Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 0:09

Re: Trezorovy zamek

To pípání mě taky štvalo, to sem odstranilasi po týdnu užívání (jen sem mechanicky odpojil ten bzučák).
Jinak na you tube jsou návody, jak ho šikovným klepnutím nad zámek bez poškození otevřít, stačí i klepnutí rukou, takže doplňkovej zámek je určitě dobrá volba kvůli malejm šikulům, kteří ví jak si návod na otevření najít na internetu. Ale nelíbí se mi představa visáče, já tam asi udělám otvor na skříňovej FAB, až budu mít kutilskou chvilku.

Uživatelský avatar
Styblo31
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 297
Registrován: 28.03.2009 17:29
Bydliště: Praha

05.07.2010 8:56

Re: Trezorovy zamek

Jen poznámka - nemůže se stát, že trezor po napadení kutilem (doplnění nějakého zámku) ztratí certifikaci?? Pokud by se tak stalo, byl by to problém. Jako dětská pojistka to je zajímavý, uvažuju nad tím reálně, ale asi bych hledal nějaké nedestruktivní řešení.

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 13:07

Re: Trezorovy zamek

Rozhodně ztratíš záruku. Jinak při ukradení můžeš říct, že ten otvor (ve kterým si měl ten druhej zámek) odvrtal zloděj. Jinak je možnost přes trezor ještě umístit skří'nku třeba ze dřeva na obyč. zámek s klíčem (jako základní překážku proti dětem, který by mohli zpozorovat kód). Jinak ten případ s otevřením se natýká certifikovanejch trezorů, tam bych se nebál, že to dítě otevře nějakým trikem.

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

05.07.2010 13:27

Re: Trezorovy zamek

Neresim kodovy zamek a bezpecnost proti detem.
Proti detem sem zamitl obyc klic, nejenom,ze ho muzou najit,stejne by ho mohl najit zlodej.
Klic u sebe nosit nechci. Ale i tak ze do zamku (mam male deti) je muze napadnout neco strcit.
Asi se cimdal vic priklanim k cislicovemu mechanickemu nez elektronickemu.
Diskuze se zvrhava jak chranit pred detma..
Zakladal sem to s tim volbou mezi cislicovym elektronickym a mechanickym co se tyka spolehlivosti...
Pokazit se muzou oba... ale elektronika je mozna nachylnejsi na problemy

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 13:54

Re: Trezorovy zamek

Já bych řekl, že ani jeden není náchylnej na problémy. Mám elektriku 9 let a nikdy nebyl problém, ale ani mechaniky bych se nebál. Tak napiš co konkrétně tě zajímá? Jak dlouho vydržej baterky? Jak rychlé je odemčení a zamčení? Nebo co chceš teda vědět? Výhody a nevýhody obou variant jsou jasný, záleží který zápory ti vadí víc. Je to příliš obecnej problém na určení spolehlivosti, to je jako by ses zeptal, jestli je spolehlivější auto nebo motorka, to se taky nedá takhle obecně říct, záleží jaklý trezory bydeš porovnávat. Mechanickej bude ve stejný kategorii o něco dražší než elektrickej.

Uživatelský avatar
g-relax
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1051
Registrován: 29.01.2009 19:34
Bydliště: Brno _______________________ $ LEX www.gunlex.cz $ LEX

05.07.2010 14:11

Re: Trezorovy zamek

cartmann: Jsi šťastný muž, dostal jsi docela zajímavé postřehy a budeš mít trezor v ložnici. Máš tam dostatek místa na případnou další postel či dětskou postýlku? Trochu mě zarazilo, že se obáváš, že nestihneš otevřít trezor. Pro klidné spaní si můžeš dát pod polštář nějakého miláčka. Až budeš mít tu stodolu doma, tak dej vědět, zda sis vybral dobře. A s tím notářem jsem to myslel dobře, můžeš si uložit i číslicový kód pro případ ztráty paměti. Přeji dlouhý život bez potřeby výstřelu. :lol:

PetrL3: Pokud se nechceš stát podezřelým, nikdy netvrď policii nesmysly typu tento otvor odvrtal zloděj. Obecně - netvrď nic, co se dá snadno vyvrátit. :)


Reklama

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 14:25

Re: Trezorovy zamek

g-relax píše:[b]PetrL3: Pokud se nechceš stát podezřelým, nikdy netvrď policii nesmysly typu tento otvor odvrtal zloděj. Obecně - netvrď nic, co se dá snadno vyvrátit. :)


Pravda, to sem plácnul blbost a asi by to nebylo rozumný.

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

05.07.2010 17:50

Re: Trezorovy zamek

PetrL3 : Jak sem tu uz psal
mechanika stoji cca 2500 v tride A, v tride B cca o tisic vic
elektronika v tride B stoji 5300
takze ve stejne kvalite zamku stoji elektronika vic.

oba principy znam a ceho se obavam sem tu uz take napsal...SELHANI ovladani zamku
aby jednoho krasneho dne clovek nezjistil ze se do trezoru nedostane...

respektive selhani u elektroniky... mechanicke jsou na trhu desitky let,ale kdo ma nejak extra dlouhou doby elektronicky ciselnik?

Uživatelský avatar
PetrL3
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 604
Registrován: 28.03.2010 13:12
Bydliště: Praha

05.07.2010 20:05

Re: Trezorovy zamek

Pokud ti jde pouze o spolehlivost, můj názor je, že je to na takové úrovni, že není důvod se elektronického zámku obávat. Máme to i v práci, jsou tam papíry a klíče od všech aut, takže se to otevírá a zavírá cca 30x denně každý pracovní den. Nikdy žádný problém. Doma to mám 9 let, tak to otevírám max 2x denně, tam mám jen zbraně a nikdy žádný problém. Je to rychlý, jednoduše si můžeš měnit občas kombinaci pomocí nějakýho vlastního systému, aby to zůstalo bezpečný.

Uživatelský avatar
MiP9
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 264
Registrován: 23.11.2008 11:25
Bydliště: BRNO

08.07.2010 11:38

Re: Trezorovy zamek

Měl jsem podobné dilema, když jsem si pořizoval druhý větší trezor. Na původním menším jsem měl mechanický kombinační zn. La Gard, byl jsem spokojený, v klidu a při plném soustředění jsem ho byl schopen otevřít řádově mezi 14-17s, ale pak přišla potřeba se do něj dostat v noci, po rychlém probuzení, ve stresu ............a problém byl na světě. Trvalo mi to přes minutu, dvakrát jsem se přetočil. Do nového trezoru šla tedy elektronika (opět La Gard) a je víceméně po starostech, zámek je klasifikovaný v ''B''. Pokud by měl být mechanický kombinační zámek klasifikovaný v B-čku, byl by to už čtyřkotoučový zámek (kombinace 4 čísel 0-99) a to bys se ti z toho motání kolečkem brzo zatočila hlava... Co se týče spolehlivosti, tak to údajně vyjde na stejno, i ten mech. komb. zámek je celkem složitá záležitost a časem se opotřebuje......

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

08.07.2010 11:41

Re: Trezorovy zamek

Mechanicky kombinacni v tride B je stale trikotoucovy.
Ctyrkotoucovy je trida C

Rozhodl sem se pro LAGARD mechanicky kombinacni ve tride B.

Uz jen proto ze i lehci pozar klavesnici znici,mechanika to vydrzi

Uživatelský avatar
MiP9
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 264
Registrován: 23.11.2008 11:25
Bydliště: BRNO

08.07.2010 11:52

Re: Trezorovy zamek

Jo, asi máš pravdu, už se v tom tak neorientuju, už to nějaká doba bude, co jsem řešil zámky. Každopádně si vyber kovové kolečko, je tam malý cenový rozdíl oproti obyčejnému plastovému. A tu elektroniku ještě zvaž, uživatelsky je to o úroveň výš.........

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

08.07.2010 11:54

Re: Trezorovy zamek

kovove masivni kolecko mam vybrane z ochranou z boku proti citelnosti..ale ani ne tak z duvodu te ochrany jako ze cisla jsou primo na kolecku a budu koukat kolmo dolu k pupku a nemusim koukat jeste zepredu

MiP9: zvazoval jsem dlouho a prave proto se rozhodl pro mechaniku..
Naposledy upravil cartmann dne 08.07.2010 11:58, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

08.07.2010 11:56

Re: Trezorovy zamek

cartmann: ...trezor je novota nebo dokupujes zamky do starsiho trezoru?

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

08.07.2010 11:59

Re: Trezorovy zamek

Pufik: Novej.. ale standard byl klic a duvod proc klic NE, jsem tu uz psal
300kg trezor 160cmx64cmx40cm

Uživatelský avatar
gabo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 22.06.2007 15:16
Bydliště: okr.Karviná

09.07.2010 7:54

Re: Trezorovy zamek

Porad nechapu,proc oddelujete mechaniku od elektroniky,kdyz to muze spolupracovat.Mam na trezoru klasicky Ackovy zamek s motylkovym klicem a el.kodove ovladani. Je uplne jedno, cim trezor otevru.
Kdyz odjizdim na delsi dobu, vytahnu baterku a je to. Komfort otevirani kodem je neporovnatelny,kdyz do toho lezu petkrat denne :-)

Uživatelský avatar
Pufik
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1519
Registrován: 09.01.2007 14:46
Bydliště: Kroměříž

09.07.2010 8:34

Re: Trezorovy zamek

gabo: ...ty mas baterku z vnitrni strany trezoru?

Uživatelský avatar
gabo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 22.06.2007 15:16
Bydliště: okr.Karviná

09.07.2010 10:20

Re: Trezorovy zamek

Ano z vnitrni, je tam asi 8 tech mensich monoclanku, aby to neco vydrzelo. Na dverich je pouze membranova klavesnice pod hlinikovym stitkem nepresahujici povrch dveri. Safetronics Skříň na zbraně - trezor - MAXI 5 PME .

Uživatelský avatar
cartmann
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 165
Registrován: 20.01.2004 21:14
Bydliště: Liberec

09.07.2010 10:31

Re: Trezorovy zamek

no nevim.. ale LAGARD a jine velke zamkove firmy, maji prave baterii zvenci, aby v pripade,ze dojde baterka si ji vymenil a nezustal zamcenej....

Uživatelský avatar
gabo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 128
Registrován: 22.06.2007 15:16
Bydliště: okr.Karviná

09.07.2010 10:35

Re: Trezorovy zamek

No kdyz dojde baterka,otevru klicem, vyrobce nepredpoklada, ze mi dojdou najednou :-)

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník