Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

26.06.2012 21:46

Re: Vrhačka

další
d.JPG
e.JPG
f.JPG

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

28.06.2012 15:46

Re: Vrhačka

A protože už mě dnes volali 3 lidé ohledně toho zda bych jim vrhačku vyrobil, tak to není problém, udělat se to dá.


Doba dodání by byla tak do týdne - záleží kolik práce bude mít výrobce pružin.
xx.JPG
Naposledy upravil Fugoo dne 12.10.2012 16:35, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

12.10.2012 16:14

Re: Vrhačka

Takže zde novej Holubomet, kapacita 65 holubů, dolet ještě netestován ale počítám kolem 100m, automatický pohyb horizontální i vertikální nezávisle na sobě, úhly pohybu lze měnit, může se klidně otáčet o 90° (nastaveno je ca 45°), do výšky taktéž.

Ještě není hotov zadní panel kde budou vypínače, halvní vypínač, vypínače motorů pohonu horizontal a vertikal a odpalovací tlačítko, díly dorazí až po neděli.

Připojení klasicky skrze zásuvku na přívěs, odpálení dálkově buď tlačítkem nebo fonicky.

Vrhačka je na pevno na vozíku a bude pod plachtou takže nebude vidět kam se zrovna natočila.

Zatím jen jedna nevýhoda, posledního holuba to většinou nepodá :-(

a.JPG


b.JPG


c.JPG

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

14.10.2012 17:18

Re: Vrhačka

čau, dobrá práce, na kolik tě to celé vyjde?? ten automatík? kdyžtak klidně do SZ ,, resp mám z metrem nafocenou origo tu ruční vrhačku,ale to už máš dle fotek té ruční podle toho.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.10.2012 17:28

Re: Vrhačka

ty v.le, i když ten konec čtu potřetí tak mě nedává smysl :-)

"resp mám z metrem nafocenou origo tu ruční vrhačku,ale to už máš dle fotek té ruční podle toho."

po čárku to chápu, máš nafocenou tu manuální vrhačku včetně metru aby byly zřejmý rozměry, ale to za čárkou už asi není celý, uvízlo to asi někde mezi hlavou a klávesnicí :-)

No na kolik vyšel automat, zde těžko říci, nepočítal jsem hodiny, plno materiálu je z toho co bylo na dílně, motory pro pohon vrhačky vertikálně a horizontálně zasponzoroval tatík protože jsou z jeho branže, takže zhruba v tom co jsem musel platit/kupovat/nechat udělat ca 10-12tis bez mojí práce.

Co jsem tak hledal tak podobnej přístroj s pohybem je někde ke 40tis kč.

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

14.10.2012 17:56

Re: Vrhačka

tím jsem myslel, že by ti to už nepomohlo, protože systém odjištení je přesně udělanej na tvém typu podle té originální co mám nafocenou. Tak to jsi hledal velmi málo . http://www.amazon.com/Do-All-Outdoors-W ... B001UI5IVM dejme tomu 6tis stroj a tak 5tis doprava plus aji clo. atp. já jsem nad výrobou taky přemejšlel pak jsem to zavrhnul

ty motory horizontál a vertikál, jsou z pojezdů na vrata ne? ty by normál byly drahe jako prase.


Reklama

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.10.2012 18:35

Re: Vrhačka

o tom jsem fakt nevěděl, hledal jsem jen v čr, otázkou ovšem je zda to nebude šunt podobný tý manuální vrhačce od Championu co je tady k dostání do 2 tis, protože kdyby to mělo být stejně kvalitní tak to potěš koště.

Největší problém jsou ty 3 motory, aby to utáhli..., ono už to nějaký kilo váží, je to kus materiálu, na tom jsem nějak nešetřil.

Z vrat sice nejsou ale šlo by je použít taky. Původně jsem chtěl použít jiný ale byly slabý takže se šlo do těhle jen nějakou dobu trvalo než se vyřešilo automatické přepínání směru při dojetí na konec a tím, že jsou motory na pohyb dva nejde vůbec odhadnout kam poletí další holub.

Uživatelský avatar
Mirek12
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 189
Registrován: 13.09.2010 0:16
Bydliště: Znojmo

14.10.2012 18:42

Re: Vrhačka

v originál trapácké jsou použité excentry které se odvalují na ložiskách , a HaV pozice tahá jenom jeden motor, a vyvážení na čepech je tak, aby se motor moc nemusel namáhat. s kvalitou netuším . nemám to doma ale nebude to žádné terno, u té tvojí bych se pokusil spouštet holuba na centrální plech,ne na rameno , a rameno udelal jenom z gumou , aby bylo lehčí a mělo to grády :D

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.10.2012 19:07

Re: Vrhačka

na to s tím plechem jsem přišel pozdě, pokud bych tuhle střelil tak příští stroj by byl s deskou.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

01.11.2012 16:40

Re: Vrhačka

řeším jednu "dětskou nemoc" u tý mojí vrhačky (u automatu) a abych pravdu řekl už si nevím rady....

Situace je následující: Vrhačka se natáhne, nabije si holuba a po dotlačení holuba na gumu po které se potom holub odvaluje se zastaví a čeká na povel k vyhození ptáka.....

Přijde povel a holuba to hodí ale to vrhací rameno letí jak se stahuje pružina a až dojde na konec odrazí se zpět a zase zpátky, když se podíváte na přiložená videa tak tam je vidět, že to jejich ramenu se prostě zastaví a to moje jede prostě tam a zpět a přitom se vrhačka zaklepe a občas se stane, že rozbije holuba/holuby v podavači....

Už nevím jak to dál řešit, mám tu různý pružiny z různých drátů, různý náviny závitů, zkoušel jsem laborovat s čepem na kterým je pružina uchycena - změna vzdálenosti mezi čepem na pružinu a osou s vrhací lopatou, vše maximálně odlehčeno, dělá to i bez vrhací lopaty, prostě jen s osou a plochou (odlehčenou) na přidělání lopaty....

Nějaký nápady?

Zde video dle kterého jsem stavěl, okoukal podavač atd....
http://www.youtube.com/watch?v=frzl6OGIyOI

zde další video kde je detail pružiny a natahování....
http://www.youtube.com/watch?v=Srx6nBK2Uyg

a další inspirace http://www.youtube.com/watch?v=qGqzvwZrxVU

Díky za podněty a věcné nakopnutí správným směrem :-)

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

02.11.2012 10:53

Re: Vrhačka

Tak jsem ještě projížděl ty videa a třeba něco nevidím....

Ale jak koukám na to video ze kterého jsem vycházel Easybird tak tam se používá k natažení motor se šnekovou převodovkou, vývod z převodovky je jen tyčka vodorovně která zachytí ta čep (asi) na kterém je pružina a natáhne ji, pak se jen cukne motorem a lopata letí, motor není v tu chvíli spojen s osou lopaty, je to volně.....

a rameno po odpálení zastaví bez výkyvů, je vidět i prodleva, že lopata stojí po odpálení a až po chvilce ji dojede motor (tak to mám já)

Proti tomu ACORN nebo to studentský video je motor (samozřejmě tím myslím výstup z převodovky) je napevno spojen s osou, u ACORNu přes ozubená kola u studentů přímo na čep kde jsou pružiny, zde předpokládám bude volnoběžka, takže lopata se odpálí a letí a osa respektive v převodovce se to protočí na volnoběžce

a rameno po zastavení bez výkyvů ihned zabere a natahuje se bez prodlevy...


Já tedy používám natahování řetězem podobně to mají i jiné vrhačky, v době když jsem s tím v létě začínal tak jsem nemohl dohnat motor se šnekovou převodovkou za rozumný peníze, teď už vím kde ho hledat tak kdyby někdo stavěl pošlu odkaz.

No a otázkou je, pokud na můj motor dosadím ještě volnoběžku zda ta volnoběžka nakonec eliminuje ten výkyv toho ramene a omezí to zaklepání....

jankasz
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 22.07.2014 14:50

22.07.2014 16:34

Re: Vrhačka

Zdravim vas...chcela by som sa spytat a poprosit o radu. Vidim,ze mnohi vyrabate vrhacky,ake prosim vas pouzivate pruziny s akymi rozmermi-parametrami...pripadne od akeho vyrobcu..kamarati tiez vyrobili vrhacku,myslim,ze velmi slusnu,ale problem nastal pri natiahnuti vrhacky,resp.pri spusteni,bud holub letel len 30 metrov alebo pruzina nema taky tah,aky ma mat...uz vyskusali 4ks a stale nic...aku pruzinu by ste mi odporucili? Dakujem vam za akekolvek rady a postrehy....

pavel 74
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 30.08.2014 23:30

04.09.2014 22:38

Re: Vrhačka

Ahoj zajímalo by mě jestli jsi vyřešil problém se zákmitem ramene po odpálení terče..?? Já taky vyráběl vrhačku a zákmit jsem vyřešil, klidně poradím, ale já se zase potýkám s problémem pohonu všechno je drahé jako kráva......

Předchozí

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Brokovnice

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník