Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

10.12.2013 11:08

Re: Výbava k predovkám

Já mám patrontašky dělané podle této (rozměry asi trochu jinak):

http://www.relicman.com/miscellaneous/zArchiveLeatherPistolBox.htm

Uvnitř mám dvě plechové schránky odpovídající tvarem tak, aby využily komplet prostor. Po vyprázdnění horní je jen prohodím a jede se dál. Skládám do nich jak papírové polopatrony .36 a .44, tak i jednotné náboje .38 spl a 45LC.

Lepší obrázek momentálně nemám, ale můžu dodat případně mailem detaily.
DSC02650.JPG
Naposledy upravil KajaKliment dne 10.12.2013 12:22, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

10.12.2013 12:08

Re: Výbava k predovkám

JJ, něco takového jsem myslel. Buď vyrobit, nebo koupit něco podobného a upravit si vnitřek.

Atyla
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 107
Registrován: 26.04.2010 10:02
Bydliště: Jihlavsko

10.12.2013 17:05

Re: Výbava k predovkám

Ahoj.Já mám tuhle a jsem spokojený.Uvnitř jsou plechové schránky.
http://reenactor.cz/813-acw-muni%C4%8Dn ... -box.html#

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

11.12.2013 17:23

Re: Výbava k predovkám

Stejně,jako KájaK.
Používám řadu let a veliká spokojenost.
Vejde se mi tam 40 ks papíráků ráže .44. :D

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

12.12.2013 0:17

Re: Výbava k predovkám

Fotka pěkné repliky, ale asi pro pušku. Z válek proti Francouzům a indiánům.
Přílohy
replika2.jpg

morgan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 16.09.2009 12:42
Bydliště: Holešov

14.10.2014 19:20

Re: Výbava k puške

martin76 píše:Je to síce výbava k pištoli, ale dám to aj tak sem, niečo podobné som videl aj na pušku. Používate takýto nejaký nabíjací stojan? Vyzerá to prehľadne a určite je aj pohodlnejšia manipulácia s príslušenstvom.


Obrázek


Jsem rád že si to sem dal nechal jsem si tento stojan udělat a luxusní záležitost vše po ruce maximum spokojenosti. Určitě to není dobová záležitost a na dobové akce to nepatří ale když jdu relaxovat na střelnici sedí mi to stejně tak jako termoska s káfíčkem a kousekm bábovky ke kafé prostě na relax a pohodu. Když chci blbnout střílím inline tam to není problém ládovat do 20 s. Myslím si že doba předovek byla o klidu a pohodě né pořád hrrrr za něčím a nemám čas ani na sebe.


Reklama

TomSmith
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 206
Registrován: 09.09.2012 12:52

16.11.2014 18:37

Re: Výbava k predovkám

Zlomil jsem při demontáži pistonu z Sharpsky klíček, který byl z nějaké zinkoidní slitiny a tak není divu že nevydržel dlouho.
Došel jsem do krámu a klíče na pistony skladem neměli ... naštěstí ;) ušetřil jsem cca 400Kč
Stačí koupit v jakémkoli Bauhausu či Obi 1/4" gola nástavec za cca 50Kč a klíč je téměř hotov. Beriliové pistony do něj padnou bez úprav, pro klasické kovové je potřeba pilníkem/dremelkou a pod. mírně vypilovat rohy. Gola má na rozdíl od pistonů rohy oblé a nástavec taky. Tradicionalisti pak ještě odvrtají kuličku a prostrčí osku, modernisté užijí jak je:
Přílohy
Gola.jpg
Gola nástavec 1/4"
Gola_piston.jpg
Hotový klíček

Uživatelský avatar
Jeremiah
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 114
Registrován: 17.02.2014 8:39
Bydliště: Uh.Hradiště

17.11.2014 20:15

Re: Výbava k predovkám

Výborný nápad.

Jistě ale není nutno jezdit do Obi, či Bauhausu. :wink:

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

17.11.2014 21:37

Re: Výbava k predovkám

Moje varianta na dělané pistony s trochu širší základnou.... nářadí jsem nekupoval, našel jsem to jednou na asfaltě cestou ze střelnice. Chvíli jsem dumal jestli bych to nevyužil a pak se chopil pilníku a vrtačky :)
Přílohy
klic.jpg

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

05.06.2015 18:17

Re: Výbava k predovkám

Mam jeden napad a chcem sa opytat znalych ci nejdem slepym chodnikom.
Idem si vyrobit nabijak, teda hlavicu nabijaku. Polotovar je mosadzna vodarenska spojka. Na jednom konci je zavit samec a na druhom samicka. Kedze je samicka duta, napadlo mi, vyliat dutinu legovanym olovom (povodne z akumualtorov, mam nejake to kilo rodky doma). Do toho olova potom vyhryzt nejakym nastrojom priehlbinu v pribliznom tvare spicky strely. Podla mojich uvah by takato hlava nabijaku mala menej deformovat strelu pri nabijani.

Mierim dobrym smerom ?? ;-)

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

05.06.2015 19:39

Re: Výbava k predovkám

Na nějakou dobu ti to může fungovat. Časem zjistíš, že nejsi spokojený. Nabíjecí a čistící nářadí se ti vyplatí udělat to pořádně. Nabiják si udělej z mosazné kulatiny co nejvíc se blížící průměru vývrtu v polích. Příklad - já mám .45, což je v polích 11,50 mm. Nabiják jsem si udělal z mosazné kulatiny o průměru 11 mm. Hlavici kulatou, vyrobenou z v mém případě z tureckého ořechu, kvůli kráse. Bohatě stačí bakelitová koule našroubovaná na tyč nabijáku. Druhou stranu jsem šudlíkoval dremlem tak dlouho, dokud koule 11,30 mm po úderu nabijákem zůstala netknutá (nedeformovaná).
Červ - vyplatí se ti udělat soustružníkem základní nástavce, které se našroubují na mosaznou tyč průměru 8 mm. Nástavec musí mít téměř rozměr vývrtu v polích. Do něj vyřízni závit, zašroubuj ostrý šroub a zacínuj!!! Hlavici vyrob z buku délky cca 15 cm, nasaď, nebo raději našroubuj a ZAJISTI skrz tyč hřebíkem. Zapiluj a osmirkuj. Stane se ti, že rukou kouli nevytáhneš, tak pak pomůže zaháknutí tyče červa třeba o plot a vytáhneš to.
Někdo má ještě nástavec se zacínovaným vrtáčkem průměru cca 3mm, kterým si předvrtáš střelu. Rozhodně je dobré mít nástavec, ve kterém jsou zacínované dva rybářské háčky proti sobě, bez protiháčku, ale nabroušené jako břitva. Občas zůstane hadr čistění dole v laufu a nechce jít ven. Dá se to také vytáhnout červem, ale nemusí se ti to vyplatit. Červ se tam zasekne i s hadrem a nezbyde, než podsypat a celé to vystřelit.
Čistící lacetku uděláš snadno tak, že pozinkovaný drát ohneš, mezi obě poloviny zasuneš tlustou umělou kožešinu, upneš do svěráku, druhou stranu do vrtačky a opatrně pustíš vrtačku. Drát se zatočí a s ním i kožešina a vznikne perfektní štětna na pucování hlavně. To pak zacínuješ do nástavce.
A nakonec nástavec na čištění hlavně. Musí mít ostrá žebra a je dobré ta žebra pojezdit napříč plátkem pilky na železo, aby se vytírací latka pevně zachytila. Dělávali to vodaři, aby se jim konopí netočilo při utahovaní fitinku. Průměr nástavce nesmí být malý, ale ani velký a těsný. Jen takový, aby s nasazenou flanelovou látkou šel zasunout do laufu s mírným odporem, spíš volněji. Flanelovou látku ti doporučuji koupit do zásoby několi metrů, vystačí ti na hromadu let, ale je jistota, že bude pořád stejně tlustá.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

05.06.2015 20:24

Re: Výbava k predovkám

:-) Diky za odpoved :-) cerva ani vytahovac flastrov nebudem teraz potrebovat :-) Jednoduchsie bude odsrobovat dnovy srob a vytlacit zadkom :-) Pouzivat budem minnie Lee .50 s plochym nosom, chcel som vytvarovat to tvrde olovo tak aby nos strely zapadol (dremlom cim inym :-D ) Uvazujem aj o tom ze sa halva nabijaku bude otacat, aby kopirovala vyvrt pri zasuvani strely. Ak mi nevyjde to olovo hlavu urobim zo stareho puku :-) ten by nemal strelu deformovat :-) Mosadz s priemerom 10mm by som musel zhanat, mam hlinik - dural je to tvrde a pevne. Drziak vyrobim asi s briaru :-) mam zopar blokov, ktore sa uz na fajky nehodia lebo maju trhliny (skoda ich, krasna kresba :-( ) Najviac starosti mi robi ten nastavec na cistiaci flaster. Pouzivam skladanu gazu nesterilnu o hrane 7.5cm (100Ks - 1.82e) a povodny ardesacky skladaci nabijak (je kruto na hovno, ked sa mi zasekol flaster v hlavni pri strelbe - cisteni a drhol som to o plot dvakrat som ho ohol :-D ) To budem musiet dat vyrobit asi sutruznikovi. Vo vrtacke s pilnikom sa na to necitim a ani taky velky priemer mosadze - gulatinu - nezozeniem (mozno ako metrovicu sa huste prachy) Preto aj ten napad s vodarskou spojkou :-) Ale lacetky si takto vyrabat budem, skvely napad :-)

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

05.06.2015 21:02

Re: Výbava k predovkám

Duralová tyč není špatná nápad, ale Fanda kdysi psal, že je na místě jistá opatrnost, protože povrch duralové tyče je hodně tvrdý. Navleč na to bužírku, nebo namotej leukoplast, aby se ti nedřely hrany polí.
Než seženeš nástavce, dá se použít stejná duralová tyč, jako na nabiják, kladivem ji trochu zploštit a pilníkem vypilovat zářezy. A můžeš flanelovou látku zajistit omotáním provázku. Za starých časů používali omotané konopí a bohatě to fungovalo.
Tu štětku můžeš upevnit v duralové trubce tak, že necháš o cca 6 cm delší konec a ve svěráku to stáhneš na "bejka". A dá se s tím i čistit hlaveň, záleží, jakou si vyrobíš. Já jsem měl štěstí, sehnal jsem kus mosazné trubky. Do ní jsem lacetku zasunul, ve svěráku zalisoval a na konci jsem vyřízl šestku závit k našroubování na vytěrák.

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

05.06.2015 21:43

Re: Výbava k predovkám

Asi na nu dam samolepiacu zmrstovacku, bude to drzat ako musulmanska viera :-)
Mosadz sa da v Horn... kupit do priemeru 12mm rurka a plny profil do 8mm. Z rurky 10mm a plnehp profilu 8mm mam uz urobenu odmerku na prach v gramoch po 0.3g a teraz som zacal dalsiu odmernu tycku v grainoch po 10gr do 120gr (maximalka pre moj vortek :-) ) Uz som si vyrobil lievik k odmerke, nasiel som doma 6mm mosadzny rurku (pouzival som to na capy naustku do fajok) Najvacsi problem bol trafit do hlinikovej gulatiny dieru v strede profilu :-) ale vynasiel som sa :-D stetky mosadzne, nylonove a aj lacetku mam so zavitom 5mm zda sa mi to sice dost chatrne, ale ked bude zavit do nabijaku zatoceny nadoraz nemalo by sa nic stat :-) Este mam jednu otazku, mosadzna kefka sa pouziva ked potrebujes vycistit spaliny z hlavne za sucha vsak?? Ked bude vsetko hotove nafotim a postnem:-) Nie som sice bohvieako zrucny, ale fungovat by malo vsetko :-D

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

11.06.2015 17:54

Re: Výbava k predovkám

Prvy funkcne hotovy vyrobok :-) Odmerka v grainoch aj v gramoch. Grainova je ta mimo odmerky, gramova v odmerke (po 0.3g, grainova po 10gr) Nabercak na prach z nabojnice 45auto, uz som ju stihol rozsliapnut, musim urobit novu :-)

Vsetko to lezi na puzdre na pusku a naradie zo starych rifli (este pred definitivnym dokoncenim)
Přílohy
Odmerka a naberacka.jpg

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

11.06.2015 19:58

Re: Výbava k predovkám

Na prachovnici mám udělané nástavce.
Vyrobeno z nábojnic a odváženo po 5 grainech.
Tím pak sypu prach podle ráží do papíráků a jednotných nábojů.
Dá se to i koupit,ale za ty prachy? :wink:

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

11.06.2015 20:13

Re: Výbava k predovkám

Mam to na navazenie prachu do skumaviek :-) Beriem to vsak aj na strelnicu, ved co ked sa zadari a 60 navazenych mi bude malo ? :-D Prachovnica je este vo faze vyroby :-D Ked dohotovim dam foto :-D

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

12.06.2015 17:45

Re: Výbava k predovkám

Zrovna dneska bylo málo. :lol: :wink:

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

12.06.2015 18:50

Re: Výbava k predovkám

Ja som to vedeeeeel :-D

Znipper
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 180
Registrován: 05.02.2014 20:28

18.02.2016 20:44

Re: Výbava k predovkám

A dalsia vecicka ktoru som si vyrobil. Sice uz davno, ale este vychytavam musky :-D

Prachovnica (papiermache) s davkovacom z dreva liesky :-D
Přílohy
STP80001.JPG

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník