Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.10.2007 1:51

Perkusné terčovnice - pušky

Tema troska pre fajsmekrov, ale iste sa najdu aj taky, co su v obraze.
Chcel by som vediet nazor na tieto v podstate uplne rovnake tercovnice.
Rozdiel je medzi nimy len v tomto:

Bristlen A. Morges
cal.35 drazky-8 stupanie 450mm/1:18 hlaven 750mm, Long bullets Round Nose
cal.44 drazky-4 stupanie 660mm/1:26 hlaven 750mm, Minnie
Obrázek
Waadtländer
cal.45 drazky-7 stupanie 1200mm/1:47 hlaven 750mm, Maxi-ball
Obrázek
Tak co je z tohto najlepsie na strelbu Vetterli?
Dakujem vopred za nazory.
Naposledy upravil Black Powder dne 03.12.2008 20:09, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

19.10.2007 11:58

Já osobně bych si nevybral ani jednu, protože váží 7,5 kg a Waadtlander jen o kilo míň. To je pro mne moc velká váha.
Waadtländer má drážky hluboké 0,3 mm a to jsou drážky spíš na kouli s flastrem než pro Maxi-Ball. Přesto pro něj používají střelu .451" stejnou jako pro Tryon.

Bristlen A. Morges měl v ráži .44 na výběr Minii s devíti průměry, odstupňování po 0,01mm. Od 11,33mm až po 11,41 mm. Hloubka drážek byla 0,15 mm.

Jistě jsou to krásné a přesné zbraně, ale jak říkám, nic pro mne.
Naposledy upravil Fandaks dne 22.10.2007 17:34, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
bufallo
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 633
Registrován: 14.08.2007 6:28
Bydliště: Slovakia

19.10.2007 15:49

su sice pekne, ale tiez by som povedal ze dost tazke... ja osobne by som volil Gibs, po Veterli na 50 m mozes skusit aj Whitworth na 100 m a viac... je sice dost tazka v predu, viac lezmo ako v stoji, ma dost tazku hlaven....
tohto roku sme prvy raz ju skusali u nas na Balazoch... Zlnaj samozrejme aj s nou ju vyhral... len tohto roku ju kupil, tiez v kalibri 40 ako ma aj toho Underhammera od Ardesy... ale pouzival tazsiu strelu a 4 gramy svajciara, na 50 m pouziva lahsiu a 3 gramy.. inak ten Undehammer sa cim dalej tym viac zacina pacit... jeden znamy (Svetlik) mozno ho poznas, ju uz ma objednanu pre dceru co zavodne strielala vzduchovku a na MS v predovkach, tohto roku s pozicanou skoncila 3. ... inak asi ergonometriu a drzanie maju tie tvoje dve asi lepsiu, koli pazbe a haku na konci, ale ta vaha...
a co uz ta tvoj Tryon nebavi??? myslim ze ten tercovy s dioptrom je uplne super, nemas co riesit... nieje to taky obuch, a uplne staci aj presnostou... a stoji podstatne menej ako tie Bristles a Vaathlander co stoja myslim okol 50 litrov...
...este k vyberu kalibru... cim dalej viac nachadzam na vo svete na forach zmienky o zmensovani kalibrov pri tercovych predovkach... predcasom ked sa to rozbiehalo jednoznacne viedol cal 451, teraz uz to nieje jednoznacne... mozno v strelbe na 1000 yardov stale je 451 jasne v cele, ale na 50 a 100 sa cim dalej tlacia kalibre 40, 38 a 36.... co sme sa bavili s Zlnajom co ma aj Undehammera aj Gibss v 40-tke, to iste tvrdil, ze on by nebral vetsi ako 40, ma vraj lepsiu presnost ako 451, mensi spetny raz, lepsia balistika...
aj ked si pozries tercove pistole od Pedersoliho, maju v ponuke aj kalibre 36, 38,40, 44... videl som to strielat a je to uplne nieco ine ako rana pri kalibri 45, toto ani tak nekope a striela to jednou dierou...

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

19.10.2007 21:04

To Fandaks:
... mas pravdu, ze je tazka, su to najtazsie tercovnice na trhu a to je prave v tercovej strelbe vyhoda, pretoze ked drzis taku vahu, menej sa trasies a kolises, zamierenie je istejsie. Skusil som si to aj naostro. Strielal som aj s Ardesou Underhammer cal.40, ktora ma super rozptyl, ale ku koncu som to mal uz rozhadzane.
Strielal som aj s Bristlenom v cal.44 s ktoreho jeho majitel striela Maxi-ball aj ked tento vyvtr nanho vobec nieje stavany, lebo ma len 4 drazky a strela je velmi hakliva na tvrdost olova. Staci len o malo tvrdsie a uz to lieta naplocho. Inak meral som rozmer v poliach a je to presne 11,28mm. Ked je Maxi-ball uz 11,29mm je problem narvat ho tam. Strely Minnie z tejto pusky lietaju super, aj ked je tvrdost olova rozdielna.
Ak ste este nedrzali v ruke tuto tercovnicu, skuste. Je to uplne ine, ako sa krcit pri loveckej puske. Ona mieri sama, len je treba drzat.

To bufallo:
Tercovnice sa oberaju smerom k zmenzovaniu kalibra, cim sa da strelba lepsie doladit hmotnostou strely a navazkou prachu. Tiez som to rozoberal s Igorom Zlnayom. Mal som velky zalusk na Gibbs cal.40, ale aj Igor ma co robit, aby to v stoji udrzal, lebo ma kratku pazbu a velmi dlhu a tazku hlaven, skor na strelbu lezmo. Laboruje strely v cal.40 do oboch pusiek, skusa dlzku, priemer a tvar spicky, ale stale to zatial nieje ono, obcas niektora zabludi inde ako chceme.
S Tryonom som nad mieru spokojny, aj teraz som bol strielat na Svato Hubertskej sutazi na Srnca a Diviaka a ako host som skoncil 1. a to som si tesne pred sutazou menil mieridla, lebo s dioptrom ma nepustili, tak som nahadzoval otvorene.
Mne vsak ten cal.45 neda pokoj a chcem v nom este laborovat a dosiahnut viac, ako som dokazal. No uvidim, ako to pojde. Ak nic nevyjde, tak kupim Underhammerku v cal.40 a vyvyniem si do nej strelivo. Inak mlada Svetlikova si pozicala prave od Tomasa Zlnaya pusku, ako dostrielal a ona pokracovala a skoncila tak dobre. Tomasovi to nevyslo, no ani mne, lebo som spravil jednu VELIKU chybu.
... na nete som presiel vsetky stranky co som dokazal najst cez google, ale nikde som nenasiel nejake presne informacie o tychto tercovniciach, vsade len to iste co je na stranke Pedersoli. Dost by ma zaujimali vysledky dosiahnute s tymito puskami, ale nikde som nic nenasiel. Neviete niekto o stranke, kde su nejako statisticky zaznamenane strelecke vysledky, rekordy a k nim pouzite predovky?
Dik.

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

19.10.2007 23:47

Nevím jestli ti to pomůže, ale snad něco najdeš na podobných stránkách.

http://www.mlaic.org/world%20records.htm

Samozřejmě o všech významných výsledcích bude mít záznamy firma Pedersoli. Napiš jim.

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

20.10.2007 21:08

Black Powder napsal: No uvidim, ako to pojde. Ak nic nevyjde, tak kupim Underhammerku v cal.40 a vyvyniem si do nej strelivo.


To je podle mne velmi správná úvaha, to bych ti doporučil. Ta puška má váhu pouze 5,5 kg ale to je váha dostatečná. Výhoda je, že si ji viděl střílet na soutěži, a tedy nebudeš kupovat "zajíce v pytli". A vůbec nejlepší by bylo přikoupit nebo nechat udělat ještě druhou pažbu. Tu na 100 m. Tedy jedno železo a dvě pažby. :)


Reklama

Uživatelský avatar
Fandaks
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 642
Registrován: 07.05.2006 21:43

21.10.2007 12:29

Tady je taky jedna moc zajímavá terčovnice. Je to model Billinghurst .38 cal. a hlaveň je ze Suhlu.

Obrázek

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

21.10.2007 14:05

... dik, tuto stranku poznam a aj ich ceny ...
ked budem zarabat 3000,-Euro mesacne, tak obetujem jednu vyplatu aj na tuto krasku

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

29.10.2007 1:36

Nechcel som otvarat novu temu, tak to pridavam, sem.

Moja skusenost s kupou predovky z /24.10.2007/.
Zhanal som perkusnu pusku na tercovu strelbu. Na nete som nasiel vselico, po dlhsich uvahach som si vybral tercovnicu Underhammer Ardesa cal.40, jediny kto mal pusku na sklade v blizkom okoli bolo puskarstvo Zbrane Brymova.
Po dohode mailom a rezervacii som sa vybral kupit si ju. Nebolo to najblizsie mal som to do Prahy 380km, ale vybral som sa na otocku.
Pri vstupe do predajne ma milo prekvapilo vystavene mnozstvo zbrani k priamemu oberu. Predavacke som teda povedal, ze tu mam rezervovanu tercovu pusku Ardesa Underhammer. Ona na mna, ze o nicom nevie s miernou ochotou ju isla zobrat. Celu som si ju prezrel a zistil som toto:
- poskriabane predpazbie na oboch stranach az do suroveho dreva
- celkovy dojem nedorobku, hrubo opracovana pazba v mieste licnice, no horsie spracovanie ako robia rusi, alebo turci, ziadna preciznost
- hlaven doklepana, na miestach neprelestene cernenie, niekde bolo dokonca vidiet este stopy po obrabani, poskodene ustie hlavne klepnutim na dvoch stranach a to este v poliach, koniec hlavne ako keby nebol sustruzeny, ale rucne obruseny v mieste nasadenie nabijaku.
Zaujimalo ma hlavne, ako vyzera vyvrt, vhodil som do hlavne malu baterecku, aby mi vyvtr previetila. Zbadal som nejake necistoty. Poprosil som predavacku, ci mi moze poskytnut vyterak, aby som vyvrt precistil a mohol skontrolovat. Na to som dostal odpoved, ze neposkytuju sluzbu cistenia zbrani. Este raz som jej povedal, ze mam zaujem o kuput tejto pusky a rad by som si ju podrobne pozrel a hl. vyvrt. Na to mi povedala, ze cistiacu sadu na cal.40 nemaju. Tak som jej navrhol, ze nech mi da tycku na cistenie a nejaku handru a ja si vyterak spravim. Povedala mi, ze Spanieli pusky po testovani necistia, na co som jej povedal, ze s tejto nebolo ani strielane, vtedy vyzera vyvtr inak spinavy.
Nasla riesenie tym, ze mi dala cistenie na cal.22. Zmontoval som si tycku a nasadil bavlneny vyterak, co sice nieje ono, ale pomohlo. Na moje zdesenie som vytiahol vyterak uplne spinavy od hrdze. Pozrel som do hlavne a skoro ma slahlo. Vyvrt uplne skorodovany az do hlbky, hrdza bola miestami uplne az napuchnuta a vycnievala do stredu. Na toto som ich upozornil, ze ako mozu predavat pusku, ktora ma vyhrdzavenu hlaven. Predavacka povedala, ze im pusku zkladali na objednavku a maju ju cca 2mes. na sklade a ze vsetko co vyrobia v Ardese, robia len na objednavku a nevyrabaju na sklad.
Poziadal som potom druheho predavaca, nech mi poda pusku Gibbs od Pedersoli, aby som si pozrel, ako vyzera hlaven u nej.
Vyvrt bol jak zrkadlo, ale neodbornou manipulaciou s puskou, mala uz doskriabane predpazbie od kovovych hakou, na ktorych im vysia pusky v predajni. Mali tam dost chaos a na to, ze som mal zaujem u nich nechat viac ako 36.000,-CZK sa mi adekvatne nevenovali. Ked som im povedal, ze som kvoli tomu, aby som zistil ze predavaju hrdzavu pusku meral cestu hore dole viac ako 700km, ich nejako moc netrapilo, aj ked sa mi ospravedlnili, ze za to nemozu. No mna to stalo viac ako 3000,- aby som si spravil zbytocny vylet do Prahy.
Zaver:
Bol som velmi sklamany s pusku Underhammer a jej remeselnym spracovanim, pripadalo mi to ako kus, ktory niekde velmi dlho lezal a ked niekto poslal objednavku, tak ho poslali. Znamy kupil tiez tento model, ale v Nemecku pred cca 3r. a puska je jak sperk vypracovana.
ALE!
Maly postreh. On ma hlaven od fy Wilson Arms s v.c.: 808xxx
Puska od Brymovej ma hlaven D.H.Hilliard a v.c.: 003849
Pre porovnanie v Ostrave sa v r.2005 predala takato puska D.H.Hilliard s v.c.: 003848
Z tohto usudzujem, ze nas SK, CZ a pod. beru stale ako vychodny sektor, kde sa preda vsetko co vonku nie, aj ked to je vadne. V Nemecku by im to ani neprevzali, tam posielaju len prvotriedne kusy.
Takze ak kupujete akukolvek zbran, treba si pozriet hl. hlaven a zvlast u predovky, kde do nej nieje vidiet!!! A ak uz kupovat, tak inde ako od domacich dodavatelov.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

23.03.2008 23:06

Fandaks píše:
Black Powder píše:Black Powder napsal: No uvidim, ako to pojde. Ak nic nevyjde, tak kupim Underhammerku v cal.40 a vyvyniem si do nej strelivo.

To je podle mne velmi správná úvaha, to bych ti doporučil. Ta puška má váhu pouze 5,5 kg ale to je váha dostatečná. Výhoda je, že si ji viděl střílet na soutěži, a tedy nebudeš kupovat "zajíce v pytli". A vůbec nejlepší by bylo přikoupit nebo nechat udělat ještě druhou pažbu. Tu na 100 m. Tedy jedno železo a dvě pažby. :)


Takze dopadlo to nakoniec vsetko tak, ze mam uz od piatku Underhammer od Ardesy doma. Jej povod je dost zaujimavy.
Pochadza priamo z Talianska zo zasob od Pedersoliho, lebo je ofic. zastupca Ardesy v Taliansku. Tieto pusku sa u nich moc nepredavaju, ale mali na sklade este posledne dva kusy z prvej vyrobnej serie z roku 1999, ked ich zacala Ardesa vyrabat. Ma hlaven s napisom D.H. Hilliard a vyvrt je zrkadlovo leskly a cisty, bez poskodeni.
Prve rany som z nej dal v sobotu po sutazi vo Veseli nad Moravou. Prvych 10 ran bolo rozhadzanych po terci, ale posledne 3 rany mali rozptyl cca 3cm v 8/2. Takze po zabehnuti by mala mat pekny nastrel. Zatial nemam na nu ziadne strelivo, musim si vyrobit kokilu a potrebne prislusenstvo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

23.03.2008 23:18

Tak to je super! Je sice hrozně škaredá, ale taky o ni přemýšlím... :lol: Rád bych ti ji otlapkal, až bude příležitost...

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

24.03.2008 0:45

... praveze tvarom najelegantnejsia tercovnica.
Aj ked Bristlen je pekny, ale to masivne kovanie je moc na mna.

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

24.03.2008 12:19

Nejštíšhlejší možná, k eleganci má díky té tlusté pažbě a tenké lini hlavně daleko... Ale střílí prý přesně jako čert...

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

24.03.2008 12:26

... je to vec vkusu, kazdemu sa lubi ine, tak jak to je aj u bab. Jeden chce lan, druhy medvedicu :)

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

15.10.2009 21:27

Diopter

Vratim sa po roku a pol znovu k tejto teme, kedze sa nikto nezapojil do diskusie a nemame tu specialnu temu na dioptre.
Kedze sezonu 2008 som odstrielal dost dobre s mojou novou puskou Underhammer a zaciatok sezony 2009 sa zacal kazit, nastrely boli pokazde ine a dost velke ulety, hladal som problem a ukazalo sa, ze sa po kazdej rane povoloval zadny diopter. Mal som predtym zavit zalepeny, ale ked som laboroval s navazkamy, musel som ho povolit a nastavovat podla potreby. Aj ked som dotiahnutie pocas strelby vzdy kontroloval a obcas aj pritiahol, vzdy bol nastrel inde. Zistil som, ze je v nastavovacej matici krivo narezany zavit a tym padom pri kazdom pootoceni sa diopter naklonil na inu stranu. Miesto kde sa dotykal aretacny srobik bolo tiez uz otlacene. Musel som prikrocit k radikalnej zmen a to vymene dioptru, ale na trhu som nic kvalitne a co by aj pasovalo do povodneho uchytu, nenasiel. Odhodlal sa teda k vlastnej vyrobe, aj ked som podobnu vec nikdy nerobil. Vyroba bola dost pracna a zlozita, kedze som mohol vyuzivat len dostupnu technologiu a nastroje. Novy diopter drzi nastrel, je mozna aj korekcia pocas sutaze, nastavovanie je citlive, ale pevne. Da sa pouzit aj k strelbe na viac ako 100m.
Přílohy
Diopter org..JPG
Pôvodný diopter
Diopter.jpg
Nový diopter

Zipíno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 17.01.2007 20:03
Bydliště: okr. Kolín

10.12.2010 13:33

Re: Perkusné terčovnice - pušky

Já mám už mnoho let terčovnici od Ardesy - Rigby Creadmoore mod. 1890(1896) bohužel již nevyráběná. váží 3,7 kg v ráži .451. Objednával mi jí přímo ve španělsku ještě Václav Vydra. Škoda, že nemám čas chodit častějc střílet, je to skvělá puška.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

10.12.2010 13:49

Re: Perkusné terčovnice

Ano, poznam uvedenu pusku, aj to ze ju Ardesa vyrabala. Pripajam foto:
Přílohy
2620776_4_4b5b31e9e1fe3.jpg
2907123_4c6838106e0a3.jpg
2907123_3_4c68381070001.jpg
2907123_2_4c6838106f227.jpg

Zipíno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 17.01.2007 20:03
Bydliště: okr. Kolín

19.12.2010 9:23

Re: Perkusné terčovnice

Jen ta moje se od fotek liší absencí očka na řemen před lučíkem. Navíc byla pro mne příliš dlouhá pažba a tak jsem musel pořídit novou, vyrobenou tehdy v době mého učení, v Uherském Brodě. Snad se dostanu k nafocení.

kappo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 2
Registrován: 05.03.2011 10:11

05.03.2011 10:44

Re: Výrobci a kvalita perkusních zbraní - poměr cena/výkon

Pozdravujem. Rad by som sa poradil. V mladosti som sutazne strielal zo vzduchom. Teraz na stare kolena chcem vyskusat perkus, mozno aj sutazne. Uvazujem nad kupou pusky Gibbs Standard cal. 40 od Pedersoli alebo Tryon Match cal. 45 taktiez od Pedersoli. Ake mate s nimy skusenosti? Pripadne poradte nejaku dobru pusku. Vdaka za skore odpovede.

Uživatelský avatar
Black Powder
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1153
Registrován: 17.12.2006 1:13
Bydliště: Velká Morava

05.03.2011 14:32

Re: Perkusné terčovnice

Ani jednou s pusiek nic nepokazis. Radia sa k spicke vo svojej triede. Gibbs je najrozsirenejsia tercovnica na 100 a viac metrov. Tryon Match u nas zo strelcov nikto nepouziva, ale v Madarsku je dost rozisrena, aj ked vysledky su skor priemerne. Da sa vyuzit na viacej disciplin.

Další

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků