bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

02.12.2013 14:05

vstup do honitby

mocima píše:http://hradec.idnes.cz/myslivci-nemusi-oznamovat-kde-lovi-d6e-/hradec-zpravy.aspx?c=A121221_1869408_hradec-zpravy_kvi

To zase bude v médiích zajímavého čtení kvůli jedné důležité dámě... :(



To mocima: Pane kolego výše jmenovanou znám osobně a pokud někdo tvrdí, že někomu nadávala, jde o prachsprostou lež. Co napíšou média je zapotřebí ověřit jinde a raději třikrát. Mít psy v honitbě na volno není za určitých podmínek nic proti předpisům. Kolik je postřelených nebo zastřelených myslivci každý rok, netřeba připomínat. Ještě upřesnění: Dáma není důležitá, je vzdělaná a vysloveně nekonfliktní typ.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

03.12.2013 15:12

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Jestliže je vzdělaná, tak si mohla informace najít a ověřit sama.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

03.12.2013 18:05

Re: Začíná "lovecká" sezóna

No já teda než jdu do lesa, tak si projdu úřední desku místního úřadu, prohledám internet a telefonicky si zjistím u hospodáře místních myslivců, jestli náhodou někdo z nich nepůjde do lesa s flintou. Asi by nebylo od věci zeptat se taky na krajském policejním řediteství, případně kontaktovat Ministerstvo zemědělství.

vlady
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 506
Registrován: 29.08.2012 6:51
Bydliště: Luhačovice

03.12.2013 21:17

Re: Začíná "lovecká" sezóna

To myslis vazne, ze nez jdes do lesa tak si opravdu tohle vsechno zjistujes? Teda me to nikdy ani nenapadlo, delat takovou pripravu nez jdu do lesa.

azavak
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 15
Registrován: 13.08.2011 19:28

03.12.2013 21:41

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Snad nebudu za blázna,ale psovi do lesa dávam reflexní vestu (hlavně pro to že jsem slepej jak patrona) nějakou dobu a ja ji začal nosit nedávno.Vím že jsem za blázna ale snad nás uvidí dřív než střelí.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

03.12.2013 22:00

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Vlady: Je mi líto, ale nepochopils nadsázku. Samozřejmě, že nic z toho nedělám a asi to nedělá nikdo. Azavak:Reflexní vesta do lesa není od věci, máš větší šanci, že si tě nespletou se zvěří. Nakonec ji nosej i někteří myslivci na hony a asi vědí proč.


Reklama

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 13:59

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Myslel jsem to tak, že než začala hovořit s novináři, tak si ty informace o tom, jestli je nutné ohlašovat nebo oznamovat, jak a kde se bude lovit, mohla ověřit i na tom zmíněném internetu nebo pokud by byla líná, tak zavolat na ORP. Myslím si, že problém je někde jinde - spousta lidí už prostě neumí žít na vesnici a nezná nebo neuznává ony nepsané "zákony" vztahů mezi lidmi na venkově. Dalo by se o tom hodně polemizovat dlouhé hodiny, ale bohužel bez výsledku. Nezastávám se myslivců, vím, že mezi nimi jsou lidé, kteří tam nemají co dělat, ale to už tak v lidské společnosti je napříč každým koníčkem. Vím z vlastní zkušeností, že lidé většinou z větších měst se jdou ještě podívat na co ti myslivci střílejí - což jistě uznáte je na cenu pojmenovanou po jistém vědci, který se proslavil teorií vývoje druhů. Tohle jen tak pro lepší náladu http://fispa.hustej.net/page.php?92

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

04.12.2013 14:32

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Pane kolego, rozhodně souhlasím s názorem, že spousta lidí už neumí žít na vesnici. Zmíněná paní a její rodina žije na vesnici několik generací a tenhle příběh bych hodil na hlavu druhé straně. Machovská Lhota není velkoměsto a jeden list papíru ze školního sešitu s vhodnou informací, včas vyvěšený v konzumu, by nejspíš všechno vyřešil. Asi málokdo získává takové informace z oficiálních zdrojů, já tedy určitě ne. Kdyby mi ale přišel domů ze školy kluk s tím, že paní učitelka povídala...........asi bych to řekl sousedovi, který už má velké děti a chystá se v sobotu do lesa na dříví (borůvky, houby, na procházku atd.) Takhle to toiž dřív fungovalo běžně.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 14:54

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Chápu Vás, jedná se o Vaši známou, ale vím opět z vlastní zkušenosti, kdy jsem se bral za svého letitého přítele, tak jsem se ošklivě spálil. Přeci to jenom znáte z jejího subjektivního podání. List papíru na konzumu nic neřeší. Pouze pokud by se jednalo o hon na pernatou, kde se dá určit přesně kde a v kolik se bude honit. Na naháňce většinou se pořadí a místo jednotlivých lečí rozhoduje po ranní obeznávce - (nemyslím tím repre akce, ale "normální" naháňku). A z toho oznámení bych měl opravdu obavy, že by to pouze posloužilo provokatérům buď ke zvýšení vlastní hladiny adrenalinu nebo takové té české zášti něco jim provést. Mohu Vám říci, že je toto chování celkem obvyklé - počínaje poničeným mysliveckým zařízením nejen posedy ale i zásypy a krmelce a konče schválně rozježděným mysliveckým políčkem čtyřkolkami. I taková sousedská výpomoc ohledně ohlášené akce policii, kdy potřebujete zastoupit leč a najednou se objeví policie na kontrolu - nejde o to, že by něco našli - pokud by někdo požil alkohol ať za to nese odpovědnost, ale jde o to aby se vše stačilo včas, protože kontrola nějakou chvíli trvá. Samozřejmě je to i o vhodném přístupu myslivců - u nás se snažíme plánovat leče tak, aby ty co se nachází v blízkosti turistických cest byly hotové co nejdříve ráno.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

04.12.2013 15:35

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Dřív, když v Hodoníně fungovala kasárna a vojáci stříleli na Pánově, byl u každé příjezdové cesty voják a hlídal. A to se flákalo jedním směrem do valu.

Tak nějak nechápu, jak se skupina myslivců může vydat někde do lesa na naháňku a rozjet akci. Taky je zarážející, že tato skupina nemusí nijak zvlášť prokázat své dovednosti s bezpečnou manipulací se zbraní v praxi u zkoušek na ZP, v teoretické části (i když je teda většina otázek o ničem) nemusí mít oproti dalším zkupinám ani tolik dosažených bodů pro úspěšné zvládnutí zkoušky. No a přitom tato skupina lidí přijde do reálného použití zbraně mimo střelnici mnohonásobně častěji, než všichni ostatní. Dále nemají povinost prostor nijak zvlášť zabezpečit, akci důkladně oznámit... A to, že jsou nebezpeční i sobě navzájem, nejen náhodnému chodci na procházce, ukazuje pravidelně toto vlákno.

Sám jsem zažil, když jsem šel po silnici na Pálavu, tak tam banda asi 30 lovců brokovala kačeny. Byly za valem hráze, já na ní, asi 15 m od nich a klidně stříleli mým směrem, jen teda na jinou výškovou úroveň, ale stačilo, kdyby někdo zakopl atd. Pocit to byl úžasný.

S myslivci mám převážně negativní skušenost, potkal jsem jednoho, co byl rozumný a v klidu. Jinak mám vždycky blbý pocit, když běhám lesem někde kolem posedu.

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

04.12.2013 16:05

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Rad: No asi se těžko shodnem, Vy jste myslivec, já nejsem, přesto si myslím, že jsem v lese strávil víc času než průměrný člen mysl.spolku. Je otázka co je lepší. Dát vědět dopředu a riskovt před flintou magora, nebo nic neoznámít a stejně riskovat někoho, kdo kdo by tem nebyl kdyby věděl. To tady nevyřešíme, ale informovaný magor nese logicky část odpovědnosti. Takže ochraňuj Vás sv. Hubert před všmi magory a třeba se někde v lese potkáme.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 16:43

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Co se týká manipulace souhlasím, ale věřte, že většina myslivců by byla klidně pro. Ohledně zabezpečení akce - bylo by to stejné jako kdyby někdo chtěl po člověku co nosí zbraň na obranu aby chodil s velkou viditelnou nášivkou popř. transparentem, že je ozbrojen "tím a tím a má ostře nabito" - je to v podstatě stejné. Také pokaždé když vyjdu s puškou nestřílím. Prosím Vás netvrdím, že myslivci jsou bez vady, ale musíme si také uvědomit, že myslivci za svůj koníček platí nejen nájem za honitbu (tuto činnost vykonnávají se souhlasem vlastníka pozemku), ale jdou za nimi i škody zvěří na lesních i polních kulturách. Za sebe mohu prohlásit, že více času strávím při úpravě travních porostů po nájezdu prasat nebo při pracích v lese jako náhrad škod než s flintou v ruce. Ono něco ulovit je docela problém, nesmíte si myslet, že zvěř na vás bude čekat - je to na delší povídání. Doporučuji studium min. zákona o myslivosti a pak si uvědomíte, že to zase taková sranda není a že myslivci jsou banda ožralých vesnických strejců. Bohužel i tací jsou mezi námi. Ruku na srdce - kolik sportovních střelců střílelo mimo střelnici.

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 16:46

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Bibros. Plně s Vámi souhlasím a děkuji za přání.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

04.12.2013 17:09

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Nedovedu si představit jak by jsme dávali vědět při velikosti naší honidby.
Možná místní rozhlas.Ale na chatách stejně není.Nejaké cedule by možná něco řešili , ale to množství.

cipis
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 528
Registrován: 02.06.2012 19:14
Bydliště: blízko Brna

04.12.2013 17:27

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Máš velkou, tak holt spotřebuješ tunu cedulí :)
Když dle zákona musíš mít cedule i na airsoftovou střílečku, tak proč by ne na něco, kde lítá vzduchem olovo.

Jinak si tu neuvědomujeme, že jsme údajně trochu rarita s tím volným průchodem krajinou, jak se někde tuhle psalo. Protože, krom státních lesů, tak je většina pozemků v soukromých rukách. A taková cedula na oficiálních přístupových cestách by mohla být trvale, že je to soukromý pozemek a že se tam občas i střílí :)

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 17:32

Re: Začíná "lovecká" sezóna

Kolik platíš vlastníkům pozemků za tu airsoftovou střílečku? Všechno je to o penězích. Opakuji ještě jednou, že myslivci využívají část vlastnického práva k pozemkům - platí za to vlastníkům předmětných pozemků. Máte také povinnost zákonného pojištění na airsoftu jako myslivci, ročně je to 800 u ČMMJ?

Rad
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 251
Registrován: 11.08.2009 10:43
Bydliště: Šumava

04.12.2013 17:37

Re: Začíná "lovecká" sezóna

K instalaci trvalých cedulí - muselo by jejich umístění schválené min. stavebním odborem a odborem dopravy a ŽP. Ono to není jen tak něco někam jen tak píchnout. Jinak stačí se kouknout na stránky toho kterého kraje a máte tam většinou i mapové přílohy honiteb. I státním lesům se platí nájem - není to zdarma.

open
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 711
Registrován: 30.12.2006 11:09

05.12.2013 19:05

Re: vstup do honitby

Cedule je blbost. Lidi do lesa vstupují nejen po cestách,ale i přez pole,louky,ze silnice. Zakázat jim vstup do lesa a to i do soukromého nelze. Takže na řadě sou myslivci a vše padá na jejich hlavu. Manipulují tam se zbraní, střílí, takže vše si musí řádně zajistit,ohlídat, ověřit a to třeba 10x, tak aby nedošlo k maléru.
A že čas od času něco neklapne to se stává i při jiných činnostech, vždyť i ta paní mezi myslivci je statisticky bezvýznamná záležitost. :D

matrice
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 308
Registrován: 22.04.2006 7:57

30.12.2013 23:42

Re: vstup do honitby

Vlastní pud sebezáchovy dokáže předejíd hodně nepříjemnostem.

Iza
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 91
Registrován: 26.05.2010 11:47
Bydliště: Praha

31.12.2013 20:03

Re: vstup do honitby

Mno, obcas s kobylou vyrazim na 30km streky, takze monitorovat nejaky vyhlasky nekde... Tuhle se mi stalo, ze si prdelime po polni ceste. Proti mne jelo auto. Narvala jsem kobylu do rosti aby mohlo projet. Auto zastavilo primo u mne (jeste, ze mam svatyho kone) sjelo vokynko a ozvalo se "pani, tam nejezdete tam je hon". Byla by docela legrace, kdybysme se minuli... Mmch, navic se strilelo na poblizke policejni strelnici, takze strelba myslivcu se v tom jaksi poslechove prostorove ztracela.
Jindy byli myslivci hodny a na vstupech do lesa vyvesili cedulky "dnes probiha nahanka zvere". Viselo to tam tyden... zapomneli sundat...
Tak nejak pocitam, ze je kun bilej, takze kdyby neco, jsme videt... Blby je, ze je nekdy fakt tezky rozlissit jestli se strili na strelnici, nebo v okoli probiha hon... Nastesti hony tam nebyvaj tak casto.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Myslivost a lov

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků