Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

29.04.2013 10:04

Re: Vady a závady CZ 75

Super díky a tu pružinu asi nevíš viď

Uživatelský avatar
PeSi
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 224
Registrován: 21.07.2009 17:36
Bydliště: Čakovice u Týnce nad Sázavou

30.04.2013 9:48

Re: Vady a závady CZ 75


Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

30.04.2013 17:46

Re: Vady a závady CZ 75

Tak jsem se dneska osobně zastavil v prodejně CZUB v Praze Opletalově ulici a koupil jsem tam na CZ 75 Compact originál pletenou vratnou pružinu za 27 korun což je super a při měření s mojí starou pružinou je ta nová o 7 mm delší. Má to nějak vliv na zpětný ráz a přesnost střelby že se ta původní tak zmenšila ?
Ještě jsem tam koupil záchyt závěru, ale doma jsem ho zkusil dát do pistole a zjistil jsem, že na levé straně vyčuhuje páčka od pistole asi o 2 mm a nesedí přesně u zbraně. Jinak ale funguje jak má. Tedy střílet jsem s tím nezkoušel. Na účtence mám ale záchyt závěru na CZ 75 D Compact ???? Je možné že mi prodali něco jiného když o pár příspěvků víš je psáno že mám mít záchyt na CZ 75B ? Po telefonu mě tvrdili že to tak má být že už ty originál nedělají. Není pro mě problém tam s tím znovu dojet a na místě vyřešit ale nechci být za blbce :D
Může někdo poradit děkuji jsem zelenáč tak se to vše učím :D

Víťas01
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 05.05.2009 9:17

30.04.2013 20:03

Re: Vady a závady CZ 75

Pokud záchyt závěru nesedí na levé straně rámu ve směru střelby (tam kde je páčka), tak se jedná o záchyt závěru pro pistole se slitinovým (duralovým) rámem a vy máte nejspíše rám ocelový. Vezměte sebou pistoli do obchodu, neměl by být problém záchyt závěru vyměnit.

Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

01.05.2013 12:49

Re: Vady a závady CZ 75

Přesně tak mám ocelový rám. Tu pistoli jsem tam sebou měl i jsem jim jí ukazoval ale nevyzkoušel to byla chyba. Nevadí zítra tam zajedu a vyměním. Účtenku mám.

Uživatelský avatar
fejfarz
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 87
Registrován: 26.04.2013 9:15
Bydliště: Kladno

02.05.2013 14:49

Re: Vady a závady CZ 75

Tak vyřešeno. Opravdu tam patří ten záchyt na CZ 75 B. Dojel jsem tam znovu vyměnili a vyzkoušeli bez problému.Vratnou pružinu jsem koupil ještě jednu dokud je ještě měli ty originál pletené. Ve zbrani mám novou a v šuplíku ještě jednu pro jistotu a můžeme střílet jak hrdlo ráčí :D


Reklama

manas
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 68
Registrován: 25.06.2010 11:14
Bydliště: Praha 6

17.10.2013 18:42

Re: Vady a závady CZ 75

Zdravím , mám dotaz. Dnes jsem byl s kamarádem na střelnici a jeho CZ75 ( starší provedení bez blokace úderníku, min. střílená) po prvním výstřelu jen shodila kohout na bezpečnostní ozub. Kohout dopadl na ozub při spuštění SA i DA a již prostě nevystřelila. Zajímalo by mne jestli někdo měl stejnou závadu a co bylo příčinou.
Díky za tipy.

Uživatelský avatar
jpp
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2136
Registrován: 12.01.2012 0:57
Bydliště: Tam kde zítra již znamená včera...

17.10.2013 21:24

Re: Vady a závady CZ 75

Rozebrat, vyčistit, vizuálně zkontrolovat součástky (ulomený záchyt kohoutu?) a pokud se to bude opakovat, tak odnést na opravu. Víc toho přes sklo asi nevymyslíme. Příčin je možných několik, ale je potřeba to mít v ruce.

vrbodol
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 505
Registrován: 11.11.2009 21:36

18.10.2013 15:13

Re: Vady a závady CZ 75

Jednou se mi tohle taky stalo a příčinou byla mosazná štětinka z kartáčku ve spouštáku.Takže pořádně vyčistit a pak se uvidí.

Mongi89
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30.12.2010 14:27

18.11.2014 23:42

Re: Vady a závady CZ 75

Ahoj, v sobotu jsem na střelnici po několikerém neodpálení náboje zjistil, že mi "plave" páka vypouštění kohoutu u prakticky nové CZ 75 SP-01 Tactical. Vím, že už o tom proběhla zmínka výše, a mám celkem jasnou představu o tom, co se pokazilo..
Nicméně bych se zeptal, jestli nevíte, jak často k této vadě dochází? Zajímá mne, jestli jsem měl jenom smůlu na vadný kus/součástku/ chybu montáže... a nebo je to u této konstrukce běžný jev?
Pistole je nová, kupovaná minulý měsíc v podnikové prodejně v Praze a ode mne má vystříleno do 300 ran. Vzhledem k tomu, že ji mám mimo jiné i na nošení, mne riziko neodpálení pochopitelně dost štve....

donovanstangiano
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 199
Registrován: 07.09.2012 13:46
Bydliště: Plzeňsko, Jihlavsko

14.12.2014 0:41

Re: Vady a závady CZ 75

Nevíte prosím, co je obecně nejčastější možnou příčinou záseku tzv. nevyhozené prázdné nábojnice skříplé ve výhozním okénku? Myslím, že to má nějaký přesný anglický ekvivaltent (smokestack??) :D
Používám stejnou prachovou navážku, zkusil jsem vyměnit pružiny v zásobnících, podavače zásobníků, drápek vytahovače je v pořádku... Přijde mi, že se to zhoršuje, dříve bezproblémová SP-01 ted občas zazlobí - hlavně při rychlé střelbě.

hajnrich
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 609
Registrován: 06.11.2007 19:20
Bydliště: Ústecký kraj

14.12.2014 10:18

Re: Vady a závady CZ 75

Dělo se mi u CZ75 přesně totéž, taky se to počtem vystřílených ran zhoršovalo. Nakonec jsem zjistil, že se mi postupem času usadil a napěchoval karbon mezi mezi tělo závěru a vytahovač.Stačilo vytahovač demontovat, vyškrábat z drážky v závěru bordel, vyčistit vytahovač a závadění přestalo jako když utne. Druhou příčinou by mohla být unavená pružinka vytahovače - to se mi stalo u siga 229. Stačilo vyměnit pérko a závady přestaly. Než jsem sehnal novou pružinu, podložil jsem tu unavenou a taky to pomohlo.

Aluno
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 1
Registrován: 02.10.2014 23:53

09.01.2015 14:40

Re: Vady a závady CZ 75

Zdravím všechny, koupil jsem střílenou CZ 75 BD, čili s decockerem. Když natáhnu kohout ať už závěrem nebo palcem tak někdy, po stisknutí spouště, se kohout vypustí na bezpečnostní ozub místo výstřelu, což by se asi stávat nemělo, ne? Zatím jsem vystřílel asi jen 200 nábojů a během střelby se mi to ještě nestalo, ale naprázdno se to někdy stává. Někdy několikkrát za sebou a někdy to chodí bez problému jak má. Když kohout natáhnu přes DA tak je to vždycky v pohodě, tudíž výstřel a ne vypuštění. Nevíte někdo co s tím? Nikde jsem o tom nic nenašel..:-(

Taca
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 53
Registrován: 27.04.2013 17:57

10.01.2015 11:20

Re: Vady a závady CZ 75

Mě se to stávalo u strašně ostřílené 75 bez blokace a vypouštěče, ale problém bych hledal ve stejném místě.
Bývalý majitel leštil...
Měl jsem to o to zábavnější, že po spuštění závěru mi to spouštělo i kohout, naštěstí nikdy nedošlo k výstřelu. Vyřešil jsem to výměnou ,,laděných´´ součástek. Šlo o součástky číslo 7, 11 a 17.

Obrázek

ravo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2014 14:26

13.02.2015 16:00

Re: Vady a závady CZ 75

Tak došlo i na mě. CZ75 Semicompact mi na předposledním drillu začala nějak závadit, nechtěla přetáhnout, vyházel jsem si pod nohy napřeskáčku celej zásobník než mi to došlo.

Zlomená původní vinutá vratná pružina závěru.
Takže jsem ji nahradil novou z plochého drátu určenou pro compact, podle mě je to lepší varianta, pružina pěkně sedí na vodítku pružiny a nemá tendenci se vyklánět do boků při stlačení jak to dělala ta vinutá.
Subjektivně klade vyšší odpor, není asi tak vychozená jak byla ta vinutá. Uvidíme jak se to bude chovat na střelnici, jestli bude spolehlivě přetahovat všechny laborace atd.
Přílohy
IMG_20150213_134918.jpg
Nová pružina z plochého drátu vč. vodítka pružiny
IMG_20150212_221006.jpg
Stará vinutá pružina

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

14.02.2015 14:34

Re: Vady a závady CZ 75

k ravo

Vícepramencová pletená vratná pružina byla jednou z prvních součástí z mnoha, která musela z „policejního compactu“ (CZ mod. 75 D Compact) ihned pryč. Její reálná životnost byla obvykle hluboko pod 10 000 výstřelů, kdy postupně narůstala četnost závad způsobených nedovřením závěru.

Jakmile jeden z drátů pletené pružiny praskne, je v podstatě vymalováno. Plochá má životnost nesrovnatelně vyšší…, tedy doufám, protože na civilní produkci CZUB občas šetří přespříliš… :evil:

Větší tuhost je sice na úkor manipulačního komfortu, ale zkrácené verze CZ mod. 75 (Compact, Semicompact) pro spolehlivou funkci obvykle vyžadují rasantnější dovírání závěru. :D

ravo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2014 14:26

16.02.2015 17:15

Re: Vady a závady CZ 75

Tak mám první poznatky ze střelby s novou pružinou - bohužel špatné :(

Po nahrazení původní prasknuté pružiny ze splétaného drátu v pistoli CZ75 Semicompact (závěr a horní část rámu jako ocelový compact) za pružinu určenou pro CZ75 D Compact (hlinikový "policejní" compact) z plochého drátu (jinou eshop CZUB pro compacty nenabízí) mi začala pistole závadit.
Konkrétně dělá to že skřípá vystřelené nábojnice ve vyhazovacím okénku, někdy nevyhodí a vystřelená nábojnice zůstane vytažená uvnitř v prostoru závěru. Vypadá to že pružina je příliš silná a závěr nemá dostatečnou dynamiku při pohybu vzad a naopak velkou při pohybu vpřed. Zatím vystřelena první várka 50ks, ale cca 7 závad bylo :-(

Možná se to vychodí časem a pružina povolí, ale nechce se mi na to příliš spoléhat. Má něco podobné poznatky/řešení problému?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8116
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

16.02.2015 19:10

Re: Vady a závady CZ 75

Nech závěr týden na záchytu pružina povolí

DPMS
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1010
Registrován: 16.02.2014 14:40

16.02.2015 22:26

Re: Vady a závady CZ 75

k ravo

Čím střílíš? Originální tovární munici, nebo přebíjenou?

Pokud municí se standardním výkonem, tak bude pružina asi opravdu příliš tuhá.

CZUB kdysi tvrdila, že disponuje více tuhostmi, ale v běžném prodeji, z toho co říkáš, asi nebudou. :evil:

Zkus udělat to, co radí glock1719. Pružina si obvykle poměrně rychle „sedne“.

Pokud by to nepomohlo (chce to trochu trpělivosti), a jiná vhodná pružina by nebyla k dispozici, tak je jedno z možných řešení i zkrátit pružinu o příslušný počet závitů (postupně, po jednom a vždy řádně vyzkoušet). :D

ravo
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 14
Registrován: 28.11.2014 14:26

17.02.2015 9:35

Re: Vady a závady CZ 75

Střílena standardní munice jak tovární SaB, tak přebíjené Alsy, závadí to cca stejně, střelivem to nebude.

Pěkně mě to štve, semicompacta mám na nošení a tam si takový kratochvíle jako rozborku/sborku uprostřed potenciálního konfliktu nemůžu moc dovolit :-(

Dneska to půjde k puškaři, aby tu pružinu poladil (nějáký zkrácení uděláme).

P.S. - asi budu říkat známou věc, ale zjistil jsem že eshop CZUB (eshop.czub.cz odkazovaný přímo ze stránek http://www.czub.cz) nepatří přímo zbrojovce, ale někomu jinému. Chápu že zbrojovka má za cíl vyrábět a dělat velký dealy, takže to někomu "vyoutsourcovala". Jen by mě zajímalo, jak moc je provozovatel provázaný s CZUB, hlavně v oblasti tech. podopory a řešení podobných problémů jako mám já. Osobně si po zkušenostech myslím, že pružina po CZ75 D compact není vhodná a chtělo by to ještě nějakou jinou do nabídky...

PředchozíDalší

Obsah fóra / Krátké zbraně / CZUB+CZ Strakonice+ZVI+Alfaproj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků