Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

03.07.2010 22:03

Trezorovy zamek

Panove,resim takove dilema jaky zamek k trezoru zvolit. Mam zamluven 300kg trezor a resim jaky zamek.
Klic jsem zavrhl,nechci nosit klic u sebe a pak doma resit,kam klic schovat.Deti muzou klic nalezt nebo do zamku nacpat co je napadne...takze klic ne

Mel jsem jasnou predstavu mechanicky kombinacni zamek a elektroniku jsem zavrhoval do te doby,nez mi prodejce trezoru vse mozne ukazal a vysvetlil,ze kvalitni elektronicke zamky nemaji nic spolecneho s tim co se prodava po marketech jako cely trezurek za par stovek.
Zadny nouzovy klic,baterie pristupna zvenci,klavesnice je jen terminal,kod je uchovan v zamku uvnitr.

Vyhody elektroniky jsou jasne.Rychle otevreni oproti kombinacnimu zamku,elektronika po otoceni klikou sama zamkne.

Dilema co bude mene poruchove..
Mechanicke zamky jsou na trhu xxxx let, elektronika zas tak dlouho ne.
Odejde tistak nebo se stane neco s motorkem v zamku a je nutno volat zamecnika...

Poradte co z techto dvou moznosti zvolit?
Co by jste volili a proc a naopak proc to druhe nebrat.
Jestli nekdo s elektronikou uz mel nejake potize atd...
Dekuji ....

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

03.07.2010 23:03

Re: Trezorovy zamek

Nevím nic o elektronických zámcích, ale nevěřím, že nemají "zadní dvířka". Podle dotazu jsi vlastně rozhodnutý pro elektronický zámek. Pořídil bych si v tom případě kombinovaný zámek a klíč bych s poslední vůlí uložil u notáře.

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

03.07.2010 23:36

Re: Trezorovy zamek

nemaji zadni dvirka, je jen klavesnice...
nejsem rozhodnuty,je lakava elektronika v rychlosti otevirani,pohodlna obsluha...
ale prave ta moznost ze se "neco" s tim stane

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

04.07.2010 8:40

Re: Trezorovy zamek

Tak ono "neco" se muze stat i v mechanickem kombinacnim zamku ze ano... Cenove je to srovnatelne?

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

04.07.2010 9:37

Re: Trezorovy zamek

No nevím, považujte mě za konzervativce, ale 200 let staré trezory s klíčem povětšinou stále fungují a nepotřebují baterie, údržbu a ani když ohoří, tak jim to tak úplně nevadí. Docela bych se divil, kdyby tomu tak bylo i v případě jakékoliv elektroniky. A trezor (alespoň ty velké) není něco, co si člověk kupuje jako spotřebku.

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

04.07.2010 10:17

Re: Trezorovy zamek

Jasne ale pokud mas trezor na klic a doma ti behaji tve geneticke zmenseniny tak vyvstava nerudovska otazka kam s nim :)

Ja uz ted obcas premyslim kam pak s klicem az synator bude mit 10+


Reklama

Eladrin
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 213
Registrován: 25.04.2006 10:49

04.07.2010 10:21

Re: Trezorovy zamek

G-relax měl docela rozumný návrh - mít kombinovaný zámek a klíč schovaný pro všechny případy někde mimo. Pak jde využít výhod elektroniky a zároveň se nemuset bát, že nejslabším článkem je 0,1 mm drátek.

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

04.07.2010 10:24

Re: Trezorovy zamek

presne tak, proto jsem klic zavrhl, pak mi jeste prodejce povidal prihodu jak oteviral trezor, kdyz zakaznikovi dite do klicoveho zamku nacpal male auticko.... mam male deti a to vse se muze stat.. tech nastrkanych spejli do videa kazetaku..to uz mame za sebou...

mechanicky kombinacni zamky cca 2500
pokud je ve tride B tak cca 3500

elektronicky ktery rovnou ma tridu B tak cca 5300

krom rychleho otevirani ma automaticke zamykani

kdyz uz to zamkne je to stejne kvalitni,ale prave cislicove zamky jsou tady desitky mozna stovky let....
elektronika jeste takovou historii nema....

otevreni zamecnikem bude pry u elektroniky drazsi nez u mechanickeho, poskozeni zlodejem klavesnici bude drazsi nez ciselnik...

zadrbe se motorek.. udela se studenak...a je to v .....

na druhou stranu vsude v hernach postach atd. jsou elektronicke zamky..
je to nova doba je to moderni

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

04.07.2010 10:26

Re: Trezorovy zamek

nouzovy klicek k zamkum je na tech levnych kasickach to se za zamek ani neda skoro povazovat... kdyz je k tomu klicek kterej se necha vyhackovat

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

04.07.2010 10:28

Re: Trezorovy zamek

tady je prehled tech elektronickych a mechanicky cislicovych

http://www.lgmechatronic.cz/

Uživatelský avatar
Proden
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 122
Registrován: 14.06.2010 20:17
Bydliště: Mladoboleslavsko

04.07.2010 11:08

Re: Trezorovy zamek

do elektroniky bych nešel, to že je to moderní trend neznamená, že je lepší než mechanika ...
obecně přeci platí, že v jednoduchosti je krása ...

teď trochu sci-fi
není to moc dlouho co jsem narazil na článek o americký studii vesmíru, kde se mluví o součtu všech nepříznivých okolností ke kterému dojde v letech 2012-2013, jejich vlivem budou na slunci probíhat elektromagnetické bouře, které vyřadí z provozu radiokomunikační sítě, poškodí většinu provozující elektroniky, dokonce může dojít k poruchám v elektrorozvodných sítích - tyto nepříznivé jevy se očekávají převážně na severní polokouli ... američani zpracovávají krizový plán s vypnutím všech důležitých systémů
upozorňuji že jsem to četl na celkem seriozním webu a nebylo 1.4. :twisted:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

04.07.2010 11:35

Re: Trezorovy zamek

Já jsem si nechal na trezor navařit očka na číselný visací zámek - i v případě, že děcko najde klíč, než trefí čísla na zámku, bude to trvat dýl. Když se teda děcko nenaučí tyhle zámky otevírat jako já (na střední škole o přestávce :lol: )

Uživatelský avatar
Anorektik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 476
Registrován: 29.09.2006 15:01
Bydliště: Vedle sousedů

04.07.2010 16:25

Re: Trezorovy zamek

Mechanika je mechanika - i když jsem po čase měl docela problémy s dveřmi. Ale po otevření stačilo drhnoucí tyče a zámek (motýlek) promazat. Určitě bych raději než elektroniku volil otočný číselník o vhodném počtu číslic (klidně písmen - je jich víc na jednu pozici)...

Proden: Poněkud hodnověrnější zdroj

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

04.07.2010 16:33

Re: Trezorovy zamek

Proden - ono to není scifi, ale vážně se na to připravují. To, že dojde k dočasnému vyřazení elektroniky, není taková hrůza, jako to, že by mohlo dojít k plošnému vypadku evropského elektrického rozvodu... Lidově, jestli to spadne, bude to průser jak mraky, neb oprava zabere několik měsíců, minimálně, a velké oblasti budou bez proudu... A bez toho se skoro ani nevytentujeme... :roll:

Co se týče zámku - šel bych do klasického klíče. Kvalitní zámek patřičné třídy. Já nosím klíče stále u sebe. Navíc krom těchto věcí je také třeba řešit výchovu svých ratolestí... Co se smí a co ne... Žádné řešení není 100%...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

04.07.2010 17:15

Re: Trezorovy zamek

Anorektik: na otočný číselník jsem se už také poptával - bylo mě vysvětleno, že je třeba poměrně přesně nastavovat čísla - tudíž potřebuješ-li rychle otevřít, tak to nemusí jít tak snadno.

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

04.07.2010 18:00

Re: Trezorovy zamek

Hungry: i kdybych se rozhodl klic nosit u sebe..tak pravdepodobne ho budu nosit na svazku klicu,ktere doma odkladam na vesak... a jelikoz trezor bude v loznici a vesak na klice je jinde v pripade nutneho rychleho otevreni, klic nebude po ruce...
klicovej zamek NE

zacinam se vic priklanet k mechanickemu cislicovemu,byt je pomalejsi nez elektronika...

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

04.07.2010 18:05

Re: Trezorovy zamek

KajaKliment: tady mas video kde vidis ja se otevira mechanicky cislicovy
http://www.youtube.com/watch?v=BTfzvDEW ... re=related

pri kazdem otoceni nemusis zastavit na tom cisle,az posledni krok
takze 4x doleva,t.j. trikrat projet na poctvrte zastavit
3x doprava, 2x projet na potreti zastavit
2x doleva, jednou projet a priste zastavit

Uživatelský avatar
KajaKliment
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 606
Registrován: 18.04.2008 11:22
Bydliště: Vysočina

04.07.2010 18:15

Re: Trezorovy zamek

Cartman: Díky za poučení, zůstanu u klíče a visacího číselného zámku. Klíče mám po ruce, zámek má sice jen čtyři čísla, ale kombinací je to dost. Nebudu tě do toho kecat, nic jinýho jsem nevyzkoušel.

PatrikV
 
Příspěvky: 846
Registrován: 03.05.2008 13:07
Bydliště: Novojičínsko

04.07.2010 20:58

Re: Trezorovy zamek

Mám i ten číselníkový a ve stresu jej rychle otevřít může být sakra problém (pro mně). Teď už mám i trezorovou místnost s dveřmi na klíč a skutečně - jelikož ten klíč má 12cm - tak je (může být) problém jej nosit jen tak po kapsách. Nicméně trezor bude zabezpečen i alarmem, takže pokud mi klíče vezme synátor, tak i když budu chrápat tak se to velmi brzo dozvím a samozřejmě dopředu mu vysvětlím co to pro něj bude znamenat 8) .

Lada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 313
Registrován: 07.10.2005 23:55
Bydliště: Near Brno

04.07.2010 22:44

Re: Trezorovy zamek

Já mám ten elektronický a jsem spokojený, zatím bez problémů důležité je nastavovat nový kod jen při odemčených dveřích :), co mě na tom vcelku se.e je, že to při každém zmáčknutí pípá :? ten číselníkový jsem nechtěl z důvodu délky a přesnosti na otevírání, kolikrát do trezoru lezu několikrát po sobě. Co se týče dětí tak bych předpokládal, že ten kombinační mechanický je bude lákat více na zkoušení a blbnutí, na klíč jsem nechtěl z již zmíněného důvodu dětí a odkládání, nehladě na to že nosit klíč od trezoru s ostatními klíči mě nepřipadá až tak ideální.... Jak tu bylo naznačeno tak vidím jako dobrý nápad případně přivařit očka na visací zámek kdo se chce pojistit x kindošům a ten se tam dá dát jen když je člověk déle pryč a ratolesti mají volnost, přpadně nějaké jednoduché el. zabezpečení

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník