Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

06.09.2006 21:46

Trezorová místnost

Nemáte někdo potuchy jaký stěny mají být u trezorový místnosti?

floky
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 24.08.2006 17:12

06.09.2006 21:59

ak ma pamat neklame na steny neni žiadne nariadenie...myslim že jedina podmienka je mat bezpečnostne dvere a tušim zabezpečene okna

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 362
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

07.09.2006 6:08

338/2002 Sb §3 (požadavky na uzamčenou místnost nebo samostatný objekt (dále jen "zvláštní objekt")): Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2272
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

07.09.2006 18:27

Steny by neměly bejt ze sádrokartonu, pokud tam nejsou okna a dveře mají 2 systemy zamykání je to OK.

Uživatelský avatar
armytec
 
Příspěvky: 309
Registrován: 22.05.2006 17:27
Bydliště: KV kraj

08.09.2006 11:11

jo kdysi jsem to četl a nepamatuju si že by se tam řešila nějaká šířka zdi nebo nějaký jiný nároky kromě materiálu. pak se jednou stane že se někdo do trezorový místnosti nedostane přes dveře ty budou mít 1 atest, ale vezme perlík a dvěma ranami si udělá vchod přes zeď.

Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

08.09.2006 11:57

Předpokládám tedy že 12 cm železobetonu bude stačit.


Reklama

Uživatelský avatar
Pavel R
 
Příspěvky: 362
Registrován: 29.08.2005 7:30
Bydliště: kousek od Brna

08.09.2006 12:53

Marthy: Předepsán je pouze materiál, a to pouze obecně viz můj příspěvek výše. Jediné z čeho bych měl obavy (nevím jaké rozměry má zeď a jak je kotvená do stropů a podlahy případně k ostatním stěnám) aby ti to nespadlo na hlavu, když bouchneš dveřma. Čili pokud máš po ruce nějakýho stavaře, tak to s ním probrat z tohoto hlediska a pomalu začít míchat beton :D :D

Uživatelský avatar
gunman
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1288
Registrován: 20.01.2004 13:06
Bydliště: Lhota

11.09.2006 7:28

v trezorové místnosti máme dveře tř.2, zdi 60cm, okna nejsou, el.zabezpečovačka - kontrolnímu orgánu to stačilo

Marthy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 104
Registrován: 20.01.2004 16:39

12.09.2006 11:23

Já sám jsem stavař. Místnost 1,9 na 1,4. Strop taktéž ŽB. Akorát je asi problém, když si tam člověk šísne. :D

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5172
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

12.09.2006 11:27

No to bych v takhle malém hajzlíku nestřílel, nicméně chce to omítky..... silné.....

Uživatelský avatar
gewarosse
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 522
Registrován: 11.04.2006 12:22
Bydliště: Praha

25.03.2007 23:14

Trezorová místnost

Jaké parametry musí splňovat trezorová místnost?

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3913
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

26.03.2007 0:14

Zbrane.Kvalitne.cz - zákon o zbraních (předpis č. 119/2002 Sb.), §58, odstavce 3 a 4 píše:(3) Více než 10 přechovávaných zbraní nebo více než 10 000 nábojů se zabezpečuje v

a) uzamykatelném skříňovém trezoru, pokud splňuje technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem, nebo
b) uzamčené místnosti nebo samostatném objektu, pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.

(4) Více než 20 přechovávaných zbraní kategorie A, B nebo C nebo více než 20 000 kusů střeliva se zabezpečuje v uzamčené místnosti, samostatném objektu nebo komorovém trezoru, pokud jsou chráněny elektronickým zabezpečovacím zařízením a pokud splňují technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem.


Zbrane.Kvalitne.cz - nařízení vlády o technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní nebo střeliva (předpis č. 338/2002), §2 a §3 píše:§ 2

Za technicky způsobilé se pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní považují

a) uzamykatelná ocelová schránka nebo uzamykatelná ocelová skříň, které splňují požadavky odolnosti proti vloupání 15 odporových jednotek podle České technické normy1) ČSN EN 1143-1 a jsou vybaveny zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN P 165110,
b) zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu a vybaveno zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle České technické normy ČSN P 165110,
c) uzamykatelný skříňový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci skříňových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1,
d) uzamčená místnost nebo samostatný objekt (dále jen "zvláštní objekt"), které splňují požadavky podle § 3,
e) komorový trezor, který splňuje požadavky pro klasifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy IV podle České technické normy ČSN EN 1143-1,
f) výloha a skla výloh, které splňují podmínky podle § 4, nebo
g) sklo vitríny nebo pultu, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J nebo sklem obdobně odolným proti průrazu nebo vytlačení z rámu.

§ 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy IV podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

Uživatelský avatar
hetzer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 675
Registrován: 19.12.2006 15:37
Bydliště: Prostějov

26.03.2007 12:35

http://www.podnikame.cz/zakony03/index.php3?co=Z2003347

Nařízení vlády č. 338/2002 Sb., o technických požadavcích pro zabezpečení přechovávaných zbraní nebo střeliva a o podmínkách skladování, přechovávání a zacházení s černým loveckým prachem, bezdýmným prachem a zápalkami, se mění takto:

1. V § 2 písm, e) se číslo „IV" nahrazuje číslem „I".

2. V § 3 větě p/vní se číslo „IV" nahrazuje číslem „I" a za slova „ČSN EN 1143-1" se vkládají slova „nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627".

sledger
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 08.09.2006 8:06

26.03.2007 18:15

Mel bych dotaz k vykladu shora citovaneho §3, veta druha:
"Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu."
Je stanovena predepsana tloustka zdi? Konkretne se mi jedna o to, zda ma nekdo zkusenost s tim, jak silna cihlova zed se povazuje za zpusobilou podle tohoto ustanoveni.
Predem diky za odpoved.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5172
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.03.2007 8:36

Jakákoliv, nicméně doporučuju minimálně "třicítku" a to že cihly musí být pálené, taky nikde ani zmínka...... ad absurdum tam můžeš mít 7,5cm plynosilikátové tvárnice, nicméně to je pak zbytečné kupovat trezorové dveře, když ti to někdo může vykrást motorovou pilou...... tohle je každého věc, my máme na střelnici zdi pořádné, hodně betonu, hodně oceli.

Jo a taky počítej s tím, že ocelové dveře něco váží, a při jejich otevření se zeď, na které visí, může docela dost namáhat....

sledger
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 08.09.2006 8:06

27.03.2007 10:16

Tak to ano, zed je ze dvou stran cihlova 45 cm silna, ze zbylych dvou ale jen tricitka, taky z cihel. Podlaha beton, strop cihlova klenba tloustky asi taky 30 (je to byvala staj pro kone). Muj nazor je tedy ten, ze to splnuju.
Napadly me ale stejne uvahy, jak pise SW_FOX, ze v tom narizeni je to popsano natolik obecne, ze by si tam nekdo byl schopny postavit i "kantku". Samozrejme udelam vse proto, aby toto ulozeni zbrani bylo bezpecne, ale na druhou stranu bych rad vyhovel i PCR. Mluvil jsem totiz nedavno s jednim clovekem, ktery ma obchod se zbranemi a ten mi rikal, ze on musel stavet zdi nove, protoze mu policie neschvalila tloustku zdi u jeho trezorove mistnosti. Byl jsem z toho prave dost prekvapeny, protoze jsem se domnival, ze zadne takove naroky ze zakona nevyplyvaji.
A jake dvere by jste mi prosim doporucili? Mam typ na jednoho vyrobce na T. (Brno), je to OK?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5172
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.03.2007 10:27

Policie nic takového neschvaluje :-)

Jinak Tuzovy dveře jsou super, já jsem s nima moc spokojený, nicméně multiagro s nima pár problémů mělo, ale snad to bylo vlivem zalomeného klíče, nebo tak..... ale vím že něco nešlo odemykat nebo zamykat...

sledger
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 17
Registrován: 08.09.2006 8:06

27.03.2007 10:40

No, to jiste, policie ani neurcuje, jake strelivo je nebo neni povolene, ze. Ale presto se deji veci... :-)¨

Me se ta historka toho prodejce zdala byt pritazena za vlasy, ale presto - PCR na kontrolu ulozeni zbrani prijit muze (vyjimky atd.). Tak by me zajimalo, jak se jim dokazuje, ze prave moje mistnost je zpusobila - tedy ze je z cihel a ze tloustka je takova jaka je - musim na to mit nejake vyjadreni znalce a nebo staci, kdyz si to proste postavim sam, dvere usadim sam a pak jim to jen ukazu? Samozrejme s tim, ze ukazu certifikat ke dverim. Ja nechci malovat certa na zed, ale je mi jasne, ze zejmena u nas totiz problemy s PCR budou. A hlavne chci mit jistotu pro pripad, kdyby se neco nedejboze stalo.
Jinak Tuza na svych strankach mluvi o dvojim zpusobu montaze dveri - ten prvni je mi jasny - zazdeni, druhy je ale montaz do stavajicich kovovych zarubni - mate s timto nejake zkusenosti?

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5172
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

27.03.2007 12:12

Ke dveřím máš certifikát, a ostatní jsou si schopni při svém (mnohdy chabém) vzdělání ověřit sami.... tedy poklepem na zeď že to není sadrokarton a dál je to nemá co zajímat. Jinak certifikát jsem nalepil zevnitř na dveře, aby blbě nepindali, nebo se na něj hloupě neptali.

Uživatelský avatar
Bobr
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 08.01.2006 13:09

27.03.2007 12:53

jo certifikát mám zevnitř na dveřích ve slídě i u trezoru - kdyby náhodou tak je po ruce a mám svatej pokoj :-)


a s tím že jsou požadavky nejen na trezorovou místnost specifikovaný v zákoně a vyhláškách tak jak jsou tak s tím taky nic nenaděláme a každej příslušník si v podstatě může (a taky bohužel vykládá) některý věci vykládat jak chce je taky ověřeno - prostě alibismus jako prasca

Další

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků