Uživatelský avatar
Honzik
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 253
Registrován: 24.03.2009 21:33
Bydliště: Chrudimsko

06.04.2013 19:06

Re: Tokarev SVT40

Tak je to puškou :( Moje dneska nevystřelila ani ránu, zatímco kolegova odpálila všechno. I ty moje jen naťuknuté.
Fotky otlaků na nábojnicích dodám až budu mít i rozdělaný závěr.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

06.04.2013 19:20

Re: Tokarev SVT40

ještě můžeš mít zasviněný kladívko, že nedoklepne úplně, moc lidí kompletní rozborku nedělá ani na uloženkách. A vždycky tomu můžeš pomoct umístěním nějakýho bazmeku na konec úderníku (zezadu).

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

06.04.2013 20:06

Re: Tokarev SVT40

Zkusím
Naposledy upravil Fugoo dne 26.11.2014 18:40, celkově upraveno 1

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

06.04.2013 21:24

Re: Tokarev SVT40

Na návarek se vyprdni. Změníš strukturu materiálu a mohl by prasknout. Dřív nebo později.
Zaměř se na tu drážku na konci úderníku, kterou prochází kolík aby úderník nevypadl. Prodluž jí zpilováním z jedné strany pilníkem. Úderník bude mít delší chod, a i když bude krátký, tak pořád má slušnou setrvačnost, náboj stejně odpálí.

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

14.04.2013 14:24

Re: Tokarev SVT40

Takže jsem si hrál s svt

No a chodí to jak víno.
Naposledy upravil Fugoo dne 26.11.2014 18:42, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Fugoo
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 109
Registrován: 06.12.2011 14:12
Bydliště: Liberec

28.04.2013 17:27

Re: Tokarev SVT40

Takže konečně vyzkoušeno, dnes vystříleno 100ks čínskejch se stejný bedny jako předešlé a ani jedna neodpálená, vše šlo hned.
Naposledy upravil Fugoo dne 26.11.2014 18:42, celkově upraveno 2


Reklama

Začátečník
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.02.2012 22:44

10.05.2013 21:03

Re: Tokarev SVT40

Nevíte někdo, jaký je rozdíl mezi PU 3.5x22 pro Mosina a SVT? Chtěl bych optiku a na Mosina stojí dalekohled i s montáží cca 200 Euro. Na SVT 40 chtějí 220 Euro jen za dalekohled. Lze ten z montáže na Mosina použít na originální montáž na SVT?
Jak se čistí SVT s optikou? Musí se sundavat montáž? Zdá se mi, že to jde dost blbě i bez ní. Musí se montáž po případném sundání ( pokud zůstane dalekohled na montáži jak byl) znovu nastřelit nebo stačí nasunout, zaaretovat a je po vše jak bylo.
Předem děkuji za případné odpovědi.

Alci
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 158
Registrován: 19.04.2012 19:23

11.05.2013 3:46

Re: Tokarev SVT40

technicky stejný. Historicky jiný. Zaměnitelný jsou. Musel by ses dívat po detailech. Jako tvar komínků. Není moc důvod aby cena byla jiná. Za tuhle cenu budou oboje repliky, originál stojí víc než 2x tolik. Ale je možný, že ta dražší je méně obvyklá starší varianta. Nebo to byl prostě předraženéj inzerát.

Jo optika se sundavá ze všech těchto zbraní. Nastřelení je otázka té "originální montáže". Originální montáže + odstřelovačský SVT měli na závěru vybroušený aretační žlábky pro konkrétní montáž, do kterých optika výškově i stranově sedla aby držela nástřel. Samotný drážky na to nestačily. Ale neoriginál tohle nemají a ty montáže se tam snaží zřejmě držet o to víc "na fest". Co jsem četl, tak i ty nový nástřel jakž takž drží (spíš je to tak na fest, že je těžký to vytloukat a natloukat zpět). Ale u těchhle pušek se na tak velkou přesnost nehraje, aby se toho člověk musel bát.

Uživatelský avatar
BARRY
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2049
Registrován: 13.02.2004 19:47
Bydliště: Český Ráj

11.05.2013 7:12

Re: Tokarev SVT40

Není to pravda úplně. PU pro SVT má stejný průměr tubusu před i za komínky. Teprve průměr u zadní čočky je větší. Pokud by někdo chtěl PU z Mosina montovat do origo montáže SVT, tak do zadního oka by neměla pasovat, protože tubus zadní části s komínky je o 2,5mm silnější.

Začátečník
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.02.2012 22:44

11.05.2013 21:39

Re: Tokarev SVT40

Děkuji. Skutečně originální montáž na SVT je vyložená vzácnost. Myslel jsem samozřejmě repliky se vzhledem originálů. Pokud jsem se na to ptal, měly by být dokonce z Ruska. Rusové je asi rádi dělají, aby byl kšeft. Prodávající říkal, že třeba montáž na SVT se mu nevrátila na reklamaci zatím ani jedna.
Tohle http://www.zib-militaria.de/SVT40-Montage-Zielfernrohr asi aretaci má. Ten druhý zdroj momentálně nemá, ale tuším, že to bylo to samé. Na flintě jsou drážky. Skoro určitě jsou dodělávané později, ale jsou tam. Žlábek mi snad někdo dodělá.
2,5 mm by nemusela být katastrofa, ale netuším, co je jak kde na těsno. Máte s tím někdo zkušenosti?

Carlitoban
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 147
Registrován: 31.10.2011 9:30

16.05.2013 14:00

Re: Tokarev SVT40

Máte někdo doma montáž co nabízí zbraně Liberec? Chtěl bych na to hodit POSP, ale otázka, jestli stojí za ty čtyři tisíce nebo nechat raději něco na zakázku z oceli?

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

19.06.2013 23:33

Re: Tokarev SVT40

Je nějaký fígl, jak dostat náboje ze zásobníku ven. Nemyslím přes hlaveň, ale podobně jako na kose, kdy stačí zatlačit na špičku střely a už se to sype. Tady mi to nějak nefunguje.

Druhá otázka - bude to přebíjet slepáky, když nastavím největší otvor na regulátoru nebo byl nějaký jiný způsob, opět jako na 58čce?

eerr
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 359
Registrován: 18.08.2006 14:34
Bydliště: cca Plzeň

20.06.2013 8:43

Re: Tokarev SVT40

Teoreticky by to mělo fungovat jako u 58 ale nejde to. Po zatlačení střely sice dno nábojnice vyskočí ale zůstává mi to viset někde kolem kužele u krčku. (oba zásobníky)
Jen nastavením plynového regulátoru nebude SVT fungovat se slepáky , chce to něčím "přicpat" hlaveň jako u sa 58. Zatím jsem na nic takového nenarazil .

VitaSVT40
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 18.04.2010 13:17

24.06.2013 18:25

Re: Tokarev SVT40

Je potřeba udělat vložku, která se vloží do kompenátoru, ten má šroubovací "ústí".
A protože jsou cvičné náboje kratší než ostré, je potřeba vyvložkovat zásobník a dát jiný podavač a pružinu.

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

28.06.2013 14:16

Re: Tokarev SVT40

Dík za odpověď.
Jinak co jsem pátral o výrobě a nasazení SVT, tak patrně tu v ČR někdo někdy rozšířil onen nesmysl o neschopnosti ruských pastevců rozebrat a obsluhovat SVT atd., což se potom opisuje dál a dál. Pravda bude asi taková (zdroje sovětské dokumenty, svědectví veteránů od Buzuluku, vyjádření pracovníků z voj. muzea), že puška byla výrobně složitější než klasický Mosin a tehdejší vojenská doktrína CCCP upřednostňovala ofenzivní nasazení početných řad "na bodáky", kde se počítalo s "nezbytným obětováním určitého většího počtu vojáků. Proto se tyto pušky dostaly do výzbroje jednotek, které nebyly určeny k tabulkovému výmazu.
Zajímavá věc, že drážky měly pušky z předválečné výroby všechny (i když nebyly určeny pro odstřelovače). Zajímalo by mě, jak se dá spolehlivě určit, jestli flinta byla osazená optikou nebo ne. Snad se montáž ještě konkrétně nějak musela dopasovat, ale byla odstřelovačka nějak zvlášť značena? Podobně jako Mosin?
Poslední informace, proč se odstřelovačky příliš neuplatnily, je ta, že neměly nahradit Mosiny na dálkovou střelbu, ale byly to podpůrné zbraně v rámci malých střeleckých jednotek. Výsledek byl takový, že v druhé polovině války už nebylo zapotřebí "přesné automatické pušky" a na speciální odstřelovací práci tu byl Mosin.
Taky jsem slyšel, že SVT s kukátkem byly určeny pro ženy sniperky, aby se nemusely trápit s klikou a neměly omlácené rameno :wink: Kdo ví... :mrgreen:

ostrostrelec
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 266
Registrován: 08.10.2006 17:18
Bydliště: ZL

28.06.2013 14:54

Re: Tokarev SVT40

Nevím, z jakých dokumentů a svědectví veteránů "od Buzuluku" (zde probíhal výcvik, ne boj) vycházíš, ale ono právě i v dokumentech přímo z fronty si důstojníci stěžují, a potvrzují to i pozdější vzpomínky veteránů, na to, že vojáci neuměli pušky mnohdy ani rozebrat a z toho důvodu je třeba vůbec nečistili. Nejednalo se o ruské, ale přímo naše "pastevce".

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

28.06.2013 20:09

Re: Tokarev SVT40

No jednoho "pastevce" mám v rodině, proto byla i pro mne povinnost si tuhle pušku pořídit (byť ten "můj pastevec" měl AVT). Musím potvrdit, že tahle legenda o složitosti je poměrně "zažraná".........už od dob války, takže na tom asi něco bude 8) Mimochodem s těma bodákama to nebude tak horký, když jsem se na to kdysi (jako kluk) ptal, dostalo se mi lakonický odpovědi, že se bodák v lepším případě zlomí, v horším vzpříčí, takže lopatka je lepší.........

Carlito
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 373
Registrován: 22.03.2009 14:56

04.07.2013 23:36

Re: Tokarev SVT40

Po -od Buzuluku dál se stavy doplňovaly povětšinou z národnostních menšin a gramotnost nebyla ani 20%. U sovětů to bylo s tou vzdělaností podobné. Flinty byly prostě vzácnější a zdaleka jich nebylo tolik co opakovaček. Rozborka dala mnohem míň práce než se naučit obsluhovat dělo nebo houfnici a i to se technicky nevzdělaní vojáci naučili. Nikdo nedostal flintu bez náležitého školení, možná akorát v emerickým filmu o Stalingradu - jeden pušku, druhý pásek a davaj. :mrgreen: Chujovina na entou. Z jednoho případu u trestné roty se stala legenda.
Bratr mé babičky jednu měl u Sokolova. Byl to vyučený řezník a nedělalo mu to problém, i když základní výcvik měli s Mosinem a nejsem si tím úplně jistý, ale SVTčka možná dostali poměrně pozdě, snad těsně před nasazením na frontu?
Bodák byl u soudruhů velice důležitá věc. Možná až moc. Ne všichni vojáci šli do útoku s polní lopatkou u pasu, ale bodák měli kromě automatčíků vždycky.
Mimochodem když se dívám, jak někteří na trubce tu flintu rozdělávají a pak zpět, tak mám dojem, že za oceánem je taky spousta pastevců.

Uživatelský avatar
Biggles
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 975
Registrován: 04.10.2007 14:15
Bydliště: LKPR

05.07.2013 8:55

Re: Tokarev SVT40

Měli bodák to jo, ale to je tak (skoro) všechno, na boj byl nepraktickej (já to nezkoušel). Nemám potřebu se přít. Místo "zdrojů z muzea" se radši o tom pobavím s pamětníkem.

Začátečník
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 48
Registrován: 18.02.2012 22:44

15.09.2013 13:21

Re: Tokarev SVT40

Mám novou montáž s dalekohledem. Replika originální. Flinta je předválečná, takže drážky měla. Žlábek dotvořil puškař. Řekl bych, že je udělaný dobře. Prostě nasunout na doraz, vypilovat žlábek a po zasunutí aretačního kolíku to utáhne ten pružný čudlík vzadu tak, aby byla aretace v tahu. Montáží nejde do stran ani dozadu pohnout ani poměrně velkou silou. Po zatlačení dopředu se pak dá uvolnit aretace. Myslím si, že tak to má být. Dalekohled je dotažen taky dost. Dělal puškař. Problém je, že se s tím dá na 100 m tak s bídou trefit terč. Někdy jsou 2 rány skoro u sebe, jindy kolem 20 cm. Zkoušeli jsme to 3 střelci. Napadá mě jedině, že by to mohlo být dalekohledem. Taky kopie původního. Křížem jde pohybovat bez problémů. Pokud se mi podařilo zjistit, kolečka nemají žádnou aretační pozici. Mate s tím někdo zkušenosti? V jaké kvalitě jsou tahle kopie? Jinak. Obraz dalekohledu je velice pěkný a hrot bezvadný. Předem děkuji za případné odpovědi.

PředchozíDalší

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Samonabíjecí a vojenské

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků