Uživatelský avatar
Voux
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 293
Registrován: 14.06.2004 22:59
Bydliště: Praha 4

14.12.2004 16:19

krampus píše:tlumiče jsou ilegální, pokud nemáš Ačko, ale kompenzátory legální jsou. můžeš si bastlit kompík :o)


To je pravda, ale na malorazce sem teda este komp nevidel :-). Muj odhad je takovej, ze hmotnost plynu vzniklejch horenim prachove naplne naboje .22LR a jejich vytokova rychlost z pripadneho kompenzatoru jsou natolik maly, ze by vyvolaly jen minimalni (nepodstatnej) kompenzacni impuls - teda ucinnost kompu by byla miziva. Ale mozna se mejlim...
Teorii ani praxi konstrukce kompenzatoru sem se zatim nezabyval, takze....

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

14.12.2004 17:41

Voux píše:
krampus píše:tlumiče jsou ilegální, pokud nemáš Ačko, ale kompenzátory legální jsou. můžeš si bastlit kompík :o)


To je pravda, ale na malorazce sem teda este komp nevidel :-). Muj odhad je takovej, ze hmotnost plynu vzniklejch horenim prachove naplne naboje .22LR a jejich vytokova rychlost z pripadneho kompenzatoru jsou natolik maly, ze by vyvolaly jen minimalni (nepodstatnej) kompenzacni impuls - teda ucinnost kompu by byla miziva. Ale mozna se mejlim...
Teorii ani praxi konstrukce kompenzatoru sem se zatim nezabyval, takze....


Ale na vzduchovky se dělají... ;-)

Vlada
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 320
Registrován: 20.01.2004 22:38

20.12.2004 1:26

Hungry píše:Ale na vzduchovky se dělají... ;-)


Ovsem z kapanek jinyho duvodu nez omezeni zdvihu :))

Uživatelský avatar
Hungry
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5206
Registrován: 22.01.2004 20:00
Bydliště: Otrokovice

20.12.2004 15:47

A z jakého tedy?

Uživatelský avatar
Walt
 
Příspěvky: 1413
Registrován: 20.01.2004 14:30
Bydliště: Králův Dvůr

20.12.2004 17:48

Omezeni vlivu plynu na diabolku,odvadi ho bokem.

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

20.12.2004 21:17

tlumiče

Tlumič hluku výstřelu sice není zbraň, ale zakázaný doplněk zbraně, podle nového zákona spadající do kategorie A. To znamená, že na výjimku je možné vlastnit i tlumič. Závity na konci hlavně u některých zbrojováckých zbraní opravdu jsou určené k namontování tlumiče, dokonce ve dvojím různém provedení.


Reklama

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

24.12.2004 16:41

Re: tlumiče

Ája píše:Tlumič hluku výstřelu sice není zbraň, ale zakázaný doplněk zbraně, podle nového zákona spadající do kategorie A. To znamená, že na výjimku je možné vlastnit i tlumič. Závity na konci hlavně u některých zbrojováckých zbraní opravdu jsou určené k namontování tlumiče, dokonce ve dvojím různém provedení.


No na ten závit si můžeš namontovat co chceš..... ne jen tlumič ale i kompenzátor....

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

24.12.2004 19:09

tlumiče

Poku vím, se závitem se pro civilní účely vyráběli(nebo vyrábějí) malorážky, takže ten kompenzátor mi tam moc nesedí... :wink:

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

25.12.2004 11:36

AJA: bylo to provedení myslím PARKER, určený zejména k exportu.

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

25.12.2004 18:25

tlumiče

Bať,bať,
Parker a Steel

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

25.12.2004 23:11

Re: tlumiče

Ája píše:Poku vím, se závitem se pro civilní účely vyráběli(nebo vyrábějí) malorážky, takže ten kompenzátor mi tam moc nesedí... :wink:


No a co konkrétně ti na tom nesedí? Malorážka stejně jako každá jiná zbraň trpí lehce na přesnosti tím že plyny z hlavně ovlivňují dráhu letu střely i po jejím opuštění hlavně a tak je maximálně žádoucí je odvést bokem, k tomu právě kompíky slouží, a pokud si tam někdo našroubuje něco méně povoleného :-) je to jeho věc....

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

28.12.2004 19:19

tlumiče

Nezlob se, ale já nemám kompenzátory moc ráda. Je to především od té doby, co jsem viděla příšerně vyšlehané ústí u hodně drahé pistole Ten člověk si pak musel nechat zkrátit hlaveň a kompenzátor, který byl na oné zbrani (bohužel, značku si nepamatuji, je to už pár let) na pevno, musel pryč. Pravda je ta, že dokud mu to ústí neodešlo, střílel ten člověk opravdu přesně a pohodově.
Jinak, co se týká vlivu kompenzátoru na přesnost střelby u malorážky, mám trochu jiný názor, ale nemohu to tu rozebírat, protože bych se do toho určitě zamotala.

nekromancer
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1918
Registrován: 26.04.2004 9:26

30.12.2004 3:56

Re: tlumiče

Ája píše:Nezlob se, ale já nemám kompenzátory moc ráda. Je to především od té doby, co jsem viděla příšerně vyšlehané ústí u hodně drahé pistole Ten člověk si pak musel nechat zkrátit hlaveň a kompenzátor, který byl na oné zbrani (bohužel, značku si nepamatuji, je to už pár let) na pevno, musel pryč. Pravda je ta, že dokud mu to ústí neodešlo, střílel ten člověk opravdu přesně a pohodově.
Jinak, co se týká vlivu kompenzátoru na přesnost střelby u malorážky, mám trochu jiný názor, ale nemohu to tu rozebírat, protože bych se do toho určitě zamotala.


Nojo, to ale nebyla chyba té zbraně, alébrž toho kdo ten kompík dělal a zapomněl u něj přemýšlet :-) Ono totiž udělat kompík dobře není vůbec žádná sranda, a patří to mezi něco jako doktoráty :-)

Ája
Nový uživatel
Nový uživatel
 
Příspěvky: 46
Registrován: 16.12.2004 21:15

30.12.2004 12:23

tlumiče

Tak jsem si nechala všechno vysvětlit od puškaře. Ten kompenzátor, o kterém jsem psala, byl zdvihový a ne na zpětný ráz. Proto to dopadlo tak jak to dopadlo...

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

30.12.2004 12:35

Re: tlumiče

Ája píše:Tak jsem si nechala všechno vysvětlit od puškaře. Ten kompenzátor, o kterém jsem psala, byl zdvihový a ne na zpětný ráz. Proto to dopadlo tak jak to dopadlo...

U malorazky je komenzator zbytecnej to jo,ale nevim,ze by mel nekdo vyslehany usti u pistole.Jak pise nekro asi holt blbe udelanej.Jinak pokud ma diry nahoru tak je zdvihovy a pokud i do stran tak i na snizeni zpetnyho razu.A napevno to je dost naprd to se muselo treba i spatne cistit a kdo vi co vsechno za to mohlo.

SW_FOX:To by s kompenzatorem nebo s kombinovanym nekdo s malorazkou strilel.A co je vim,tak uvnitr kompenzatoru muze byt strela vychylena pokud by byla blbe udelanej.Tedy vim u ustovky u kompiku pokud je jen nahoru uz nevim,ale predpokladam ze jo.A zase u malorazky je tech plynu tak malo,ze by to s tou zbrani tezko pohnulo/pritlacilo dolu aby to melo smysl.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

30.12.2004 13:35

Re: tlumiče

Agog píše:
Ája píše:Tak jsem si nechala všechno vysvětlit od puškaře. Ten kompenzátor, o kterém jsem psala, byl zdvihový a ne na zpětný ráz. Proto to dopadlo tak jak to dopadlo...

U malorazky je komenzator zbytecnej to jo,ale nevim,ze by mel nekdo vyslehany usti u pistole.Jak pise nekro asi holt blbe udelanej.Jinak pokud ma diry nahoru tak je zdvihovy a pokud i do stran tak i na snizeni zpetnyho razu.A napevno to je dost naprd to se muselo treba i spatne cistit a kdo vi co vsechno za to mohlo.

SW_FOX:To by s kompenzatorem nebo s kombinovanym nekdo s malorazkou strilel.A co je vim,tak uvnitr kompenzatoru muze byt strela vychylena pokud by byla blbe udelanej.Tedy vim u ustovky u kompiku pokud je jen nahoru uz nevim,ale predpokladam ze jo.A zase u malorazky je tech plynu tak malo,ze by to s tou zbrani tezko pohnulo/pritlacilo dolu aby to melo smysl.


No nejde o pohyb ale o odvedení plynů zpoza střely aby na ni nefoukaly za hlavní a neovlivňovaly tak rozptyl, vím že jich moc není ale stále je co odvádět, viděl jsem pár zbraní na kterých to bylo, nešlo o zamezení nějakého pohybu zbraně, ale o odvedení plynů, a byly moc hezky provedené.... Nevím jak moc to pomáhá nebo je to jen takové placebo aby si střelec myslel že to bude střílet líp ale na tom závodě co jsem byl dva kluci s těmahle flintama zrovna vyhráli, byly to Hanelky s nerez kompíkem a Leupold optikou.

Agog
 
Příspěvky: 87
Registrován: 21.01.2004 20:06
Bydliště: Jizni cechy

30.12.2004 13:53

Re: tlumiče

SW_FOX píše:No nejde o pohyb ale o odvedení plynů zpoza střely aby na ni nefoukaly za hlavní a neovlivňovaly tak rozptyl, vím že jich moc není ale stále je co odvádět, viděl jsem pár zbraní na kterých to bylo, nešlo o zamezení nějakého pohybu zbraně, ale o odvedení plynů, a byly moc hezky provedené.... Nevím jak moc to pomáhá nebo je to jen takové placebo aby si střelec myslel že to bude střílet líp ale na tom závodě co jsem byl dva kluci s těmahle flintama zrovna vyhráli, byly to Hanelky s nerez kompíkem a Leupold optikou.


Nebyly by tedy lepsi otvory primo v hlavni?Protoze kdyz je kompenzator namontovanej a ma vetsi vnitrni prumer nez je vyvrt tak stela opusti hlaven a ty plyny nez utecou do stran na ni jeste muzou nejak "turbulentne :)" pusobit ne?Jen domenka.

Uživatelský avatar
PETRGLOCK
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 103
Registrován: 21.01.2004 8:32
Bydliště: su z Prahy

30.12.2004 22:50

Re: TLUMIČE

ttommy píše: .


Že si něco podobného viděl tady moc neroztrubuj, jelikož jeden tady již musel jít vysvětlovat něco podobného na PČR.
VGelký bratr je všude a sleduje vše.

Uživatelský avatar
premek
Site Admin
Site Admin
 
Příspěvky: 931
Registrován: 20.01.2004 22:24
Bydliště: Praha 6

31.12.2004 2:40

Re: TLUMIČE

ttommy píše: .


Chlapek mel nepochybne platnou vyjimku ... Pokud ano, napis to sem znovu i s touto informaci, ale plati to, co uvedl PETRGLOCK, tyhle proflaknute diskuze jsou skutecne sledovane.

Inkriminovany prispevek jsem odstranil, ale muzes to sem, patricne upravene, dat znova.

Uživatelský avatar
ttommy
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 65
Registrován: 28.12.2004 19:02

04.01.2005 6:32

Re: TLUMIČE

premek píše:
ttommy píše: .


Chlapek mel nepochybne platnou vyjimku ... Pokud ano, napis to sem znovu i s touto informaci, ale plati to, co uvedl PETRGLOCK, tyhle proflaknute diskuze jsou skutecne sledovane.

Inkriminovany prispevek jsem odstranil, ale muzes to sem, patricne upravene, dat znova.



OK, máte pravdu, člověk se furt učí............... :oops:

PředchozíDalší

Obsah fóra / Střelectví / Zbrojní průkaz, Legislativa, První pomoc

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník