Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

30.01.2007 16:37

Ta dvojnozka by byla asi OK, nebo takovy benchrestovy betonovy stul a pekne se posadit. odskakovani to nebude, to by byl rozptyl spis na vysku. Sedim u toho a puska je podlozena pod predpazbim a ja nikde, takze sam sebe ustalit je docela problem, je to jak na posedu. Jak rikam dvojnozku zkusim co nejdriv. optika Meopta 6x42 kriz c.1, takze taky zadny zazrak

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

18.02.2007 21:48

Je asi po debatě ale trochu okolo kompenzátoru dělám. Víš,přemýšlet o ústové brzdě pro malé ráže je fakt nesmysl.Přemýšlet o dokonalé brzdé na střední a velké ráže je nesmysl také,pokud ji nechceš používat jen na střelnici ale i v tomto případě se musí jít cestou kompromisu. Plně vymakaná brzda ti zhorší balistiku.Moje "taková" první a "vymakaná brzda na 300 Win.Mag měla fakt účinost a byla taky perfektně propočítaná.Plyny vytékají pod úhly 90-45 stupnů a zpětzný ráz rovný s 243 Win.-6,5x57.Na střelnici se sluchatky-pohoda.Ale pak jsem s tím napálil knoura z posedu (bez sluchátek),čepice mě silnou zpětnou zvukovou vlnou spadla z hlavy-spíše sletěla a já několik dní neslyšel!!! Takže:úplně to nejlepší, není vždy to nejlepší. Nehledej hobby výrobky,neni to tak jednoduché a solidní firmy to mají vymakaný.Je v tom plno aspektů od ráže počínaje přes délku hlavně, šířky stěny hlavně atd. Přeji ti štastnou ruku při výběru.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

19.02.2007 0:31

Pohodar: můžeš trochu objasnit co a jak jsi na tý ústovce počítal? Taky bych rád věděl jak ti "plně vymakaná brzda zhorší balistiku".

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

19.02.2007 15:02

První základy přišly od kamaráda-střelce-z výzkumn.voj.ústavu pro ruční zbraně. Když si připočteš k tomu,co jsem již napsal, ještě tlaky plynů na ústí hlavně,tak už laicky ti musí být zřejmé,že stejný typ (ale i to je možné-bude se lišit v základu jen velikostí) nemůžeš laborovat pro 7mm nebo 9,3---(počet,velikost a úhly vytékajících otvorů a atd.Co balistiky se týče (mluvím stále o max.využití výkonu dané výrob.možností) plyny,které vytékají z hlavně nemaji pravidelný charakter,což ovlivnuje výtok z odvodových kanálů a jiné kmitaní hlavně.Na její kmitání má v neposlední vliv i váha samostatného zařízení.Budeš-li uvažovat o střelbě na krátké až střední vzdálenosti,tak není co řešt ohledně balistiky.Ale vyzkoušej s "plnotučným "komp. střelbu na dlouhé a nadprůměrné vzdálenosti.Zjistíš,že musíš hodně slevit z účinnosti a nebo tam nedáš raději nic.Můžeš ale protiřečit otázkou využití kom.třeba na 50 BMG,kde je to dané samo o sobě a bez něj to hraničí s tělesnou ujmou.

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

19.02.2007 22:52

pohodar: Můžeš uvést nějaké konkrétní postupy výpočtu? Já si to stále nedovedu představit. Je tam tolik neznámých, že to snad ani počítat nejde. Tedy když máš balistickou laboratoř, kde si toho dost změříš, tak je to o něčem jiném, ale bez ní fak netuším jak to počítat.
Také stále nechápu, čemu vadí kompenzátor při střelbě na velké vzdálenosti. Urychlení střely po opuštění hlavně už je tak malé, že o nějakém významném poklesu výkonu nemůže být řeč.

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

20.02.2007 1:28

Ne,nevlastním balist.laboratoř a neumím vypočítat tlaky na ústí a taky neumím vypočítat,jak by měl vypadat kompenz.k určité ráži.Napsal jsem,co všechno může ovlivnit jeho stavbu a kde mě udělají návrhy.Co balist.se týče,tak přece nejde jen o přechodnou balistiku (i když poslední impuls od plynů,když střela opouští hlaven je pro ní velmi špatný) ale taky nemůžeš vzí kus oceli ,ledajaké váhy,velikosti a našroubovat(budem mluvit extrémě) to na konec tenkostěnné hlavně. Myslíš,že to závaží fakt neovlivni kmitáni hlavně?Oni se tím zabývají na dost vysoké úrovni,opravdu tam namůžeš našroubovat co se ti zlíbí-pokud to má fungovat a neovlivnit přesnost zbraně.


Reklama

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

20.02.2007 2:08

pohodar: skoda, já myslel, že jsi to počítal a doufal jsem, že z tebe vytáhnu nějaký informace :-)
Když cokoliv přiděláš na konec hlavně, tak to rozhodně kmitání ovlivní. Ty píšeš, že ti to balistiku ZHORŠÍ, ale já bych řekl, že ti ji to zhoršit nemusí ..... spíš naopak. Proto jsem se na to ptal.

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

20.02.2007 12:30

[quote="QNX"]pohodar: skoda, já myslel, že jsi to počítal a doufal jsem, že z tebe vytáhnu nějaký informace :-)
Když cokoliv přiděláš na konec hlavně, tak to rozhodně kmitání ovlivní. Ty píšeš, že ti to balistiku ZHORŠÍ, ale já bych řekl, že ti ji to zhoršit


Mluvili jsme o maximálním využití kompenz. Je spousta kompenzátorů na spoustě špičkových zbraních,které jsou většinou součástí dodávky,nebo dokupuješ zařízení přímo k tomu typu určené a nebo jsou nedílnou součástí (neodnímatelné),tyto věci jsou navrhovány,testovány,se stejnou pečlivosti a důsledností,jako ostatní části.Jde o hledání kompromisu co nejvíce eliminovat zpětný ráz ale né za cenu zhoršení přesnosti zbraně samotné.Ty jsi měl pravděpodomě na mysli zařízení BOSS,kde se dá otáčením koncového nástavce-podobný kompenz,snižit kmitání hlavně na přijatelnou mez.Jeho výhodou je použití na tenkostenné hlavně(které kmitají laicky řečeno nejvíc) ale zdaleka se nevyrovná hlavni těžké.Toto zařízení slouží též jako kompenz.zpětného rázu ale né s takovou účinností,jako zařízení speciáně k tomu určené. Na co to vlastně chceš dávat ? Pošli "něco" kolem tvé zbraně a já se pokusím od nich něco vydyndat.Pokud máš něco standartního,určitě ti doporučí něco dobrýho,jelikož je dnes spousty firem(spíše soukromníků),kteří se výrobou těch "nejlepších" kompenzátorů zabývají.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

20.02.2007 18:13

problemy ustovky

k te balistice : nevim co je horsi, jestli snizeni rychlosti tak do 3-5%, nebo zhorseni rozptylu vlivem vytoku plynu.
zajimal by me rozdil brzdy pro ruzne raze. ja vidim rozdil zaim jen v jinem kmitani na jiny hlavni a razi a druhy rozdil vidim v ucinosti(jestli mi ale funguje na silnejsi razi treba 30-06, tak na 308w bude taky pac musi tech plynu odvadet mene) takze jediny v cem je problem je to kmitani.
muze se stat ze 30-06 s ustovkou bude mit mensi zpetny raz nez 308w s to samou ustovkou. je to dano tim ze 30-06 ma vice prachu a tudis i vetsi ucinek.(viz nejaky puskar v USA, kdyztak dodam adresu. ted nevim). Pan Moeller na svych strankach rika, ze ustovka je dobra pro magnumy a raze kde je vice prachu, tak okolo 5g, jestli si dovre pamatuju.

to ze to muze ovlivnit kmitani, nebo lepsi ze to lmitani ovlivni je jasny.

u me prvni brzdy kterou sem si navrh podle toho, ze sem si nejdrive urcil vnejsi prumer, pak vnitrni a z toho pak mi vyslo prumer der()vnejsi -vnitrni to cele deleno 2((23-9)/2)) nastrel kterym sem chtel co nejvice eliminovat chybu strelce byl na sirku 4cm(do stran sem kriz nuedrzel, ale pracuji uz na stolici) a na vysku 14mm ze 7 ran(obrazek zmizel, trochu to poladima a dodam)

hluk se zvetsil taky pekne. ted si aspon setrim sluch spuntamm furt a je to OK. pri lovu musis byt stejne ticho. bud mam oba spunty v usich a nebo jeden a druhy v ruce a je to pohada.

ta pohoda pri strileni je krasa(prijde mi ze to kope ja moje ruska vzduchovka)

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

20.02.2007 18:27

Obrázek

to je clovek, ktery jen nepolemizuje jako my a meri :wink: a myslim ze meri zodpopvedne podle toho co pise na strankach. ve streleckym magazinu rocnik asi 91 sem nasel ten samy zpusob mereni zpetneho razu. takze to ze pan Hanak rika, ze ucinek je okolo 10% je podle me hloupost.

Uživatelský avatar
Choochoo007
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 268
Registrován: 26.04.2006 15:44

20.02.2007 19:53

http://www.rvbprecision.com/results/10/ ... zle_brakes

doplneni k predminuleme prispevku - puskar USA

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

21.02.2007 0:00

pohodar: ne, nemyslel jsem BOSS. Já jenom pochyboval (neodpovídá to zkušenostem, které mám) o tom, že by ústovka měla negativní vliv na balistiku. Tedy na přesnost, ústovou rychlost nevýznamně sníží. To kmitání hlavně, které se tady pořád plete do ústovek bych klidně řešil zvlášt. Jedná se o dvě věci, které se dají z části dolaďovat odděleně. Pokud máš možnost využít nějaké výpočetní metody, tak bych měl zájem o výpočetní řešení ústové brzdy pro ráži 50 BMG.

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

21.02.2007 17:07

Tohle ti nejlépe a hned řeknou ve Strakonicich-mají svého Falcona v 50-ce.Není moc výrobců taktic.50 BMG.Sám ale vidíš,že co výrobce-to originál ke své zbrani.Cosi jsem se někde dočetl,že na špici stojí americ.Barret.

Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

21.02.2007 21:36

No tak tlak na konci hlavne by se vyresit dal celkem lehce.Jeste me napada ze pokud by jste chteli na konec hlavne umistit neco co se da vicemene navrhnout a spocitat tak me napada Lavalova triska.Jedna se o trisku tvaru trychtyre..Jejim ukolem je snizit nadzvukovou rychlost plynu.Zalezi na prumerech a jeji delce..Kazdopadne se to da cele resit matematicky a pak to vyrobit...Vysledek by mel byt zarucen.... :)

QNX
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 713
Registrován: 08.08.2005 2:07
Bydliště: Podkrkonoší

22.02.2007 0:45

Pohodar: já se neptal od koho by se dalo něco okopírovat, to zvládnu sám. Já se ptal na matematické řešení, to je něco co neumím a o čem bych se něco rád dozvěděl. Tedy, pokud je odkud, zatím jsem pořád přesvědčenej, že to nikdo nepočítá (teda nějaký teoretik asi ano, ale o výrobcích dost pochybuju) a prostě to navrhne citem :-)

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

22.02.2007 10:09

Já měl vždy nárys od nich hotový ale myslím,že nebude takový problém zjistit,jak k tomu -konkrétnímu-přišli.Nechci se s tebou přít,myslím ale,že k výrobě jsou jistě matematicko-fyzikální podklady třeba.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

22.02.2007 22:11

já mám zkušenost s brzdou na 308 win, že originál SAKO po namontování brzdy puška střílí o 5 klikůna 100 m vejš, přesnost tím nijakneutrpěla, výsledky ve střelbě jsou ale lepší, protože po mnoha míň kopajících ranách nastřílím víc.

Stařec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 181
Registrován: 17.10.2006 22:30

28.02.2007 0:49

Kall: A mohl bys sem hodit nejake rozmery te ustovky?

edo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 01.09.2005 20:59
Bydliště: slovensko

15.05.2007 21:10

pohodar píše:Je asi po debatě ale trochu okolo kompenzátoru dělám. Víš,přemýšlet o ústové brzdě pro malé ráže je fakt nesmysl.Přemýšlet o dokonalé brzdé na střední a velké ráže je nesmysl také,pokud ji nechceš používat jen na střelnici ale i v tomto případě se musí jít cestou kompromisu. Plně vymakaná brzda ti zhorší balistiku.Moje "taková" první a "vymakaná brzda na 300 Win.Mag měla fakt účinost a byla taky perfektně propočítaná.Plyny vytékají pod úhly 90-45 stupnů a zpětzný ráz rovný s 243 Win.-6,5x57.Na střelnici se sluchatky-pohoda.Ale pak jsem s tím napálil knoura z posedu (bez sluchátek),čepice mě silnou zpětnou zvukovou vlnou spadla z hlavy-spíše sletěla a já několik dní neslyšel!!! Takže:úplně to nejlepší, není vždy to nejlepší. Nehledej hobby výrobky,neni to tak jednoduché a solidní firmy to mají vymakaný.Je v tom plno aspektů od ráže počínaje přes délku hlavně, šířky stěny hlavně atd. Přeji ti štastnou ruku při výběru.



Mám podobné skúsenosti , teraz rozmýšľam o výrobe tlmiča výšľahu plameňa , napadlo ma či by nestačila hliníková trubka nejeko tak ako je na športových malorážkach . Chcem to preto lebo pri plne ked strieľam na diviaky tak ma oslní záblesk v optike a potom nevidím kam sa pobral diviak .

Uživatelský avatar
pohodar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 401
Registrován: 13.02.2007 10:56
Bydliště: Jižní Čechy

15.05.2007 21:49

tlumič výšlehu plamene

podívej se na stránky k Dekánymu-Hubertlov.Myslím,že by ti v tvém stačilo,co nabízí na SA58 a je to za pár korun.Pokud chceš něco lepšího,přímo na tvoji zbraň (nenapsal jsi,na co to chceš dát),tak si zavolej p.Novohradskeho.Číslo je u mě.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Dlouhé zbraně - ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků