Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

11.10.2010 21:47

Upozorňování od oddělení policie

Jak to kde u vás po republice funguje se zasíláním upozornění ohledně blížící se konci platnosti zbrojáku? U nás to dříve posílali poštou, ale teď to mají na oddělení zakázané kvůli poštovnému. Sbírají čísla na mobil a mailovky aby se v tom mohlo pokračovat... Doufám, že internet policii neodpojí!

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

11.10.2010 22:56

Re: Upozorňování od oddělení policie

U nas se spoleha na svepravnost drzitele.
Tedy ze vi, kdy mu zbroja konci a jak dlouho pred koncem platnosti ma prijit.

Uživatelský avatar
Ross
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 485
Registrován: 20.01.2004 12:33
Bydliště: Brno

12.10.2010 8:53

Re: Upozorňování od oddělení policie

Neprobiha to automaticky ... ale znam nekolik lidi (s jiz resenym prestupkem) kteri by to uvitali, smysl by to urcite melo.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

12.10.2010 11:29

Re: Upozorňování od oddělení policie

CMK: Mas nepochybne pravdu ale pro vsechny neni ZP to nejhlavnejsi na svete a kazdy mame i spoustu dalsich problemu a povinnosti a vzhledem k tomu ze ZP plati 5 let dovedu pochopit ze na to obcas nekdo zapomene. Ja uz zapomel na tolik veci... i kdyz na ZP nikdy (ale znas to nikdy nerikej nikdy :) Take znam jednoho myslivce kteremu ZP propadlo a mel s tim pak popotahovacky...

Pripadne mi normalni ze mi chodi tyden pred koncem vypujcni doby upozorneni emailem z knihovny ze mam knihu vratit... nechapu proc by to nemohlo fungovat u ZP... ale ano, u nas by se na to musela vypsat "transparentni" soutez (jelikoz ochrana osobnich udaju, dopad na ekologii a boj s terorismem :roll: ) a stalo by to prinejmensim 100 milionu...

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

12.10.2010 11:46

Re: Upozorňování od oddělení policie

Ja vim, nikdy nerikej nikdy... Ale...

Pouzivame obcanku - chodi nam snad dopis o ukonceni jeji platnosti?
Pouzivame ridicak - chodi nam snad dopis o ukonceni jeho platnosti?
Pouzivame cestovni pas - chodi nam snad dopis o ukonceni jeho platnosti?
Leckdo chodi na ruzna opakovani ruznych nutnych proskoleni (elektrikari na 50ku apod...) - take nikdo neupozornuje.
Tak, jako obcanku a pas dostane uplne kazdy (az na vyjimky), ridicak udela 99% zadatelu, 50ku ve finale dostane taky skoro kazdej, kdo tam jde... Tak pro zbrojak je podle me potreba trochu vic.
Ja fakt nevidim duvod, proc zrovna pro ZP by melo chodit upozorneni, kdyz na vsechno ostatni nechodi.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

12.10.2010 16:39

Re: Upozorňování od oddělení policie

cmk: Správná otázka je: proč nechodí upozornění ani na ty ostatní záležitosti ? Stát nám omezil svobodu a chce abychom měli doklady, takže by stát měl být tak laskav a měl by se namáhat poslat nám upozornění, že končí platnost papíru, který si stát vymyslel.


Reklama

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

12.10.2010 17:31

Re: Upozorňování od oddělení policie

Jo a restaurace by mi mohla posilat, ze je cas obeda.
Auto textovku, ze za 100km dojde benzin.
Zvonek v praci, ze se blizi konec pracovni doby.
...
Ja vim, trochu demagogicke...

Ale cokoli navic od statu = vice nakladu statu.

Nejdriv bych resil, proc stat ac nema prachy, muze si dovolit spoustu veci, o kterych se nam ani nezda a az budou vyreseny tyhle zakladni problemy, muzeme se bavit o tom, jak ucelne ty prostredky vynalozit.

Je pravdou, ze kdyby v jakesi centralni databazi zbrojaku byla jeste u kazdeho kolonka "mail" a "gsm" a pokud mozno obema kanalama sla 4 mesice predem informace, byla by to vec za par tisic na doprogramovani a par-set tisic rocne provozni naklady (za textovky). Jenze pak jsou tu veci, ze je treba to drzet aktualni, kdekdo zmeni mail ci cislo, je potreba, aby tu databazi nekdo spravoval, zalohoval, udrzoval... Najednou se dostavame k milionu rocne... A budu radsi, kdyz za ten milion dostanou vsichni policajti o 10 naboju na rok vic, ktery prozenou laufem. Kazdopadne nas to dostava na zacatek - az budou vyreseny vetsi prusery, resil bych jak usetreny penize utratit.

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

12.10.2010 20:36

Re: Upozorňování od oddělení policie

Souhlas s CMK.

Na jednu stranu se tady mluví o tupých ovčanech, na druhou stranu byste chtěli, aby vás někdo (stát) neustále vodil za ručičku...

Vlastnictví zbraně s sebou nese jistou dávku zodpovědnosti, kdo ji nemá a nedokáže si ohlídat vlastní věci, neměl by zbraň mít.

Kdo nechce být jakkoliv omezován státem, nechť se laskavě odstěhuje tam, kde jej stát omezovat nebude. O takovém místě na naší planetě ale bohužel nevím...

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

12.10.2010 21:29

Re: Upozorňování od oddělení policie

Tak já si to taky hlídám sám, ještě jsem to neprojel, ale já třeba nijak zvlášť nenakupuji ani neprodávám. Mám jen "E"čko a 2 krátký zbraně. Nechodím tam s ničím každý druhý týden... a ruku na srdce, komu vydrží telefon 5 let aby si tam dal upomínku? Neomlouvám nikoho kdo to projede, ale stát se to může. Když vám propadne OP, nebo ŘP, tak vám prostě vydají nový, ale ZP holt nee. Je to na nový zkoušky a ty taky třeba neudělá každý hned na poprvé. Tím spíš s přibývajícími léty. Tím spíš chválím, pokud to policie posílala. Myslím, že není správné že jim to zakázali a to jen kvůli poštovnému. Kdyby to šlo, klidně si to předplatím ( na to jsem se taky ptal, ale peníze vzít nemůžou a na poštovní známku mi řekli, že může být za 5 let za 12,- místo za 10,- a co... ). Mail nebo SMS je nic nestojí, posílají to z internetu, takže i oceňuju že hledají "jinou cestu" místo toho aby se na to vykašlali...

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

12.10.2010 23:19

Re: Upozorňování od oddělení policie

cmk: Srovnání trochu pokulhává, u ZP Ti neprodlouží lhůtu o rok, jak plánují u ŘP, a nemusíš odevzdat do úschovy vozový park. :) Při návštěvě na zbraních jsem už slyšel několik zoufalců, kteří prošvihli lhůtu a kteří navrhovali, ať jim uloží pokutu i několik tisíc korun, aby nemuseli absolvovat ten kolotoč.
Osobně si myslím, že je naopak pro obě strany výhodné, když držitele ZP upozorní např. týden před koncem lhůty. Obě strany ušetří čas (úschova zbraně...), občan peníze za nový ZP a ostatní zodpovědní držitelé ZP budou moci být rychleji obslouženi.

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.10.2010 9:47

Re: Upozorňování od oddělení policie

Policie není povinná obesílát držitele ZP s upozorněním na konec ZP .Nebo aby milostivě po 2,5 roku donesli držitelé skupiny D zdravotné potvrzení.U nás to zatím dělají , ale už dlouho nebudou.Jsou to zbytečné náklady a strávený čas.Tady nelze než souhlasit.Kdo má ZP by měl být svépravný a platnost si hlídat.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

13.10.2010 12:14

Re: Upozorňování od oddělení policie

Idea nebyla v tom, kdo co musí, nebo nemusí. Jen mě zajímalo jak to chodí jinde... Takže obecně se to spíš nevede?

Uživatelský avatar
glock1719
 
Příspěvky: 8117
Registrován: 10.04.2006 14:12
Bydliště: Uherské Hradistě

13.10.2010 12:27

Re: Upozorňování od oddělení policie

V UH to zatím posílají.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

13.10.2010 18:02

Re: Upozorňování od oddělení policie

Alfonss: Základní idea je v tom, že stát by tu měl být pro nás a ne my pro něj. A jediný důvod proč to tak nefunguje je ten, že lidi si neuvědomují a nechávají si líbit, že stát je velmi často velmi zbytečně buzeruje. A lidi si myslí, že tak to musí být. Ale nemusí. hezky je to vidět na rozdílu mezi ČSSZ a VZP. I VZP je obrovský moloch, ale snaží se klienta nenaštvat, protože nemá, na rozdíl od ČSSZ, monopol. Ukazuje to, že kdyby stát neměl na našem území monopol, dokázal by se (často i s menšími náklady) k nám chovat mnohem lépe.

Houby by se stalo, kdybych se mohl někde zaregistrovat, že mi stát může posílat různé výzvy e-mailem nebo SMSkou. Velmi rád bych si předplatil SMS službu "upozornění ma platnost konce dokladu". Ejhle u datových schránek tahle služba byť absurdně zpoplatněná a nepříliš spolehlivá) zařídit šla, tak proč by to nemělo jít u "státní správy" jako celku ?

Jen tak namátkou:
Platnost OP, ŘP, ZP, cestovního pasu ...
Platnost STK na autě ...
Platnost zdravotní doložky pro starší řidiče ...

Všechno tohle už má stát v databázi, takže zase tak moc by to nebolelo. Jenom by se náš e-government nesměl inspirovat zaostalým Rakouskem, ale musel by se podívat někam, kam už dorazilo 21 století (Estonsko).

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

13.10.2010 20:16

Re: Upozorňování od oddělení policie

VZP se nesnaží klienta naštvat? Tak teď jsi mě opravdu rozesmál. Abych pravdu řekl, tak s ČSSZ nemám sebemenší problém, všechno řeším telefonem a setkávám se s velice vstřícným přístupem, zato VZP je kapitola sama pro sebe - za přepážkama ignoranti, kteří nevědí která páčka, vše se musí řešit osobní návštěvou, nebo poštovní korespondencí.... Asi bydlíme každej v jiné republice.

Zbraň není samozřejmost, můžou je držet a nosit pouze osoby, které k tomu mají předpoklady - odborná a zdravotní způsobilost, bezůhonost, spolehlivost. Pokud si někdo nedokáže jednou za 5 let vzpomenout, že mu končí ZP, tak má místo hlavy kokosovej ořech a o spolehlivosti se nedá mluvit. Nevím, proč by jej měl někdo vodit za ručičku...

To, že stát nějakým způsobem (prostřednictvím vydávání ZP) reguluje držení zbraní, považuji za velice správné. Děsím se toho, kdyby měl mít zbraň každej, bez ohledu co je zač...

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

13.10.2010 21:17

Re: Upozorňování od oddělení policie

Tak to jsi šťastný člověk, že v hlavě musíš nosit tak málo událostí a úkolů, že si dokážeš hlídat kdy ti končí platnost kdejaké blbosti. Já už si musím do kalendáře dávat i že zítra v 8:00 mám být v pneuservise, protože je toho na mě trochu moc. Bohužel co není v diáři, jako by neexistovalo. Já bych tu SMSku od státu uvítal mj i proto, že férové náklady na ni by nepřekročily cenu rohlíku (a ten kupuji za 0,90 Kč), tedy to není nic, co by mě ruinovalo.

Vrana
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 27
Registrován: 26.08.2009 20:10

14.10.2010 7:25

Re: Upozorňování od oddělení policie

Už jsem psal, že souhlasím s tím, aby si to každý hlídal sám a nespoléhal na to, že ho bude někdo vyrozumívat. Zároveň to ale považuji za dobré, když to "připomení" přijde. Dost rozdíl je mezi držitelem který tím vyloženě žije a tím, kdo jej má jako nezbytnost nebo "vedlejší produkt"... Spousta držitelů taky nejsou mladí kluci. Zkrátka si myslím, že jedna zpráva, mail nebo dopis "bolí" míň než když to propadne, toť vše.

Uživatelský avatar
$emtex
Sponzor serveru
Sponzor serveru
 
Příspěvky: 493
Registrován: 24.05.2009 19:14
Bydliště: lounsko

14.10.2010 8:32

Re: Upozorňování od oddělení policie

Tak nějak se mi zdá, že si pletete dobu. Doby, kde se stát staral o občana a občan si na to zvykl tak, že bez příslušného úředního povolení si ani neposekal zahrádku nebo nezabil prase. Omyl. Občan se má postarat sám o sebe, stát pro něj zařídí pouze to nejnutnější, tozn. mu vydá OP, ŘP, ZP. Jestli mu propadne nebo ne, je věcí občana. Bude snad stát posílal e-maily a sms-ky těm, co jim letos končí řidičák? Běží reklama v televizi, novinách, stojí to spoustu peněz, které mohly být využity efektivněji jinde a statistiky stále alarmují, že si desítky tisíc občanů své ŘP dosud nevyměnily. Nebude a i kdyby je poslal, stejně bude koncem prosince na úřadech nával. Pokud budu nějakou takovou "nadstandartní" službu chtít, tak si ji prostě zaplatím. Jinak se musím postarat sám a napsat si to do diáře nebo kalendáře.

shi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 248
Registrován: 09.05.2007 19:24

14.10.2010 11:24

Re: Upozorňování od oddělení policie

$emtex píše:Tak nějak se mi zdá, že si pletete dobu. Doby, kde se stát staral o občana a občan si na to zvykl tak, že bez příslušného úředního povolení si ani neposekal zahrádku nebo nezabil prase. Omyl. Občan se má postarat sám o sebe, stát pro něj zařídí pouze to nejnutnější, tozn. mu vydá OP, ŘP, ZP.


Souhlasím, stát toho má dělat co nejméně, protože na co stát sáhne, to obvykle podělá. Aspoň ten náš.


$emtex píše:Jestli mu propadne nebo ne, je věcí občana. Bude snad stát posílal e-maily a sms-ky těm, co jim letos končí řidičák?


Nikdo neříká, že stát to musí posílat všem. Ale považoval bych za projev elementární slušnosti ze strany státu, že když se blíží vypršení dokladu, že občan, který má o taková upozornění zájem, že bude adresně vyrozuměn.

Když přijdu na střelnici nebo do banky a obluha si všimne, že se mi blíží termín platnosti dokladu, tak mě na to sama od sebe upozorní. Proč to asi obsluha dělá, když ji to stojí čas a energii a nikdo jí za to peníze navíc na stůl nedá? Protože ve mě vidí klienta a má zájem o to, aby byl klient spokojený a aby příště přišel zase.

Žádné jiné "firmě" neplatím za služby tolik, jako tomuto státu, takže by se stát měl sakra snažit, abych byl s poskytovanými službami spokojen.

Tak nějak se mi zdá, že si taky pletete dobu. My tu nejse pro stát, stát je tu pro nás. Velkoobchodní cena jedné SMSky je tak asi třicet haléřů, možná ještě méně. Na daních a odvodech platíme každý desetitisíce a statisíce, takže kdybych si za 3 Kč ročně mohl u státu předplatit službu "informační SMS", tak to bez mrknutí oka udělám. Vy snad ne ?

$emtex píše:Běží reklama v televizi, novinách, stojí to spoustu peněz, které mohly být využity efektivněji jinde a statistiky stále alarmují, že si desítky tisíc občanů své ŘP dosud nevyměnily.


Aha, takže stát má dost peněz na to, aby vyhodil statisíce za reklamu, kterou se snaží oslovit desítky tisíc řidičů, zbyteně platí různé mediální darmožrouty )reklama se sama nevyrobí, článek ,nebo PR zpráva se samy nenapíšou), organizuje a platí úředníkům přesčasy, ale nemá 30 000 Kč na to aby, odeslal 100 000 SMSek ? To přece nemůžete myslet vážně!

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

14.10.2010 11:40

Re: Upozorňování od oddělení policie

shi: taky si všechno píšu do telefonu, bo mám děravou palici, ale důležitý věci v hlavě prostě mít musím. Když zapomenu, mám smůlu, bude následovat postih. Jsem svéprávnej člověk, tak se podle toho musím chovat.

Znova opakuju, že považuji za správné, že ZP v naší zemi není samozřejmost a jeho majitel je povinen pro jeho vlastnictví něco udělat - sám si ohlídat, aby mu nepropadl - to je ohromná práce...

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků