s i g
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 587
Registrován: 03.12.2007 22:28
Bydliště: Praha

13.10.2009 19:24

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

@PaF:
jsem koukal na ty inzeráty, co jsi rozvěsil po střeleckých serverech... nechci Tě strašit, ale podobnou akci jsem rozjel na jaře taky.
Výsledek byl 0 (slovy nula :-( ) a tak jsem koupil nový STI.
Ale proč to píšu.... v tý době měli v Banzai nějakýho superkompaktního Kimbera .45, který se jim vrátil z nějaké předváděčky s poškozeným povrchem.
Nabízeli mě ho za 28 (původní cena na krámě údajně 35).
Momentálně maji nějak nefunkční webovky, tak kdyby jsi měl zájem, pošlu Ti do PM mobila na pána, co tam dělá SIGy....dál se už doptáš.

Jinak v Leiku maji v komisi jetou Kimber Pro Carry II.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

13.10.2009 20:54

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

Panove, spustil jsem neco, co jsem nechtel... :roll:
Kdyz se podivate pozorne, stojim o osobni zkusenosti, pripadne nabidku konzultace nad realnym kusem. Nehodlam zde teoretizovat nad ruznymi resenimi 1911. Dik za pochopeni.
Takze diky 4sig :lol: Vice v SZ.

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

14.10.2009 21:58

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

Tak ze sve uvahy vyrazuji 3" s lehkym ramem, napr. Kimber Ultra Carry. Je to uz hrozne male a lehke. Byl bych ochoten to vymenit za svuj SW 442, ale doplacet na to 22k, to mi prijde ujete.
Tak mirim spis na ekvivalenty STI Guardien 3,9" v oceli (analogie DW Bobtail ale bez te useknute prdelky :lol: ).
Nezavrhuju zatim Kimber Pro Carry ve 4" v hliniku, to by mohl byt kompromis. Mam slibene vyzkouseni, uvidim.
Jinak jednu puvabne jetou maji v BVS - 4", hlinik Springfield. Vypada tak na 100 let, cela osoupana, za 15k. Docela by mne zajimalo, kde slouzila :lol:

cmk
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 2695
Registrován: 28.06.2006 21:07

15.10.2009 10:34

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

V tom pripade ale predelej subjekt, protoze "ULTRA KOMPAKTNI 1911" si predstavuju opravdu neco ve velikost STI LS maximalne.
1911 se 4" hlavni uz je beznej kompakt.

OndraF
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 372
Registrován: 03.04.2008 12:54
Bydliště: Zlínský kraj/Brno

15.10.2009 12:20

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

LS jsem mel a podruhe bych do ni nesel, musel jsem ji ladit,aby spolehlive chodila a to u kveru na noseni neni idealni.. Drzel bych se klasicke konstrukce-uz jen kvuli nahradnim dilum a hlavne neceho, co je vyzkousene..

PaF
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 30.01.2007 21:54
Bydliště: Brno

15.10.2009 14:02

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

2CKM - JE TO DANO VYVOJEM POZNANI...
Doufam, ze tu nikoho nematu, nechci kvuli tomu vytvaret nove vlakno. Je to jen o velikost vedle.
Jestli ted ale vyjde muj dalsi napad, kompakt s kapacitou 10, ktery chytnu svoji malou rukou, pujde koncept 1911 uplne k ledu... :oops: To uz budu psat jinam :lol:


Reklama

Uživatelský avatar
alfonss
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5573
Registrován: 22.11.2005 20:24
Bydliště: Brno-venkov

15.10.2009 17:36

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

Nehledáš taky tak trochu zlatý grál - pistoli která bude střílet a trefovat sama - jako jeden všemi známý střelec?

Uživatelský avatar
krampus
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1065
Registrován: 08.04.2004 16:40
Bydliště: brno

15.10.2009 17:54

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

tak aby to vystřelilo samo, to bych mohl obstarat u poměrně jakýhokoli kvéru... :P
jinak k velikosti: když porovnám full size (government) a officer, tak je to v podání prcka dost kopanec a to můžu porovnat jen celoocelový Llamy. kdyby to mělo bejt to ultracarry od kimberu, nebylo by to na každodenní střílení. nehledej zlatej gral. kup si něco funkčního, třeba paru a to můžeš jak ocelovou, tak lehkou a jednořadou nebo dvouřadou. mě by se líbila dvouřadá P10*45 limited , nebo toho kimbera, chybu v týhle relaci asi neuděláš. jestli seš na tom jen trochu dobře s penězma, kup si, co se ti líbí. jestli někdo chce mudrovat, že dvouřadej heft je tlustej, tak na to kašli, rozdíl obvodu jednořaďáku s obvykle silnejma střenkama a dvouřaďáku s tenkejma je asi půl centimetru. (jednou jsem to někde poměřoval provázkem). a kdo si stěžuje že má na krochnu malý ruce plácá voloviny. v praze se mnou jednou byla na LOS kamarádka, která měla sakra malou ruku, tak jsem z dvouřadý 40SW Llamay sundal střenky, omotal pažbičku gafou, prořízl ji v místě pro dlaňovku a šlo to. odstřílela závod v pohodě. (zdaleka nebyla mezi posledníma, ač to byla její veřejná premiera).

Raasi
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 22
Registrován: 11.05.2013 11:18

14.12.2013 23:08

Malá 1911 (3" hlaveň)

Rád bych se zeptal, na zkušenosti s krátkou hlavní u 1911. Uvažuji v příštím roce o nákupu Dan Wesson, model ECO, který by se snad měl dovážet. Pokud máte někdo zkušenosti s jakoukoliv 3" 1911 v .45 ACP, tak budu rád, když se podělíte...

Uživatelský avatar
Vejr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 597
Registrován: 10.06.2012 15:58

14.12.2013 23:33

Re: Malá 1911 (3" hlaveň)

něco jsem nastřílel z Springfielda V10, kraťas, portovaná hlaveň. Fungoval jako klasika 1911, zpětnej ráz trochu ostřejší do ruky, porty mě přišli spíš na okrasu. Na mířenou moc nebyl, na nošení mě taky moc nenadchnul tak šel dál do světa.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

24.08.2018 14:16

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

Něco pro oživení tématu: pořídil jsem Kimber KHX Ultra, bez "II" v názvu, čili bez blokace úderníku Schwartzovou pojistkou.

Rám je z hliníku, hlaveň má integrovanou skluzavku (Kimber je dokonce jediný výrobce, který dává rampované 45acp hlavně do 3" modelů), což byl hlavní důvod, proč jsem nevzal Colt Defender. Ten má rampu klasicky jako součást rámu, a u toho se mi nějak nechce věřit, že to vydrží. Mimo to jsem měl na prodejně v ruce 5 fungl nových Coltů Defender, a všechno to byly řehtačky, vůle závěru a rámu, byť není nijak zásadní pro funkci zbraně, byla na úrovni mého starého norinka.

Spasování Kimbera je příkladné, kluci z Yonkers se nějak polepšili. Měl jsem na prodejně v ruce několik modelů z poslední zásilky a všechny byly spasované parádně, nulové vůle uzamčení hlavně a spasování závěru a rámu.

Model KHX je letošní novinka. Červenozelená (pro mě pravda trochu cirkusově vyhlížející) kombinace světlovodných mířidel, hledí s "tactical ledge", neboli vybráním umožňujícím v případě potřeby natáhnout závěr za opasek nebo podobně. Zkoušel jsem to ze zvědavosti a jde to překvapivě dobře. V dobrém světle jsou mířidla skvěle čitelná a muška tahá oko velice dobře. Za šera už to taková paráda není, ale od toho to má jinou vychytávku...

Střenky Hogue Laser Enhanced z materiálu G 10 korespondují s domečkem bicí pružny také z G10, obojí v zeleném odstínu. Domeček je takto velmi lehký, uspoří pár gramů z celkové váhy zbraně. Střenky jsou obdobou Laser Gripu od Crimson trace, se kterým dodává Kimber některé další modely. Laserová dioda je umístěná klasicky na pravé straně pistole, aktivuje se při úchopu pistole prostředníčkem silné ruky. Pro leváka je to řešení dosti nevhodné, protože si palcem slabé ruky laser překryje. Pro praváka je to ale sympatický doplněk pro použití za šera/tmy. Laser se dá snadno nastavit přiloženým imbusem, ale nástřel funguje jen na konkrétní vzdálenost (já jsem ho nastavil na 10m), jelikož není v ose hlavně, ale vpravo a dole.

Motiv šestiúhelníků na střenkách koresponduje s tvarem natahovacích drážek na stranách a zvrchu závěru. Pro tradicionalisty je to asi trochu divočina, mně se to ale hned zalíbilo. Navíc hrany šestiúhelníků jsou akorát ostré a hluboké, aby se dal závěr nadrcnout i se zpocenou rukou, ale zas ne tolik, aby si člověk pořezal prsty (jako na mém starém Coltu XSE, kterému se kvůli tomu někdy přezdívá Xtra Sharp Edges:)).

Povedený detail je zkosení hřbetu zbraně, ubere to sice jen pár milimetrů, ale oblé tvary se pod oděvem rýsují výrazně méně, než ostré, plus mi to skvěle padne do ruky.

Střelba je překvapivě příjemná, čekal jsem kopanec jako od muly, ale kdepak. S vlastním střelivem přebitým na PF 170 to bylo naopak velmi příjemné, neměl jsem nejmenší problém vystřílet 200 ran v kuse. Patrně zásluha dvojité (a řádně tuhé) vratné pružiny.
Za těch 200 ran jsem neměl žádnou zádržku ani jiný problém. Používal jsem originální zásobník na 7 ran (celkové kapacita je tedy 7+1) a fullsize 8ranné zásobníky Wilson ETM. V krabici je bohužel jen jeden zásobník, ale na druhou stranu to není ten obyčejný plecháč co dávají k základním modelům, ale vylepšený Kim Pro Tac Mag se silnější pružinou, rozebíratelným spodkem a upraveným podavačem, který zabraňuje jeho posunutí ven z těla zásobníku, aby nedošlo k poškrábání hliníkového rámu po vystřelení poslední rány.

Na 10 metrů mi to i při rychlejší střelbě (cca 2 rány za sekundu) chodilo jednou dírou, na 25m jsem při pomalejší mířence nevylezl z devítky na zeleném troubovi.

Jediná věc co se mě na té pistoli nelíbí, je povrchovka. Ta je opravdu jen na parádu, po prvních 200 ranách se odrbala z hrany výchozího okénka od vyhazovaných nábojnic. Je to ale jen kosmetická závada, závěr je pod povrchovkou z nerezu a hliník na lišku taky netrpí. Až se ta povrchovka odrbe úplně, tak holt nechám udělat nitrid nebo něco podobně odolného a hotovo. Nicméně u pistole za skoro 40 tisíc bych čekal, že bude mít povrchová úprava větší trvanlivost, než lak na nehty z výprodeje.

Jinak jsem ale ze zbraní (zatím) naprosto spokojený, nosí se to velice pohodlně ve vnitřním pouzdře Remora.

Rád bych sem postnul nějaké obrázky, ale jako obvykle je kapacita serveru naplněná. No kdo by chtěl, tak jsem psal recenzi i na fórum Kimbertalk, tam nějaké obrázky jsou - tady.

Uživatelský avatar
Bulls.eye
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1047
Registrován: 09.07.2006 17:11
Bydliště: Brno

14.11.2018 12:27

Re: Ultra kompaktní 1911 ve 45 ACP

Po cca 1000 ranách jsem se s Kimberem už docela sžil, mírně jsem poladil spoušť, aby byla s odporem pod 4 lb., což mi na nošení plně vyhovuje.

Ty laserové střenky Hogue mi až tak úplně nevyhovovaly (jiný úchop kvůli aktivačnímu tlačítku na přední straně rámu), tak jsem tam dal klasické Hogue Piranha ve stejné barvě a přidal svítilnu s laserem TLR-6, ta se mi osvědčila na Kimberu Micro 9. Střenky samotné jsou agresivnější, úchop je s nimi jistější.

Co se zásobníků týče, tak jsem přikoupil 7ranný krátký Wilson, ale pořád mi přijde, že nejlíp udělaný je ten prémiový zásobník Kimber Kim Pro Tac Mag, tomu na rozdíl od Wilsona nevyčuhuje botka se spodku zbraně.

Co do spolehlivosti jsou na tom oba nastejno, jediný problém s podáváním jsem zaznamenal u svých odlévaných střel 200gr SWC, ty se někdy tou střižnou hranou seknou při náběhu do komory. S klasckými poměděnými 230gr "hardball" střelami, popř. mými odlévanými ogivály / flat nose chodí bez problému.

Krom mírně ošoupaných hran ani ta povrchovka nakonec není tak tragická, nosím ho denně a zatím drží.

Takže všeho všudy jsem zatím velice spokojený.
20181114_084611.jpg

Předchozí

Obsah fóra / Krátké zbraně / 1911 a klony

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník