qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

28.11.2012 22:27

Re: vostok SM-2

SM-2 je dobrá terčovnice. Kdysi jsem ji také míval. Nepamatuji se na nějaké problémy, soustřely také OK! Záleží na konkrétní zbrani a samozřejmě střelivu. Před koupí doporučuji vše dobře prohlédnout, zkusit cvakání dioptru a pokud prodejce dovolí vložit do komory vystřelenou hilznu a po spuštění kouknout jak bije úderník. Ta pažba je fakt humus! :twisted: Jsou dvě možnosti, přebrousit, vytmelit a udělat nový povrch nebo koupit starší původní dobrou (cca 1000,-Kč). Ještě jsem si vzpoměl že ty SMky a URALky měly lepší ergonomii pažeb než všeobecně profláknutá Haenel 150.

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

29.11.2012 10:11

Re: vostok SM-2

No ta pažba se bude muset předělat a nebo si seženu jinou.
Prodejce je kamarád, takže jdeme v pondělí na střelnici a tam si ji kompletně vyzkouším, takže funkčně uvidím, co je zač. Zajíce v pytli bych nekoupil :)
Doufám, že bude mít dobrej vývrt a že bude přesná. Jinak to železo je fakt netknutý.
Kdy se začli dělat SM2 s rybinou pro dioptr nahoře? Je nějaká databáze, kde podle výrobního čísla můžu zjstit nějaké info o zbrani?

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

29.11.2012 17:49

Re: vostok SM-2

Zkouška střelbou je při koupi spíš jen pro dobrý pocit kupujícího a pro prodávajícího, že ti tedy pro dobro věci vyhověl. Muselo by se jednat o nějakou fatální chybu aby ten rozptyl nebyl ke strávení. Např. dobře může střílet i malorážka s výdutí, samozřejmě záleží kde to poškození je a jak je velké. Takže na první střelbu se toho zas tak moc nepozná. Především to je malorážka a jsi naprosto limitován střelivem. Pokud chceš něco zjistit o možném rozptylu kupované malorážky, musíš s sebou na střelnici vzít vytěrák, čištění a použít náboje z horních řad světových výrobců (Tenex, Ultimate, R50, R100, Lapua aspoň vyzkoušené Master) SB a podobné bych ponechal na běžný trénink. Při první střelbě může být rozptyl zhoršen např. uvolněným dioptrem, povolenými šrouby v pažbě, tvrdou spouští atd.
Osobně jsem se s SM-2, novějším modelem (dioptr montován shora) setkal v r.1983, byla to funglovka namazaná vazelínou, zabalená ve voskových papírech a kartonu. Do té doby se mezi amatéry téměř nic nevyskytovalo, kromě ZKM 456, 451, poskrovnu 455 s napínáčkem. Informace o ruských sportovních zbraních se získávají těžko, je jich jak šafránu.

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

30.11.2012 9:05

Re: vostok SM-2

No myslím, že vyzkoušet si si třeba na 50-100 ran má velký smysl. Samozřejmostí je vyčistit, to je jasný. Jinak neuvidíš, jak ti to střelivo v bouchačče lítá. V 456ce používám Lapua Pistol Match Special - soustřel do 1cm. Chutnalo jí ze všeho nejvíc. Tak ji vezmu i pro SM-2 a uvidím, jak ji bude chutnat.
Naštěstí tam zkoušením můžu strávit třeba i 1h :D

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

30.11.2012 13:07

Re: vostok SM-2

Mack: Ja bych teda ty penize za to nedal, je to hnus dle meho nazoru :roll: . Musis k tomu pripocitat cenu jine pazby, takze se cena jeste zvedne. A budes uz s cenou kolem 7tis. mozna tu starou prodas, ale to je otazkou kdy a za kolik ?
Ja osobne bych si radeji pockal na jiny kousek a kupoval to jedine od primeho majitele, urcite ne z nejakych komisi atp. Ty Uralky jsou dost kvalitni, takze i kdyz sezenes strilenou ale dobre udrzovanou, tak te ta flinta prezije a bude strilet jako nova. Tady bych se toho urcite nebal.
Pripadne sahnout i po jine znacce v podobne kvalite :wink:

Jinak k te ZKM456 a nastrelu do 1cm, no nevim nevim, nejak se mi nechce verit :twisted:

Uživatelský avatar
Harmitsch
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 187
Registrován: 23.08.2010 16:02
Bydliště: Podhůří Šumavy

30.11.2012 14:15

Re: vostok SM-2

qwer píše:Jen je třeba zvážit komu tuto práci svěřit.
já nechal do své CM2 frezovat Martínka. Rybinu udělal pěknou. Jen si nenechávej udělat na konci rádius: může vadit, když budeš potřebovat posunout montáž vpřed.


Odesláno pomocí Tapatalk 2


Reklama

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

30.11.2012 18:31

Re: vostok SM-2

No ja do toho jdu hlavně kvůli železu, pažba mě vtuhle chvíli nezajímá. Kdybyste to železo viděli - wow.
Fakt jako nový. Kdybych nekoupil, byl bych asi blázen :)
Jinak opravdu 1cm 456 :D

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

30.11.2012 19:25

Re: vostok SM-2

Stav železa je samozřejmě rozhodující a cena v tomto případě nijak nevybočuje. Od Aleše bych se té koupě neobával, věřím, že by nenabízel vrak. Takhle zmršený design pažby Ti dává tvůrčí svobodu něco s tím udělat a dotvořit k vlastnímu obrazu. Se dřevem se dá pracovat, srovnáš povrch, dolepíš dřevěné příložky a znovu to opracuješ. Co jinak s takovou pažbou? Do kamen je to ještě škoda, to hlavní - uložení tam je a to je základ. Možné vysvětlení, že je to železo nedotčené je, že se majitel asi styděl to na střelnici vytáhnout z futrálu, :D tak to jen oprašoval v trezoru. Na letité "funglovky" se narazí jen jednou za čas a to je právě ten případ a docela i úsměvný. :D S tou puškou by mohla být jinak docela sranda, už vidím ty tváře rozhodčích při technické přejímce např. na MČR. :mrgreen:
Tak ať Ti to střílí.

Uživatelský avatar
Zajic
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 957
Registrován: 06.08.2006 12:56
Bydliště: LES

30.11.2012 19:49

Re: vostok SM-2

Tak jestli je to opravdu nestrileny kousek zeleza, tak proc ne. Jen to radne omrkni jestli to neni jen precernene znovu. Teda klasika Vostok Ural je jakoby lakovana, neni to brynyr jako u veciny malorazek ale nejaka tvrda cerna barva. Tak tady to asi bude podobne.
Predpokladam ze asi na to chces narvat nejake sklo nebo se pletu ?

Jestli ano, tak k tomu musis jeste pripocist upravu pro montaz puskohledu, coz jsou dalsi vydaje a kdyz to propocitas tak koupis levneji napr Suhl 150 kde je uz rybina origo a nemusis se s tim jebat.
Nehlede na to ze ted si pohravam s tim mechanizmem na 150tce a je to fakt bomba. Opravdu lze vyladit jak to komu vyhovuje a o proti spousti Ural je to uplne o necem jinem= daleko lepsi. A to jsem si kdysi rikal jak na te Uralce neni fajnova spoust o proti ZKM 456 :twisted:

qwer
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 299
Registrován: 12.11.2006 13:19

30.11.2012 20:50

Re: vostok SM-2

CM-II a URAL subjektivně hodnotím jako poctivěji vyrobené zbraně. Spoušťáky mají sice jednodušší ale pro terčovou střelbu naprosto dostačující. Povrchové úpravy mají Rusové u terčovnic fakt dokonalé. K těm Suhlkám, samotné systémy jsou dobré, pokud se zbraň osadí optikou tak je vše OK! Jinak je tu velké "Ale", dioptry nejsou žádný zázrak a zrovna tak i neželezné součástky spoušťáku. DDR Al-dural se rád láme. Ještě se mi vybavila jedna věc. Možná potvrdí nejeden majitel Suhlky, puška v sezóně závodů střílí špičkově, pak přijde období a je po špičkovém soustřelu, prostě přestane to "chodit" a nikdo neví proč, co se děje. Takže každá zbraň má svá "špecifika". :D

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

02.12.2012 22:11

Re: vostok SM-2

No chci ji na sportovní střelbu s dioptrem.
Mám 456 v úpravě MAO a už mě to s nožičkama i z ruky začíná nudit. Výsledky jsou super, takže pro mě není už moc co zlepšovat. Prostě mě optika už pomalu omrzela.
Nedá se s ní střílet ani ve stoje a proto chci nějakou sportku, se kterou bych mohl jak v leže i ve stoje střílet s dioptrem - to je výzva :D Až tady budou padat na 50m desítky :D :D :D

Mack
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 23
Registrován: 28.09.2012 20:04

06.12.2012 12:12

Re: vostok SM-2

Tak malorážka SM2 koupena a už je jí dobře u mě v trezoru :D
Byl jsem ji před prodejem vyzkoušet a šo to z ní jedna báseň. Střílelo se v sedě ještě k tomu maličko nahoru, takže nic moc poloha, ale když jsme jí dali cca 50ran, tak začali být soustřely luxusní.
Takže snad by měla být do budoucna spokojenost 8)

Uživatelský avatar
ButcherLeader
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 21.03.2008 21:39
Bydliště: Libušín

28.02.2013 19:19

Re: vostok SM-2

Ahoj, koupil jsem si SM-2, nevíte jaké jsou zásady pro nastavení dioptru? Podle čeho vybrat kombinaci mušky (nebo toho "kroužku") a průhledítka? Nikdy jsem z dioptrem nestřílel... uvítám každou radu :-)

Krabat
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 24
Registrován: 10.04.2011 13:24

28.02.2013 22:35

Re: vostok SM-2

Do začátku zkus průhledítko 1.2 - 1.4 mm podle toho co je k dispozici, kruhovku 3.2 - 3.6 mm. Výběr je dost individuální, chce to přes ta miřidla chvíli koukat na terč a pak si vybrat. Zásahy v terči se do strany posouvají bočním kolečkem: doprava - točit dopředu; doleva - točit dozadu
výška svrchním kolečkem : nahoru - točit po směru hod. ruček při pohledu shora; dolů - proti směru

Příjemnou zábavu s nastřelováním, K.

Uživatelský avatar
ButcherLeader
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 21.03.2008 21:39
Bydliště: Libušín

19.03.2013 13:25

Re: vostok SM-2

Jak prosím máte upevněny nožičky k SM2? Konkrétně mě zajímají Harrisky. Je potřeba nějaký adaptér? Nebo to lze namontovat do drážky v pažbě, která je pro upnutí řemenu..

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

20.03.2013 9:29

Re: vostok SM-2

Lišta je z E-shopu ESP.
Jeden šroub je v ploché 4cové maticí v původní liště (přesněji zahloubené a zapuštěné v "dřevěném" epoxidu ) a druhý v závitové dutince vlepené do pažby

Nohy jsou UTG Leapers s adaptérem na lištu.

Drží to dobře a spolehlivě.
Přílohy
sm2_2.jpg
sm2_1.jpg

Uživatelský avatar
komisar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 411
Registrován: 09.09.2009 13:11
Bydliště: Svitavy

20.03.2013 22:41

Re: vostok SM-2

Pouziva se adapter pro UIT listy.

Uživatelský avatar
ButcherLeader
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 124
Registrován: 21.03.2008 21:39
Bydliště: Libušín

21.03.2013 0:13

Re: vostok SM-2

Díky moc za fotku ale asi bude pro mě jednodušší použít UIT adaptér... mohl by prosím někdo dát odkaz, kde se dá taková věc koupit?

Uživatelský avatar
Svaťa.500
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 12.10.2011 14:43
Bydliště: mimo Brno

14.04.2013 11:06

Re: vostok SM-2

Pravděpodobně se dnes také stanu majitelem SM-2. Tak potom taky začnu referovat, co a jak.

Uživatelský avatar
Svaťa.500
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 304
Registrován: 12.10.2011 14:43
Bydliště: mimo Brno

14.04.2013 22:25

Re: vostok SM-2

Stal jsem se majitelem SM-2. :D Ty nožky jsou tam jen na vyfocení. Šína je vyfrézovaná, tak ještě splašit redukci na weawera, pak příjemné starosti s výběrem optiky. Moc se mi líbí ta struktura na hlavni. Bakelitová kulička na klice přijde vyměnit za nějakou pěknou "hruštičku". Asi z duralu.
Přílohy
P1070828.JPG
P1070829.JPG

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé malorážky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník