GOD
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 475
Registrován: 15.08.2008 12:59

24.08.2008 19:05

KITY predovkovych zbraní

stavba s kitu:
Obrázek
(povrchova pazby nic moc, mohol to trochu morit...)

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

20.08.2009 22:28

Re: KITY predovkovych zbraní

Jsem nováček v oblasti perkusáků.
Rád bych se zeptal,zda je pro manuálně nepříliš zdatného člověka problém sestavit funkční zbraň ze stavebnice.
Nutnost náročných technologii atd atd.
Má někdo zkušenosti?
Pokud dabluji nějaké vlákno,prosím admina o smazání.Děkuji

Uživatelský avatar
siber1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 52
Registrován: 09.08.2009 22:15
Bydliště: jižní Morava

21.08.2009 1:04

Re: KITY predovkovych zbraní

Jednou jsem takovou zbraň dělal. Pušku Pensylvania od D. Pedersoli. Hlaveň byla černěná, takže hotová. Mosazné díly byly hrubé odlitky. Musel jsem je dobrousit a vyleštit do hladka. Nejvíc práce bylo na pažbě. Ještě jsem si přikoupil schránku do pažby- mosaznou. Vydlabat a zapasovat to byl docela problém. Ale podařilo se. Také na zbytku pažby bylo hodně broušení. Na radu truhláře jsem vždy dřevo lehce přejel vlhkou houbou- aby se ,, chloupky ,, dřeva postavili a pak obrousil. Před broušením ještě lehce vysušil fénem. Nevím jestli je tento postup správný- ale fungoval. Povrchovou úpravu jsem ale svěřil zkušenějšímu kolegovi. U zbraně byl myslím lněný olej a něco dalšího k tomu.
Dnes visí na zdi, protože terčová střelba mě s tím moc nešla.
Věnuji se střelbě z krátkých zbraní- perkus.
Jestli jsi trochu zručný a máš se s kým poradit, určitě to zvládneš.
Tak pak napiš jak to dopadlo. Držím palce.

Jo a ještě si vzpomínám, že zámek + spoušťový mechanismus byl hotový a funguje bezchybně.
Nevím ovšem jak na tom jsou ostatní výrobci- Ardesa atd.
Popř. se podívej na stránky Brymové v Praze. Uvažuji o koupi křes. pistole a ceny od podzimu šli výrazně u některých zbraní dolů. Takže možná nakonec koupíš hotovou bouchačku. Firma DAVE má myslím slevy do konce srpna o 10 % na zbraně od F. Pietty. a ještě některé.
Tak se měj.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

21.08.2009 7:58

Re: KITY predovkovych zbraní

siber1:Mnohokrát děkuji za rady!Právě po prohlídce stránek Brýmové jsem měl se synem ten nápad to zkusit.
Konkrétně některou z pistolí,respektive derringer, a vzhledem kceně spíš od Ardesy.
Dřív jsem dost modelařil,ale tohle bych rád věnoval svému dospívajícímu synovi,a usměrnil tak trošku směr jeho zájmů :wink:
proto raději stavebnici kterou si sám postaví
Na DAVE ale rád mrknu

Uživatelský avatar
Jim11
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1049
Registrován: 22.03.2007 14:12
Bydliště: Znojmo

21.08.2009 10:53

Re: KITY perkusních zbraní

Já skládal taky dvě stavebnice, jedna od Investarm a druhá od Ardesy. Ta od Ardesy byla vyloženě zmetková, to co se jim nehodilo a nepasovalo, dali do stavebnice. Vím, že kohout jsem musel přihýbat ve svěráku a měl jsem obavy, že praskne, vůbec to nesedělo na piston po uložení hlavně. Ale to asi záleží od štěstí, na co kápneš. Železo jsem musel černit, ale s tím jsem počítal. Problém je u dlouhý zbraně s vařením laufu při proceduře černění. Jednak na to musíš mít takový korýtko, do kterýho to potopíš a potom nahřívání toho korýtka, aby to vřelo. Ale všechno se dá zvládnout, zvláště když píšeš, že jsi modelařil. Tak na synátora dohlídneš a v nejhorším přiložíš ruku k dílu.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

21.08.2009 12:27

Re: KITY perkusních zbraní

Jim11:O Ardese jsem právě uvažoval z cenových důvodů...Ale jednoznačně krátký derringer nebo Patriota.
U Brýmové mi řekli právě o tom černění pomocí přípravku a dopracování lučíku atd..Broušení,leštění.
To se mi zdá zvládnutelné doma na koleni bez větších znalostí
Díky za rady


Reklama

Uživatelský avatar
emde
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 338
Registrován: 21.01.2004 8:56
Bydliště: Praha

21.08.2009 16:19

Re: KITY perkusních zbraní

Nechci nikomu brát vítr z plachet, ale jaký účel má mít stavba zbraně ze stavebnice ?
Pokud jde o koníčka, nebo o snahu dokázat si, že to zvládnu tak vzhůru do díla :lol: .
Pokud jde však především o úsporu peněz, tak bych do toho nešel. Znal jsem člověka, který postavil velmi pěknou perkusku ze stavebnice a když se ho kdosi ptal na zda by do toho šel znova, tak řekl památnou větu " Nikdy více :!: :!: :!: "

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

21.08.2009 16:25

Re: KITY perkusních zbraní

Stavebnici bych klidně dělal pořád,jen na to mít ty peníze.Někdo si možná chce dokázat,že to udělá.Já to dělám,že mně to baví.Jinak trochu manuálně zručnej človíček to musí postavit,nic na tom není. :wink:
Pro někoho i ten rozdíl finanční je dost důležitej, i když se někomu může zdát,že to za to nestojí se s tím babrat doma.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

21.08.2009 16:37

Re: KITY perkusních zbraní

emde:Tak důvodů je několik.Asi nejhlavnější je vytěžit ze synova zájmu bližší vztah ke zbraním.Taky je to o jeho pocitu že si sám postaví střelbyschopnou pistoli
Sice má možnost střílet se mnou z K100,případně z perkusního Coltu,ale rozumím i té chuti mít VLASTNÍ železo.
Ale ve hře je i hotová zbraň.Konečné rozhodnutí nechám na něm.
Svou roli ale hraje i finanční stránka věci.
Šlo mi v mém dotazu o posouzení zda je stavba reálná bez širších řemeslných znalostí.Což se zdá že je.

Uživatelský avatar
Kentan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1391
Registrován: 18.11.2008 22:09
Bydliště: Praha

21.08.2009 17:04

Re: KITY perkusních zbraní

Doporučil bych důkladně zvážit jestli Ardesu. Pedersolský stavebnice také nejsou drahé. Kit dlouhé pistle Bounty stojí 4600, Kentucky od 3900 a kvalita je nepoměrně vyšší a pistolka mnohem vzhlednější.

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

21.08.2009 18:34

Re: KITY perkusních zbraní

Stavěl jsem, stejně jako Jim, dvě zbraně. První stavebnice byla sbírka nepasujících dílů, hlaveň rezavá. Druhá byla dokonale připravená, v perfektním stavu! Za šestnáct hodin byla kompletně hotová i s povrchovou úpravou, navážka a nastřelení za jednu návštěvu na střelnici. Pouze jediná mrzutost - překalený piston, ale to jsem odhalil doma. Vyměnil jsem ho za jiný a vše bylo OK.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

21.08.2009 18:40

Re: KITY perkusních zbraní

blecha.z :Děkuji.
Ově stavebnice byly stejného výrobce jako uvedl jim?

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

21.08.2009 21:19

Re: KITY perkusních zbraní

Ne, Jim měl Inwestarm a myslím Ardessu. Já jsem měl obě od Ardessy. Každá přišla zabalená v jiné krabici. ta zmetková byla v bílo-černé a obrázkem starého střelce. Ale ta druhá byla v krásné krabici s nádhernou fotografíí zbraně. Tak, jak by měla vypadat po dokončení. Vše zabalené, nic nechybělo. Jak jsem psal, jen ten piston. A ještě jsem si vzpomněl na jednu věc. Spoušť má mít pružinku z páskové oceli. Ta tam nebyla a ani spoušťová páka neměla otvor, do kterého pružinka zapadá. Ale já jsem už spoušť vyráběl kompletně novou z důvodu nedobré spouště první zbraně, takže to byla pro mě otázka deseti minut - pružinu jsem měl z dřívějška a otvor se vyvrtal.
Chtěl jsem mít hlaveň v barvě oceli, takže jsem nečernil. Dřevo jsem napustil sádlem a lojem, předtím ale namořil.
Je tam nějaká práce se dřevem, to je jasné. A také se zámkem a hlavní. Bylo potřeba trochu ostrým dlátkem upravit dřevo u dnového šroubu tak, aby hlaveň zapadla dokonale a kohout svíral správný úhel s pistonem. Bylo tam přemýšlení, ale v tom je půvab věci, že?

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

22.08.2009 8:01

Re: KITY perkusních zbraní

Díky pánové za vaše cenné rady.
Jak tak soudím,kit od Ardesy je spíš dobrodružstvím a sázkou do loterie

virginan
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 891
Registrován: 07.10.2007 16:12

22.08.2009 12:37

Re: KITY perkusních zbraní

Pánové,i u nových zbraní,musíte,velice často dodo.Tak něčekejte,že bude Kit mít 100 %.Prostě,je tam podíl práce s kovem a dřevem,plus povrchovka.Kdo,nemá,alespoň trochu šikovný ruce a hlavu,nechť si raději koupí hotovou zbraň a zjistí,že ani ta není ve většině případů úplně ok. :wink:

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

22.08.2009 19:47

Re: KITY perkusních zbraní

Pro Navry:
Musím ještě dodat, že nejde pouze o Ardessu, která potřebuje hodně práce na dokončení zbraně. Vím, že Jim měl spoustu práce na zbrani od IWA, Pedersoli nebude výjimkou. A nestačí pouze nadšení pro věc. Jednotlivé komponenty jsou kvalitně provedené, ale rozhodně ne v takovém stádiu, aby se pouze poskládaly dohromady. Například kování se musí přizpůsobit opilováním, zaleštěním. Dřevo pro kování vhodným nástrojem opracovat. Pažba se smirkuje tak dlouho, až dokonale "sedí" s tím kterým dílem. Je potřeba sehnat informace o tom, jak namořit a nalakovat dřevo, aby vydrželo. Musí to být odolné vůči potu, plynům při výstřelu. Pedersoli má na svých zbraních úžasný odstín hnědi. Ale není nikde uvedeno, čím se dřevo moří, aby se dosáhlo tohoto krásného odstínu. (já se o to marně pokouším) Jak černit ocel - to také každý nezná a je to umění a jen pro zručného a znalého člověka.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

22.08.2009 19:53

Re: KITY perkusních zbraní

blecha.z Děkuji ti.
No,zdá se že jde o poněkud složitější problematiku než jsem čekal.
Zejména po optimisticky laděných informacích od prodavače u Brýmové...Tuhle anabázi mi podal poněkud stravitelnější..ale tomu se asi u prodavače nelze divit:-)
S ohledem na své duševní zdraví se začínám pomalu klonit k nákupu hotové zbraně

Uživatelský avatar
blecha.z
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 17.09.2008 21:10
Bydliště: Brno-venkov

22.08.2009 20:55

Re: KITY perkusních zbraní

Navry. Ničeho se neboj. Všechno zvládneš. Nakonec je tady fórum a e-maily. Škrábal jsem z pistole lak třikrát, než se mně líbil. No a co, hlavně že střílí.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

22.08.2009 21:05

Re: KITY perkusních zbraní

Můj jeden z prvních zdejších příspěvku byl právě o stavebnici Bounty pistole křesadlové od pedersoliho. Ta stavebnice se dala poskládat tak jak byla a vše sedělo a mohlo se jít střílet, pracovalo se jen na mosazných odlitcích a na pažbě, kde vše sedělo, pouze měla hrubý frézovaný tvar. Kromě pažby se nemusela na ničem dělat žádná povrchová úprava. Jak tak čtu tak jsem rád, že jsem si připlatil za pedersoliho, i když na druhou stranu jsem si s ní asi neužil při stavbě tolik legrace :lol: S malou vysokootáčkovou bruskou jako např. dremel je práce na tom skutečně hrou.

navry
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 269
Registrován: 29.03.2009 14:58

22.08.2009 21:49

Re: KITY perkusních zbraní

PatrikV: Jsem sice hračička,ale rád bych dospěl k finálnímu výstřelu svého nebo synova ještě před vnukem:-)

Další

Obsah fóra / Zbraně / Black Powder

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků