cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

30.03.2009 22:10

Ja neprochazel kramy a nezkousel, ja prochazel a kupoval :-)
A dosel jsem k zaveru - NELZE MIT 1 ZBRAN a MIT KVALITNI NASTROJ NA NOSENI I ZAVODENI.
Kompakt je mozna kompromis na vse, nekdo to muze brat ze je "celkem dobry na vse", nekdo, ze je "na ho*no na vse" - obecne lze rict, ze cim vice zkusenosti, tim vice se nazor preleva z prvni vilby na druhou.
Ja osobne kompakt nemam a jestli si nejakej poridim, tak proste jen proto, ze ho nemam a ze budu chtit vyzkouset neco zajimavyho (treba Duty), ale ne proto, ze bych jej potreboval. Jedina vyhoda snad je, ze se dobre vejde a dobre taha z ledvinky Aegis a pritom ma docela solidni kapacitu (ale to G17 s lehce zaoblenym stavitelnym hledim taky).
K samotnemu clanku - vy panove kritici a znalci - uvedomte si, ze to nejsou clanky pro Vas. To jsou clanky pro zacinajici strelce a v techto clancich je sepsan jakysi zjednoduseny souhrn informaci, ktere se uz na foru mnohokrat probraly a nez aby nekdo pracne vyhledaval a cetl desitky stranek. Znalci podobne clanky nepotrebuji, resp. potrebuji, ale takove clanky maji minimalni ctenost.

Uživatelský avatar
HV
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 514
Registrován: 21.05.2007 15:20
Bydliště: Praha 10

31.03.2009 15:14

cmk: Souhlasím. Článek je jako jeden ze zdrojů informací naprosto dostačující. Pro laika obsahuje dost informací, které lze společně s vkusem každého soustruha uplatnit při výběru první zbraně. Pravděpodobnost, že první zbraň bude vybrána tak, aby se stala jedinou a univerzální zbraní do konce střeleckého života je stejně minimální.
Slyšel jsem pár názorů na výběr zbraně od lidí, kteří někdy alespoň přemýšleli o tom, že si udělají ZP. Jejich priorita byla velikost, výkon, kapacita a cena.
Kapacita G17 v ráži CZ97B ve velikosti Kevina za cenu do 5tis. :lol:

Kdo si při nákupu své první zbraně myslí, že to bude jeho jediná zbraň, mýlí se. Takových nás už bylo :lol: . Je třeba se s tím hned na začátku smířit a počítat s tím. Pak je člověk při výběru klidnější. Říká si:"Tohle bude ta moje první a pak se uvidí".

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

04.04.2009 9:55

HV mluvíš mi z duše, naprostý souhlas. Dovolím si poňouknout alfonsse, napiš článek na stejné téma tak jak by měl vypadat podle Tebe. Uvidíme, porovnáme.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.04.2009 10:31

Víš já jsem názoru, že člověk by měl dělat věci které umí a nesrát se do věcí které opravdu neumí. Já se zabývám praktickou částí - střílením. Trénuju, zdokonaluju se a snažím se v tomto odvětví něco dokázat...

Nejsem spisovatel. Můj článek by byl stejná, ne-li větší slátanina. Sice většinou nemívám problém s pravopisem, ale sloh nikdy nebyla moje silná stránka. Jsem v tomto směru soudný člověk a rád Vás ušetřím té sračky, kterou bych vyplodil a nebudu ještě více degradovat už tak nízkou úroveň magazínu (můj názor, nikomu jej nevnucuju) ...

bibros
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 340
Registrován: 04.03.2007 17:47
Bydliště: Praha

04.04.2009 12:40

Počítám, že nikdo z nás není spisovatel a těžko budeš shánět někoho, kdo by byl fabulačně dokonalý, rozuměl problému a byl ochotný v podstatě zdarma napsat 2-3000 slov. Ano ten článek má chyby, ale ne takové, abych ho zavrhnul, každý má právo na svůj názor, ale trocha tolerance neuškodí. Nakonec kdo má v něčem zmatek, tak se může zeptat ať už autora či někoho úplně jiného. Chystám se napsat článek pro začátečníky o nábojích a už vidím, jak mi ho rozcupuješ. Nevadí přesto to zkusím.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

04.04.2009 13:00

To je fuk, Vám se to třeba líbí a zdá se Vám to přínosné, mě se to nelíbí a zdá se mi to plný zmatku, každej jsme jinej, tak žádnej stres :wink:


Reklama

Uživatelský avatar
Petzold
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2837
Registrován: 11.12.2006 18:40
Bydliště: Sudetenland

04.04.2009 21:41

Ale no trak Bibrosi, piš piš.
Alf to znectí, to je jasné.
Na to jsou ovšem všichni pisatelé připraveni a proto jsou pečlivější, než obvykle. :D :D

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

05.04.2009 9:31

Petzold píše:Alf to znectí, to je jasné.


Tak se teda omlouvám že dám najevo když se mi něco nelíbí. Pokud chcete pouze reakce, při kterých si budete sami plácat na rameno jak jste v tom psaní dobří, tak už držím hubu.

Mě se prostě v tom magazínu líbí pouze Zoufalcovy a Kallova recenze na zbraně a srovnání lisů od Efendose, protože to má hlavu a patu. Sincityho recenze na USP se mi také líbila, zbytek mi přijde jako "za každou cenu něco vyplodit"

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

05.04.2009 13:21

Alfe klid, vsimni si tech smailu ;) Kdyby tady vsichni souhlasili se vsema, nepotrebujeme forum a staci jeden clovek jako zastupce

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / LEX - sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků