Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

05.12.2007 12:16

Jo, správně jsi to pochopil.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

05.12.2007 20:59

takže to chceš říct že bez koncese si nemůžu vyladit ani spoušťák? A vyměnit vratnou pružinu můžu? :)

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

07.12.2007 9:44

Originální součástku za jinou originální vyměnit můžeš. Samozřejmě i spoušť můžeš sám naladit. Když se Ti ale stane, že tu spoušť přepískneš, vono to samo vystřelí, přičemž to způsobí nějakou škodu, jsi v průseru. V případě, že se stane totéž a máš na to papír od puškaře, jsi z toho venku. Když se Ti rozsápne hlaveň, protože jsi někde něco blbě obrobil, kromě toho, že Ti to dá přes držku, jsi ještě v dalším průseru, protože jsi do toho neměl sahat. Udělá-li to puškař, v lepším případě se Ti nic nerozsápne, protože ví, kam sáhnout, v tom horším máš sice po zbrani a navíc rozbitou držku, ale nikdo Tě nepopotahuje kvůli porušení zákona a navíc na tom neumětelovi můžeš uplatňovat náhradu.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

07.12.2007 15:04

Abych učinil konec domněnkám a polopravdám, dovolil jsem si oslovit puškaře par excelence, Ing. Martínka, který nelenoval a přestože nemá příliš času, obratem odpověděl. Tímto mu děkuji za fundovaný názor. Z jeho mailu vyjímám podstatnou část:
...Podle současných a dokonce i dřívějších zákonů není možné, aby nekoncesovaná osoba prováděla jakékoli opravy a úpravy na zbrani. Tato diskuse se v průběhu mojí životní praxe objevila několikrát a vždy převládl rozhodující názor toho, kdo má v této oblasti gesci, a tím je ČÚZZS, který v normách, vyhláškách závazných stanoviscích a rozhodnutích má jako dlouhou niť protaženu skutečnost, že při určitých zásazích do zbraně je nutná nová tlaková zkouška. To zdůrazňovali na všech školeních a seminářích. Takže jsme často oponovali jako policie tím, že přec, přeženeme-li to, tak výměna poutka řemene nemusí být prováděna puškařem. Oponovali tim, že asi ne, ale jak prý má neodborník, který se vrtá do zbraně posoudit, zda ta či ta jím provedená úprava spoušťového mechanismu či frézování závěru se projeví na bezpečnosti zbraně! Na to že není školen a podobně. Opravdu je pak na soudních znalcích aby posoudili, zda ten či ten zásah do zbraně se projeví tak a tak, .....
Věřím, že to ukončí diskusi o tom, co dle litery zákona mohu, či nemohu na zbrani sám upravovat, opravovat nebo měnit.
Pokud administrátor uzná za vhodné, možná by to stálo za to vytáhnout do samostatného vlákna.

Uživatelský avatar
Darker
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 30.04.2007 18:15
Bydliště: Praha

08.12.2007 19:58

ahoj,

byl jsem vcera svoji pusku nastrelit a mam jeden problem se ktery jsem se jeste nesetkal. nejde mi vyskove nastrelit, tocitko je dotazeny na krev a stejne bych potreboval posadit kriz jeste o neco vys. nevite co s tim?
mam jednodilnou montaz kozap, napadlo me premerit montaz suplerou, jestli je vsude stejna.

proste kriz je moc nizko a tocitko je dotazeny, takze nejde uz posunout vys.
zkuste mi prosim poradit. napadlo me podlozit zadni oko montaze medenym platkem, aby bylo o trosku vys. zkusim a uvidim.

dam pak vedet.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

08.12.2007 20:24

pokud to podložíš vzadu, tak to bude myslím ještě horší..


Reklama

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

08.12.2007 20:26

jo ještě : nemáš otočenou montáž?

Uživatelský avatar
Darker
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 30.04.2007 18:15
Bydliště: Praha

08.12.2007 22:16

montaz by mela byt v poradku, nevim cim to je, zitra vecer se na to podivam a dam vedet.

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

09.12.2007 9:36

Nastřelování dalekohledů přináší některé komplikace, z nichž jedna je ta, o níž psal Darker. Dá se tomu odpomoci několika způsoby:
- otočením ok podél svislé osy - nejprve jedno, vyzkoušet, případně vrátit a otočit druhé a znovu vyzkoušet.
- výměnou ok přední za zadní.
- podložení předního nebo zadního oka vymezovací podložkou v loži montáže.
- podložením dalekohledu v oku
Budeš-li podkládat dalekohled vpředu, půjdou zásahy níže, podložíš-li jej vzadu, půjdou výše.
NIKDY nedotahuj korekce "na krev"!! Hrozí NEBEZPEČÍ ZNIČENÍ mechanické části :!: :!: :!: Kromě toho levnější modely stejně pracují relativně bezchybně cca v druhé třetině rozsahu. V první a třetí třetině může dojít k nekontrolovatelnému posunu v obou směrech (např. kliknu 10x doleva, přičemž se zásah posune 10x doleva a třeba 2x nahoru).
Kromě toho zkontroluj, jestli máš rovnoměrně dotažené šrouby ok držící dalekohled. Tyto šrouby se rovněž nedotahují "na krev", ale s citem "na tah v prstech". Naopak šrouby držící montáž na zbrani klidně dotáhni silou.

Uživatelský avatar
Darker
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 30.04.2007 18:15
Bydliště: Praha

09.12.2007 20:02

harp: ok dik za rady, uz jsem zkousel vymenit predni oko za zadni, trosku to tomu pomohlo. zkusim i to ostatni a dam vedet :wink:

Uživatelský avatar
Darker
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 30.04.2007 18:15
Bydliště: Praha

14.12.2007 7:55

tak musim s velkou radosti oznamit, ze se mi konecne po nekolika upravach montaze pusku nastrelit.
moje velke diky patri hlavne harpplayerovi za jeho rady a prispevky, bez kterych bych to asi jen tezko zvladnul.

montaz jsem nakonec vyresil tak, ze po dlouhem meneni predniho oka za zadni a ruznemu pretaceni, jsem se nastval a vypodlozil jsem zadni oko montaze medenym tesnicim krouzkem a poradne utahl. pri nastrelovani jsem pak postupoval podle navodu co mi dal harp a zbran pohodlne nastrelil.
dale jsem vymenim standartni srouby v montazi kozapu za srouby s vetsim inbusem, akorat ze jsem nemohl sehnat stejnou delku, tak jsem ty novy vypodlozil matkama. montaz vypada fakt zajimave, cela cerna se stribrnyma sroubama u zakladny a oranzovym medenym krouzkem pod zadnim okem montaze :D az budu mit cas, tak jsem dam fotku.

jeste jednou diky harpovi

Harpplayer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 566
Registrován: 12.11.2006 9:59

14.12.2007 8:19

Není zač, konečně ty moje bláboly někomu k něčemu byly. :D

skemro
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 20.11.2006 22:26
Bydliště: Bratislava-Senica

23.01.2008 23:03

Mam VOSTOK Ural ktory ma len vzadu v lavo na puzdre zaveru listu na ktorej je uchiteny diopter. Prosim vas, da sa niekde zohnat neaka montaz ktora by sa dala nasunut na tu listu miesto dioptra? Jej rozmery su: 12mmX85mm. Ak viete kde by sa dala objednat a za kolko, prosim napiste mi.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

25.01.2008 19:21

aby to bylo k něčemu, tak to musí lícovat, z nečeho jinýho to nebude nikdy ono.
Šikovnej puškař to vyrobí kolem 2,5 kkč

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

04.03.2008 16:56

Skemro: záleží co za optiku tam chceš dát. Já mám na svým Uralu montáž GAMO (gammo ,) s takovým šidítkem 4x32 Norconia :oops: . Jiná se nedala sehnat.
Jestli se rozhoupu a malorajdu prodám, možná ji budu mít volnou.

Uživatelský avatar
Darker
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 150
Registrován: 30.04.2007 18:15
Bydliště: Praha

04.03.2008 19:47

neni to nahodou stejna lista, jako je na kalasnikovu? jestli jo, tak se da poridit beloruska montaz s rychloupinanim u dekanyho
www.zbrane.cz

Rolf
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 25
Registrován: 15.01.2005 21:04
Bydliště: Breclav

16.03.2008 9:19

Naprosto nezpochybňuji nic z toho,co bylo řečeno výše.Nicméně musím tak trošku odbočit z tématu a složit poklonu SM-2,která se mi nedávno s již vyfrézovanou rybinou cca 14 mm dostala do rukou.Abych si ji vyzkoušel,provizorně jsem nasadil Gammo 4 x 32 a užasl jsem!Nejenže papala poslušně vše,co jsem ji předložil,až na Federaly,ale s červenými Gecy,nad kterými moje Suhlky včetně rozmlsaného Emcéčka, ohrnují crown,ale podala takový výkon,že se mi nad tou krásou roztřepaly ruce.Tato nenápadna zbraň,tak trochu zastíněná věhlasem především Suhlek,si zaslouží naši pozornost,ale především maximální péči.I chod spotě má svůj"půvab" a dá se na ni lehce zvyknout!

Uživatelský avatar
David Laxa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 210
Registrován: 02.03.2007 2:41
Bydliště: Břeclav

16.03.2008 23:42

Přikláním se k Rolfovi, moje SM-2ka mi v poslední době papá Geca lépe než Suhlka nebo MCčko a dosahuje výborných výsledků. Jen bych potřeboval poradit jak nedestruktivně sundat mušku s tunelem. Dík

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

17.03.2008 7:37

Záleží co je Ti milejší zachovat, tunel mušky nebo koncovou část laufu-ústí. U MC-12 to někteří dělali pomocí ohřevu (prý elektricky) a následným ochlazením "laufu". Toho bych se ale obával, aby nedošlo k poškození hlavně. Také jsem se setkal s názorem, že to jde jen sklepnout pomocí měděné paličky. Další střelec říkal, že tu objímku tunelu zespodu v ose hlavně prořízl. To si myslím je asi nejpoužitelnější, pokud to tedy nepujde lehce tou paličkou. Na proříznutý tunel by se pak nechaly napájet oka pro šroub, aby byl ještě k použití.

Uživatelský avatar
David Laxa
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 210
Registrován: 02.03.2007 2:41
Bydliště: Břeclav

18.03.2008 0:58

Řezat nechci a poškodit ústí už vůbec ne. Pro optiku mi nevadí, takže tam asi zůstane, dokud neposbírám zkušenosti. Budu rád za poznatky do SZ

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků