skemro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 20.11.2006 22:26
Bydliště: Bratislava-Senica

04.04.2008 18:59

Dakujem za rady, kamarat mi ale uz zohnal puskara co mi to vyroby. Nemohol som odpisat skorej, lebo som bol v zahranici.

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

28.05.2008 11:02

rybina

Pred 14dny jsem koupil 2kousky SM-2. Obe az na drevo v pomerne slusnem stavu. Dneska jsem byl u frezare a nechal jsem na obou vyfrezovat rybiny 11mm a u jedne jsem take shodil tunel musky. Mel jsem obavy z tvrdosti materialu jak jsem se docetl ruzne na internetu a tak jsem psychicky pripravil frezare na moznost, ze nastroj minimalne silne opotrebuje. Opak byl pravdou na obou kusech sla rybina vyfrezovat naprosto bezproblemu aniz by freza nejak utrpela. Vysledek vypada jako by byla rybina na "zeleze" od vyroby. Tunel musky jsem sundal tak, ze jsem nechal spodek profrezovat a pote stacilo jen povolit cervika a cely tunel sel z pusky bezproblemu dolu. Dneska odpoledne zajdu na strelnici a provetram pusky-doufam, ze budu mit vice stesti nez se Suhl..

Besyc
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17.03.2008 17:09

12.06.2008 8:26

Vostok

Zdravím mám vyhlédnutou SM-2 je něco na co bych si měl při nákupu dát pozor?Mohl by mi prosím někdo poslat foto boční montáže nechce se mi na závěru nechat rejpat rybinu tím naším všeumělem předem dík

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

12.06.2008 8:58

SM-2

2 Besyc : Vyprdni se na bocni montaz a zajdi do prvni vetsi zamecnicke dilny kde maji frezu (idealne s Counterem) a nechaj si tam rybinu vyfrezovat. Je to prace na 30 minut a neni s tim zadny problem. Masa je na pouzdru zaveru dostatek. Myslim si ze je daleko vetsi pravdepodobnost, ze vyrobena montaz nebude osove sedet, nez ze by ti na freze poskodili pouzdro. Taky neni pravda co se bezne na netu pise o supertvrdem materialu, ktery nejde vubec frezovat - je to nesmysl. Za poslednich 14 dnu jsem nechaval u znameho frezovat 2 rybiny na SM-2 a 1x na MC-12 a rikal, ze pri treti rybine byla frezka trosku otupena (zacala pohvizdovat), ale stacilo ji jen lehce nabrousit. Zrovna si predelavam jednu SM-2 na "malou odstrelovacku" a tak tu dam par fotek co je zatim udelano.
1-Vyfrezovana rybina 11mm
2-Sundany tunel musky
3-Vyroben nový "adapter" na usti hlavne (nerez)- tady se jedna ciste o estetickou zalezitost. Nicmene je na nem zavit takze lze pridelat casem napriklad nejaky tuner nebo kompenzator.

Jeste chybi dodelat :
- Nova pazba
- Nejaky "kompenzator" na usti - spise se asi bude jednat o esteticku zalezitost nez o funkcni.
- Striknout pouzdro zaveru at se sjednoti povrchova uprava.

Pro pazbu si jedu o vikendu a mela by byt udelana podle predlohy SAKO TRG-42 takze by tomohlo vypada hodne zajimave :) Az bude cela hotova tak sem hodim nejake lepsi foto.

ObrázekObrázek
Obrázek

Besyc
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17.03.2008 17:09

12.06.2008 9:17

Díky moc nevíte někdo o někom z okolí Ústí nad Labem kdo by to udělal?

joysnip
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 57
Registrován: 13.06.2008 17:55
Bydliště: Praha

13.06.2008 18:09

Tajfun 3

Dobry vecer, chtel jsem se zeptat zde nekdo nemate fotku jak vypada bocni montaz na Vostokovi.Dale jaky mate nazor na zhotoveni kanilovane hlavne na tomto zeleze?!A dale zda upravujete nebo vymenujete spoust.Diky za odpovedi.J


Reklama

Chirurg
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06.05.2008 20:55

19.06.2008 19:24

Vostok CM 2 - rady

Zdravim vsetkych,

mam moznost kupit CM 2. Vyzera zachovalo. V porovnani so Suhl 150 sa mi zdalo, ze ma viac vybrusene drazky v hlavni. Je to model, ktory ma vzadu hore na puzdre zaveru rybinu a na nej upevneny diopter. Spust sice bola jednoodporova, ako to tu uz niekto pisal, ale jemna a podla skrutiek zospodu usudzujem, ze sa da nastavovat. Mozem porovnat len so Suhlkou, z ktorej strielam. Velmi rychlo by som si dokazal zvyknut na CM 2. Prosim o vase doporucenia, skusenosti:

1)
Na co sa zamerat pri kupe? Povodne som si (na zaklade diskusii na inych forach) myslel, ze CM 2 ma velmi tvrdu ocel (tvrdsiu nez Suhl) a tym padom sa nemusim obavat "vystrielanej" / vybrusenej hlavne. No tu citam, ze to s tou tvrdostou nie je az take super.

2)
Aku montaz? Viete doporucit konkretne typy? Predpokladam, ze by som si dal vyfrezovat rybinu aj na prednu cast puzdra zaveru. Nechcem nikde nic podkladat. Mam obavy z porusenia rovnobeznosti os oka a samotneho puskohladu. Puskohlad bude lezat v oku na hrane a nie na celej ploche.

3)
Ako co najsetrnejsie dat dole musku.

Dakujem za vase podelenie sa so skusenostami.

Chirurg
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 3
Registrován: 06.05.2008 20:55

19.06.2008 19:30

Re: rybina

CZ_Iceman píše:Pred 14dny jsem koupil 2kousky SM-2. Obe az na drevo v pomerne slusnem stavu. Dneska jsem byl u frezare a nechal jsem na obou vyfrezovat rybiny 11mm a u jedne jsem take shodil tunel musky. Mel jsem obavy z tvrdosti materialu jak jsem se docetl ruzne na internetu a tak jsem psychicky pripravil frezare na moznost, ze nastroj minimalne silne opotrebuje. Opak byl pravdou na obou kusech sla rybina vyfrezovat naprosto bezproblemu aniz by freza nejak utrpela. Vysledek vypada jako by byla rybina na "zeleze" od vyroby. Tunel musky jsem sundal tak, ze jsem nechal spodek profrezovat a pote stacilo jen povolit cervika a cely tunel sel z pusky bezproblemu dolu. Dneska odpoledne zajdu na strelnici a provetram pusky-doufam, ze budu mit vice stesti nez se Suhl..


Ahoj CZ_Iceman,
mohol by si sa podelit o skusenosti s presnostou CM 2? Porovnat ju so Suhl 150? Dík.

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

19.06.2008 22:46

Dohady okolo tvrdosti materiálu vznikly především tím, že si někteří pletou CM-2 s MC-12. Esemka (CM-2) je dobrá, slušně zpracovaná terčovnice. Je pravda že trochu zůstává opomíjena ve stínu Suhl 150. Ruské malorážky měly vždy lepší, plně funkční dioptry než Suhl. S tou přesností to budete asi těžko objektivně hodnotit. Je to o zvyku, jak komu ona zbraň sedne, charakteristiky spouští jsou rozdílné. Jak už zde bylo několikrát řečeno, u malorážek hraje velkou roli výběr střeliva pro konkrétní lauf.

DUSO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 04.09.2007 13:38
Bydliště: SR - Orava

20.06.2008 8:31

Chirurg. Strielam s CM2 21 rokov discipliny ISSF. Na zaciatku som mal moznost vybrat si medzi nou a Shul 150. Viac mi sadla CM. Proste som s nou mal lepsie vysledky. Tu moju CM2 som prepazbil do Aeron pazby zo ZKM 456. Som s nou spokojny. Vytyka sa jej moznost horsieho nastavenia spuste ale s tym srobom co je pred spustou to ide v pohode a mam nastavenu bodovku s cca 300 gramovym odporom. Pohoda. K tej skuske. Rozhodne nekupuj zbran z druhej ruky ak z nej nevystrelis. Kup si RWS Rifle Match, tie jej chutia a vyskusaj. Ked nerobim chyby tak s nimi strielim 50-tku z 5 ran do ISSF malokalibroveho terca. S treningom by sa to darilo castejsie, bez neho vsak iba, ked je na to spravny den. A to hovorim o strelbe v streleckom kabate s dioptrom a na remeni po leziacky. Verim, ze s puskohladom a nozickami alebo s bagom by to vobec nebol problem. Podla mna sa strelecky plne Shul-ke vyrovna, az na tu rybinu.
Naposledy upravil DUSO dne 14.07.2008 8:43, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

20.06.2008 11:15

SM-2

Takze dneske jsem dodelal jednu ze svych SM-2 a tak tu hodim fotecku. Abych se taky trosku pokusil odpovedet na otazky vyse polozene.
Idelni by bylo zkombinovat obe zbrane SUHl a SM. Z Sm vzit hlaven a ze suhlky zaver to by bylo asi idelani, protoze SUHl ma opravdu luxusni nastaveni spoustoveho ustroji - na to SM ka nema.Zase SM-2 daleko lepe vyhazuje vystrelene nabojnice nez ZKM nebo SUHL, takze se nestane ze bych musel lovit prstem v pouzdru zaveru a "dolovat" ven vystrelenou, ale nevyhozenou nabojnici. Vostok ji naprosto nekompromisne vyhodi cca 2 metry, takze kdyz nekdo stili vedle mne tak mu litaji naboje na hrbet :) Nicmene komu vyhovuje bodovy odpor tak se da SM-2 na nej velmi dobre nastavit a opravdu spousti na "fouknuti protivetru :)" Na SM se da nastavit odpor spouste a namacnuti - to je vse.
Po spatnych zkusenostech jak jsem koupl SUHL 150 a nakonec se z ni vyklubala naprosto vystrilena mrcha bych urcite pri koupi pusky z druhe ruky provedl minimalne test protlacenim kule skrz vyvrt vyterakem - tam se da lehce poznat vydut nebo vyslehana hlaven (dobre je se zamerit na drazky otisknute v kuli aby byly vsechny stejne hluboke.). Pokud by se provadel strelecky test tak alespon 50 ran at se hlaven poradne zahreje - pokud to dopadne dobre je puska s nejvetsi pravdepodobnosti OK.

Se svoji Sm jsem zatim moc nenastrilel, protoze jsem ji predelaval, ale i tak muzu rict, ze je velmi presna a ne moc vybirava na strelivo. Se strelivem RWS nebo Elely jsem byl schopen vystrilet jednu diru na 50m (Eley standard sem tam neco uletelo) takze zatim spokojenost - musim se jeste hodne ucit...
Obrázek
Naposledy upravil CZ_Iceman dne 20.06.2008 13:04, celkově upraveno 1

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

20.06.2008 12:01

S puškou URAL 2 (která je do značné míry podobná SM-2) jsem leta úspěšně střílel StM, později LM, vleže na úrovni 1.VT. Materiálově skvělá zbraň, protože mám rád jednoodporovou spoušť nevadí mi to spartánské nastavení, ale problém je, že do převážné většiny zbraní nepasuje příslušenství od světových firem - mušky, průhledítka, úchyty na řemen.... buď se musel použít originál, který byl u zbraně nebo všechno dělat - např. adapter na irisku do dioptru byl porod císařským řezem za pomoci příborovýho nože. :twisted:

Uživatelský avatar
Sean
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 641
Registrován: 12.12.2006 1:12

20.06.2008 12:15

Iceman- vypadá fakt skvěle. Mohl bys napsat kdo ti dělal tu pažbu a na kolik to přišlo ?

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

20.06.2008 12:23

2 SEAN: Pazbu delal kamarad Solory-je fakt sikovny. Teda drevo, konecnou povrchovou upravu a "mechaniku" jsem delal ja. Cenu Ti ani nereknu, protoze to bylo bartrem, ale celkova uprava stala celkem dost penez (frezovani,soustruzeni, tmely a laky atd..) a hlavne more casu, ale urcite to za to stalo.

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

20.06.2008 12:34

CZ_Iceman: Vypadá fakt parádně. Přesně něco takové by mi klidně mohlo říkat pane. Co tam máš za optiku?

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

20.06.2008 12:49

Takze :
SM-2 s tezkou kovanou hlavni za studena, vyfrezovana rybina 11 mm (originalni montaz je stranova)
Montaz: JGS 11mm
Optika: Delta Titanium 4-16x42AO + slunecni clona+krytky
Nozicky: Nejaka airsoftova napodobenina, ale z pomerne slusneho materialu
Na usti je nalisovany "adapter" se zavitem pro tuner nebo kompik atd..
Pazba je drevena vytmelena akrylatovym tmelem, pote prestikana 4 vrstvama strikaneho tmelu (vzdy prebrouseno), dalsi vrstva akrylovy cerny mat a finalni vrstva je ciry akrylovy matny lak. Polohovatelna licnice i botka. No suma sumarum to bylo asi tyden prace to dat dohromady, ale vysledek predcil moje ocekavani..

Uživatelský avatar
MiRaS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1269
Registrován: 22.04.2008 22:34
Bydliště: Vysočina

20.06.2008 13:13

Diky za dukladny popis a navod ;)

DUSO
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 85
Registrován: 04.09.2007 13:38
Bydliště: SR - Orava

20.06.2008 14:35

2 CZ_Iceman:
Gratulujem, je fakt pekna. Dufam, ze sa podelis o postrehy zo strelby a prihodis nejake nastrely.

skemro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 20.11.2006 22:26
Bydliště: Bratislava-Senica

11.07.2008 19:20

no mne tam nakoniec navaril puskar 2 uchity na montaz. Bol to porod, vrtat do nej neslo, frezar povedal ze uz jednu taku robil, takze si ju mame zobrat nazad. Nakoniec mi to navarili vo Vyskumnom ustave zvaracskom, ale technolog po preskumani materialu navrhol tento postup.Nahriat pusku z ktorej sa odstrania pruziny a male suciastky na 180 C. Vcera som ju bol nastrelit a zistil som, ze aj ked ju naklikam na doraz,tak striela asi 5cm pod zamerny kriz. Zatial som ju nastrelil na prvu gulicku MIL-DOTu pod krizom. Skusim este vypodlozit zadnu cast puskohladu hlinikovym plieskom a snad to uz bude v poriadku. Na 50m som 5 vystrelou prekryl slovenskym 50 haliernikom (ten novy tmavy)

Uživatelský avatar
CZ_Iceman
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 200
Registrován: 27.06.2007 21:58
Bydliště: Rychvald

16.07.2008 1:11

2 Skemro: Skoda, ze jsi to nenechal vyfrezovat nekde jinde - tam kde neni frezar diletant.. Jak jsem psal vyse pokud mas spravny nastroj tak to jde frezovat naprosto bezproblemu. No podle vseho ti to blbe navarili a proto ti to strili nizko. Spise nez podkladat bych jednu z tech montazi nechal ubrat (snizit) a nebo zkus je mezi sebou prohodit - muze se stat , ze ti to pomuze (mi to na puvodni montazi na moji ZKM pomohlo). No hlavne preju at strili dobre. Ja jsem s tou svoji pred 3 tydny byl na soutezi v Orlove na 100m a podarilo se mi s moji "novou" SM-2 hned napoprve vyhrat - takze ja jsem zatim hodne spokojeny..:)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků