživatelský avatar
4mike
saigaholic
 
Příspěvky: 7066
Registrován: 28.11.2005 15:49
Bydliště: Brno

13.09.2007 8:34


Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

13.09.2007 11:18

Tak jsem to u Dlaska propátral a stoupání vývrtu jsem nenašel :(

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

13.09.2007 15:06

Mroš: tak si to změř, bude to možná i rychlejší, než to někde hledat :-)

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

13.09.2007 15:12

Podle mne to bude 9", ale proc to resit, kdyz by ti to mel rici dovozce ne?

Uživatelský avatar
Lopez
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 658
Registrován: 06.01.2007 0:30
Bydliště: Praha

13.09.2007 19:09

Správně to má být vyraženo viditelně na hlavni, možné i pod Handguardem, tedy pokud se dá sundat :roll:
Ale sportovní zbraně to mít nemusí , tam záleží na výrobci , vojenské zbraně to mají , protože se v armádě používají a jsou zavedeny střely s různou váhou - délkou vodící části.
To Mroš : Dlask údajně M4 skládá z různých dílů a jeho M4 hlaveň je klon o stoupání 1:9" Zjisti od koho je hlaveň a můžeme špionit dál... 8)

Hofman
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 03.07.2007 14:21

14.09.2007 13:58

Stoupani u hlavni na AR15

VSECHNY hlavne na VSECH zbranich, ktere sem dodavame maji stoupani 1:9" - univerzalni pouziti do hm strely cca 72GR pri klasickych delkach
Pouze na zaklade spec. pozadavku ozbrojene slozky byly dovezeny hlavne M4 se stoupanim 1:7" kvuli balisticke stupnici na zamerovaci Trijicon a pouziti strel SS109.
1:7" nebo i jine tedy dame pouze na spec. objednavku.

Mroš
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 118
Registrován: 02.07.2007 7:14
Bydliště: Kolín

17.09.2007 23:48

No suprer, chlapci. Ozbrojená složka nejsem, pouze ozbrojený jedinec, tak že tam mám asi 1:9" :D A z té by měly chodit jak M195, tak SS 109, což ? A zároveň dám dotaz. Taky se vám někomu na M4 tak vaklá plastová teleskop pažba ? Trochu mě to rozčiluje, protože jinak by na tom kvéru nic nechrastilo a to by pak neměl chybu a tak by mě zajmalo, jak to případně řešili ostatní ? Výměna za jinou, od nějakého jiného výrobce, či nějaká úprava..... ?

kukuuk
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 31.07.2007 20:48

29.10.2007 8:25

Před nedávnem jsem mluvil s majitelem Dlaska a zbraň si nemohl vynachválit. Chybělo mu ale srovnání s ostatními značkami. Na druhou stranu vím, že Dlasky používali před nedávnou dobou SAS radši než Colty. Jestli to platí i pro civilní verze, ale netuším.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

29.10.2007 10:18

Dlask šel kvalitou dost dolů, dost tragicky dolů, zejména materiál hlavně je totální bláto....

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské / klony AR

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků