Scrat
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 16.09.2008 12:50
Bydliště: Mladá Boleslav

22.06.2009 21:34

Re: válečné filmy

Já vím, Orlando by tam být nemusel, ale líbí se mi především zahrání postav krále Balduina, Saladina, a Renauda z Chatillonu. I bitvy jsou velkolepé. A za povšimutí také stojí filozoficko-náboženské výroky, které pronášel johanita, řádový rytíř, průvodce Geodfroye z Ibelinu.

Uživatelský avatar
alexius
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 45
Registrován: 25.07.2007 9:59
Bydliště: Ostrava

23.06.2009 9:39

Re: válečné filmy

Dostal se mi do rukou dokument, který vyšel na DVD "HOLOCAUST - ODHALENÉ KONCETRAČNÍ TÁBORY",
některé záběry jsou dost úděsné. Vřele doporučuji všem sympatizantům s neonacisty.
Film je italsko španělské produkce. Vydržím hodně, ale u tohoto filmu mi nebylo moc dobře.

Pak ještě dva historícké: ARN - Templář, ARN - Soboj na konci světa, příběh mladého Vikinga, který se dostal do Jeruzaléma. Švédská provenience.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

23.06.2009 15:58

Re: válečné filmy

O filmu Království nebeské jsem tady už mluvil, mne naopak poněkud zklamal (vidět se to dá, to jo, ale špička to u mne není). Jako historický film mi přišel tak nějak nepravdivý, přesněji neautentický. Jeho hrdinové, tak, jak byli znázorněni, mi prostě připadali moc z 20., 21. století a ne jako středověcí lidé.

Nechci se opakovat, ale v tomto mne právě okouzluje níže zmíněný Tobruk, a jeví se mi daleko, daleko autentičtější, než třeba Vojín Ryan - co jsem kdy od různých veteránů slyšel, tak válka asi vypadá nějak takto. Není to jednolitý efekty nabitý akční film, ale věčné čekání, pakárna, obtěžování špínou, horkem nebo zimou, ponorková nemoc a kolektivní psychóza, a do toho občas a vždy nečekaně vstoupí peklo, ve kterém je jednotlivec spíše jen pytlíček nervů a hoven, zcela odkázán na nahodilost štěstí a smůly, než nabušený terminátor, mající vše pod kontolou. Tohle je film Tobruk, a takto nějak myslím vypadá i válka ve skutečnosti.

hrd
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 639
Registrován: 08.02.2009 20:25
Bydliště: Praha

23.06.2009 17:50

Re: válečné filmy

Mě se líbil Midnight Clear (nevím, jak to překládali do češtiny), WWII, žádné super efekty, ale dobré.

http://www.celebritywonder.com/movie/19 ... Clear.html

Scrat
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 34
Registrován: 16.09.2008 12:50
Bydliště: Mladá Boleslav

23.06.2009 18:44

Re: válečné filmy

RMP: S tím Tobrukem souhlasím, musím říct, že na konci toho filmu jsem měl docela depku. No a s tím Královstvím - všechno je věc názoru. Jinak na válečných filmech obecně se mi nelíbí takové ty rádoby drsné řeči typu: "Trefil sem ho do hlavy, toho už nikdy bolet hlava nebude. Viděl sem jeho střeva, myslím že měl ráno játrovou paštiku. A tak podobně. Z tohoto důvodu se mi velmi líbil film Umírání za dlouhého dne - také již byl zmíněn. Hrálo tam dohromady snad jenom 6 lidí a rozhodně se nedá říct, že by z toho filmu čišely hesla jako: Za svobodu! Umíráme za vlast! A tak - taková hesla ve filmech také nemusim.

Uživatelský avatar
Otík
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 398
Registrován: 30.10.2006 23:25
Bydliště: Kladno

26.06.2009 15:40

Re: válečné filmy

V levných DVD vyšel německý válečný film z r. 1959 MOST...


Reklama

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

26.06.2009 23:54

Re: válečné filmy

Když jsme u toho království.
Co takhle :The Kingdom
Saudská arabie - taky jedna z možností kořenů islámského terorismu
Znáte :?:

Jinak stále doporučuji:
Demony Wojny Wg. Goi - Polsko (KFOR)
třeba:(http://www.youtube.com/watch?v=Tc2BKml8jsg)
jeden kousek ale chce to vidět celé aby to člověk pochopil (hlavně potom konec těsně před titulkama)

jinak ještě

Guerreros
Tragický příběh o četě španělských vojáků v pekle z války v Kosovu v roce 2000
(http://www.youtube.com/watch?v=1clsnrPA_7s)

nějak mě poslední dobou už leze na nervy ta americká vojenská "frajeřina"
Asi proto že jsem už jako školák zažil povinně tu ruskou.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.06.2009 22:35

Re: válečné filmy

Scrat: Oni tehdejší muslimové byli podstatně civilizovanější než tehdejší katolíci. Ale tehdy není dnes a prase není pes.

RMP: Přesně tak, válka je o tom že věčně v mrazu, vedru, špíně, sračkách a o mizerným (pokud vůbec nějakým) žrádle čekáš na příležitost nějak hnusně a zbytečně natáhnout brka, a navíc kvůli sporu do kterýho ti v lepším případě vůbec nic není a většinou jménem zmetka, kterýmu bys s chutí holýma rukama urazil palici, kdybys měl možnost, a střílíte navzájem po sobě s maníkama, se kterýma by sis jinak s radostí v hospodě klepnul škopkem o škopek.
Každýho "politika" svoji zem ženoucího do války bych napřed do nějaký poslal jako toho nejposlednějšího bigoše a nechal ho tam.

Mimochodem vyšla DVD verze protiválečného klasického bestselleru Kurta Vonneguta (autor formátu Raye Bradburyho, Isaaca Asimova, nebo A.C. Clarka; BTW z jeho románu Mechanické piáno pochází námět Matrixu), Jatka č.5. Kdo jste to prošvihli a mocí mermo chcete vidět, pošlete si PZ.

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

07.07.2009 16:12

Re: válečné filmy

Jo, jo, jatka č.5 rozhodně doporučuji.
I když tradičně válečný film to není, jde spíše o rekněme alternativně - psychologické dílo (avšak kvalitní).

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

21.07.2009 18:34

Re: válečné filmy

Nejprve bych vás chtěl všechny pozdravit, pravě jsem se nově zaregistroval. Sice asi ne v nejlepším threadu, ale je nejbližší mé práci. Mimochodem ZP netrpělivě očekávám, takže jako střelec, nepočítám-li vojnu) jsem opravdu v začátcích.
Ale k filmům. Měl jsem možnost spolupracovat na dvou českých, nedávno na výše zmiňovaném Tobruku, a před lety s Honzou Svěrákem na Tmavomodrém světě. Oba jsem dával na DVD.
Ale k tématu, které mám nejradši: nejsem už nejmladší, tekže rád vzpomínám na ty, které mně ohromovali jako kluka v kině. A japonský Tora tora tora v tehdejší 70mm kině Alfa na Václaváku dodnes nezapomenu. Hodně mně dostal i Most přes řeku Kwai, i kdyz u něj jsem dříve četl knihu. Film byl jakýmsi doplněním, ale přesto nezklamal a kdykoliv se na něj rád znovu podívám.
A jestli mohu přidat i jeden ne zrovna válečný, tak je to Blue Steel s Jamie Lee Curtis v roli policistky, co má trochu smůlu.
A mohl bych pokračovat dál a dál...

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

21.07.2009 19:10

Re: válečné filmy

Pán je znalec. :wink: Tak tě tady vítám i když jak píšeš máme tady na to speciální Thread. A když už jsme u starších filmů, tak Příiš vzdálená most je taky moc dobrý. Z né tak starých se mi líbila i Sahara nebudu rozebírat jak moc by se nechali skopčáci takle postřílet, ale kdo ví co by se mu honilo hlavou bez vody na vysluněném písku. No dobře, je to spíš válečně oddechový snímek :lol:

Uživatelský avatar
mj
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 6
Registrován: 04.11.2008 14:27
Bydliště: Praha

22.07.2009 15:50

Re: válečné filmy

Nevim jestli tu uz neprobehla zminka, jestli jo tak pardon.

THE HURT LOCKER
http://www.youtube.com/watch?v=xhQdJTlo5NI

je to o EOD tymu.
je to DOST americky takze samozrejme umi uplne vsechno, odstranovat IED, strilet perfektne z .50 a tak. Ale na zkouknuti jako oddechovej film celkem v poho.

Jika
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 22.03.2007 15:38
Bydliště: Praha

23.07.2009 18:28

Re: válečné filmy

Dnes ve 23.00 National geographic pořad Kritická situace.
Je to dokument o zajetí Talibanců z počátku války v Afganistanu.
Super akce!!! Vše dokumentují a zpětně komentují tehdy přítomní novináři.
Kdo neviděl... doporučuji.
Akce spec. jednotek a us leteckva je zážitek.

Uživatelský avatar
Phantom
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1209
Registrován: 20.01.2004 15:57
Bydliště: Praha 13

24.07.2009 11:29

Re: válečné filmy

Ten díl jak Talibany nikdo pořádně neprohledal a oni si do vazby propašovali granáty a pistole?

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

04.08.2009 10:23

Re: válečné filmy

Taxem včera skouknul Hotel Rwanda a hned pak BlackHawk Down, až mě z toho chytla depresivní nálada. Kdybych někam nezaložil dývko s Killing Fields a pustil si to jako zlatý hřeb večera, asi bych rovnou skočil z okna.

Uživatelský avatar
admix
 
Příspěvky: 1815
Registrován: 25.06.2007 17:45
Bydliště: Plzen

04.08.2009 10:25

Re: válečné filmy

Killing fields mam v HD, povaluje se to na HDBits.
K Hotelu Rwanda doporucuju Last just man, mam doma ripnute z CT2 (dokument + interview s Dellairem)
BHD jsem sosnul v sobotu ve fullHD a pokochal se 8)
A kdyz uz jsme u tehle filmu, tak Warriors o jugoslavici

Uživatelský avatar
pekoz
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 342
Registrován: 30.04.2008 10:48
Bydliště: na východ od Ostravy

04.08.2009 10:33

Re:

to mrak:
Je to sice už skoro rok ale podařilo se :?:

Uživatelský avatar
RMP
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 960
Registrován: 20.01.2004 15:42

02.09.2009 15:36

Re: válečné filmy

Minulý týden (pozdě večer, jak je u kvalitních filmů zvykem) proběhl tuším na ČT2 film Želvy mohou létat. Bojové scény v něm neuvidíte, ale přesto je to film válečný více, než by si divák přál.
Příběh se odehrává těsně před vypuknutím druhé války v Iráku. Je to o osiřelých, skoro ve všech případech duševně či tělesně zmrzačených kurdských dětech, "žijících" v uprchlickém táboře na irácko-turecké hranici. Není to žádná agitka, stranící jedné či druhé straně konfliktu (či konfliktů). Jak jsem řekl, neuvidíte v něm válku, ale "jen" její oběti.

Je to mimořádný film, řadím do kategorie "povinné". A varuji - velmi smutné a velmi beznadějné...

Uživatelský avatar
Jimi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1424
Registrován: 28.07.2006 19:09
Bydliště: Hodonín

02.09.2009 21:36

Re: válečné filmy

Čečná kniha - Holandsko WW.II. Mohu doporučit.

Uživatelský avatar
vopik
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 42
Registrován: 27.08.2008 9:40
Bydliště: Plzeň-sever

02.09.2009 23:52

Re: válečné filmy

1) Warriors - běželo to jen jednou v čt.....ale ten film mě velmi zaujal...mimochodem..nemáte ho někdo?? na netu jsem zjistil že kromě uvedeného vysílání u nás tento film nebyl nikde nijak distribuován

2) Bitva o Británii

3) možná trochu OT...ale dokonalý příběh dokonalého profíka... Den Šakala (The Day Of The Jackal) s Edwardem Foxem (to co předvedli následně amíci s Willisem je trapná parodie:-( ). Dokonce mi film přišel o něco zajímavější než kniha.....možná i díky dokonale "kamenému" ksichtu hlavního hrdiny :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / OFF TOPIC - MIMO TÉMA

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků