Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

28.11.2004 15:05

Trezorová skříň

Kde maji v Brne nejvetsi vyber trezoru na zbrane?

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 12:32

trezory

Poku jde všeobecně o zabezpečení zbraní, nechápu dost dobře souvislosti mezi zákonem a prováděcí vyhláškou. Zajímal by mě například pojem odporová jednotka. Moje chápání končí u zabezpečení dvou kusů zbraní,
dál je to od našich zákonodárců pěkně zbastlené a naprosto nejasné. Ale věřím tomu, že když pak příjde státní kontrola na prodejnu, bude to umět pěkně napočítat. :evil:

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 13:19

Re: Trezorová skříň

Ivoshek píše:Kde maji v Brne nejvetsi vyber trezoru na zbrane?


Zkus Mrg.Tuzu z Brna, dělají i skvělé trezorové dveře (dal bych si je i do bytu jako vchod :-)) telefon je 603169067 Firmu mají na křenové (výrobu) a prodejnu (i zbraní a střeliva) mají v té souběžné směrem na sever (nevím název ulice)

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 13:27

Re: trezory

Ája píše:Poku jde všeobecně o zabezpečení zbraní, nechápu dost dobře souvislosti mezi zákonem a prováděcí vyhláškou. Zajímal by mě například pojem odporová jednotka. Moje chápání končí u zabezpečení dvou kusů zbraní,
dál je to od našich zákonodárců pěkně zbastlené a naprosto nejasné. Ale věřím tomu, že když pak příjde státní kontrola na prodejnu, bude to umět pěkně napočítat. :evil:


Hmm pokud nechápeš souvislost mezi zákonem a vyhláškou věz že se jedná o "podzákonný všeobecně závazný právní akt k jehož vydání je v tomto případě příslušné ministerstvo zmocněno přímo v textu zákona" jinak můžu doporučit skvělou knihu vydanou PrF v Brně, jmenuje se Teorie práva, jinak státní kontrola (nevím co myslíš, asi myslíš PČR) si nechá předložit jen tzv. Certifikát o schodě, k patřičným trezorovým dveřím který vydala nezávislá zkušebna... proto např. v Brněnské zbrojovce mají před protiatomovýma dveřma které otvírají 4 lidi navíc vyzděnou příčku a zasazeny dveře Mgr.Tuzy, protože na ty certifikát je, kdežto na metr tlusté ocelobetonové dveře krytu jim nikdo certifikát nedá protože by musel jeden kus zničit předepsaným způsobem aby zjistili kolik odporových jednotek to má.....

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 14:24

Trezorová skříň

No a vvvo tom to právě je... papír nad logiku.

Uživatelský avatar
Ivoshek
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 453
Registrován: 13.04.2004 14:24
Bydliště: Brno

30.12.2004 15:16

kde najdu neco konkretniho o tridach bezbepcnosti, v zakone jsem to nemohl najit, akorat nejakej odkaz na nromu ci co...


Reklama

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 15:47

Trezorové skříně

Mluvíš mi z duše. Právě držím v ruce nařízení vlády 338/2002 Sb. a pokouším se někde najít ty citované normy.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 16:14

Re: trezory

SW_FOX píše:
Ája píše:Poku jde všeobecně o zabezpečení zbraní, nechápu dost dobře souvislosti mezi zákonem a prováděcí vyhláškou. Zajímal by mě například pojem odporová jednotka. Moje chápání končí u zabezpečení dvou kusů zbraní,
dál je to od našich zákonodárců pěkně zbastlené a naprosto nejasné. Ale věřím tomu, že když pak příjde státní kontrola na prodejnu, bude to umět pěkně napočítat. :evil:

Hmm pokud nechápeš souvislost mezi zákonem a vyhláškou věz že se jedná o "podzákonný všeobecně závazný právní akt k jehož vydání je v tomto případě příslušné ministerstvo zmocněno přímo v textu zákona" jinak můžu doporučit skvělou knihu vydanou PrF v Brně, jmenuje se Teorie práva, jinak státní kontrola (nevím co myslíš, asi myslíš PČR) si nechá předložit jen tzv. Certifikát o schodě, k patřičným trezorovým dveřím který vydala nezávislá zkušebna... proto např. v Brněnské zbrojovce mají před protiatomovýma dveřma které otvírají 4 lidi navíc vyzděnou příčku a zasazeny dveře Mgr.Tuzy, protože na ty certifikát je, kdežto na metr tlusté ocelobetonové dveře krytu jim nikdo certifikát nedá protože by musel jeden kus zničit předepsaným způsobem aby zjistili kolik odporových jednotek to má.....


To jako že by před nima museli odpálit atomovku? :-) Stejně by zjistili, že barák spadnul a zůstaly ležet jen ty dveře :-)

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 19:40

trezorová skříň

Pánové, tenhle pokec je docela legrace, ale já jsem opravdu doufala, že mi snad někdo dokáže vysvětlit, jak to s tím zabezpečením opravdu je.
Například všeobecný vztah mezi zákonem a prováděcím předpisem je mi celkem jasný, ale co mi jasné není, je například to, jestli musím zbourat svůj betonový trezor s ocelovými vyztuženými dveřmi jenom proto, že mi bez jeho destrukce nikdo nenapíše certifikát o shodě, nebo snad proto, aby pan mgr. Thursa měl další zakázku(osobně proti němu vůbec nic nemám, ani ho neznám). Prostě mě štve, když nemám jasně dané zákonné mantinely, protože zákon dodržovat chci a vadí mi, když si připadám kvůli zákonodárné smršti pana Zemana a dalším vylepšením od soudruha nádražáka, jako úplný pitomec.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 22:26

Re: trezorová skříň

Ája píše:Pánové, tenhle pokec je docela legrace, ale já jsem opravdu doufala, že mi snad někdo dokáže vysvětlit, jak to s tím zabezpečením opravdu je.
Například všeobecný vztah mezi zákonem a prováděcím předpisem je mi celkem jasný, ale co mi jasné není, je například to, jestli musím zbourat svůj betonový trezor s ocelovými vyztuženými dveřmi jenom proto, že mi bez jeho destrukce nikdo nenapíše certifikát o shodě, nebo snad proto, aby pan mgr. Thursa měl další zakázku(osobně proti němu vůbec nic nemám, ani ho neznám). Prostě mě štve, když nemám jasně dané zákonné mantinely, protože zákon dodržovat chci a vadí mi, když si připadám kvůli zákonodárné smršti pana Zemana a dalším vylepšením od soudruha nádražáka, jako úplný pitomec.


Normu nikde na netu ani zadarmo nenajdeš, nevím nad čím se rozčiluješ, ale můžeš si ji objednat, ČSN nomy možná seženeš i v technické knihovně, jinak pokud se pamatuju tahle norma když jsme stavěli trezor na střelnici stojí kolem 700kč. Jinak myslím že zobecňuješ a rozčiluješ se zbytečně. Zeptej se co konrkétně tě zajímá a pokusím se ti to najít....

Jinak Mgr.Tuzu jsem zmínil jako výrobce skvělých trezorů a dveří za cenu cca poloviční oproti běžné nabídce na trhu....... máme od nich dveře a krom toho že naši milí zaměstnanci jsou magoři tak si nemáme na co stěžovat, ale to že náš zaměstnanec nechal dveře i klíče na hromadě válet cca týden v místě kde má přistup každý je na zastřelení...

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

31.12.2004 2:26

Re: trezory

SW_FOX píše: ... státní kontrola (nevím co myslíš, asi myslíš PČR) si nechá předložit jen tzv. Certifikát o schodě ... který vydala nezávislá zkušebna...


O kterem chteji, staci jim certifikat o sedmem schode? :)

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

31.12.2004 11:23

Re: trezorová skříň

co mi jasné není, je například to, jestli musím zbourat svůj betonový trezor s ocelovými vyztuženými dveřmi jenom proto, že mi bez jeho destrukce nikdo nenapíše certifikát o shodě,
Prostě mě štve, když nemám jasně dané zákonné mantinely, protože zákon dodržovat chci a vadí mi, když si připadám kvůli zákonodárné smršti pana Zemana a dalším vylepšením od soudruha nádražáka, jako úplný pitomec.[/quote]

Na to, abych vysvětlila, co mi není přesně jasné, bych musela citovat paragraf 58 ze zákona 119 a paragraf 2 nařízení vlády 338/2002 , protože dost dobře nechápu jejich vzájemnou souvislost.

Ale měla jsem taky jednu jednoduchou otázku: co je to odporová jednotka a jak se dá změřit :?:
Já znám jenom pevnost materiálu, ta se dá celkem snadno spočítat.
Odporojednotkometr neznám.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

31.12.2004 12:24

Tak jsem si přečetl celou diskuzi a dost dobře nechápu o co ti Ájo jde. Zákon hovoří jasně. I já jsem se snažil dohledat uvedené normy, marně. Vzhledem k tomu, že jako obchodník jsou na mne kladeny trochu jiné požadavky a to nejenom co se zabezpečení týče, tak jsem se pro jistou zeptal. Obchodníkům na rozdíl od soukr. osobám chodí kontroly.

2) Držené zbraně kategorie A, B nebo C uschované, uložené nebo uskladněné (dále jen "přechovávané zbraně") v počtu do 10 kusů nebo střelivo v počtu do 10 000 nábojů se zabezpečují uložením do uzamykatelné ocelové schránky nebo uzamykatelné ocelové skříně nebo zvláštního uzamčeného zařízení, pokud tato schránka, skříň nebo toto zařízení splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem. Ustanovení tohoto odstavce se nevztahuje na přechovávané zbraně kategorie B nebo C v počtu do 2 kusů nebo střelivo v počtu do 500 nábojů, které je však držitel těchto zbraní a střeliva povinen vhodně zabezpečit proti zneužití, ztrátě a odcizení.

Takže jestliže nemáš víc jak 2 zbraně, tak je to jedno. Musíš to mít vpodstatě zabezpečené proti zneužití (Děti, návštěvy, nemůžeš mít zbraň položenou v otevřeném okně, pokud bydlíš v přízemí). Tady si myslím, že si rozumíme.
V případě většího množství než uvedených 2ks zmíněných kategorií, nevím co řešíš. Kup si skřínku nebo trezor od firmy která má potřebný certifikát na svoje výrobky, který odpovídá zákonu, dej tam bouchačky a máš po starostech. Nemusí tě zajímat odporové jednotky a jiné ptákovské normy. Mimo již zmíněného výrobce trezorů, teda jestli to opravdu jsou trezory, stačí si koupit skříň od firmy Safetronic, http://www.safes.cz/

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

31.12.2004 14:40

Trezorové skříně

Díky,Shivo,
Tvoje odpověď zní opravdu shovívavě. Bohužel, máme s manželem víc než dvě zbraně, ale v současnosti i dost značné finanční problémy, takže
mě docela pálí i ten problém s trezorem, který jsem tady v tom fóru už popisovala.
Navíc si myslím, že není žádný hřích, když se chci vyznat v zákonu, který se mě bezprostředně dotýká. Přesněji řečeno, nepálí mě ani tak zákon, který prošel sněmovnou, tam se zdá být všechno celkem jasné. Víc mě trápí další předpisy s ním související, které jsou jasné už podstatně méně.
Ty jako prodejce určitě sám víš nejlíp, jaké to je, když místo samotného podnikání musíš neustále řešit čistě byrokratické překážky.
Takže ještě jednou...Co je to odporová jednotka? Co je obsahem oněch norem ČSN EN 1143-1 a ČSN P 165110? Ví to někdo z Vás?
Podobně se ptal i Ivoshek.
Není to tak dávno, kdy jsem si objednala u Českého normalizačního institutu normu pro jistou nábojovou komoru a za jednostopadesát korun mi přišel nic neříkající výkres.
Snad to není tak veliká ostuda dostat se v současné době do finanční tísně, ale pro mě je teď momentálně problém i oněch zhruba 700Kč za ty dvě normy, zvlášť když nevím, jestli nedopadnu podobně jako s tou komorou.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

31.12.2004 15:33

Kdo dnes není ve finančních potížích?
Pokud jsi soukromá osoba, tak si nemusíš dělat hlavu z odporových jednotek. Já to nevím, pídil jsem se po tom, ale nedopídil. K tobě, jako soukromé osobě, žádná kontrola nepříjde, pokud tě třeba někdo nevykrade apd. Pokud máš trezor (opravdový trezor, vážící několik set kg) tak si s tím hlavu nedělej. Je 100% odolnější než ty certifikované oplechované šatní skřínky. Jedinou povinnost co máš, je na výzvu přinést zbraně ke kontrole. Policie ti bezdůvodně na kontrolu zbraní a jejich uložení přijít nemůže. Leda že by jsi byla podezřelá z nějakého trestného činu.
Myslím, že řešíš věc, kterou vůbec řešit nemusíš.
Já jako obchodník mám dvě skříně od Safetronics, okna mám víc jak 2m nad zemí. Bezpečnostní zámky na dveřích a EZS. Víc nic nepotřebuji. Samozřejmě, že nikdy nemám moc zbraní skladem. Takže splňuji limit zbraní.
Jako fyzycká osoba to neřeším.
Mne by také zajímalo co znamená odporová jednotka, chci si udělat na baráku provozovnu a sklad, takže když budu stavět trezorovou místnost, tak ji chci dělat, tak aby odpovídala. Zdi jsou někde definované a trezorové dveře prostě koupím. Pokud se mi to nebude líbit, tak to udělam jako zbrojovka. Nechat si dělat atest na vlastní výrobu, bude definitivně dražší a pracnější, než certifikovaná věc.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

02.01.2005 14:46

Shiva píše:Kdo dnes není ve finančních potížích?
Pokud jsi soukromá osoba, tak si nemusíš dělat hlavu z odporových jednotek. Já to nevím, pídil jsem se po tom, ale nedopídil. K tobě, jako soukromé osobě, žádná kontrola nepříjde, pokud tě třeba někdo nevykrade apd. Pokud máš trezor (opravdový trezor, vážící několik set kg) tak si s tím hlavu nedělej. Je 100% odolnější než ty certifikované oplechované šatní skřínky. Jedinou povinnost co máš, je na výzvu přinést zbraně ke kontrole. Policie ti bezdůvodně na kontrolu zbraní a jejich uložení přijít nemůže. Leda že by jsi byla podezřelá z nějakého trestného činu.
Myslím, že řešíš věc, kterou vůbec řešit nemusíš.
Já jako obchodník mám dvě skříně od Safetronics, okna mám víc jak 2m nad zemí. Bezpečnostní zámky na dveřích a EZS. Víc nic nepotřebuji. Samozřejmě, že nikdy nemám moc zbraní skladem. Takže splňuji limit zbraní.
Jako fyzycká osoba to neřeším.
Mne by také zajímalo co znamená odporová jednotka, chci si udělat na baráku provozovnu a sklad, takže když budu stavět trezorovou místnost, tak ji chci dělat, tak aby odpovídala. Zdi jsou někde definované a trezorové dveře prostě koupím. Pokud se mi to nebude líbit, tak to udělam jako zbrojovka. Nechat si dělat atest na vlastní výrobu, bude definitivně dražší a pracnější, než certifikovaná věc.


No já jsem zatím novopečený obchodník (společnost získala koncesi teprve před pár týdny...) a museli jsme řešit trezorovou místnost protože v areálu střelnice budem mít hromadu zbraní, takže jsme to chtěli udělat co nejlevněji. Inspirovali jsme se v Multiagru a v UB u puškaře Lenikuse, mají dveře od Tuzy, které jsou fakt levné (za cenu trezoru - cca 24 tisíc) a dle normy (kterou jsem případně schopen půjčit k nahlédnutí v Otrokovicích) je stačí zasadit do místnosti bez oken (máme ji v podzemí) pouze do zděné zdi (pěkná blbost, mít trezorové dveře přes které se při trezortestu dostávali s plány a veškerou dostupnou technikou přes dvě hodiny a zasadit je do běžné např. 15cm tlusté zdi z plynosilikátu, takže máme vyztuženou 30cm cihlovou zeď) odpovídá to nejpřísnějšímu požadavku takže nemáme problém. dveře jsou Třída 1.

Odporové jednotky neřešte, pokud chcete vědět jak přesně bodování probíhá, obraťte se třeba na společnost Trezortest, možná vám to řeknou, jinak si kupte dveře třídy 1 a je po problémech s čímkoliv....

Pokud vás opravdu zajímají, asi si budete muset koupit oněch norem ještě víc, jejich čísla neznám, ale jsem schopen je zjistit.

Uživatelský avatar
g.man
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 125
Registrován: 28.04.2004 13:34

23.01.2005 21:08

Nevíte jak je to s těmi "trezory" co se prodávají v Baumaxech, Bauhausech, a pod. ? Vypadá to rozhodně odolněji, než ty od pana Tuzy, jen zámek je asi horší. Tuza má motýlkový klíč, oni elektronický a jako nouzový takový ten trubkový. Bohužel ti prodavači neví vůbec nic.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

23.01.2005 22:02

Pokud chceš něco podle svého uvážení, tak si to kup. Pokud ti jde o to aby jsi uspokojil zákon a předpisy, kup si to co má patřičný certifikát. Nemyslím, že je tu nějaký prostor k diskuzím.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

23.01.2005 23:29

g.man píše:Nevíte jak je to s těmi "trezory" co se prodávají v Baumaxech, Bauhausech, a pod. ? Vypadá to rozhodně odolněji, než ty od pana Tuzy, jen zámek je asi horší. Tuza má motýlkový klíč, oni elektronický a jako nouzový takový ten trubkový. Bohužel ti prodavači neví vůbec nic.


No já nemluvil o těch jeho plechových skříních ale o 300kg vážících dveřích. Jinak důležité je co má certifikát, to zaprve, a když zůžíš výběr na to co má certifikát a pak vybíráš co ti oku lahodí tak se dostaneš někam na 50k a výš....

Uživatelský avatar
Dagobert
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 182
Registrován: 22.01.2004 1:14

24.01.2005 10:49

SW_FOX píše:No já nemluvil o těch jeho plechových skříních ale o 300kg vážících dveřích. Jinak důležité je co má certifikát, to zaprve, a když zůžíš výběr na to co má certifikát a pak vybíráš co ti oku lahodí tak se dostaneš někam na 50k a výš....

no já jsem koupil skříň s certifikátem za cca 10k i s montáží, na 5 dlouhých kousků. Plechovou, ne trezor.

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků