reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

13.08.2006 21:37

Tikka T3 varmint x Remington700 xCZ550 x CZ750 x Howa x Sako

Docela by mě zajímaly klady a zápory těchto kulovnic.
Tikka T3 varmint, Remington 700Police, CZ 550 Varmint- laminated, CZ 750 S1 M1, Howa - Supreme Varminter v .308W a doplňkově Sako TRG(ovšem to je jiná cenová kategorie)
Byl bych rád kdyby se každý co má nějakou zkušenost s těmito kulovnicemi podělil o své zážitky.
Jaká je přesnost na 100m a 300m?
Kvalita materiálů, zpracování a životnost?
Zda se nimi dá uspět na závodech?
Zajímavé postřehy ze závodů a atd.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

13.08.2006 21:40

Celkem zajímavej dotaz, odpověď tak na 5 stran formátu A4.
Jednoduchá odpověď dá se s nimi uspět, prakticky s každou.Záleží jen na kategorii.
Poněkud podrobněji se to dá zjistit přímo na místě samém, t.j. závody. :D

figi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 03.01.2006 14:28

14.08.2006 8:15

Mám zkušenosti s CZ 550 Varmint v ráži .243 W, po zakoupení jsem musel uvolnit hlaveň aby se nedotýkala pažby, vyleštit součástky spoušťového mechanismu a upravit si pažbu pro sebe ( ty pažby z UB mají příliš dlouhou pistolovou rukojeť) a je to super.
Rozhodně by mi žádná z ostatních uvedených zbraní nemohla sloužit lépe a určitě by nebyla přesnější, rozptyl pětiranných nástřelek na 100 m mám s náboji Winchester do 15 mm (nejlepší 6 mm), s přebíjeným střelivem taky max 15 mm, s náboji SB 65 mm. Na 200 m je to pod 30 mm ( 20 - 25). Na lov je to skvělé, spárkatá na 200 - 300 m bez problémů, lišky to proti 223 moc rozbíjí, ale to nevadí, letos jich mám zatím 15, nejdál 327 m.

Uživatelský avatar
SW_FOX
Grafoman
Grafoman
 
Příspěvky: 5148
Registrován: 20.01.2004 23:33
Bydliště: Zlín/Brno

14.08.2006 8:24

figi píše:Rozhodně by mi žádná z ostatních uvedených zbraní nemohla sloužit lépe a určitě by nebyla přesnější.............


Děláš si srandu? Takto definitivní tvrzení bych si netroufl dát do placu ani kdybych měl Sinclair Milenium !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (a to si dovoluju říct že asi opravdu není nic lepšího - cena zbraně rovná se cena nového menšího auta)

Uživatelský avatar
Andy
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 471
Registrován: 13.07.2005 19:43
Bydliště: Praha

14.08.2006 11:39

Navic strilet neco relativne maleho na 327m lze pouze za idealnich podminek. Ty se v terenu tezko zajistuji. Navic liska moc neceka, nez si clovek rozbali fidlatka. Do 200m to z "houpajicich se posedu" jeste mozna jde... a sparkatou. Ale liska uz je dost maly cil. Chce to si na to lehnout a dat nohy.

wiking1
Občasný návštěvník
Občasný návštěvník
 
Příspěvky: 50
Registrován: 22.11.2005 19:01
Bydliště: Ultima Thule

14.08.2006 13:22

figi píše:...nejdál 327 m.

(Mimo diskusiu, aký máš na tom puškohľad, a pri akom zväčšení si na ňu vystrelil ???)
to reloader:
Kedysi som čítal článok na tému "lacné odstrelovačky" do zoznamu by som pridal aj Savage 10 FP a Winchester mod. 70. Ruger... a v podstate akýkoľvek "varmint". Tiež som sa zaoberal "výberom", ale postupným porovnávaním informácii v teoretickej rovine, som dospel k názoru, že nie je nad praktické "vyskúšanie".


Reklama

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

14.08.2006 13:47

Kall píše:Celkem zajímavej dotaz, odpověď tak na 5 stran formátu A4.

tak to budu jedině rád když se tady objeví pěkně dlouhá recenze.
Odstřelovačky to je pro mě prakticky zatím neprozkoumaná oblast.Zatím jsem o tom četl jenom na netu,v knížkách a vystřelil si z mausera a mosinu.Na závodech jsem ještě nebyl tak budu rád, když se dozvím další poznatky od uživatelů.V budoucnu bych si chtěl nějakou pořídit.Přesnost a střílení na dálku je pro mě velkým lákadlem

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

14.08.2006 16:25

Dočti můj příspěvek do konce, je tam odpověď.

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

14.08.2006 19:40

Kall píše:Dočti můj příspěvek do konce, je tam odpověď.

Tak v tom případě naco je tady tohle fórum, když mě hned píšeš, že mám jít závody a tam se vyptávat.Naco mám jezdit přes celou republiku, když se to můžu dozvědět tady

figi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 03.01.2006 14:28

14.08.2006 22:06

Na varmintu mám Meoptu ZD 3 - 12 x 50 s křížem mildot ( pro ty, kdo tento typ neznají - je to optika meopty určená pro armádu, klik 0,5 cm, osvětlený mildot). Takže při lovu lišek (ale i jinak) používám zvětšení 12x. A protože lovím zásadně na šoulačce nebo čekám na zemi, střílím vstoje s oporou - dřevěná trojnožka o kterou si opírám ruku se zbraní. Na větší vzdálenosti je to dost dřina ( ustálit kříž), ale na 200 m je jistota zásahu lišky absolutní. Ale šest už jsem jich letos chybil. Loni jsem byl lepší, 20 lišek ku čtyřem chybeným. Vyjímečně lovím i pomocí "varmint stolu" vlastní výroby, to je dobré i na vrány nebo straky do 200m, šlo by to určitě i dál, dělal jsem to ze starého stativu, deska je ze spárovky, k tomu mám skládací rybářskou židli, jako oporu X - bag plněný plastovými kuličkami, je to skvělé na střílení, ale docela se to pronese, takže od auta tak max. do 500m. Dálkoměr používám Leicu, stíhám měřit i klikat na puškohledu. Na vítr mám MINOX, ale při větším jak 3 m/s nestřílím nad 200m.

figi
Pravidelný návštěvník
Pravidelný návštěvník
 
Příspěvky: 105
Registrován: 03.01.2006 14:28

14.08.2006 22:32

SW_FOX píše:
figi píše:Rozhodně by mi žádná z ostatních uvedených zbraní nemohla sloužit lépe a určitě by nebyla přesnější.............


Děláš si srandu? Takto definitivní tvrzení bych si netroufl dát do placu ani kdybych měl Sinclair Milenium !!!!!!!!!!!!!!!!!!! (a to si dovoluju říct že asi opravdu není nic lepšího - cena zbraně rovná se cena nového menšího auta)




Napsal jsem svůj názor, a za tím si stojím. Pro mně - možná ne pro tebe - je to opravdu tak, protože

- dnešní úroveň většiny obchodníků se zbraněmi je katastrofální - chceš tikku ano, varminta - ano, ale v ráži 308, nebo 6,5 x 55, ostatní s velkou čekací lhůtou, minimálně 4 měsíce ( ale konkrétně u tikky i 12 !!!), náhradní díly - proč ne, ale bez garance dodací lhůty -----TAK NA TOHLE JÁ TEDY NEJSEM

Podobně s Remingtonem, Savage, Sako ...

Dovozy z USA 1x za 4 měsíce, bez záruky, co přijde. HNUS ( takhle kdybychom plnili dodávky do Škodovky, tak už dávno nejsme jako firma)

A protože si i rád zbraň doladím přímo podle sebe ( a něco už jsem nastřílel, tak vím, co chci), je ta CZ 550 to pravé - jakýkoli díl mám do tří dnů, dokonce si při koupi zbraně můžu dotyčnou prohlédnout a vybírat, a ne naslepo podle katalogu objednávat

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

15.08.2006 18:29

to Reloader:
Když se ti nechce jezdit po republice,tak to bude horší, protože to ke střílení patří.
Na závodech si můžeš přečíst výsledkovou listinu, bývají tam i značky, s čím kdo střílí.
Problém nákupu flinty na sport je taky o tom, kolik si můžeš do toho dovolit investovat.
Ale ať jenom netlachám já používám:
CZ 550 varmint je to cenově nejdostupnější puška, v kategorii standart
a budeš těžko hledat lepší v této cenové kategorii.
do Openu mám SAKO TRG 22 to je přesný až dost.

reloader
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 377
Registrován: 27.12.2005 21:16
Bydliště: Brno

15.08.2006 19:37

To Kall:
jasně jezdění po závoděch ke střílení patří, ale když se nezůčastníš a abych se jel jenom podívat na výsledkovou listinu no nevím.
Téma si myslím, že bylo nastaveno jasně.Chtěl sem se dozvědět od těch co vlastní některou kulovnici jejich vzkušenosti, vhodit sem třeba i nějakej nástřelnej terč a zatím to pochopil jedinej figi.Sám vlastníš hned 2 ze seznamu a trochu zhodnocení kde nic tu nic

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

15.08.2006 21:34

je to trochu složitější.
Psát sem, která flinta je výborná a kterná míň ,je obtížný, protože svůj subjektivní názor můžu někomu, kdo má názor jinej těžko dokazovat.
Výše uvedený flinty jsou jistě materiálově zpracovaný dobře a jejich kvalita odpovídá ceně.
Přesnost sub MOA je u všech, maximální přesnosti se dá dosáhnout jen s přebíjeným střelivem.
Konkrétně: s CZ 550 varmint jsem těď v sobotu nastřílel na 300 m na závodech na pistolovej terč 95 bodů na 10 ran.BOhužel neumím sem vložit terč.
Stříleno v leže s oporou v kategorii standart, tedy optika 4x32 meopta.
se SAKO TRG jsem letos na stejnou vzdálenost dosáhl nejlepšího výsledku v oficiálním závodě 97 bodů.
Střílí se podle pravidel daný soutěže, tedy bez možnosti podepřít vzadu pažbu pytlíkem s pískem apod.
Měl by sis ujasnit, co chceš střílet, jaká je na ten druh střelby vhodná ráže, a pak se ohlížet po flintě.IMHO.

Uživatelský avatar
Kall
 
Příspěvky: 2286
Registrován: 20.01.2004 17:44
Bydliště: Vepřov

15.08.2006 21:37

Ohledně střílení jsou nějaký výsledky třeba na www.ballistica.cz

Uživatelský avatar
Balda
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 729
Registrován: 04.09.2005 0:56
Bydliště: 33UWS0325

15.08.2006 22:41

reloader píše:Chtěl sem se dozvědět od těch co vlastní některou kulovnici jejich vzkušenosti, vhodit sem třeba i nějakej nástřelnej terč a zatím to pochopil jedinej figi.

Pár terčů z mé CZ 550 je tady http://album.volny.cz/balda2004/browse. ... page=0#img
---------------------------
Jinak to vidim tak :
Tikka T3 - nedostatek - lehká plastová pažba(ale dá se vylejt cínem pak ma pres 6kg.) jinak velice přesná. Možno použít těžší střely než do cz 550
Rem. 700 Police - vybíravá na střelivo(6 drážek) ....... třeba vubec ji nechutnají střely Lapua 185 gr. i když stoupání na to má. Když už Remington tak 40XB
CZ 550 - vlastním - spokojen(i když poslední dva zavody sem nastřílel ho..o :oops: ) - dobrá levná volba + malé upravy
CZ 750 S1 M1 - předražená , ale zatím to nejpřesnejší co kdy opustilo branu CZUB
Howa - cenově na urovni CZ 550 ale co umí netušim
Sako TRG - neni vo čem , tu kvalitu a přesnost si proste zaplatíš :!:
-----------------------

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.08.2006 22:46

Původně jsem ani nechtěl reagovat, ale nedá mi to.
1. Vyjadřování se o dovozcích zbraní výše uvedeným způsobem může jen člověk, který neví co to obnáší.
Stačí se bavit chvíli s některým z oficielních zástupců, ať už je to Detex, Banzay, CB servis a zjistíte, že to není vina těchto dovozců, ale výrobci na nás z vysoka serou. A je to úlně jedno jestli je to celá zbraň nebo nebo díly.
Finové byli problematičtí vždycky, od té doby co to koupili taliani, nedostanete ani závěr, co závěr v podstatě ani ceník. dodací lhůty je sebevražda. Lepší jet k sousedům do němcka.
Anglie Accuracy Intl. šílenost. Teď mám spoluprací s RPA, od IWA výstavy řeším dovoz pro jednoho klienta jedné zbraně. Jasně, RPA závěry jsou počítány mezi 5 nejlepších BR závěrů, na jejich závěru jsou postaveny pušky Millenium. Jejich flinty strčí do kapsy co se přesnosti týče jak AI, tak Alpine Uniqe nebo TRG. Ale pokud si jich neobjednám 50 pro armádu, tak je dodci lhůta několik měsíců.
Jsem schopen dovézt téměř jakoukoli zbraň z USA pokud nemá evropský původ a není braná jako vojenský materiál a to včetně Bushmaster a Armalite, u nás na civilním trhu není. Ale nezlobte se, nemám takové prostředky abych si tu udělal sklad, není problém ani tak mít několik těchto zbraní skladem, ale náklady na zabezpečení skladu jsou vysoké.
Jsem schopen (pokud si amici udělají na určitou zbraň exportní licensi) zbraň do ca 14 dnů přívézt, ale jste vy ochotni zaplatit dopravu za jednu pušku?
2. Kall má pravdu.
3. Při dnešní techonologii každá zbrojovka je schopná vyrobit pušku co střílí subMOA. Teda u našich si nejsem jistý, protože ještě nepochopili, že je potřeba uděla bedding.
Ale jsou to levné, seriově vyrobené zbraně. To znamená, že prostě můžete mít smůlu a ta zbraň prostě bude střílet hůře. Ale kurva co chcete od zbraně do 30.000kč? aby střílela stejně jako zbraň za 60.000 nebo 120.000?

Není rozdíl v železe u heavy varmint a tzv. sniper rifle.

Zpřesňovali jsme několik 550, 750 a všechny s přebitým střelivem střílí pod 1/2 MOA, Tikka rovněž, Savage a Remington mají seriově udělaný bedding. Savage ma trochu větší vakl na závěru, ale super spoušť, lehce vyměnitelnou hlaveň. Remington police je lehký a kope, spoušť je šílenost. Potřeba vyměnit za Jewel nebo Timney a udělat kompenzator.
550 varmint je v poho, pokud je dobrá hlaveň a investuješ ca 5.000 do beddingu a dalších par tisíc (pokud je to potřeba) na zarovnání uzamykacích ozubů a vyladění spouště. když si najdeš správnou laboraci a střelu tak to bude střílet jak víno.

Nástřely jsem tu již několikrát zveřejňoval. Navíc nemám zájem někoho přesvědčovat o něčem o čem vím, že je pravda. Prostě je to můj názor nabytý zkušeností.

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.08.2006 22:54

Baldova 550 je po našich úpravách. :)
Remington 40X je v jiné cenové skupině a Amíci si ji předělavají (závěr) na BR závěr, ale celkem po úpravách to příjde na víc peněz než na originál BR závěr (Nesika, Stolle, BAT, RPA)

Uživatelský avatar
MarK
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 3843
Registrován: 20.10.2005 20:14
Bydliště: Wien8, Praha8 ________________________ »»» zbranekvalitne.cz «««

15.08.2006 23:10

A na kolik vyjde taková CZ550 i s úpravami? Sám se v tom moc nevyznám, ale láká mě to.. Jenže při mých zkušenostech (nulové :D ) je škoda kupovat něco extra, takže ta CZ by nemusela být pro začátek špatná volba, ne? (odpusťte blbé otázky :twisted: )

Shiva
Častý návštěvník
Častý návštěvník
 
Příspěvky: 1567
Registrován: 09.06.2004 20:20
Bydliště: ln@sniper.cz

15.08.2006 23:23

Nevím kolik stojí 550. Úpravy, záleží co vše na tom chceš dělat a co je na tom potřeba.
Napiš mail, nemyslím si, že fórum je tu pro reklamu a uzavírání obchodů.

Další

Obsah fóra / Dlouhé zbraně / Sportovní a lovecké

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků