buhdeste
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 10.01.2007 22:01

18.07.2010 9:52

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Ahoj.
1/ Přivezl jsem si R 1863 zouave match od Armisportu a řeším problém s překlopným hledím. Vypadá tak trochu zfušovaně. Nearetuje a plátky jsou poněkud volné i v příčném směru. Tak mě zajímá, zda jste se s tím někdo již setkal a jak jste to řešili. Tento typ hledí se montuje i na jiné voj. pušky, tak to asi nebude jen můj problém.
2/ Zajímá mne, zda jste už někdo montovali na zouave dioptr a popř. jaký typ technicky vyhovuje.
3/ Protože jsem s dioptrem nikdy nestřílel, chtěl bych vědět, je-li nutná tunelová muška.
Dík.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.07.2010 10:51

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

To hledí nikdy nearetovalo (stejné je třeba na Springfieldce). Armisport je laciná firma tedy není možné čekat zázrak. Zouváka mám, problémy jsem vyřešil tak, že méně povedené části (hlaveň a zámek) jsem nahradil díly vyrobenými puškařem Kunou, což pronikavě zlepšilo přesnost a spolehlivost pušky.
PS dočasně jsem to řešil tak, že jsem hledí vypodložil a zalepil. Dioptr bych na ní nedával, kdyžtak dalekohled.... Ale to bych pořešil i jinou pořádnou hlaveň.
Jinak Dioptr můžeš použít i tak, že necháš původní miřidla a používáš ho jen jako takovou zostřovací clonku, která není na brejlích, ale na pušce.

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.07.2010 22:41

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

puskohlad na vojenskej flinte by bol ako pes na oko... aj diopter by bol problem... :cry:
bud si vymen hledi za nove, alebo si ho oprav nech chodi tazsie, nemusi sa vobec aretovat natos to lepit, nieje to nic zlozite... a po zasahoch ako diopter a puskohlad ta urcite nepustia strielat vojensku flintu...

neviem ako vyzera hledi pri Armisporte, ale predpokladam ze rovnako ako u Euroarmsu na tomto nakrese...
vymen skrutku s vacsim priemerom drieku alebo urob platok hledi novy, sirsi aby chodil tazsie pri preklapani...
ale najprv si odskusaj ci ti bude pasovat vobec vyska, lebo s nou byvaju problemy, vsetko lieta vysoko...
Přílohy
hledi  Zouvave.JPG

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.07.2010 22:52

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Jestli je dalekohled na vojenské flintě pěst na oko, tak doporučuju nějaký obrázky sniperů z americké občanské války. DP dělá repliky těhle dalekohledů, ale žádná láce to není. Lepší by byl ovšem kalibr .54 (Misissipi rifle), nebo 45 (Volonteer), ale je i pár příkladů s klasickou.577, nebo.58

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

18.07.2010 23:06

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

pochybujem ze mali Zouvavy montovany puskohlad... ako by ich tam montovali? Sharpky urcite mali...
tie typy starych puskohladov myslim ze boli vyrabane len pre Sharpky... a puskohlad v tej dobe bol urcite poriadne drahy spas a armada asi tolko penazi nemala aby ich mohla nakupovat...
ak mas ine info sem s nim... vojensky snajpery boli, to je vseobecne znama vec, ale dostavali do ruk zbrane ktore pri testoch vykazovali najmesi rozptyl...

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

18.07.2010 23:16

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Zuavka v podstatě zavedena nebyla, zůstala ve skladech. Na fotce nepoznáš o jaký kalibr jde, protože pušky vypadají jako klasický tříkroužkový Enfield, nebo Missisipka. Sharpsky používali seveřani ale ne výlučně. Předovka byla v té době přesnější a s větším dostřelem. Tady jsem už nevím kde slíznul obrázek poměrně kuriozního ale prý velice často používaného systému umístění dalekohledu. I když vlastně je to dost logické, dalekohled není ničen zplodinamy od pistonu a zároveň umožňuje normální míření bez jakékoli úpravy standardní vojenské pažby.
Image1.jpg


Reklama

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.07.2010 0:05

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

no, nieco sa urcite pouzivalo, teda puskohlady... nasiel som par obrazkov s civil war, len ako su autenticke...
vecsinou ide o Sharpky a Berdany az na jednu perokresbu...
no a tu su nejake repliky...
Přílohy
the-odd-angry-shot-robert-dewolfe.jpg
HWD-9-12.jpg
CW_Sniper_Rifles_-_Web.jpg

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.07.2010 0:13

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

tu som este nasiel zaujimavu montaz, ale je to asi samodomo...
no a kniha ktora by nam mozno objasnila problem...
Přílohy
PHI2710.jpg
osprey.jpg
osprey.jpg (20.62 KiB) Zobrazeno 19152 krát

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

19.07.2010 11:38

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Ten samodomo asi ani nebude mít čočky, bude to jen průhledová trubka...

Jinak mám Malcolma na Rolling Blocku a je to prýma věc...

buhdeste
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 10.01.2007 22:01

23.07.2010 17:34

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Ahoj.
Ví někdo k čemu je určena schránka u botky pažby? Krom toho, že je šikovná 8) ....nějaký vojenský předpis, který o tom cosi říká, či něco podobného?

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

23.07.2010 20:54

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Pokud jsem pochopil správně dotaz, tak jde o tzv. "patchbox". Jak říká název, původně to byla schránka na ucpávky, ale používala se na všechno možné - na flastry, na kameny u křesadel atd. Jestli to bylo u armád nějak regulovaé netuším - to není moje parketa, ale měly to téměř všechny pušky včetně civilních.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

23.07.2010 21:15

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Pokud vím, u vojenských zbraní moc není. Vyskytoval se u Rakouských kozlic 1768,1795, štuců 1769 a 1807 dále u z nich odvozených (modernizovaných) zbraní systémů Console a Augustin, dále u US pušek Misissipi a Zuave a pak u některých Sharpsek. U těch pušek co mi prošly rukama by tam ty flastry moc dát nešly, u rakušáků (křesaček) tam jsou dát kameny (případně celý rezervní náboj) , u Zuavky tam jdou zápalky.... Nářadí moc ne, na to byla přihrádka v patrontašce, do těch podlouhlých by také šel dát hadřík nebo kartáček na čištění křesadlového zámku..... Ale jen hádám :)

Uživatelský avatar
Peggy
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 897
Registrován: 12.12.2006 12:22
Bydliště: Pardubice

23.07.2010 21:58

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

No, napsal jsem to pravda trochu blbě - správně mělo být, že to měly v určitém období téměř všechny civilní pušky. U mušket jsem se s tím tolik nesetkal, ale jsou taky. Zabývám se hlavně lovci v sev. Americe v 18. a 19. století. Měnilo to funkci a vzhled s časem, nejstarší jsou dřevěné zašupovací, později menší oválné nebo okrouhlé mosazné s "klapkou", a nakonec zase velké obdélníkové, ale mosané a hodně zdobené (trochu zjednodušuju). Hodně to podléhalo módě a v době zadovek se to prakticky vytratilo.

Jo a s tím čištěním - oni i lovci to nosili hlavně v brašně, a jehlu, kartáček a pod. měli většinou zavěšenou na řemeni od brašny a tak.

Uživatelský avatar
staM
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1300
Registrován: 29.12.2006 23:12

24.07.2010 10:27

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Pochybuju,že na vojenské zbrani by bylo umístěno něco co by nebylo přísně účelové...
Předpis na to určitě byl,jen ho vyštrachat.
Do schránky na "civilce" si mohl každý dát co se mu zlíbilo (a vešlo).

V pažbách nebyly umístěny jen schránky na "něco",ale např.na perkusních zadovkách
sharps to byl mlýnek na kávu.

Uživatelský avatar
jiml
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 249
Registrován: 21.05.2007 17:07
Bydliště: PRAHA

25.08.2010 22:23

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Nazdař chlapci, mám takový dotaz....
Co když se člověk ráno probudí a zjistí, že bez vojenské předovky (jak je uvedeno v nápisu vlákna) nemůže žít? Která je ta opravdu pravá? Enfieldka se mě moc nelíbí a ani Richmond bych asi mít nemusel, váhám mezi Springfield a Zouave, chci pouze ráži .58, ta .69 už je nějak moc. :lol:

Zuávka je dokonce (od ArmiSportu, Remington1863 Zouave cal.58 "910.006") za docela přijatelnou cenu, ale líbí se mí i Springfieldka, je o dost dražší, má taky delší hlaveň, 40 palců, to je docela dost dlouhý, ikdyž krásný. Fakt uvažuji o té Zouave od ArmiSportu, co myslíte, co poradíte vy, kteří tuto flintu máte?

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

25.08.2010 22:35

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Optimální je dvoukroužkovej Enfield (Navy 1858) ne Zuavka - má mnohem lepší miřidla, lepší objímky a je stejně dlouhej.. Já mám Zuavku kříženou s Missisipkou (ty pušky si byly hodně podobný) - ráže .54 a posunutý hledí od oka.
Pěchotní Enfield nebo Springfield či Richmond jsou moc dlouhý a mají miřidla děsně blízko oka, takře pokud nejsi Rys a máš poničené oči šilháním do cizích karet při špatném osvětlení, uvidíš pendrek

buhdeste
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 10
Registrován: 10.01.2007 22:01

26.08.2010 21:24

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Ahoj. Montoval jste někdo na Zouavku jiná otevřená mířidla? Uvažoval jsem i o dioptru, ale nos dnového šroubu mi přijde krátký a kohout také neposkytuje moc prostoru. Pokud máte někdo zkušenosti, tak se prosím podělte. Dík.

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

28.08.2010 8:36

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

To Kentan:
Začínám mít pocit jako jiml ,něco musí do baráku....
Jak vychází kvalitově porovnání 2 kroužkovej Enfield 1858 od Armi sportu a Euroarmsu ?

Zatím jsem byl taky nakloněn Zuavce,zejména kvůli délce,cokoliv nad 1150 mm mě převažuje a padám...
Nicméně oči mám poničené, tak kvituji tvou radu na co je vidět.

Uživatelský avatar
Radowan
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 31.07.2008 21:19
Bydliště: Plzeň

29.08.2010 15:30

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

Problém s hloubkou ostrosti se dá zmírnit iriskou i samodomo vyrobenou a připlácnutou na brýle. Taky se velmi hodí nějaká "dobová" rukavice na podpírající ruku. Já mám springfieldku od armisportu a na to moje domácí střílení... zatim jsem jistě limitem přesnosti já a ne puška (je mi 27).

triska
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 278
Registrován: 14.04.2009 16:05
Bydliště: Kutná Hora

29.08.2010 17:24

Re: Vojenské predovky Springfield, Zouave, Enfield, Richmond ...

rukavice ?
To je pro mne trochu mimo.
Já mám flintu podepřenou na třech prstech zespodu/a hlavně loket na mé hubené břicho/,to by byli sakra palčáky.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník