sm0lda
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 38
Registrován: 16.05.2011 7:56
Bydliště: Brno

29.03.2017 17:16

Re: Trezorová místnost

Muzu dotaz ohledne trezorove mistnosti a okenich mrizi? Kdyz vyresim steny a dvere (Tuza), musim vyresit jedno okno v komore. Mrize mohou byt jen zevnitr. Ne z venku, aby nerusily vzhled budovy. Jakym stylem se mrize kotvi?

Kdyz tam budou natvrdo, tak nebudu moct vetrat nebo pripadne okno otevrit nebo pri poskozeni vymenit. Predpokladam, ze asi neni mozne udelat mrize s panty a zamknout nejakym super odolnym zamkem splnujici pozadovanou normu a v pripade poskozeni okna odemknu zamek, vymenim okno, zavru a zamknu mriz. Prosim o radu.

diky

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

30.04.2017 16:03

Re: Trezorová místnost

Pánové, takový dotaz. Ty minimální parametry u mříží se týkají svislých prutů, nebo ta mříž musí být ,,síťového tvaru," prostě pruty svisle i vodorovně v požadovaném rozměru od sebe?

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1 nebo celoocelovými dveřmi, které splňují požadavky 5. bezpečnostní třídy podle České technické normy ČSN P ENV 1627. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

sokar
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 305
Registrován: 11.09.2012 21:00
Bydliště: Vyškov

30.04.2017 16:54

Re: Trezorová místnost

Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. - Pokud je budeš mět svisle nebo vodorovně, tak nic nesvaříš. Tudíž by to měla síť a pro jistotu silnější s menší vzdáleností ok, aby to bylo cajk.

Uživatelský avatar
SEXYaSMYSLNY
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 435
Registrován: 20.09.2010 3:01
Bydliště: Slovácko

30.04.2017 18:00

Re: Trezorová místnost

Jasně, ale když dám dejme tomu vodorovný drát nahoru a dole, tak to taky svařím. Zase je to tam tak napsané, že to člověk může pochopit všelijak. Jako za mě stačí něco jak na obrázku, ale chtěl bych mít jistotu, že to je dle zákona :-)

http://kozlici.com/kovane-mrize.html

Jirik.fx
Komerční inzerent
Komerční inzerent
 
Příspěvky: 143
Registrován: 06.02.2016 18:29

30.04.2017 18:36

Re: Trezorová místnost

Nedávno jsem to konzultoval na PČR. Jejich názor (totožný s mým je, že 130 mm max ve všech směrech, takže síť.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

30.04.2017 18:55

Re: Trezorová místnost

Taky si myslím, že tak, jak je to psané, to vypadá, že byla spíš myšlena síť. Budu to řešit do léta taky. Já to budu mít veselejší o to, že dům je kulturní památkou, takže jedině zevnitř. Tím pádem bych byl nejradši, aby byla otevíratelná/uzamykatelná. Abych se dalo v případě potřeby otevřít okno. Počítám, že se to asi nebude moc zamlouvat... S tím bude ještě legranda...


Reklama

Jirik.fx
Komerční inzerent
Komerční inzerent
 
Příspěvky: 143
Registrován: 06.02.2016 18:29

01.05.2017 12:09

Re: Trezorová místnost

Jo zamykycí zevnitř jsme s nimi řešili také. Jde to akorát zámek visací musí splňovat normu.

Piggy
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 175
Registrován: 24.07.2012 20:38

01.05.2017 17:15

Re: Trezorová místnost

Napadla mě myšlenka :wink: a nebijte mě, jestli je to blbost.
Třeba by šlo za "pevně zabudované mříže" považovat konstrukci, kdy je ta vlastní mříž (síť z prutů) ve svém rámu, který je do zazděného/zabetonovaného rámu upevněn šrouby, přístupnými pouze zevnitř chráněného prostoru.
Tak by to bylo - sice pracně, ale přece - vyjímatelné, a přitom ne otevírací.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

01.05.2017 17:20

Re: Trezorová místnost

To je podle mého v pohodě, však podobně se kotví některé trezorové dveře a případně některé denní mříže chráněných prostor. Problém je s tím, že je to sice demontovatelné, ale pracně, kvůli otevření okna bych to rozhodně nesundával. Pro mě zůstává ta varianta s certifikovaným zámkem/zámky jako jediná průchodná.

navip
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 961
Registrován: 24.09.2010 14:37
Bydliště: okr.Český Krumlov

01.05.2017 18:24

Re: Trezorová místnost

Ta mříž má zabránit vstupu zvenku. Pokud to spojení vnitřní mříže s ukotvením bude jasně mimo dosah z vnějšku,tak to musí být v pořádku.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

05.05.2017 12:08

Re: Trezorová místnost

Ohledně mříží:
Svařovaná mříž nevypadá nic moc, pokud to bude v památkové oblasti asi nezbude než se obrátit na uměleckýho kováře aby to vypadalo dobře.
Spojení prutů je lepší probíjením.
Konce prutů pak zanýtovat do okrajů mříže.
Před lety byla cena takové práce cca 10 000 kč za metr čtvereční.

Pokud bych plánoval trezorovou místnost v domě, volil bych oblast sklepu. Okno zazdít , osadit potřebný dveře.Za ušetřený peníze za mříže
v rámci stavebních úprav bych udělal napojení na kanalizaci, a kabeláž na EZS s umístěním ústředny v místnosti. Spojení s pultem bezdrátově.
Současný anteny dokážou divy, mně komunikuje ústředna s pultem ze sklepa,kde není signál telefonu.
Vlhkost bych řešil kondenzačním odvlhčovčem, kondenzát do kanálu, když není tak se holt jednou za měsíc musí vylít kanystr.
Asi tak

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

05.05.2017 12:36

Re: Trezorová místnost

Nj, ono je to vždycky o možnostech a nákladech. Já mám možnost, využít místnost v druhém nadzemním patře nebo některou z místností ve sklepě. Ale úpravy sklepa by byly mnohem nákladnější. Ta místnost v 2. NP je problém jen v tom, že mříž musí být zevnitř, na kulturní památce si ji prostě ven nedám, ani kdyby byla sebekrásnější. O sklepu jsem přemýšlel, ale jelikož se jedná o poměrně starý a rozsáhlý dům s rozsáhlým sklepem, musel bych poměrně nákladně řešit optimální teplotu a vlhkost, pak taky osvětlení... Všechno z toho je v té místnosti v 2. nadzemním patře už tak nějak samo od sebe. Sklepy jsou rozsáhlé a poměrně dost vlhké, takže náklady na neustálé vysoušení by toto řešení neustále průběžně prodražovalo. Chci v té místnosti i přebíjet a taky uložit pár dalších věcí, které podléhají vlhkosti a změně teplot ještě ochotněji než zbraně.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

06.05.2017 9:09

Re: Trezorová místnost

Mám dojem že ve druhým patře stačí na okno folie.

Froggg
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 94
Registrován: 16.10.2014 12:35

06.05.2017 9:31

Re: Trezorová místnost

To sice ano, ale je to tam podmíněno zas tím ocelovým rámem, který je na kulturní památce nemyslitelný.

Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

07.05.2017 9:30

Re: Trezorová místnost

Neznám podrobnosti, ale i ocelový rám se nechá zamaskovat dřevěným.

Předchozí

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník